Esileht Beebi ja mitmikud Kogu öö rinna otsas

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Kogu öö rinna otsas

Postitas:

Olen täielikus ahastuses. Laps kohe kuuekuune. Alates kolmandast elukuust ärkas umbes iga 2h järel ja jäi magama uuesti ainult rinnaga. Andsin rinna ära ja panin ta siis alati tagasi oma võrevoodisse. Nüüd nädalapäevad olen lapse enda juurde voodisse magama võtnud, st juba õhtul ööunne sinna pannud ja siis kogu öö enda kõrval hoidnud, sest siin varasemates teemades muudkui soovitati oma elu mitte raskeks teha ja hoida enda juures, et siis oleks lihtne rinda anda ja kiirelt edasi magada.

Jah, tõesti on mugavam ühes voodis olla beebiga (mis muidugi on juba toonud kaasa selle, et mees kolis diivanile :(), aga ühtlasi on ühes voodis magamine põhjustanud selle, et nüüd ta ärkab iga kahe tunni asemel hoopis umbes iga tund! Ja niisama kaisutamine või käe peale panek ei aita absoluutselt teda magama tagasi saada, samuti mitte lutt. Ärkab üles, sahmib natukene ja siis hakkab päris kiiresti kohe valjult nutma. Siis ikka annan rinda. Ja nii IGA TUND. Mu nibud on täiesti haiged sellest juba. Lihtsalt natukene imeb ja siis magab edasi tunnikese. Seejuures ta ise ei lasegi öösel rinnast lahti. Pean ise muudkui sõrme huulte vahele panema ja nibu välja võtma, beebi ise vist rõõmsalt oleks öö otsa rinna otsas. Vahel olen magama jäänud ja siis isegi tunnike hiljem ikka avastanud lapse üsna aktiivselt rinda imemas. Samas kui ise umbes 5 min pärast imetamist algust nibu välja võtan suust, siis üldjuhul ei protesti ja magab edasi.

Kas kellelgi on mingeid soovitusi, mis ei seisne ainult selles, et tuleb ära kannatada ja muudkui tissi anda 10x öö jooksul? Peab ju ometi olema mingi põhjus, miks ta pidevalt ärkab. Ta on ise ka väsinud sellest, vahel ärkab hommikul juba pahuras tujus ja muutub rõõmsamaks alles pärast esimest päevast uinakut.

Kas keegi on saanud abi unenõustajast? Kas mingeid nippe, kuidas saada laps magama õhtul ilma rinnata? Kardan, et tal praegu ikkagi tugev assosatsioon rinnaga uinumisega, aga ilma ka ei suuda teda magama saada, siis läheb täitsa pöördesse õhtuti, kui niisama püüan kussutada vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 12:16; 28.05 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

6 – kuune sööb juba lisatoitu. Mida lapsele enne ööund süüa annad?

Olin ka varasemalt lugenud, et oi kui pahad on need pudrupulbrid, palju suhkurt sees jne jne.

Ent ikka andsin oma lapsele.

Öösel oli kasutusel ka lutt.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 15:59; 22.05 21:39; 23.05 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

6 – kuune sööb juba lisatoitu. Mida lapsele enne ööund süüa annad?

Olin ka varasemalt lugenud, et oi kui pahad on need pudrupulbrid, palju suhkurt sees jne jne.

Ent ikka andsin oma lapsele.

Öösel oli kasutusel ka lutt.

6-kuune ei söö sellises koguses JUBA lisatoitu ja miks õhtuti üldse? Selles vanuses hakatakse normaaltingimustes süüa andma ja sedagi kord päevas ning pigem soovitatakse päevast korda, kindlasti mitte õhtust, sest kui vaevused tekivad, on öösel kõigil raskem nii.

Ei soovita ka absoluutselt neid putrusid poe omasid, need ONGI suhkruid täis, miks-miks-miks seda lapsele anda? Andke üks hea põhjus? Laps ei otsi tissi ilmselt söögi pärast vaid läheduse (kuna TA kirjutab ka, et laps võtab nibu ja laseb lahti jne).

