Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kogukonna teema Anu saates (“Südamering”)

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 146 )

Teema: Kogukonna teema Anu saates (“Südamering”)

Postitas:
Kägu

see Riinu oli hästi sümpaatne. inimene, kes julgebki nagu päriselt elus muudatusi teha, kui näeb et vanamoodi enam ei suuda. ja kes julgeb ka nõrk olla ja lasta nässu minna ja tunnistada ja sealt ilma kibeduseta edasi minna.

+4
-23
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin kah. Ütlevad, et tagantjärele on aru saada, et juba enne olid mõrad sees, kuna neil polnud noorena omandatud oskust konflikte õigel ajal lahendada ja need olid kuhjunud. Ning siis (seal kommuuni ajal) oligi juba hilja midagi parandada, kõik läkski paratamatult lõpu poole. Aga et nad ise on nüüd edasi arenenud ja edasi läinud. Ja ikka usub, et kommuunielu on võimalik – lihtsalt nende puhul (kuna nemad polnud sel hetkel piisavat arenenud) läks nagu läks.

Noh – mina selles nii kindel pole, et see kommuun ikka hea eluvorm on. Ehk siis mind nad kommuunielu eelistes veenda siiski ei suutnud.

+14
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei usu, et nad olid päriselt ullikesed, kes tegid selle otsuse mingite sügavate sisemiste uskumuste pärast. Pigem tavalised inimesed, kes otsisid põnevust, ja see spirituaalse enesearengu pakend on hea viis, kuidas niisama seiklust mõtestatult ära katta.

Esoteerikud ja ei ole ullikesed? Nalja teed?

+17
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 11 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaatasin kah. Ütlevad, et tagantjärele on aru saada, et juba enne olid mõrad sees, kuna neil polnud noorena omandatud oskust konflikte õigel ajal lahendada ja need olid kuhjunud. Ning siis (seal kommuuni ajal) oligi juba hilja midagi parandada, kõik läkski paratamatult lõpu poole. Aga et nad ise on nüüd edasi arenenud ja edasi läinud. Ja ikka usub, et kommuunielu on võimalik – lihtsalt nende puhul (kuna nemad polnud sel hetkel piisavat arenenud) läks nagu läks.

Noh – mina selles nii kindel pole, et see kommuun ikka hea eluvorm on.

Tundus mingi mõttetu jahumine ja jahumine pidevalt millegi “lahendamise” kohta.
Kui armastus on otsas, siis sa ei ratsionaliseeri seda mingite valemite kaudu tagasi.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Naised paistsid kõik alla igasugust arvestust.

Ja millised on ülalpool arvestust? Las ma pakun: igas asendis sätitud, kunstripsmete ja -küüntega, värvitud juustega, tuunitud ja meigitud?

Tavalised, ausad inimesed on seal. Elu oleks palju lihtsam, kui mingit “ühiskondliku arvestuse” müüti ei eksisteeriks.

+13
-22
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui armastus on otsas, siis sa ei ratsionaliseeri seda mingite valemite kaudu tagasi

Esialgne armastus saab alati, igas kooselus otsa, edasine ongi töö ja areng. Kui suhtuda nii, et armastus saab nagunii otsa, siis nii ka on. Inimesed saavad alati seda, millesse nad usuvad.

+12
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ja millised on ülalpool arvestust? Las ma pakun: igas asendis sätitud, kunstripsmete ja -küüntega, värvitud juustega, tuunitud ja meigitud?

Tavalised, ausad inimesed on seal. Elu oleks palju lihtsam, kui mingit “ühiskondliku arvestuse” müüti ei eksisteeriks.

Jälle on mõne jaoks kaks äärmust: kas võltsosadega tšikk või räpaka ja korratu väljanägemisega hipi. No ei ole nii! Sinna vahele jääb veel hulk normaalseid, puhtaid inimesi.

+35
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jälle on mõne jaoks kaks äärmust: kas võltsosadega tšikk või räpaka ja korratu väljanägemisega hipi. No ei ole nii! Sinna vahele jääb veel hulk normaalseid, puhtaid inimesi.

Ma filmi pole näinud ja ei tea, mis räpakollid seal siis elasid. Aga Riinu tundus küll kena, puhas ja normaalne inimene. Lihtsalt tuunimata. Ja loomulik, eelkõige selles mõttes, et oli aus ja ei teeselnud kedagi teist. Mulle sellised inimesed meeldivad.

+14
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma filmi pole näinud

filmi ei olegi veel näidatud.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Noh – mina selles nii kindel pole, et see kommuun ikka hea eluvorm on.

