Esileht Ilu ja tervis Koguaeg väsinud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Koguaeg väsinud

Postitas:
Kägu

Minu probleemiks on juba mitmeid aastaid olnud väsimus, jõuetus ja apaatia. Ütlen kohe ära, et kõik vereproovid jne on korras – midagi pole leitud ja manustan vitamiine – ka neist pole kasu.
Hommikul tõustes (ükskõik mis kell, ka äratuseta) olen täpselt sama väsinud kui magama heites. Kohviga kuidagi tõmban end käima, aga paar esimest tundi olen ikka täiesti zombie. Peale lõunat lihtsalt silmad vajuvad kinni, aju ei tõõta ja võiksin lausa püstijalu magama jääda. Lihtsalt ei tea enam mida teha, sest elukvaliteet on arusaadavalt allpool nulli ja pole enam jõudu isegi mõtlemiseks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla lihtsalt ei omasta vitamiine. Mis D3 näit oli? Mulle sobib aeg-ajalt 5-HTP kui tunnen, et stressi. No B gruppi vist ei määrata eriti perearsti juurse kui just ei teinud Synlabi vitamiinide-mineraalide seisu analüüsi. Eks kindlasti on midagi puudu…

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik vereproovid korras ei anna mingit infot, et mida tegelikult on kontrollitud – kõike on võimatu, et oleks kontrollitud.

Samuti piiripealne, kuid normis, näidud võivad nii mõnelgi inimesel kaebusi esitada – kilpnääre, ferritiin. Ehk tihti tuleb lähtuda ka individuaalselt, mitte normidest.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida siis ikkagi teha, millise arsti poole pöörduda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida siis ikkagi teha, millise arsti poole pöörduda?

Tegemist võib olla narkolepsiaga.Aastaid tagasi seagripi vaktsiin tekitas osadel narkolepsiat. Nii et oleks vaja neuroloogi külastus. Kui neuroloog oletavale diagnoosile kinnitust ei leia siis oleks vaja psühhiaatri juurde minna. Tegemist ei ole klassikalise depressiooni juhtumiga kuid oma kogemusele viidates närvitabletid siiski kaotasid minu meeletu väsimuse.

+2
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

uneapnoe? tegeleb pulmonoloog, diagnoosimiseks tehakse pulssoksümeetria uuring+ päevase unisuse küsimustik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu probleemiks on juba mitmeid aastaid olnud väsimus, jõuetus ja apaatia. Ütlen kohe ära, et kõik vereproovid jne on korras – midagi pole leitud ja manustan vitamiine – ka neist pole kasu.

Hommikul tõustes (ükskõik mis kell, ka äratuseta) olen täpselt sama väsinud kui magama heites. Kohviga kuidagi tõmban end käima, aga paar esimest tundi olen ikka täiesti zombie. Peale lõunat lihtsalt silmad vajuvad kinni, aju ei tõõta ja võiksin lausa püstijalu magama jääda. Lihtsalt ei tea enam mida teha, sest elukvaliteet on arusaadavalt allpool nulli ja pole enam jõudu isegi mõtlemiseks.

Ma lugesin ja pidin postituse kuupäeva vaatama, sest arvasin, et see on minu kirjutatud! Mul on täpselt sama olukord: pidev väsimus. Samamoodi vereproovid on korras, olen ka igasuguste erialaarstide juures käinud . tundun terve olevat. Ise olen hakanud seda seostama kunagi põetud borrelioosiga – sain nimelt sellele haigusele väga hilja jälile ja ravi hilines aastaid. Muudest borrelioosi järelmõjudest olen aastate jooksul tasapisi peaaegu vabaks saanud, aga tüsistusena on jäänud ilmselt krooniline väsimus.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ju ka olemas selline asi nagu kroonilise väsimuse sündroom Ravi sellele vist väga polegi, aga füüsilist aktiivsust siiski soovitatakse. Ehkki kujutan ette, et nii raske on end liigutama sundida, kui juba niigi hullult väsinud oled.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas juba enne koroonat ja vaktsiine see väsimus? Mul tuttaval oli B12 alla normi ja ei jõudnud liikudagi eriti. Sai süste. Aga ju see analüüs ka tehtud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas perearsti peas ühtki ideed ei idane kuhu uuringule veel võiks saata? Kas perearstidel omavahelist infovahetust üldse ei ole, mõni ju ometi on sarnase häda puhul lahenduse otsa koperdanud?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võid proovida ka valgusravi, osades solaariumites on isegi need valgusravi kabiinid, mis ei päevita.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas perearsti peas ühtki ideed ei idane kuhu uuringule veel võiks saata? Kas perearstidel omavahelist infovahetust üldse ei ole, mõni ju ometi on sarnase häda puhul lahenduse otsa koperdanud?

