Esileht Pereelu ja suhted Kogemus lastekaitsega?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Kogemus lastekaitsega?

Tere Perekooli liikmed!

Usun, et me kõik teame oma tutvusringkonnas kedagi, kellel on kokkupuude lastekaitsetöötajaga. Seega teame ka seda, et tänasel hetkel ei tähenda enam lastekaitsetöötajaga suhtlemine üksnes halbu vanemlikke oskusi, vaid toimetamist oma lapse heaolu nimel, mistahes valdkonnas, sh erinevate pereelu puudutavate suhete teemal, hooldus-ja suhtlusõiguse vaidlustes jne.

Ehk on ka Teie hulgast kedagi, kes on lastekaitsetööga isiklikult kokku puutunud? Palun jagage oma kogemust!

Jagage oma kogemust aadressil http://www.lastekaitselugu.ee ning andke lastekaitsetöötaja kohta tagasisidet – selle abil on võimalik saada teada, mis lastekaitsetöötajaga koostööd soodustab, mis takistab, mis peaks olema teisiti jne.

Mida rohkem hinnanguid, seda selgem pilt! Kogutud vastuste põhjal on võimalik teha ettepanekuid lastekaitsetöö parendamiseks ja tööpraktika täiendamiseks!

Selgitame ühes koos välja – mis toimib ning mida tuleb muuta!

+9
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 19:01; 09.02 19:09; 09.02 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ning keda te ise esindate?

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris hästi ei usu, et “kõigil meil” on teada keegi, kellel on olnud tegemist lastekaitsega.

+53
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 22:02; 22.01 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris hästi ei usu, et “kõigil meil” on teada keegi, kellel on olnud tegemist lastekaitsega.

Sama meelt. Minu tutvusringkonnas on vaid üks kunagine põhikooliaegne sõbranna, kel on olnud lastekaitsega kokkupuude. Tema on minu tutvusringkonnas ka väga erandlik inimene.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll oma tutvusringkonnas kedagi ei tea, kel oleks isiklik kokkupuude lastekaitsega. See oleneb ilmselt väga ikka, mis seltskonnas liigutakse või mis probleemid on kuskil.

+29
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega lastekaitse ainult probleemsetel inimestel külas ei käi. Käib ka siis kui on peres hooldamise leping nt alaealisele õele-vennale pärast vanemate surma. Et siis lastekaitse vältimiseks peaks oma õe lastekodusse saatma?

+11
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastekaitsega on kokkupuuteid ka peredel, kes vajavad puudega lapsele tugiisiku- või lapsehoiuteenust või muid tugiteenuseid, neil, kel on mingil põhjusel vajalik teha muutuseid lapse hooldusõiguses või leppida kokku lahus elava vanemaga suhtluskorda. Suures linnas võibolla on tõesti nt nende tugiteenuste jaoks eraldi töötajad, aga väiksemates kohtades sageli on vaid üks või kaks lastekaitsespetsialisti, kes teevad kõiki valdkonna ülesandeid ja tegelevad nii nende nö probleemsete peredega kui nendega, kus lihtsalt kasvab teenuseid vajav puudega laps.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni ma linnas elasin, ei olnud mul ühtegi tuttavat, kellest oleksin teadnud, et tal on mingitki pistmist lastekaitsega. Maale kolides tutvusin erinevate seltskondadega (linnas pole vaja, saab väga lihtsalt end ümbritseda vaid endasugustega, sest inimesi on rohkem) kohtusin ühe perega. Lastekaitse võttis neilt lapsed ära peale seda, kui lapsevanemad pärast korduvaid hoiatusi, ajutisi asendusperesid, vanemate koolitusi jne. ikkagi koos lastega purjuspäi autoga kraavi sõitsid.

Arvan, et vastupidi, enamus inimesi ei ole eriti lastekaitsega kokku puutunud, ka mitte tuttavate kaudu.