Minul ka laps ilmselt 6-kuuselt oli korralik tissipuuk veel ja ei hakanud ma tema magu õhtusel ajal putrudega koormama, sel ajal ta alles alustas lisatoiduga ning ikka päeval katsetasime, et näha, mis ja kuidas mõjus. Mina unenõustajate poole pole pöördunud, aga soovitan sul seda teha, kindlasti ära hakka andma mingeid suhkruid täis putrusid nagu eelmine Kägu soovitas.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 18:22; 23.05 12:25; 23.05 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üks võimalus on laps lihtsalt öisest söömisest võõrutada. Guugelda ise erinevaid versioone, kuidas võõrutada ja vali välja, mis sulle sobib. Ja mehele. Sest mees peab aitama võõrutamisel, üksi on psühholoogiliselt raske

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6 – kuune sööb juba lisatoitu. Mida lapsele enne ööund süüa annad?

Olin ka varasemalt lugenud, et oi kui pahad on need pudrupulbrid, palju suhkurt sees jne jne.

Ent ikka andsin oma lapsele.

Öösel oli kasutusel ka lutt.

<p style=”text-align: center;”>6-kuune ei söö sellises koguses JUBA lisatoitu ja miks õhtuti üldse? Selles vanuses hakatakse normaaltingimustes süüa andma ja sedagi kord päevas ning pigem soovitatakse päevast korda, kindlasti mitte õhtust, sest kui vaevused tekivad, on öösel kõigil raskem nii.

Ei soovita ka absoluutselt neid putrusid poe omasid, need ONGI suhkruid täis, miks-miks-miks seda lapsele anda? Andke üks hea põhjus? Laps ei otsi tissi ilmselt söögi pärast vaid läheduse (kuna TA kirjutab ka, et laps võtab nibu ja laseb lahti jne).

Minul ka laps ilmselt 6-kuuselt oli korralik tissipuuk veel ja ei hakanud ma tema magu õhtusel ajal putrudega koormama, sel ajal ta alles alustas lisatoiduga ning ikka päeval katsetasime, et näha, mis ja kuidas mõjus. Mina unenõustajate poole pole pöördunud, aga soovitan sul seda teha, kindlasti ära hakka andma mingeid suhkruid täis putrusid nagu eelmine Kägu soovitas.

</p>
Eeh, mida see unenõustaja su arvates teeb??

Su jutust jääb mulje nagu oleks puder tehtud vaid suhkrust, uuri ja vaata millest veel koosneb.

 

 

 

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 15:59; 22.05 21:39; 23.05 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

6 – kuune sööb juba lisatoitu. Mida lapsele enne ööund süüa annad?

Olin ka varasemalt lugenud, et oi kui pahad on need pudrupulbrid, palju suhkurt sees jne jne.

Ent ikka andsin oma lapsele.

Öösel oli kasutusel ka lutt.

<p style=”text-align: center;”>6-kuune ei söö sellises koguses JUBA lisatoitu ja miks õhtuti üldse? Selles vanuses hakatakse normaaltingimustes süüa andma ja sedagi kord päevas ning pigem soovitatakse päevast korda, kindlasti mitte õhtust, sest kui vaevused tekivad, on öösel kõigil raskem nii.

Ei soovita ka absoluutselt neid putrusid poe omasid, need ONGI suhkruid täis, miks-miks-miks seda lapsele anda? Andke üks hea põhjus? Laps ei otsi tissi ilmselt söögi pärast vaid läheduse (kuna TA kirjutab ka, et laps võtab nibu ja laseb lahti jne).

Minul ka laps ilmselt 6-kuuselt oli korralik tissipuuk veel ja ei hakanud ma tema magu õhtusel ajal putrudega koormama, sel ajal ta alles alustas lisatoiduga ning ikka päeval katsetasime, et näha, mis ja kuidas mõjus. Mina unenõustajate poole pole pöördunud, aga soovitan sul seda teha, kindlasti ära hakka andma mingeid suhkruid täis putrusid nagu eelmine Kägu soovitas.

