Esileht Ilu ja tervis Kogemused keemiaraviga

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kogemused keemiaraviga

Postitas:

Jagage palun kogemusi keemiaraviga. Kuidas oli elu ravi ajal, kas midagi muutus ka pärast ravi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaata vähifoorumisse

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 15:55; 14.12 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema sai palliatiivset keemiaravi 4 staadiumi vähile. See on nõrk ravi, isegi juuksed ei tulnud ära. Samas tal iiveldas ja oli üldine nõrkus. Tegelikult oli see vist valude vastu rohkem mõeldud, ilmselgelt täiesti kasutu protseduur, sest kahjuks lahkus ta meie hulgast ikkagi. Oleks pidanud pigem muid alternatiive proovima-nüüd on neid ju päris palju, kuid aasta tagasi ei teadnud mina nendest eriti midagi.
Päris keemiaravid kestavad vist 6 tundi ja nende kõrvalmõjud pidid päris jubedad olema.
Abi kohapealt ei oska kommenteerida kas aitab või mitte, eks see ole ka selles kinni kui kaugele vähk arenenud on ja mis vähiliigiga tegu.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juuxed pysisid kenasti peas läbi keemia & kiirituse, aga minestamine & oxendamine said igapäevastex kaaslastex. Et noh, keemiaravi kipub tähendama, et pea käib ringi & syda on paha. Aga see oli kymmekond aastat tagasi & mina olen siin mölisemas, mitte kalmistul kivi all, nii et vist tasus ära.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu ema sai palliatiivset keemiaravi 4 staadiumi vähile. See on nõrk ravi, isegi juuksed ei tulnud ära. Samas tal iiveldas ja oli üldine nõrkus. Tegelikult oli see vist valude vastu rohkem mõeldud, ilmselgelt täiesti kasutu protseduur, sest kahjuks lahkus ta meie hulgast ikkagi. Oleks pidanud pigem muid alternatiive proovima-nüüd on neid ju päris palju, kuid aasta tagasi ei teadnud mina nendest eriti midagi.

Päris keemiaravid kestavad vist 6 tundi ja nende kõrvalmõjud pidid päris jubedad olema.

Abi kohapealt ei oska kommenteerida kas aitab või mitte, eks see ole ka selles kinni kui kaugele vähk arenenud on ja mis vähiliigiga tegu.

Vabanda, aga 4.staadiumis ei olegi enam muud teha kui valusid vaigistada. Täiesti ükskõik millega seda tehakse, paranemist enam ei toimu ja lahkuvad kõik. Jutud imelisest paranemisest 4.staadiumi vähist on loba, sest sellistel juhtumitel ei olnud tegu vähkkasvajaga vaid millegi muuga. Või ka hoopis tahtmisega ise kuulsaks saada, kellegi alternatiivravitseja või ravimite reklaamiga. Jube aga teiste kannatuste pealt kuulsuse ja rahateenimisehuvilisi ei ole vähe.

Minu ema käis ka keemiaravis, aga jättis pooleli, endise meedikuna oskas oma seisundit hinnata ja ütles, et pole enam mõtet, paremaks ei tee, aga niigi halva enesetunde muudab veel halvemaks. Suri 2-3 nädalat peale seda ja rinnavähki.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga palju erinevaid keemiaravisid on. Minu lähedasel oli soolevähk. Keemiaravi pool aastat. 24h tilgutit, kord 3 või 4 nädala jooksul. Kodus veel lisaks tablettravi. Juuksed jäid pähe. Iiveldas- ent ei oksendanud. Tekkis käte ja jalgade tuimus, mis siiani kestab. lisaks keemiaravi ajal ei talunud külma. Toitu ei saanud otse külmikust võttes süüa/juua ja külma õhku ei saanud sisse hingata. Suur osa keemiaravist oli talvel, seega väljas jalutada ei saanud. See iseenesest oleks olukorra talutavamaks muutnud. Kogu see ravi oli hoopis teistsugune kui filmidest mulje oli jäänud. Olukord oli kokkuvõttes talutavam. Haigel oli muidugi kehva olla, eriti peale tilgutit mõned päevad. Samas temal vedas, et halb ei olnud oksendamiseni ja suutis midagi ka süüa.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Uudelepp oli ju 4 staadium. Sai ravi ja nüüd on mees tööle läinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain 2015 aastal rinnavähi vastu keemiaravi,iga 3 nädala järel 3 korda punast kokteili ja siis jargmised 3 korda taxoteret, oli vist. Ma ei oksendanud kordagi ja halb ka polnud. Küll nõrkus,juustekadu ja taxoterega peale ravi paar päeva oleks kui oastraati söönudja kõik kohad olid hellad. Usun,et iivelduse vastu sitas Tartus pakutud imehea rohi Emende, mida võtsin ühe tbl ravi päeval ja järgmisel 2 päeval veel 1. Nii et alati ei ole halb olla. Rohkem saate lugeda kaev.ee seal kõik kogemused kirjas.. ..

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain 2008.a. rinnavähi opi järel keemiaravi. Oksendasin kohutavalt, mingi tablett ei aidanud, juuksed tulid ära (hiljem tagasi paksemad kui enne). Oli väga karm aeg, aga olen õnnelik, et juba 10.a. selle järel elus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge see, et keemiaravi on ainult tugevatele. Aga keemiaravi + pikem elu on igatahes parem, kui mitte proovida ja elada vähem aega. Minu ema sai peale rinnavähi oppi ka keemiaravi. Oli raske küll: oksendas ja juuksed tulid peast, aga peale seda oli ta ka aastaid vähist vaba ja elas täiesti tavalist elu. 8 aasta möödudes tuli vähk küll kahjuks tagasi ja siis sai ta uuesti erinevaid ravisid, kahjuks terveks ravida polnud küll enam võimalik, aga see andis talle ikkagi eluaega paari aasta võrra juurde. Lisaks ka elukvaliteeti, st sai käia isegi tööl kuni lõpuni. Kui vähk tagasi tuli (tuli äkki ja kiiresti), siis see tegi enesetunde juba nii halvaks, et ravi pigem tõi hea enesetunde tagasi. Vahetult ravijärgne aeg oli muidugi raske, aga siis jälle mõni nädal normaalselt enesetunnet vahele – alternatiiv oleks olnud pidevalt halb enesetunne koos kiirema hääbumisega. Igatahes ma olen talle väga tänulik, et ta alla ei andnud ja ravist ei loobunud. Aga noh, ta oli ka terve oma elu keskmisest vapram naine.
Aga muidu ma oleksin ka soovitanud sulle pigem lehte kaev.ee – seal on vähifoorum, saad sealt teiste kogemusi lugeda või siis ka küsida, mis sind täpsemalt huvitab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kel vähk olnud, see ei tohi kunagi arvata, et on jäädavalt möödas! Ka 10 aastat ei ole mingi näitaja. Paraku tekivad paljudel metastaasid ja mingi uue vähe eest ei ole nad samuti kaitstud. Seega jälgige end hoolega, pange mingid tekkivad-kaduvad valud vms kirja ja onkoloogil kontrollis käies rääkige nendest!!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.12 15:55; 14.12 17:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähiraviga ei ole võimalik probleemi kahjuks täiesti likvideerida praeguste oskustega. Kui saadakse varakult jaole võib hästi paraneda ja täiesti võib olla et metastaase ega probleeme kunagi ei esine, aga täiesti terve 100% ei olda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Kogemused keemiaraviga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.