No seda, et enne olid abielus mõrad sees, ütles ikkagi mees, kes naise maha jättis- nii tüüpiline. Katkenditest on ka näha, et naisel jääb üle lihtsalt leppida, et mees valib uue karvapea. Et sellest nüüd mingu suur kirgastumine sünnib- ei usu. Pigem ehk omas kodus elades oleks lihtsam omavahelisi arusaamatusi selgeks rääkida ja ehk ei oleks ka lahku mindud.

+28
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

mõrad sees….
igas suhtes on aeg-ajalt lahkhelisid või eriarvamusi, ega see ei tähenda et peab kohe naist vahetama hakkama. tüüpiline isase jutt, tüdinevad kiiresti ja tahavad vaheldust, uus suhe ja särts alguses sees, kuid ajapikku ka see särts kaob ja siis on sama seis, jälle uus?

+25
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

juba järgmised?
https://lood.delfi.ee/eestinaine/ajakirjalood/elu-okokogukonnas-mind-ullatas-koige-rohkem-see-kui-suured-valud-ja-haavad-on-inimeste-sees-peidus?id=88734557

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu meelest M. Kilumets sõnastas väga hästi, et selles filmis kõige arukamad olid lapsed ja et kui sul on keskeakriis ja tüdimus, siis kohe pole mõtet oma Kalamaja korterit müüki ja meest vabaturule välja panna.

Vâga hâsti öeldud tõesti, kust seda arvustust lugeda saaks?

https://kultuur.err.ee/1027813/kaarel-kuurmaa-filmist-sudamering-kohati-ei-usu-et-see-koik-juhtub-kaamera-ees

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

juba järgmised?

https://lood.delfi.ee/eestinaine/ajakirjalood/elu-okokogukonnas-mind-ullatas-koige-rohkem-see-kui-suured-valud-ja-haavad-on-inimeste-sees-peidus?id=88734557

ja jah tantsurännakuid. Eks need rännakud ja ained neid kokku veavadki. Lastest kahju.

+13
0
Please wait...

Postitas:
Tähesära

https://kultuur.err.ee/1027813/kaarel-kuurmaa-filmist-sudamering-kohati-ei-usu-et-see-koik-juhtub-kaamera-ees

Võehh, monitorist hakkas bomžikute haisu tulema, mehed on seal veel räpasemad kui naised.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Las olla iseenda maailmas aga hull lugu on siis, kui need “kirgastunud” teistele nõu hakkavad andma. Riinu “nõuanded” on vähemalt ühele teismelisele palju halba teinud ja kogu perele valu põhjustanud. Teismeline ei adu veel, mis lihtsalt põnev ja kus tegelik tõde.
Olles ise äärmuslike vaadetega, ei ole kohane teisi nõustama minna.

+21
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin saadet ja üllatusin ikka üsnagi. See Marek on olnud 9 aastat minu klassivend. Ta oli üks targemaid ja arukamaid poisse. Seega, et tegemist on nö ullikestega pole mingi jutt. Pealegi on tal väga tore lapsepõlvekodu, väga viisakas isa ja tore ema, kes tänaseni koos elavad. Seetõttu on ka see imelik jutt, et “suhtlemist meile ju ei õpetata”. Mina neid hukka muidugi ei mõista, kuid tõesti paneb imestama. Vist on ikka tõesti nii, et inimesed lähevad heast elust nö lolliks. Lihtsalt hakatakse ise mingit nö sügavamat sisu ja elu mõtet otsima. Aga, et kommuuni kaudu tundub ikka väga kiiksuga.
Olen ise kunagi puutunud kokku vaimsete teemadega ja enam mitte kunagi ma ei mässiks ennast mingisse sellisesse asja.
Veelgi mõistmatum on aga see, et naine usub kommuuni elu võimalikkusesse siiani… Milleks see hea üldse oleks?? Issand, kuidas ma EI tahaks elada mingis gängis.
Mõtlevad ja arutlevad inimesed, Otsivad oma ellu midagi enamat kui vaid väline, kuid minu meelest valitud vale tee. Kõik tarkused peituvad meie sees ja ilmnevad pigem üksinduses ja vaikuses 🙂

+30
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Njhahh nagu kommunism on alati läbi kukkunud, leidub ikka kommuniste ja inimesi, kes nende poolt hääletavad ja arvavad, et see viib nad ilusale elule. Isegi sellises riigis nagu Norra leidub padukommareid.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

te olete nii viisakad oma väljaütlemistes 🙂 ma nii südamest ja ebaviisakalt naersin nende väänlevate ja aelevate ullikeste üle, no selline ühiskondlikult kasutu ja ennast väga eriliseks pidav tolakari.
tahaksin filmi ka näha, et kas peale liikmete rumaluse oli ka muid sekti tunnuseid ja kas narkol oli ka selles ärakeeramises osa.