Perekooli kõige ebapopulaarsem arst on psühhiaater.Enne ollakse nõus minema kasvõi vanakuradi vanaema juurde kuid kindlasti mitte psühhiaatri juurde.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida siis ikkagi teha, millise arsti poole pöörduda?

Tegemist võib olla narkolepsiaga.Aastaid tagasi seagripi vaktsiin tekitas osadel narkolepsiat. Nii et oleks vaja neuroloogi külastus. Kui neuroloog oletavale diagnoosile kinnitust ei leia siis oleks vaja psühhiaatri juurde minna. Tegemist ei ole klassikalise depressiooni juhtumiga kuid oma kogemusele viidates närvitabletid siiski kaotasid minu meeletu väsimuse.

Mis on närvitabletid? Ikka tead millest räägid?

Pole TA, aga ammu AD peal, veri korras, nii neuroloogi kui psühhiaatri jälgimisel ja peangi magama 12 tundi päevas, unine nonstop.

Miski ei aita.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida siis ikkagi teha, millise arsti poole pöörduda?

Tegemist võib olla narkolepsiaga.Aastaid tagasi seagripi vaktsiin tekitas osadel narkolepsiat. Nii et oleks vaja neuroloogi külastus. Kui neuroloog oletavale diagnoosile kinnitust ei leia siis oleks vaja psühhiaatri juurde minna. Tegemist ei ole klassikalise depressiooni juhtumiga kuid oma kogemusele viidates närvitabletid siiski kaotasid minu meeletu väsimuse.

Mis on närvitabletid? Ikka tead millest räägid?

Pole TA, aga ammu AD peal, veri korras, nii neuroloogi kui psühhiaatri jälgimisel ja peangi magama 12 tundi päevas, unine nonstop.

Miski ei aita.

“Närvitabletid” ehk “Nervepills” 🙂 neist rääkis ka Johnny Depp oma kohtukeissi ajal, õigemini, kuidas ta ema neid võttis, kui närvis oli ja kuidas siis tema ka tahtis rahulik olla, 12-aastasena ja emale tabletti viies võttis ise ka ühe või paar…
Ühesõnaga, eks need on rahustava toimega tabletid mingid. Xanax nt.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekooli kõige ebapopulaarsem arst on psühhiaater.

Ennem tuleb tõesti uneapnoe ja borrelioos välistada. Kas töötab vahetustega? Kehakaal? Oiiii, põhjuseid on palju, palju.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida siis ikkagi teha, millise arsti poole pöörduda?

Tegemist võib olla narkolepsiaga.Aastaid tagasi seagripi vaktsiin tekitas osadel narkolepsiat. Nii et oleks vaja neuroloogi külastus. Kui neuroloog oletavale diagnoosile kinnitust ei leia siis oleks vaja psühhiaatri juurde minna. Tegemist ei ole klassikalise depressiooni juhtumiga kuid oma kogemusele viidates närvitabletid siiski kaotasid minu meeletu väsimuse.

Mis on närvitabletid? Ikka tead millest räägid?

Pole TA, aga ammu AD peal, veri korras, nii neuroloogi kui psühhiaatri jälgimisel ja peangi magama 12 tundi päevas, unine nonstop.

Miski ei aita.

Palun ütle, kui kaua sa niimoodi magama pead? poole aastat? Magasid ka enne AD? Ja nüüd koos AD-ga kohe kindlasti magad.  Ütled, et miski ei aita? Kuidas siis edasi?  Tööl käid? Mis sul on diagnoositud, ainult raske depressioon?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida siis ikkagi teha, millise arsti poole pöörduda?

Tegemist võib olla narkolepsiaga.Aastaid tagasi seagripi vaktsiin tekitas osadel narkolepsiat. Nii et oleks vaja neuroloogi külastus. Kui neuroloog oletavale diagnoosile kinnitust ei leia siis oleks vaja psühhiaatri juurde minna. Tegemist ei ole klassikalise depressiooni juhtumiga kuid oma kogemusele viidates närvitabletid siiski kaotasid minu meeletu väsimuse.

Mis on närvitabletid? Ikka tead millest räägid?