</p>

Eeh, mida see unenõustaja su arvates teeb??

Su jutust jääb mulje nagu oleks puder tehtud vaid suhkrust, uuri ja vaata millest veel koosneb.

Kui see puder koosneb ülemäära suhkrust, siis miks mind muu koostis peaks üldse enam huvitama? Pigem kui teha, siis üldse ise ning ilma soola-suhkruta, sest räägime 6-kuusest lapsest, aga antud hetkel ei pea sellisele rp lapsele üldse õhtul enne magamaminekut vahetult mingit tahket sööki andma.

Unenõustaja annab nõu, kuidas saada laps paremini magama. Aitab leida lahendusi, mis konkreetsele perele sobiksid. Kes ei ole süüvinud lapse unesse ning nende mehhanismidesse, see ei tea, kuidas peaks kohe käituma või mis meetodeid kasutama. Usu mind – kui unenõustajaid kellelgi vaja ei läheks, siis neid ka eksisteerida ei saaks. (pole pakkumist ilma nõudluseta)

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 18:22; 23.05 12:25; 23.05 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see puder üldse asjasse puutub? Rääkides suhkrust, iga pudru paki peal on koostis näha, pole seal mingeid salasuhkruid, näiteks https://www.hipp.ee/fileadmin/media/EE/products/product_pdfs/AL3017-02.pdf

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see puder üldse asjasse puutub? Rääkides suhkrust, iga pudru paki peal on koostis näha, pole seal mingeid salasuhkruid, näiteks https://www.hipp.ee/fileadmin/media/EE/products/product_pdfs/AL3017-02.pdf

Üks kukkus miinustama, kuna kirjutasin oma kogemusest, et puder aitab kõhu rohkem täis hoida.

Unine laps ei jaksa endal rinnapiimast kõhtu täis süüa nii veedabki terve öö rinnal.

Lutt ju ka paha paha, silikoon, kautsuk teab mis keemia.

Eks teemaalgataja ise katsetab ja proovib mis paremini aitab.

Edaspidi jätan oma kogemusel toimivad meetodid enda teada.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 15:59; 22.05 21:39; 23.05 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle unenõustajaga on nii nagu igasugu muude nõustajatega. Kui leiad inimese, kes sinu loomusega sobib ja omab sarnast kogemust, saad võibolla abi. Aga kui satud sellise otsa, kes oma arvamust ainuõigeks peab ja peale surub, läheb veel hullemaks. Praegu ka: said soovituse laps kaissu võtta ja asi on nüüd 2x hullem. Ei ole olemas kahte ühesugust last, sinu laps ei ole igasugu teooriatega kursis, ta ei käitu nii, nagu raamatus kirjas. Peadki lihtsalt proovima suunata olukorda sulle sobivas suunas.

Esimene küsimus, millele pead vastama on see, mida sa ise vajad. Kui vastus on segamatut und, siis las laps magab rind suus eeldusel, et sina niimoodi magada saad. Kui sina niimoodi magada ei saa, siis ilmselgelt vajad teistsugust lahendust. Kui öine lapse magama kussutamine või teise voodisse tõstmine sind ikka häirib, siis tuleb laps öisest söömisest võõrutada. Kas see ka õnnestub, sõltub sellest, miks laps öösel sööb. Kui põhjuseks lähedusvajadus, siis sellest suht võimatu võõrutada. Mis siis juhtub, kui lapse isa ta kaissu võtab? Aga kui ikka veel öine ainevahetus kiire, siis võib proovida esimest ärkamist edasi lükata nii, et õhtul kõht RPA või putru silmini täis sööta. Aga jällegi, kui see mõte sulle täiesti vastumeelt, siis ilmselt jääb ära.

