Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kogemus kiirlaenudega

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kogemus kiirlaenudega

Postitas:

Millised kogemused on teil olnud kiirlaenudega? Kas kiire abi on ära tasunud või muutunud allakäiguspiraaliks?
Äsja ilmunud põhjalik ja eluline artikkel ”Kallis, ma võtsin kiirlaenu” pani teema üle mõtisklema. Oma loo räägivad mitmed võlakoormakandjad, ka autor Daniel Vaarik võttis loo kirjutamiseks 2 kiirlaenu, et omal nahal kogeda, kuidas see otsus tema elu mõjutab või ei mõjuta.

Majanduse hetkeseisu arvestades tundub teema tõstatamine eriti kohane.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

On igati ära tasunud, sest lastel said kõhud täis ja võlgu pole jäänud. Üldiselt ei saagi aru, et kuidas võlgu saab jääda, kui tagasimakse on väikeste osamaksetena. Ilmselt oleneb ka, et kui palju on raha võetud. Mina olen võtnud vähe. Arvestan ja uurin ka ennem, kui olen võtnud, et mis see kuumaks tuleb ja kas ma saan seda ikka maksta.
Pealegi kui inimese sissetulek on 0, siis ei anta kiirlaenu ka. Nemad tahavad ka sissetulekute konto väljavõtet, nagu ka järelmaksudega on ja ka pangalaenudega. Miks mitu kiirlaenu on vaja korraga võtta, pole aimugi.

+4
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 19:35; 10.09 07:52; 12.09 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirlaenudega lastele süüa osta…?

+16
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 06:41; 10.09 18:04; 11.09 07:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul üldiselt on päris hea palk, aga vahel on mitu kuud ilma palgata ja kunagi täpselt ei tea, millal lepingu saan. Ühe korra võtsin 500€ kiirlaenu, siis teadsin, et nädala pärast on leping olemas. Maksin tagasi kogu summa kuu aja pärast. Teise korra võtsin 4000€ viieks aastaks, sest tegin ühe suure ostu. Maksin tagasi kogu summa poole aasta pärast.
Kui oled kohusetundlik ja korralikult maksad tagasi, ei ole probleemi. Aga intressid on neil küll kõrged. Minult pangaväljavõtet ei küsitud, eks see olegi põhjus, miks päris pangast ei võta. Nagu mainitud, ei ole mul sissetulek regulaarne.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen näinud sellist pangakontoväljavõtet, kus kogu aeg võeti laenu, et lappida laenumakstest tekkinud auke. Inimene oleks palgast ära elanud, aga võttis 200 eurot laenu juurde ja sisuliselt sama suure summa maksis palgast erinevatele laenukontorietele. Kui ta oleks natuke pingutanud ja jätnud laenud võtmata – ei oleksi laene vaja olnud.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirlaenudega lastele süüa osta…?

Ühe kuu jah kui oli rahaline must auk. Mille üle sa imestad, selle, et lapsed söövad või.

+3
-13
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 19:35; 10.09 07:52; 12.09 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirlaenudega lastele süüa osta…?

Ühe kuu jah kui oli rahaline must auk. Mille üle sa imestad, selle, et lapsed söövad või.

Ei, selle üle, et kiirlaenu eest ostetakse lastele süüa.

+12
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 06:41; 10.09 18:04; 11.09 07:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirlaenudega lastele süüa osta…?

Ühe kuu jah kui oli rahaline must auk. Mille üle sa imestad, selle, et lapsed söövad või.

Ei, selle üle, et kiirlaenu eest ostetakse lastele süüa.

Minu meelest on see pea ainus põhjus miks üldse kiirlaenu võtta. Sinu meelest oleks parem maha juua või kasiinosse viia?

+12
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirlaenudega lastele süüa osta…?

Ühe kuu jah kui oli rahaline must auk. Mille üle sa imestad, selle, et lapsed söövad või.

Ei, selle üle, et kiirlaenu eest ostetakse lastele süüa.

Minu meelest on see pea ainus põhjus miks üldse kiirlaenu võtta. Sinu meelest oleks parem maha juua või kasiinosse viia?

Minu meelest ei ole üleüldse mingit põhjust, et kiirlaenu võtta. Kui inimene võtab laenu söögi ostmiseks, siis on ta elukorralduses ikka midagi väga valesti.