Pole TA, aga ammu AD peal, veri korras, nii neuroloogi kui psühhiaatri jälgimisel ja peangi magama 12 tundi päevas, unine nonstop.

Miski ei aita.

Palun ütle, kui kaua sa niimoodi magama pead? poole aastat? Magasid ka enne AD? Ja nüüd koos AD-ga kohe kindlasti magad. Ütled, et miski ei aita? Kuidas siis edasi? Tööl käid? Mis sul on diagnoositud, ainult raske depressioon?

Olen elupäev vinge magaja olnud, aga nüüd viimased 8 aastat on see, et lihtsalt magangi. Tööl ei käi, pole vajadust, oleme abikaasaga mitmekordselt kindlustatud oma elupäevade lõpuni ja laste elud samamoodi.

Raske depressioon ja raske reumatoidartriit ka, vallandus paar aastat tagasi peale koroona põdemist.

Oskad aidata?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskad aidata?

Ei oska. Aga kui sul pole vajadust ärkvelolekuks ega sundi elatise teenimiseks, siis magagi? Kas eluaeg tähendab nii kaua, kui sa ennast mäletad? Pärast kooli ka enamasti keerasid magama? Magamine tähendab depressiooni, oli sul mingi raske emotsionaalne elusündmus, mis selle vallandas?

 

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida siis ikkagi teha, millise arsti poole pöörduda?

Tegemist võib olla narkolepsiaga.Aastaid tagasi seagripi vaktsiin tekitas osadel narkolepsiat. Nii et oleks vaja neuroloogi külastus. Kui neuroloog oletavale diagnoosile kinnitust ei leia siis oleks vaja psühhiaatri juurde minna. Tegemist ei ole klassikalise depressiooni juhtumiga kuid oma kogemusele viidates närvitabletid siiski kaotasid minu meeletu väsimuse.

Mis on närvitabletid? Ikka tead millest räägid?

Pole TA, aga ammu AD peal, veri korras, nii neuroloogi kui psühhiaatri jälgimisel ja peangi magama 12 tundi päevas, unine nonstop.

Miski ei aita.

Palun ütle, kui kaua sa niimoodi magama pead? poole aastat? Magasid ka enne AD? Ja nüüd koos AD-ga kohe kindlasti magad. Ütled, et miski ei aita? Kuidas siis edasi? Tööl käid? Mis sul on diagnoositud, ainult raske depressioon?

Olen elupäev vinge magaja olnud, aga nüüd viimased 8 aastat on see, et lihtsalt magangi. Tööl ei käi, pole vajadust, oleme abikaasaga mitmekordselt kindlustatud oma elupäevade lõpuni ja laste elud samamoodi.

Raske depressioon ja raske reumatoidartriit ka, vallandus paar aastat tagasi peale koroona põdemist.

Oskad aidata?

Oskan. Sul on “olemise talumatu kergus” ehk maakeeli vaimuhaigus, mis tingitud sellest, et kui mitte millegi saavutamiseks ei pea vaeva nägema, kõik tuleb iseenesest, siis kaob elu mõte ära.

Kingi oma mitmekordne varandus ära, mine tööle ja hakka palgast elama. Depressioon on kohe nagu käega pühitud.

Reumatoidartriidile tuleb ka liigutamine (otsi liikuv töö!) kasuks. Kindlasti saad selles vallas ka leevendust tunda.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, kas Sul maksanäidud võeti? Minul on aitoimmuunhaigus, mis hävitab maksa ja üks selle sümptomeid on pidev väsimus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, kas Sul maksanäidud võeti? Minul on aitoimmuunhaigus, mis hävitab maksa ja üks selle sümptomeid on pidev väsimus.

Autoimmuunhaigus

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Klassikalne depressioon koos ärevusega.

Abiks on psühhiaater.

Kui tüütud on need inimesed, kes käivad ja käivad mööda eriarste ja lasevad lakkamatult igasuguseid uuringuid teha, mis loomulikult mitte midagi ei näita. Aastaid järjest. Ja siis ikka arvavad, et küllap on mingi jube haigus, mida keegi diagnoosida ei suuda. Meie tänapäevase meditsiini juures (UH, rö, CT, MRT, 10 m kõikvõimalikke erinevaid analüüse, erinevate eriarstide konsultatsioonid) ei ole võimalik, et mingi raske kehaline haigus aastaid on diagnoosimata. Ja samal ajal inimene on ikka veel elus ja ikka veel on kõik näitajad normis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oskad aidata?