Minu lapsed on maganud kaisus ja üks neist on perioditi, kui hambad lõikusid, ka öösel iga tunni tagant söönud ja ka rind suus maganud. Teist last ma öösel toites umbes kolmandast ööst alates ei krooksutanud, sest peale krooksutamist muutus ta virgeks ega jäänud magama. Mina lihtsalt ei suutnud öösel laps süles ringi tuiata. Igasusu unekoolid ja võõrutamised on minust mööda läinud, sest karjuv laps on õudusunenägu, ma ei talu seda lihtsalt. Mul on mõlemad lapsed õppinud esmalt päeval voodis magama ja alles siis hakanud sujuvalt õhtuti ise uinuma ja öösel ärkamata unetsükleid vahetama. Mina pooldan seda teooriat, et laps reguleerib neid asju ise: kui ta on selleks valmis, siis juhtub see iseenesest. Aga kui sa ikka oodata ei kannata, siis tuleb (une) koolitada.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 16:48; 31.05 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see puder üldse asjasse puutub? Rääkides suhkrust, iga pudru paki peal on koostis näha, pole seal mingeid salasuhkruid, näiteks https://www.hipp.ee/fileadmin/media/EE/products/product_pdfs/AL3017-02.pdf

Üks kukkus miinustama, kuna kirjutasin oma kogemusest, et puder aitab kõhu rohkem täis hoida.

Unine laps ei jaksa endal rinnapiimast kõhtu täis süüa nii veedabki terve öö rinnal.

Lutt ju ka paha paha, silikoon, kautsuk teab mis keemia.

Eks teemaalgataja ise katsetab ja proovib mis paremini aitab.

Edaspidi jätan oma kogemusel toimivad meetodid enda teada.

Sinu vastust miinustati rohkem kui ainult ühel korral ja ilmselt põhjusega 🙂

Pudrust polnukski probleemi, kui kommenteerija Kägu ei oleks ise maininud, et näe, öeldi küll, et suhkrud sees jne. No kui on suhkrud sees, ilmselgelt ei soovitatagi sellist asja 6-kuusele. Kui sa aga kasutasid neid putrusid, kus ei ole hunnikus suhkruid, siis ju teine lugu 😉

PS 6-kuune laps jaksab süüa küll ning füsioloogiliselt ei vaja kõhutäiteks öösel sööki. Küll aga on rind lapsele lohutuselement, magamapanija jne. Ei ole see rind ju ainult söögiks lapsele, seda võiks ometi mõista. Sellepärast unenõustajad kasulikud olekski ka sulle (tundub).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.05 18:22; 23.05 12:25; 23.05 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg tahtis ka mingi hetk iga tunni tagant rind, kuigi varasemalt sõi ainult 2 korda öösel. Kuna vanust oli tal ka u 6 kuud, siis mina lõpetasin pärast nädalat selle jama ära, jäidki ikka need 2 korda. Kui ärkas varem, siis silitasin teda võrekas, andsin lutti ja jälle silitasin selga. Esimesed ööd istus 2 h üleval, aga kuna ma olin endas kindel, et mulle ei sobi iga tund üles ärgata, siis ei jäänud ka lapsel muud üle, kui leppida silitamisega. Nädala pärast oli juba kõik korras ja kui ta paaril korral esimese söömise vahele jättis, siis ei andnud enam seda korda ka. Lõpuks jäi ka viimane kord ära öösel ja sai päeval nii palju kui tahtis. Rinnast loobus ise päevapealt 1a 2k.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 13:30; 28.05 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg tahtis ka mingi hetk iga tunni tagant rind, kuigi varasemalt sõi ainult 2 korda öösel. Kuna vanust oli tal ka u 6 kuud, siis mina lõpetasin pärast nädalat selle jama ära, jäidki ikka need 2 korda. Kui ärkas varem, siis silitasin teda võrekas, andsin lutti ja jälle silitasin selga. Esimesed ööd istus 2 h üleval, aga kuna ma olin endas kindel, et mulle ei sobi iga tund üles ärgata, siis ei jäänud ka lapsel muud üle, kui leppida silitamisega. Nädala pärast oli juba kõik korras ja kui ta paaril korral esimese söömise vahele jättis, siis ei andnud enam seda korda ka. Lõpuks jäi ka viimane kord ära öösel ja sai päeval nii palju kui tahtis. Rinnast loobus ise päevapealt 1a 2k.