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastekaitsega on kokkupuuteid ka peredel, kes vajavad puudega lapsele tugiisiku- või lapsehoiuteenust või muid tugiteenuseid,

Ma ei teadnudki, et selliste teenustega tegeleb lastekaitsetöötaja…

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 22:02; 22.01 16:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul näiteks on olnud kokkupuude lastekaitsetöötajaga, kui eksmees ei pidanud kinni lapsega kohtumise graafikust, siis ma pöördusin ise lastekaitsetöötaja poole ja palusin abi. Lõpuks sain ka, lastekaitsetöötaja juures sai nii mõnedki asjad selgeks räägitud, koostatud mõistlik lapsega kohtumise graafik; ja eriti palju abi oli sellest, kui lastekaitsetöötaja väljendas skeptitsismi selle suhtes, kui eksmees ütles “Aga mina ju ei tea, kas ma jõuan (igal teisel) reedel õigeks ajaks kohale”. Lastekaitsetöötaja kui erapooletu täiskasvanu märkus: “Tõesti? Kaks korda kuus ei jõua õigeks ajaks?” oli täiesti hindamatu väärtusega. Pärast seda hakkas eksmees natukenegi üritama korrektselt käituma ja lapsele enam lambist katteta lubadusi ka ei andnud.
Kumbki meist pole mingi paadialune või toimetulekutoetuse saaja, eksmees käitus lihtsalt süüdimatult ja vajaski väikest reaalsuseraputust, et eksnaise nõutud kindel kohtumiste graafik polegi tema kiusamiseks mõeldud vaid ikka selleks, et kõik ellu jääksid.

Samas, see oli ammu ja ma pole kindel, kuidas see käesoleva teemaga suhestuks.

+21
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 16:17; 04.03 01:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega lastekaitse ainult probleemsetel inimestel külas ei käi. Käib ka siis kui on peres hooldamise leping nt alaealisele õele-vennale pärast vanemate surma. Et siis lastekaitse vältimiseks peaks oma õe lastekodusse saatma?

Ma ei tea oma tutvusringkonnast ka ühtegi orvuks jäänud alaealist, näiteks.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul näiteks on olnud kokkupuude lastekaitsetöötajaga, kui eksmees ei pidanud kinni lapsega kohtumise graafikust, siis ma pöördusin ise lastekaitsetöötaja poole ja palusin abi. Lõpuks sain ka, lastekaitsetöötaja juures sai nii mõnedki asjad selgeks räägitud, koostatud mõistlik lapsega kohtumise graafik; ja eriti palju abi oli sellest, kui lastekaitsetöötaja väljendas skeptitsismi selle suhtes, kui eksmees ütles “Aga mina ju ei tea, kas ma jõuan (igal teisel) reedel õigeks ajaks kohale”. Lastekaitsetöötaja kui erapooletu täiskasvanu märkus: “Tõesti? Kaks korda kuus ei jõua õigeks ajaks?” oli täiesti hindamatu väärtusega. Pärast seda hakkas eksmees natukenegi üritama korrektselt käituma ja lapsele enam lambist katteta lubadusi ka ei andnud.

Kumbki meist pole mingi paadialune või toimetulekutoetuse saaja, eksmees käitus lihtsalt süüdimatult ja vajaski väikest reaalsuseraputust, et eksnaise nõutud kindel kohtumiste graafik polegi tema kiusamiseks mõeldud vaid ikka selleks, et kõik ellu jääksid.

Samas, see oli ammu ja ma pole kindel, kuidas see käesoleva teemaga suhestuks.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastekaitsega on kokkupuuteid ka peredel, kes vajavad puudega lapsele tugiisiku- või lapsehoiuteenust või muid tugiteenuseid,

Ma ei teadnudki, et selliste teenustega tegeleb lastekaitsetöötaja…

Lastekaitsetöötajatel on tänapäeval ikka päris lai ampluaa. Nagu siin juba välja toodi, võib mõnes omavalitsuses olla ka puuetega lastega eraldi tegelev inimene, aga üldjuhul kui ongi eraldi inimene, kes tegeleb ainult puuetega lastega, on ikkagi tema ametinimetus üldjuhul lastekaitsespetsialist.

