Esileht Hobinurk Koerte üksi jäämine

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Koerte üksi jäämine

Postitas:
Kägu

Kui peremees läheb hommikult tööle, kas koer saab aru, et ta läheb ajutiselt? Või arvab koer iga kord, kui peremees ära läheb, et nüüd on ta üksi jäetud?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Usun, et saab aru, sest on näha, et koertel mingi väga täpne ajataju on olemas ja hakatakse natukene enne koju tuleku kella aega valvsamalt ootama. St juhtudel siis kui on nö kindel graafik. Ehk selle järgi kui koer teab ajaliselt inimesi koju oodata ta ilmselt ka saab aru, et tullakse tagasi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka saavad. Jätsin koera sõbra juurde kui reisile läksin. Polnud mingit draamat, ju koer oskas mind tagasi oodata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kutsikaid õpetatakse üksi jääma nagu lapsi lasteaeda- lühike aeg algul, et tekitada veendumus, et omanik/lapse puhul lapsevanem tuleb tagasi. Ma usun küll, et normaalse närvikavaga koer ei kahtle selles, et omanik tagasi tuleb.

Mingis dokumentaalis väideti, et koer tunneb lõhnamolekule ning nende ajataju põhineb nende molekulide hajumisel. Et kui omaniku lõhna tase langeb teatud piirini, võib omanikku hakata ootama, sest tavaliselt ta siis tuleb.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälgin instagramis üht inimest, kes koerte osas nõu annab (ma ei tea kas ta õppinud või lihtsalt praktik, tal palju koeri).  Tema ütles, et inimese mõningane äraolemine on koerale isegi hea. Sest kui oled kodus, siis koer pidevalt jälgib sind ja on valmis tegutsema. Kui oled ära ja koer teab, millal tavaliselt tagasi tuled, siis ta saab end rahus välja magada. Pole aimugi kas see nii on, aga huvitav mõte. Kui me mõne tunni ära oleme (meil suur pere, keegi on tavaliselt ikka kodus), siis koer magab nagu nott oma pesas. Äkki puhkabki välja..

 

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälgin instagramis üht inimest, kes koerte osas nõu annab (ma ei tea kas ta õppinud või lihtsalt praktik, tal palju koeri). Tema ütles, et inimese mõningane äraolemine on koerale isegi hea. Sest kui oled kodus, siis koer pidevalt jälgib sind ja on valmis tegutsema. Kui oled ära ja koer teab, millal tavaliselt tagasi tuled, siis ta saab end rahus välja magada. Pole aimugi kas see nii on, aga huvitav mõte. Kui me mõne tunni ära oleme (meil suur pere, keegi on tavaliselt ikka kodus), siis koer magab nagu nott oma pesas. Äkki puhkabki välja..

Mul on kaks koera ja üks neist eriti kiindunud mu abikaasasse, seega näen, kuidas koer käitub, kui abikaasa ära on. Ja ütleksin, et asi on täpselt vastupidi. Ta lihtsalt viskab akna äärde pikali ja vahib üksisilmi seda nurgatagust, kust mehe auto maja poole keerab. Võib niimoodi tundide viisi seal passida. Kohe, kui mees kodus, viskab rahulolevalt diivanile magama.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälgin instagramis üht inimest, kes koerte osas nõu annab (ma ei tea kas ta õppinud või lihtsalt praktik, tal palju koeri). Tema ütles, et inimese mõningane äraolemine on koerale isegi hea. Sest kui oled kodus, siis koer pidevalt jälgib sind ja on valmis tegutsema. Kui oled ära ja koer teab, millal tavaliselt tagasi tuled, siis ta saab end rahus välja magada. Pole aimugi kas see nii on, aga huvitav mõte. Kui me mõne tunni ära oleme (meil suur pere, keegi on tavaliselt ikka kodus), siis koer magab nagu nott oma pesas. Äkki puhkabki välja..

Minu koer magab nagu nott minuga koos mu teki all, miks ma peaks selleks kodust ära minema?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks koera ja üks neist eriti kiindunud mu abikaasasse, seega näen, kuidas koer käitub, kui abikaasa ära on. Ja ütleksin, et asi on täpselt vastupidi. Ta lihtsalt viskab akna äärde pikali ja vahib üksisilmi seda nurgatagust, kust mehe auto maja poole keerab. Võib niimoodi tundide viisi seal passida. Kohe, kui mees kodus, viskab rahulolevalt diivanile magama.