Hea lugeda ka sellise lähenemise kohta. Aga kas te ei muretsenud, et äkki tõesti kasvuspurt ja nälg, valu, hammaste tulek, lähedusevajadus või kes teab mis muu põhjus, miks ikka anda rinda?

Me endiselt ärkame iga tund ja alati kui mõtlen, et äkki üritan muudmoodi lohutada, siis mõtlen jällegi, et aga äkki tõesti on näljane ja kuidas ma siis ei anna süüa.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 12:16; 28.05 17:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis suhkruputrudest on jutt? Mina annan näiteks Hipi ja Holle tatra-, kaera-, hirsi,- riisi- ja 3viljaputrusid. Üks näide koostisest: https://www.hipp.ee/imikutoidud/tooted/piima-ja-teraviljapudrud/piimapudrud/hipp-tatra-piimapudrupulber-al2917-03/

Või: https://www.selver.ee/mahe-kolmeviljapuder-holle-250-g

Pole mingeid lisatud suhkruid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg tahtis ka mingi hetk iga tunni tagant rind, kuigi varasemalt sõi ainult 2 korda öösel. Kuna vanust oli tal ka u 6 kuud, siis mina lõpetasin pärast nädalat selle jama ära, jäidki ikka need 2 korda. Kui ärkas varem, siis silitasin teda võrekas, andsin lutti ja jälle silitasin selga. Esimesed ööd istus 2 h üleval, aga kuna ma olin endas kindel, et mulle ei sobi iga tund üles ärgata, siis ei jäänud ka lapsel muud üle, kui leppida silitamisega. Nädala pärast oli juba kõik korras ja kui ta paaril korral esimese söömise vahele jättis, siis ei andnud enam seda korda ka. Lõpuks jäi ka viimane kord ära öösel ja sai päeval nii palju kui tahtis. Rinnast loobus ise päevapealt 1a 2k.

Hea lugeda ka sellise lähenemise kohta. Aga kas te ei muretsenud, et äkki tõesti kasvuspurt ja nälg, valu, hammaste tulek, lähedusevajadus või kes teab mis muu põhjus, miks ikka anda rinda?

Me endiselt ärkame iga tund ja alati kui mõtlen, et äkki üritan muudmoodi lohutada, siis mõtlen jällegi, et aga äkki tõesti on näljane ja kuidas ma siis ei anna süüa.

Ei muretsenud, sest kaaluga tal probleeme polnud, võttis juurde u kilo kuus ja päeval sai rinda nii palju kui soovis, kusjuures ei hakanud rohkem tahtma. Hambad tal tulid suhteliselt valutult. Lähedust saab pakkuda minu meelest ka muud moodi, sest ma olin ju terve aeg üleval koos temaga ja paitasin põske, silitasin selga. Kõige olulisem ongi, et ise pead kindel ja rahulik olema, kui kahtled, siis ei õnnestu, sest laps tunneb selle kohe ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.05 13:30; 28.05 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sest siin varasemates teemades muudkui soovitati oma elu mitte raskeks teha ja hoida enda juures, et siis oleks lihtne rinda anda ja kiirelt edasi magada.