Ei oska. Aga kui sul pole vajadust ärkvelolekuks ega sundi elatise teenimiseks, siis magagi? Kas eluaeg tähendab nii kaua, kui sa ennast mäletad? Pärast kooli ka enamasti keerasid magama? Magamine tähendab depressiooni, oli sul mingi raske emotsionaalne elusündmus, mis selle vallandas?

Ei, ei olnud mingit rasket emotsionaalselt sündmust. Mulle lihtsalt lapsest peale pole sobinud see 8-22 ärkveloleku rütm, olen kogu aeg olnud teistsugune. Lapsena pidin end sundima, koolis oli vaja käia, hiljem ülikoolis, karjääri teha.

Viimasel aastal on olukord eskaleerunud, matsin mōlemad vanemad eelmisel aastal, enne seda hooldekodude õudus…

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

TA, kas Sul maksanäidud võeti? Minul on aitoimmuunhaigus, mis hävitab maksa ja üks selle sümptomeid on pidev väsimus.

Kui tohib küsida, milline autoimmuunhaigus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida siis ikkagi teha, millise arsti poole pöörduda?

Tegemist võib olla narkolepsiaga.Aastaid tagasi seagripi vaktsiin tekitas osadel narkolepsiat. Nii et oleks vaja neuroloogi külastus. Kui neuroloog oletavale diagnoosile kinnitust ei leia siis oleks vaja psühhiaatri juurde minna. Tegemist ei ole klassikalise depressiooni juhtumiga kuid oma kogemusele viidates närvitabletid siiski kaotasid minu meeletu väsimuse.

Mis on närvitabletid? Ikka tead millest räägid?

Pole TA, aga ammu AD peal, veri korras, nii neuroloogi kui psühhiaatri jälgimisel ja peangi magama 12 tundi päevas, unine nonstop.

Miski ei aita.

Palun ütle, kui kaua sa niimoodi magama pead? poole aastat? Magasid ka enne AD? Ja nüüd koos AD-ga kohe kindlasti magad. Ütled, et miski ei aita? Kuidas siis edasi? Tööl käid? Mis sul on diagnoositud, ainult raske depressioon?

Olen elupäev vinge magaja olnud, aga nüüd viimased 8 aastat on see, et lihtsalt magangi. Tööl ei käi, pole vajadust, oleme abikaasaga mitmekordselt kindlustatud oma elupäevade lõpuni ja laste elud samamoodi.

Raske depressioon ja raske reumatoidartriit ka, vallandus paar aastat tagasi peale koroona põdemist.

Oskad aidata?

Oskan. Sul on “olemise talumatu kergus” ehk maakeeli vaimuhaigus, mis tingitud sellest, et kui mitte millegi saavutamiseks ei pea vaeva nägema, kõik tuleb iseenesest, siis kaob elu mõte ära.

Kingi oma mitmekordne varandus ära, mine tööle ja hakka palgast elama. Depressioon on kohe nagu käega pühitud.

Reumatoidartriidile tuleb ka liigutamine (otsi liikuv töö!) kasuks. Kindlasti saad selles vallas ka leevendust tunda.

Liigutan oma suure koeraga pikki matkasid tehes, selleks pole vaja tööle minna.

Ma saan su mõttest aru, et kui baasvajadused katmata, tuleb tagumik välja ajada ja söögiraha teenida. Kõik õige.

Aga ära kinkima ma ei hakka, tööle minna peale 15 aastat pausi 600.- palga peale pikkadeks päevadeks ei ole mingit mõtet. Ja milleks end niiviisi piinata.

Aga selles osas on arusaamatu küll, millest see tohutu uni. Kui süvenen, ma ei saa kurta millegi üle, kõik on justnagu korras. Aga mingit tahtmist elada pole.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ära kinkima ma ei hakka, tööle minna peale 15 aastat pausi 600.- palga peale pikkadeks päevadeks ei ole mingit mõtet. Ja milleks end niiviisi piinata.

Mismoodi sa sellise varanduse kokku ajasid, mis mitu põlvkonda ära toidab, kui su oskused võimaldavad ainult 600 eurost töökohta? Eriti hästi õnnestunud narkotehingud?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Klassikalne depressioon koos ärevusega.

Abiks on psühhiaater.