Täpselt sama. Kõnnib närviliselt ringi, vaatab erinevatest akendest välja sinnapoole, kust auto tulema peaks. Ei ole juttugi rahulikult magamisest.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jälgin instagramis üht inimest, kes koerte osas nõu annab (ma ei tea kas ta õppinud või lihtsalt praktik, tal palju koeri). Tema ütles, et inimese mõningane äraolemine on koerale isegi hea. Sest kui oled kodus, siis koer pidevalt jälgib sind ja on valmis tegutsema. Kui oled ära ja koer teab, millal tavaliselt tagasi tuled, siis ta saab end rahus välja magada. Pole aimugi kas see nii on, aga huvitav mõte. Kui me mõne tunni ära oleme (meil suur pere, keegi on tavaliselt ikka kodus), siis koer magab nagu nott oma pesas. Äkki puhkabki välja..

Minu koer magab nagu nott minuga koos mu teki all, miks ma peaks selleks kodust ära minema?

nõus. minu koer võiks magamisvõistlusi võita. suurepärane magaja. lihtsalt mõte, mida nägin ning tundus arutlemiseks huvitav. arutlemiseks see koht siin on ju?

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu eelmine koer magas sel ajal mõnuga voodis padja peal. Muidu voodisse ei olnud lubatud, aga ühel korral jäi vahele – magas nii raskelt, et ei kuulnud mind. Praegune  sättis ennast köögis kapi peale magama – esiteks oli seal päike ja teiseks hea vaade hoovi. Ma kohe kindlasti ei usu, et nad väga minu pärast muretsesid.

koeri hakkasin üksi jätma samuti nii, et alguse pool tundi ja siis kauemalt. Kumbki koer ei haukunud ega ulgunud üksi. Kasutasin ka alguses kutsikate jaoks aedikku  (u 3-4 m ümbermõõt), kus oli pesa, joogikauss, mänguasjad – et kutsikas üksi olles ei vigastaks ennast (näiteks närib juhtmeid, ronib kuhugi jne). kodus olles oli aediku uks lahti, siis läks sinna, tüdines seltskonnast ära. 6-7 kuuselt enam ust kinni ei pannud, koer käis siis vabalt ringi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

minu koer ei liigutagi ennast, kui lähen kodust ära ja ta magab. Tagasi tulles hüpleb ja on rõõmus küll. Üldiselt usun, et paarist üksiolemise tunnist on tal täiesti suva, aga kui juba 4-5 tundi kedagi ei ole, siis muutub veidi ärevaks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul magas koer kord koridoris ja kui hakkasin ära minema ja võtmetega puterdasin, siis vaatas vaid tülpinud pilgul, et mine juba, ära lase uksest külma sisse

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koer jäi kenasti üksi kui ütlesin, et varsti tulen tagasi. Varsti pikkus oli erinev, aga koer keeras end rahulikult magama. Ilmselt reageeris rahulikule häälele või ütlusele, sest see oli sama kogu aeg.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on koer üksi olles oma ruumis, kus ma muidu pesen pesu. Kui juba hakkan väljaskäimise riideid sättima ja meikima, läheb juba ise sinna valmis. Saab alati maiust ka. Kui tulen ootamatult vara koju, siis vaatab väga imestunult ja ei tule sealt ruumist väljagi tükk aega, magab. Muidu arvab ka, et see on tema tuba, sest kui sinna pesu pesema lähen, siis tuleb kohe vaatama, et mis ma seal tema toas teen siis. Söögikauss on tal ka seal. Mulle tundub, et talle väga meeldib seal olla, nagu tema turvaruum. Mul on seal kaamera ka, vahel olen vaadanud, mis teeb seal üksi, mitte midagi ei tee, magab rahulikult.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koertel on päris hea ajataju ja kui iga päev enam-vähem samal ajal koju ja kodust ära liigutakse, siis nad oskavad seda arvestada küll. Kui on tavapärane päev, siis minu koer nt ei tee väga välja kui ma koju tulen. Kui ma vahel päeval korraks kodust läbi käin, siis tal on ka suht ükskõik. Küll aga on näha, et kui mõnikord kauem ära olla, siis ta ootab ja on üliõnnelik kui koju tullakse. Samuti tunneb ta väga hästi söögiaegu. Tal on oma kellaaeg, millal süüa saab ja juba kuskil pool tundi enne seda aega käib järel ja eriti kui köögis tegutseda, siis istub kõrval ja vahib ainiti näljase näoga.