Lastega tuleb toimida katse-eksituse meetodil, mis sellele lapsele ja sellele emale kõige paremini sobib. Mitte mingit kindlat reeglit ei ole olemas. Kui see meetod ei sobi, anna rohkjem lisatoitu, õpeta laps lutti kasutama vms.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg tahtis ka mingi hetk iga tunni tagant rind, kuigi varasemalt sõi ainult 2 korda öösel. Kuna vanust oli tal ka u 6 kuud, siis mina lõpetasin pärast nädalat selle jama ära, jäidki ikka need 2 korda. Kui ärkas varem, siis silitasin teda võrekas, andsin lutti ja jälle silitasin selga. Esimesed ööd istus 2 h üleval, aga kuna ma olin endas kindel, et mulle ei sobi iga tund üles ärgata, siis ei jäänud ka lapsel muud üle, kui leppida silitamisega. Nädala pärast oli juba kõik korras ja kui ta paaril korral esimese söömise vahele jättis, siis ei andnud enam seda korda ka. Lõpuks jäi ka viimane kord ära öösel ja sai päeval nii palju kui tahtis. Rinnast loobus ise päevapealt 1a 2k.

Hea lugeda ka sellise lähenemise kohta. Aga kas te ei muretsenud, et äkki tõesti kasvuspurt ja nälg, valu, hammaste tulek, lähedusevajadus või kes teab mis muu põhjus, miks ikka anda rinda?

Me endiselt ärkame iga tund ja alati kui mõtlen, et äkki üritan muudmoodi lohutada, siis mõtlen jällegi, et aga äkki tõesti on näljane ja kuidas ma siis ei anna süüa.

See on puhtalt proovimise asi. Kui laps silitamise peale magama jääb, siis sai tema mure silitamise abil lahendatud, oli see siis lihtsalt lähedusvajadus või suutamtus ühest unefaasist teise minna. Kui silitamise abil mure lahendatud ei saa, siis ta lihtsalt ei jää magama, vaid karjub. Loomulikult võib laps ennast ka magama karjuda, aga sa saad kindlasti vahest aru. Magama karjumist mina ei praktiseeriks – mulle ei meeldi mõte sellest, et laps tunneb, et tema nutab ja keegi ei reageeri.

Öine tühi kõht on veel iseasi. Pooleaastane laps ei pea küll iga tunni aja tagant sööma tühja kõhu tõttu. Söögivahede venitamine pigem tagab selle, et kui sööb, siis isukamalt. Kui ta jääb jga kord vahetult peale rinna suhu saamist magama, siis see on märk sellest, et ta tegelikult ei taha süüa, pigem ikka lähedust. Võid proovida teda söömise ajal pikemalt ärkvel hoida või teha enne söötmist midagi, mis ta üles ajab (mähku vahetus, käte ja näo pesu vmt). Äkki siis sööb pikemalt ja peab ka pikema vahe söömistel või kannatab ta järgmise ärkamise korral magama silitada. Mina võtsin vahel lapse kaissu nii, et tema selg oli vastu minu kõhtu, siis ei saanud ta rinda otsida, aga oli minu lähedal ja tundis mu kohalolu, samuti oli takistatud voodis ringi rullimine ja roomamine. Kui laps magama jäi, siis lohistasin ennast temast eemale. Mul üks laps uinus mõnda aega varbad minu aluspesu kummi vahel – ju ta lootis, et ma siis ei saa kaisust ära põgeneda.

Veel rakendasin ma rutiinse laulukese metoodikat: alati kui laps magama hakkas jääma, laulsin sama laulu. Alguses laulsin seda siis, kui laps rinnal uinuma hakkas, hiljem niisama magama pannes. Aga arvesta, et kui laps on rinna otsas, siis läbi keha “kostuvad” helivõnked palju tugevamalt – pead hästi vaikselt laulma või pigem isegi lihtsalt viisi ümisema. Sel juhul kujuneb sellest laulust lapsele osa unerituaalist – kui kuuleb, siis alateadlikult teab, et nüüd on aeg uinuda.

Kõige olulisem on jääda rahulikuks ja proovida vaid asju, mis sinu soovidega sobivad ning mille tomimisse sa ise usud.

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.05 16:48; 31.05 18:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kogu öö rinna otsas