+9
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.09 06:41; 10.09 18:04; 11.09 07:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on väga pealetükkivad kampaaniad käimas – lausa iga nädal tuleb meilikasti järjekordne pakkumine. Ma ise ei ole järgi proovinud, kuid jääb küll mulje, et laenu antakse söögi alla-söögi peale-ja igaks juhuks niisama ka. Meedias esitatavad reklaamid kuvavad laenuvõtjaid rõõmsate, õnnelike ja rahulolevatena. Pole midagi imestada, kui mõni depressioonis inimene hakkab ka laenusid võtma, lootes, et tema elu siis ka samasuguseks muutub.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole üleüldse mingit põhjust, et kiirlaenu võtta.

Mulle tundub, et paljudel inimestel ajab võimalik kontole saabuv summa silmad krõlli ja nad ei adu, et lõppude lõpuks ei teki nende kontole rohkem raha kui ilma laenuta. Korraks on rohkem, aga pärast pead ju tagasi maksma (enamasti suure intressiga), seega summa-summarum saab vaid kahjum olla. Aga see 1000€ kohe kontole! ajab pea segi ja (lähi)tulevikule ei mõelda.

Võime selles osas vähemalt rahulikud olla, et see on ülemaailmne heaoluriikide epideemia. Eestlased pole ainsad. USAs on näiteks väga populaarsed palgapäevalaenud, millega inimestel korralikult nahk üle kõrvade tõmmatakse, nii et sealt ringist on lõpuks ülimalt raske välja pääseda.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain murjamitelt eile vahva meili, ka nemad käivad oludega kaasas:
Olen Stefano Pessina, Itaalia ärimagnaat, investor ja filantroop. Walgreens Boots Alliance’i aseesimees, tegevjuht (tegevjuht) ja suurim aktsionär. ma andsin
ära 25 protsenti minu isiklikust rikkusest heategevuseks. Ja ma lubasin ka eraldada ülejäänud 25% sel aastal 2020 üksikisikutele covid-19 südamevalu tõttu. Olen otsustanud teile annetada 950 000,00 USD (üheksasada viiskümmend tuhat dollarit). Kui olete huvitatud minu annetusest, võtke minuga lisateabe saamiseks ühendust. minu e-posti aadressil (…………….@yahoo.com)

Samuti saate minu kohta lähemalt lugeda alloleva lingi kaudu

https://et.wikipedia.org/wiki/Stefano_Pessina

Soe soov
Tegevjuht Walgreens Boots Alliance
Stefano Pessina

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen kahele mehe sugulasele olnud moraalseks toeks kiirlaenukeerisest välja rabelemiseks. Üks rabeles, kuid teine ei rabelenud ja nüüd juba aastatega leiabki, et kõik on halvad ja üldse olgu see laenuandja probleem, et andis inimeele, kellel raha pole. Esimese juhtumi puhul ei saanud noor tööelu alustanud inimene eluasemelaenu ja otsustas maapiirkonda odava korteri soetamiseks kiirlaene võtta. See oli u. 15 aastat tagasi ehk siis, kui 3000 kroonist võis välja kasvada mitmeid kordi suurem kohustus. Selleks hetkeks, kui ta oma murega minuni jõudis, oli ta olnud pikemat aega ilma tagasimakseid tegemata ja kättesaadud kohtukutse lihtsalt minema visanud lootuses, et sellega asi ka laheneb. Laheneski tagaseljaotsusega ja ca. 50000 kroonise sissenõudega. Peale seda alles vaatasime ta sissetulekud-väljaminekud ja kohustused üle ning panime paika kindla tagasimaksegraafiku ning ta maksiski tekkinud probleemid 2 aastaga ära. Teise juhtumi puhul oli samuti noor ja usaldav inimene, kes andis oma kahele erinevale elukaaslasele esmalt käendust, kes peale silmapiirilt kadumist ka kohustused käendajate vastutada jätsid ning siis võttis ta ise kiirlaenu erinevate kulude katteks ning sealt edasi läks nagu esimesel juhul. Samas tuleb nentida, et tema sinna keerisesse jäigi ja nüüd kempleb kohtutäituritega, et jätta alles ettenähtud miinimumi, otsib mitteametlikke töökohti ja tegeleb iga hinnaga kohustuste eest põgenemisega. Esimese juhtumiga katsetatud eelarve ja nn. ettekandekohustusega (leppisime kokku, et ta ise informeerib mind iga kuu makse tegemisest – pakkus ise välja ja pidas kinni) teise juhtumi puhul ei töötanud ja ega sa ise ka ei taha kuulata seda hala, et kuidas kõik on nii ülekohtune ja raha on vähe jne. Seega ma täiesti usun, et siit keerisest saavad välja vaid need, kel on piisavalt tahet ja eesmärgipärasust.
Lõpetuseks ma küsisin ka mõlemalt jamade väljatulekul, et miks ometi ei küsitud abi perekonnalt, sugulastelt või sõpradelt. Vastused on samasse kanti: taheti olla iseseisev, oli häbi ja arvati, et kõik elavad väga hästi ja rikkalt.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirlaenudega lastele süüa osta…?