Lisaks hooletusse jäetud lastele peab lastekaitsetöötaja tegelema ka vanematevaheliste vaidlustega, lapsi puudutavate kohtuasjadega (ka nt alaealisele kuuluva pärandvaraga seotud tehingutega), koolikohustuse mittetäitjatega, õigusrikkujatega, koolikiusajate või kiusamise ohvritega, lastega, keda on vaja suunata nõustamistesse/teraapiatesse jne jne. Väiksemates omavalitsustes peab lastekaitsetöötaja sageli menetlema ka peredele toetusi, korraldama nt lusikapidusid, vanemate koole jpm. Kokk, kondiiter, keevitaja ühesõnaga.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 20:34; 16.03 14:17; 16.03 21:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul näiteks on olnud kokkupuude lastekaitsetöötajaga, kui eksmees ei pidanud kinni lapsega kohtumise graafikust, siis ma pöördusin ise lastekaitsetöötaja poole ja palusin abi. Lõpuks sain ka, lastekaitsetöötaja juures sai nii mõnedki asjad selgeks räägitud, koostatud mõistlik lapsega kohtumise graafik; ja eriti palju abi oli sellest, kui lastekaitsetöötaja väljendas skeptitsismi selle suhtes, kui eksmees ütles “Aga mina ju ei tea, kas ma jõuan (igal teisel) reedel õigeks ajaks kohale”. Lastekaitsetöötaja kui erapooletu täiskasvanu märkus: “Tõesti? Kaks korda kuus ei jõua õigeks ajaks?” oli täiesti hindamatu väärtusega. Pärast seda hakkas eksmees natukenegi üritama korrektselt käituma ja lapsele enam lambist katteta lubadusi ka ei andnud.

Kumbki meist pole mingi paadialune või toimetulekutoetuse saaja, eksmees käitus lihtsalt süüdimatult ja vajaski väikest reaalsuseraputust, et eksnaise nõutud kindel kohtumiste graafik polegi tema kiusamiseks mõeldud vaid ikka selleks, et kõik ellu jääksid.

Samas, see oli ammu ja ma pole kindel, kuidas see käesoleva teemaga suhestuks.

Kommentaar eemaldatud.

Ma küll olen teine vastaja, aga olen lähedane inimesega, kellel 100% sama asi. Käisid lastekaitses, et teha graafik ja isa selle allkirjastaks, aga isa palus mõtlemisaega ja sellest on nüüd möödas pool aastat. Ikka mõtleb. Lapsi võtab, siis kui talle sobib. Mingit graafikut ei ole. Ema enda plaane teha ei saa. Ja jah, kui isa lapsi ei taha, hoidku üldse eemale, aga kui lapsed kallid, siis selle 2 nädalavahetust peaks ikkagi leidma.
Asi pole otseselt “kindlalt kodust ära saatmises” vaid kõikide inimeste eludes. Ei saa nii, et võtan/ei võta.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud. Aastaid tagasi aitas ametnik mul elatisnõuet kohtusse vormistada ja alles hiljuti oli tegemist alaealise lapse nimel pärandist loobumisega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui puudega lapsele rehabilitatsiooniplaani koostasime, siis oli kohaliku lastekaitseametnikuga kokkusaamine vajalik. Tema ülesanne nimelt oli juhtumiplaani kokkupanek.
Last sinna tegevusse füüsiliselt kaasama ei pidanud. Väga meeldiv ametnik oli, ääretult empaatiline.
Sama inimesega on põgusaid kokkupuuteid olnud lasteasutuses, mida ametnik on tööülesannete raames külastanud, jällegi oli meeldiv kogemus.
Kuulnud ja lugenud olen pigem ebameeldivatest juhtumitest, seega oli hästi tore, et minu isiklikud kokkupuuted on siiani üdini positiivsed olnud.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ükskõik, kas teie kontakt lastekaitsega oli ammu või hiljuti, on läbi või aeg-ajalt kohtute siiani suhtluskorra küsimuses – sobite ideaalselt vastama ja lastekaitsetööle tagasisidet andma!