Kui tüütud on need inimesed, kes käivad ja käivad mööda eriarste ja lasevad lakkamatult igasuguseid uuringuid teha, mis loomulikult mitte midagi ei näita. Aastaid järjest. Ja siis ikka arvavad, et küllap on mingi jube haigus, mida keegi diagnoosida ei suuda. Meie tänapäevase meditsiini juures (UH, rö, CT, MRT, 10 m kõikvõimalikke erinevaid analüüse, erinevate eriarstide konsultatsioonid) ei ole võimalik, et mingi raske kehaline haigus aastaid on diagnoosimata. Ja samal ajal inimene on ikka veel elus ja ikka veel on kõik näitajad normis.

Vot. Selles probleem sageli ongi, et ei ole meil doktor House’i, kes haiguse v tervisehäda põhjuse üles leiaks. Kui diagnoos suudetaks panna, siis ei oleks ju probleemi – saab ravida v siis on vähemalt selge millega tegu, kui ka ravida ei saa. Aga just see, kui on erinevad hädad aga põhjust ei leita ega leita.. tekitab muret. Ilmselt siiski ei piisa sellest, et ei leitud midagi, inimesed kaebused sellest ju ei vähene.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Klassikalne depressioon koos ärevusega.

Abiks on psühhiaater.

Kui tüütud on need inimesed, kes käivad ja käivad mööda eriarste ja lasevad lakkamatult igasuguseid uuringuid teha, mis loomulikult mitte midagi ei näita. Aastaid järjest. Ja siis ikka arvavad, et küllap on mingi jube haigus, mida keegi diagnoosida ei suuda. Meie tänapäevase meditsiini juures (UH, rö, CT, MRT, 10 m kõikvõimalikke erinevaid analüüse, erinevate eriarstide konsultatsioonid) ei ole võimalik, et mingi raske kehaline haigus aastaid on diagnoosimata. Ja samal ajal inimene on ikka veel elus ja ikka veel on kõik näitajad normis.

Ei aita ju see psühhiaater ka kuidagi, proovitud korduvalt. Imelik, et nad peagi hakkavad ise igasugu erialaarste ja uuringuid soovitama või lausa ravi nende peaaegu normis näitude normi ajamiseks.

Need jubedad haigused, mis kiiresti lõpuni viivad, on küll üsna hästi teada-tuntud, probleem on selles, et need, mis ainult elukvaliteeti mõjutavad, on vähem uuritud ja/või üldse avastamata. Mõnedel on toredad nimed küll pandud, nagu fibromüalgia või kroonilise väsimuse sündroom, aga sisuliselt tähendavad need seda, et “ega me ka ei tea, mis teil viga on ja aidata ei oska”.  Isegi selline sage asi nagu külmunud õlg, peenema nimega adhesiivne kapsuliit, on üsna uurimata – ei teata, millest tuleb, miks läheb ega kuidas ravida. Kedagi ei huvita ju, et mõni inimene ei saa pool aastat normaalselt endale riideidki selga panna. Mida siis rääkida haruldasematest asjades, mis ei tekitagi nii silmatorkavaid probleeme. Väsimus on ju vägagi subjektiivne kaebus.

Pealegi on küll haigusi, mille diagnoosimiseks läheb ka tänapäeval aastaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnedel on toredad nimed küll pandud, nagu fibromüalgia või kroonilise väsimuse sündroom, aga sisuliselt tähendavad need seda, et “ega me ka ei tea, mis teil viga on ja aidata ei oska”.

Fibromüalgia ja kroonilise väsimuse sündroomi olemus on väga hästi teada. Tegemist on ajukeemia nihetega, kesknärvisüsteemi patofüsioloogiliste protsessidega, need protsessid ja kogu see patoloogia on teada pmst molekuli tasandil. Millest sa räägid, mis mõttes ei teata, mis viga on? Ravida on väga raske, see on tõsi. Samamoodi on narkomaaniat ja alkoholismi ravida raske, kuid see ei tähenda, et ei teata, milles need haigused seisnevad ja mis inimesel viga on või mis ta ajus toimub. Pankrease vähki ka ei osata ravida ja inimesed surevad sellesse, see ei tähenda, et ei teataks, mis viga on.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga ära kinkima ma ei hakka, tööle minna peale 15 aastat pausi 600.- palga peale pikkadeks päevadeks ei ole mingit mõtet. Ja milleks end niiviisi piinata.

Mismoodi sa sellise varanduse kokku ajasid, mis mitu põlvkonda ära toidab, kui su oskused võimaldavad ainult 600 eurost töökohta? Eriti hästi õnnestunud narkotehingud?

Ei, finantsmaailm. Olen ilmselt üsna tark . Milleks solvata?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Ilu ja tervis Koguaeg väsinud