Ühe kuu jah kui oli rahaline must auk. Mille üle sa imestad, selle, et lapsed söövad või.

Ei, selle üle, et kiirlaenu eest ostetakse lastele süüa.

Minu meelest on see pea ainus põhjus miks üldse kiirlaenu võtta. Sinu meelest oleks parem maha juua või kasiinosse viia?

Õige! Palgaraha eest käidi sõbrannadega šoppamas või osteti endale kõige viimase mudeli uus telefon. Ja lastele osteti kiirlaenu eest süüa.

Täiesti kohutav, et mõne arvates on täiesti normaalne kiirlaenu eest süüa osta!

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.09 08:18; 12.09 10:47; 12.09 10:49; 12.09 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirlaenudega lastele süüa osta…?

Ühe kuu jah kui oli rahaline must auk. Mille üle sa imestad, selle, et lapsed söövad või.

Ei, selle üle, et kiirlaenu eest ostetakse lastele süüa.

Minu meelest on see pea ainus põhjus miks üldse kiirlaenu võtta. Sinu meelest oleks parem maha juua või kasiinosse viia?

Õige! Palgaraha eest käidi sõbrannadega šoppamas või osteti endale kõige viimase mudeli uus telefon. Ja lastele osteti kiirlaenu eest süüa.

Täiesti kohutav, et mõne arvates on täiesti normaalne kiirlaenu eest süüa osta!

Su aju nii kaugele siis ei küündi, et tulla mõttele, et inimene ei saanud palka.
Kiirlaenudega on ka üldiselt nii, et esialgu on vaja kontoväljavõtet ja siis võib palk olemas olla, aga kui töötuks jääda ja raha pole, siis järgmisel raha võtmisel ei pea enam midagi tõendama, lihtsalt saab võtta.
Ära hakka jahuma, et tuleb tööle minna. Loogiline ju, et tuleb, aga see töö leidmine ei käi üleöö. Inimene võib päris pikalt paljudesse kohtadesse kandideerida ennem kui üldse näkkab.
Hõiska aga edasi. Vaata, et ise kunagi kehva seisu ei jää, kuna väikelapse kõrvalt pole tööle saanud.
Mis sõbrannadega shoppamisest sa soiud, see on viimane asi, mis üldse pähe tuleb kui kriis käes. Ennem on vaja lapsed toita ja katta.
Vallast ära vaevu ka midagi rääkima. Neil on omad kriteeriumid paika pandud ja kes sellele ei vasta, siis kõigile ei anta sealt mingit tuge.

+6
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 19:35; 10.09 07:52; 12.09 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole üleüldse mingit põhjust, et kiirlaenu võtta. Kui inimene võtab laenu söögi ostmiseks, siis on ta elukorralduses ikka midagi väga valesti

Kui üleolev ja väiklane! Kas sa arvad, et inimene ise peab seda ideaalseks elukorralduseks?
Inimene on üksikud korrad seda kasutanud, et lahendada elus raske olukord. Ta on olnud analüütiline ja arukas, hinnanud enda maksevõimet, kindlustanud, et ei jää võlgu.
Sul pole aimugi raskest elust, olukorrast, kus lastele toidu ostmiseks tuleb kaaluda kiirlaenu kasutamist.
Mida sa targutad!
Sõima laenusõltlasi kui tingimata tahad oma üleolekut nõrgemate peal demonstreerida, aga mitte seda vaprat inimest siin.

+7
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 10:43; 12.09 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiirlaenudega lastele süüa osta…?

Ühe kuu jah kui oli rahaline must auk. Mille üle sa imestad, selle, et lapsed söövad või.

Ei, selle üle, et kiirlaenu eest ostetakse lastele süüa.

Minu meelest on see pea ainus põhjus miks üldse kiirlaenu võtta. Sinu meelest oleks parem maha juua või kasiinosse viia?

Õige! Palgaraha eest käidi sõbrannadega šoppamas või osteti endale kõige viimase mudeli uus telefon. Ja lastele osteti kiirlaenu eest süüa.

Täiesti kohutav, et mõne arvates on täiesti normaalne kiirlaenu eest süüa osta!