Küsimustiku leiate http://www.lastekaitselugu.ee ning kogemust saate jagada ka ainult valikvastustega küsimustele vastates! Küsimustik on lühike ning täitmine võtab max 10 minutit, kui soovite, saate vastata avatud küsimustele ka pikemalt!

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul on olnud. Aastaid tagasi aitas ametnik mul elatisnõuet kohtusse vormistada ja alles hiljuti oli tegemist alaealise lapse nimel pärandist loobumisega.

Palun jagage ka oma kogemust http://www.lastekaitselugu.ee lehel! Sobib väga hästi selle alla!

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.

Mul näiteks on olnud kokkupuude lastekaitsetöötajaga, kui eksmees ei pidanud kinni lapsega kohtumise graafikust, siis ma pöördusin ise lastekaitsetöötaja poole ja palusin abi. Lõpuks sain ka, lastekaitsetöötaja juures sai nii mõnedki asjad selgeks räägitud, koostatud mõistlik lapsega kohtumise graafik; ja eriti palju abi oli sellest, kui lastekaitsetöötaja väljendas skeptitsismi selle suhtes, kui eksmees ütles “Aga mina ju ei tea, kas ma jõuan (igal teisel) reedel õigeks ajaks kohale”. Lastekaitsetöötaja kui erapooletu täiskasvanu märkus: “Tõesti? Kaks korda kuus ei jõua õigeks ajaks?” oli täiesti hindamatu väärtusega. Pärast seda hakkas eksmees natukenegi üritama korrektselt käituma ja lapsele enam lambist katteta lubadusi ka ei andnud.

Kumbki meist pole mingi paadialune või toimetulekutoetuse saaja, eksmees käitus lihtsalt süüdimatult ja vajaski väikest reaalsuseraputust, et eksnaise nõutud kindel kohtumiste graafik polegi tema kiusamiseks mõeldud vaid ikka selleks, et kõik ellu jääksid.

Samas, see oli ammu ja ma pole kindel, kuidas see käesoleva teemaga suhestuks.

Kommentaar eemaldatud.

Ma küll olen teine vastaja, aga olen lähedane inimesega, kellel 100% sama asi. Käisid lastekaitses, et teha graafik ja isa selle allkirjastaks, aga isa palus mõtlemisaega ja sellest on nüüd möödas pool aastat. Ikka mõtleb. Lapsi võtab, siis kui talle sobib. Mingit graafikut ei ole. Ema enda plaane teha ei saa. Ja jah, kui isa lapsi ei taha, hoidku üldse eemale, aga kui lapsed kallid, siis selle 2 nädalavahetust peaks ikkagi leidma.

Asi pole otseselt “kindlalt kodust ära saatmises” vaid kõikide inimeste eludes. Ei saa nii, et võtan/ei võta.

Just täpselt, ka hooldusõiguse või suhtlusõiguse küsimused on sageli lastekaitsetöötaja ülesanded, millega tegeleda. Lähedasena sobite ka väga hästi jagama ja küsimustikku täitma, mille leiab http://www.lastekaitselugu.ee

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 19:01; 09.02 19:09; 09.02 19:10;
To report this post you need to login first.

Kui puudega lapsele rehabilitatsiooniplaani koostasime, siis oli kohaliku lastekaitseametnikuga kokkusaamine vajalik. Tema ülesanne nimelt oli juhtumiplaani kokkupanek.

Last sinna tegevusse füüsiliselt kaasama ei pidanud. Väga meeldiv ametnik oli, ääretult empaatiline.

Sama inimesega on põgusaid kokkupuuteid olnud lasteasutuses, mida ametnik on tööülesannete raames külastanud, jällegi oli meeldiv kogemus.

Kuulnud ja lugenud olen pigem ebameeldivatest juhtumitest, seega oli hästi tore, et minu isiklikud kokkupuuted on siiani üdini positiivsed olnud.

Nii tore on kuulda ka positiivseid kogemusi! Palun jagage seda ka küsimustiku täitmises – võibki olla täpselt nii lühidalt, nagu kirjutasite!