Vanematel oli nooruspõlves koer, kes teadis täpselt, mis kell koju tullakse ja kui mõnikord harva juhtus, et “õigeks” ajaks polnud inimesed koju tulnud, siis hakkas asju lõhkuma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie koer jäi kenasti üksi kui ütlesin, et varsti tulen tagasi. Varsti pikkus oli erinev, aga koer keeras end rahulikult magama. Ilmselt reageeris rahulikule häälele või ütlusele, sest see oli sama kogu aeg.

Jah, lahkumisel on enesekindlus ja rahulikkus äärmiselt olulised, aga siiski see vast tõupõhine natuke. On tõuge, kes sõna otseses mõttes pingsalt ootavad oma huumanit ja ei maga sel ajal. Nii kui huuman kodus tagasi, jääb lambist raskesse unne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaematel oli väike koer, kes kodus olles oli vait, kui sukk – käis keegi uksekella andmas – koer ei reageerinud. Aga kui pere kodus ja siis uksekella anti – küll siis näitas oma tublidust, haukus kohe korralikult. Naabrid naersid, et kui kuulevad koer haugub -siis on teada, et olete kodus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaematel oli väike koer, kes kodus olles oli vait, kui sukk – käis keegi uksekella andmas – koer ei reageerinud. Aga kui pere kodus ja siis uksekella anti – küll siis näitas oma tublidust, haukus kohe korralikult. Naabrid naersid, et kui kuulevad koer haugub -siis on teada, et olete kodus.

Õige ka – kui keegi murrab sisse, kui pere kodus pole, siis üllatusrünnak on parem, eriti kui oled väikest kasvu. 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, lahkumisel on enesekindlus ja rahulikkus äärmiselt olulised, aga siiski see vast tõupõhine natuke. On tõuge, kes sõna otseses mõttes pingsalt ootavad oma huumanit ja ei maga sel ajal. Nii kui huuman kodus tagasi, jääb lambist raskesse unne.

Meil oli täispuhas krants, nii et tõupõhisusega tegu ei olnud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui peremees läheb hommikult tööle, kas koer saab aru, et ta läheb ajutiselt? Või arvab koer iga kord, kui peremees ära läheb, et nüüd on ta üksi jäetud?

Koerad ei arva. Loomad ei oska mõelda.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitme koera omanikuna julgen väita, et kõik on kinni konkreetses koeras ja tōuomadused mōjutavad ka. Iseseisvamad tõud ei ole nii inimeses kinni ja taluvad ûksiolemist paremini. Harjutamine on vajalik, aga olen vaadanud, et suurt vahet tegelikult pole. Hoolikamalt harjutatud koer võib olla siiski “memmekam” ja on pererahva puudumisel ärevam ning rõõmustab alati äärmiselt ûlevoolavalt, kui keegi koju naaseb. Üks koertest on mul selline, kes ka 15-minutilise poeskäigu järel käitub, nagu ma oleks terve päeva ära olnud.
Ma ei kujuta ette aga olukorda, et ükski mu koertest ei tuleks alati mulle esikusse vastu, kui koju jõuan. Alati saan ikka rõõmsa tervituse osaliseks, ka lühikese äraoleku järel. Omaette nad kuskil toanurgas kunagi ei maga ka. Kui mina istun diivanil, siis koerad tulevad ka sinnasamasse kûlje alla. Kas või väike füüsiline kontakt peab olema. Iseseisvamad tõud arvatavasti nii ei käitu. Mõni koer elab üldse õues omaette.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil jookseb kass tulijale vastu. Kui näiteks mees keerab hoovi, siis on kassil pea püsti ja kohe esikusse ootama. Kui ka ise tulen, siis istub ukse ees vaibal ja ootab.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Hobinurk Koerte üksi jäämine