Su aju nii kaugele siis ei küündi, et tulla mõttele, et inimene ei saanud palka.

Kiirlaenudega on ka üldiselt nii, et esialgu on vaja kontoväljavõtet ja siis võib palk olemas olla, aga kui töötuks jääda ja raha pole, siis järgmisel raha võtmisel ei pea enam midagi tõendama, lihtsalt saab võtta.

Ära hakka jahuma, et tuleb tööle minna. Loogiline ju, et tuleb, aga see töö leidmine ei käi üleöö. Inimene võib päris pikalt paljudesse kohtadesse kandideerida ennem kui üldse näkkab.

Hõiska aga edasi. Vaata, et ise kunagi kehva seisu ei jää, kuna väikelapse kõrvalt pole tööle saanud.

Mis sõbrannadega shoppamisest sa soiud, see on viimane asi, mis üldse pähe tuleb kui kriis käes. Ennem on vaja lapsed toita ja katta.

Vallast ära vaevu ka midagi rääkima. Neil on omad kriteeriumid paika pandud ja kes sellele ei vasta, siis kõigile ei anta sealt mingit tuge.

Kas sina oled see, kes teise teema all räägib, et ainult lollid säästavad? Uus pesumasin tasub osta (kiir)laenu eest jne.

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.09 08:18; 12.09 10:47; 12.09 10:49; 12.09 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest ei ole üleüldse mingit põhjust, et kiirlaenu võtta. Kui inimene võtab laenu söögi ostmiseks, siis on ta elukorralduses ikka midagi väga valesti

Kui üleolev ja väiklane! Kas sa arvad, et inimene ise peab seda ideaalseks elukorralduseks?

Inimene on üksikud korrad seda kasutanud, et lahendada elus raske olukord. Ta on olnud analüütiline ja arukas, hinnanud enda maksevõimet, kindlustanud, et ei jää võlgu.

Sul pole aimugi raskest elust, olukorrast, kus lastele toidu ostmiseks tuleb kaaluda kiirlaenu kasutamist.

Mida sa targutad!

Sõima laenusõltlasi kui tingimata tahad oma üleolekut nõrgemate peal demonstreerida, aga mitte seda vaprat inimest siin.

Tohohh! Mida kõike siit teada ei saa! Inimene, kes ostab oma lastele kiirlaenu eest süüa on lausa vapper inimene!?

+7
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.09 08:18; 12.09 10:47; 12.09 10:49; 12.09 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene, kes ostab oma lastele kiirlaenu eest süüa on lausa vapper inimene!?

Vapper on ta ehk teistel põhjustel, mõtle veidi?
Aga iseenesest kasutasin seda sõna siin muidugi sinusuguste rõõmuks 🙂

+4
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.09 10:43; 12.09 11:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tohohh! Mida kõike siit teada ei saa! Inimene, kes ostab oma lastele kiirlaenu eest süüa on lausa vapper inimene!?

Ei, kus sa sellega. Kõige vapram oled ikka sina…

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimene, kes ostab oma lastele kiirlaenu eest süüa on lausa vapper inimene!?

Vapper on ta ehk teistel põhjustel, mõtle veidi?

Aga iseenesest kasutasin seda sõna siin muidugi sinusuguste rõõmuks ????

Mitte vapper, vaid rumal. Inimene, kellel on lapsed, ei tohi elada palgapäevast palgapäevani, vaid tal peavad olema ootamatusteks säästud.

+8
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 12.09 08:18; 12.09 10:47; 12.09 10:49; 12.09 11:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õige! Palgaraha eest käidi sõbrannadega šoppamas või osteti endale kõige viimase mudeli uus telefon. Ja lastele osteti kiirlaenu eest süüa.

Täiesti kohutav, et mõne arvates on täiesti normaalne kiirlaenu eest süüa osta!

Su aju nii kaugele siis ei küündi, et tulla mõttele, et inimene ei saanud palka.

Kiirlaenudega on ka üldiselt nii, et esialgu on vaja kontoväljavõtet ja siis võib palk olemas olla, aga kui töötuks jääda ja raha pole, siis järgmisel raha võtmisel ei pea enam midagi tõendama, lihtsalt saab võtta.

Ma saan su jutust niimoodi aru, et kui sul kontoväljavõttel pole palka ette näidata, siis sa kiirlaenu ei saagi. Ehk et see sinu õnnetu vaene töötu saab kiirlaenu võtta siiski ainult siis, kui ta juba palga saamise ajal palga maha laristas ja kiirlaenu eest lastele süüa ostis.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kogemus kiirlaenudega