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 19:01; 09.02 19:09; 09.02 19:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris hästi ei usu, et “kõigil meil” on teada keegi, kellel on olnud tegemist lastekaitsega.

Jah sul on õigus. Mina mõtlesin pikalt ja ainus lastekaitse lugu, mis meelde tuli, on pärit nõukaajast. Sellised üldistused “kõigil meil” näitavad, et kirjutajal on väga kallutatud huvid. Miks ometi sellisel teemal kasutada sõnu “kõigi meil” kui tegelikult ju pole kõigil meil selliseid huvisid. Kõigil meil on kogemus söömise, joomise ja hingamisega. On kogemused riietega ja elukohtadega. Aga kastekaitsega kohe kindlasti mitte.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Vähem kui kaks nädalat on veel võimalus kaasa rääkida! Teie vastused on tasustatud pärast huvitatvate uurimistöö tulemustega!

Täpsem info: http://www.lastekaitselugu.ee

0
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähem kui kaks nädalat on veel võimalus kaasa rääkida! Teie vastused on tasustatud pärast huvitatvate uurimistöö tulemustega!

Täpsem info: http://www.lastekaitselugu.ee

Arvestades seda, kui vastikult siin vastatud on ühe käo poolt, pole midagi imestada, kui inimesed ei taha oma lugusid rääkida. Niigi puutuvad oma laste huvide eest võitlevad vanemad igasuguste halvustamistega kokku. Tõesti ei taha rohkem seda kuulda. On piisavalt raske ilma selletagi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 16:17; 04.03 01:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://kroonika.delfi.ee/news/kino/kuuuurija-toimetaja-rahkles-vaidetavalt-parklas-lastekaitsjatega?id=89142389

Saame näha. Tühjalt kohalt saatetiimi kohale ei saadeta. Ju siis oli lastekaitsjate poolset kollitusvisiiti oodata.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma püüdsin seda küsimustikku täita, aga raske oli oma kogemust sinna ära lahterdada.

Oli vaie lapse elukoha määramise küsimuses. Lastekaitseametnik andis kohtule ametliku soovituse, olles eelnevalt kohtunud ainult ühe vanemaga ja külastanud tema kodu. Rohkemat ei pidanud vajalikuks.

Õnneks sai laps kohe ise otsustusealiseks, kaasasime psühholoogi, kes tegi kindlaks lapse soovi ning kaasasime teise omavalitsuse lastekaitsetöötajad, kes käisid kodukülastusel ja suhtlesid ka lapsega.

Kui ise poleks jõuliselt tegutsema hakanud, siis oleks elukoht ära määratud selle esimese ametniku suva järgi ja temale ei paistnud lapse huvi üldse korda minevat.

Hiljem kui see ametnik ühe teise looga huviorbiiti tõusis ja vahepeal isegi lahti lasti, siis oli nii selge äratundmine, et niimoodi silmaklapid peas see inimene tegutsebki. Ja et tegu on ametnikuga, kes käib lihtsalt tööl, mitte lasteKAITSEtöötajaga.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 09:11; 06.03 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma püüdsin seda küsimustikku täita, aga raske oli oma kogemust sinna ära lahterdada.

Oli vaie lapse elukoha määramise küsimuses. Lastekaitseametnik andis kohtule ametliku soovituse, olles eelnevalt kohtunud ainult ühe vanemaga ja külastanud tema kodu. Rohkemat ei pidanud vajalikuks.

Õnneks sai laps kohe ise otsustusealiseks, kaasasime psühholoogi, kes tegi kindlaks lapse soovi ning kaasasime teise omavalitsuse lastekaitsetöötajad, kes käisid kodukülastusel ja suhtlesid ka lapsega.

Kui ise poleks jõuliselt tegutsema hakanud, siis oleks elukoht ära määratud selle esimese ametniku suva järgi ja temale ei paistnud lapse huvi üldse korda minevat.

Hiljem kui see ametnik ühe teise looga huviorbiiti tõusis ja vahepeal isegi lahti lasti, siis oli nii selge äratundmine, et niimoodi silmaklapid peas see inimene tegutsebki. Ja et tegu on ametnikuga, kes käib lihtsalt tööl, mitte lasteKAITSEtöötajaga.

Laps oleks siis isale määratud? Siis kaasasite psühholoogi ja see tegi lapsele ajupesu, laps otsustas teisiti? Sedasi siis?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps oleks siis isale määratud? Siis kaasasite psühholoogi ja see tegi lapsele ajupesu, laps otsustas teisiti? Sedasi siis?

Vastupidi, laps oleks vaikimisi määratud emale, kes oli kolimas tööasjus välismaale elama ning laps oleks eemale kistud sõpradest, harjunud keskkonnast jms. Suhtluspiiranguid kumbki vanem teisele ei seadnud ja ka laps soovis mõlema vanemaga suhelda, kuid ei soovinud Eestist mujale kolida.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 09:11; 06.03 12:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemapüstituse esmase pöördumise peale tahaks kiirelt vastu vaielda – no ei ole normaalne eeldada, et igas tutvuskonnas on vähemalt üks selline juhus, ei ole! Aga kui mõtlema hakata, siis tuli meelde küll.

Juhtum 1. Meessoost töökaaslane, selline hiiglasekasvu sõbralik habemik, kurtis, et naaber kutsus lastekaitse kohale, kuna ta vist peksvat oma kolme poissi. Loo lõpplahendus oli see, et ametnik käiski kodus ja kaebaja juures, kuulas ära lapsed ja kaebaja ning lõpplahenduseks jäigi, et lubati kaebaja edasistele kaebustele mitte reageerida, sest mingit vägivalda ei tuvastatud, ainult naabrimutikese kättemaks selle eest, et mingi poiss polevat talle trepikojas piisavalt kõlavalt tere öelnud.

Juhtum 2. Isiklik kogemus ca. 3-aastat tagasi, kus helistati lastekaitsest ja öeldi, et kuna mul on puudega laps, siis on nüüdsest mu pere jälgimise all ja ma pean hakkama kord aastas ennast näole andmas ja kuhugi allkirja andmas käima. Ehmatasin ära, küsisin, kas koolist või naabruskonnast kaevati või mis on põhjuseks. Vastuseks tuli, et kuna laps on puudega (ja on olnud seda tegelikult alates väikelapseeast), siis nüüd uus reeglistik ja nüüd peab kord aastas ametnikuga kohtuma. Esimesel korral käisin kohal, ametnikku ennast vastuvõtu ajal kohal polnud. Järgmisel päeval helistasin, küsisin, et kas ei saaks digitaalselt allkirjastada mida iganes vaja on ning siis saadetigi pm. ankeet, mille oluliseim tulem oli, et kuna ma saan pereliikme kohta rohkem raha kui elatusmiinimum, siis pole mulle mingit tuge KOV poolt ette nähtud ja see oligi kõik. Ma polnud midagi taotlenud ega muul viisil lapse puude osas varasemalt ühendust võtnud. Peale seda pole enam keegi ühendust võtnud.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 14:06; 06.03 18:32; 08.03 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lastekaitse poole võiks pöörduda ka siis, kui on probleeme lasteaiaga, kus võib olla rikutud lapse õiguseid? Või kuhu vastaval juhul pöörduda abi saamiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemapüstituse esmase pöördumise peale tahaks kiirelt vastu vaielda – no ei ole normaalne eeldada, et igas tutvuskonnas on vähemalt üks selline juhus, ei ole! Aga kui mõtlema hakata, siis tuli meelde küll.

No vot!

Ei kujuta hästi ette inimest, kelle tutvusringkonnas mitte ükski perekond pole lastekaitseametniku abi vajanud. Siin on nii palju nimetatud asju, mis käivad tänapäeval lastekaitse kaudu, see pole ammu enam mingi asi, mis ainult asotsiaalsete peredega tegeleb.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 15:15; 07.03 21:46;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )


Esileht Pereelu ja suhted Kogemus lastekaitsega?