+24
-6
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Kuulge, selles saates näidati ühte klippi, kus keegi magas ja esiplaanil askeldas väike laps oma mähkmetega. Tegemist tundus olevat suure ruumi ja paljude asemetega – kas nad seal kommuunis magasid kõik ühes toas või???

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuulge, selles saates näidati ühte klippi, kus keegi magas ja esiplaanil askeldas väike laps oma mähkmetega. Tegemist tundus olevat suure ruumi ja paljude asemetega – kas nad seal kommuunis magasid kõik ühes toas või???

Mul tekkis sama küsimus.:))) No eeldatavasti magasid nad nii lühikest aega maja remontides ma pakun.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Neid kahte saatekülalist vaadates oli ilmselge, et üks neist oli rahulolev ja teine sügavalt õnnetu. See õnnetu aga üritas end veenda, et see seisund ongi midagi erilist – rikastav, läbi valu kasvamine ja arenemine. Tegelikkuses, ta lihtsalt on sunnitud leppima sellega, kuidas asjad läksid. Lihtsam ja kasulikum sõbralikult lahku minna ja edasi suhelda, kui sõda pidada. Minu arvates oli selles naises väga palju väljaelamata valu ja tundeid, mida ta püüdis ratsionaalse mõistusega suunata õigeks ehk nii nagu tark inimene teeks. Sisemus tahtis ja tundis aga midagi muud.

Väga huvitav film tundub olevat. Kindlasti vaatan.

+22
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi, kes selliste seltskondadega on kokku puutunud, oskab selgitada, mis eesmärk on sellisel vingerdamisel? Mitte ainult see seltskond, vaid ka teiste sarnaste (tantrate, uhuutajate jmt) esoteerika laagrite ja sektide puhul on alati üks ja seesama – veider puntras vingerdamine, mis ei ole tants ega ka mitte adekvaatse inimese mõtestatud ja koordineeritud liikumine. Mida see inimesele annab? Kas sellega tahetakse midagi öelda?

+17
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mulle tundus ka nii.
Päris huvitav mõttekäik muide: tahaks maale, tahaks tööellu vaheldust, teeks õige kommuuni!
Vaheldust tööellu ja maaelu saab ilma kommuunita ju ka.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selles filmis on tõepoolest inetud inimesed. Ullikesed pealekauba.

Pese nägu puhtaks ja näed ise täpselt samasugune välja.

+6
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi, kes selliste seltskondadega on kokku puutunud, oskab selgitada, mis eesmärk on sellisel vingerdamisel? Mitte ainult see seltskond, vaid ka teiste sarnaste (tantrate, uhuutajate jmt) esoteerika laagrite ja sektide puhul on alati üks ja seesama – veider puntras vingerdamine, mis ei ole tants ega ka mitte adekvaatse inimese mõtestatud ja koordineeritud liikumine. Mida see inimesele annab? Kas sellega tahetakse midagi öelda?

Vabatants aitab lõdvestada lihaseid.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi, kes selliste seltskondadega on kokku puutunud, oskab selgitada, mis eesmärk on sellisel vingerdamisel? Mitte ainult see seltskond, vaid ka teiste sarnaste (tantrate, uhuutajate jmt) esoteerika laagrite ja sektide puhul on alati üks ja seesama – veider puntras vingerdamine, mis ei ole tants ega ka mitte adekvaatse inimese mõtestatud ja koordineeritud liikumine. Mida see inimesele annab?

Mul on tunne, et selle tantra asja seal vanas Indias mõtlesid gurud välja selleks, et “tantra sildi all” ullikestelt seksi saada. Eks see on natukene kandunud ka tänapäeva.
Aga eks inimesed ongi erinevad, mida keegi usub. keegi usub kivide imeväge, keegi mingi tantsu imeväge jne

+14
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://vaikejalajalg.ee/ kui keegi soovib liituda või väikest uina-muina tantsu teha või partnerist lahti saada 🙂

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas tõesti keegi ei näe kui võlts ja silmakirjalik see kõik on?
Räägitakse väikesest jalajäljest aga lapsel on ühekordsed mähkmed. Räägitakse iseendale toidu kasvatamiseks ja otsitakse aednikku. Suhteseminaride sari? Kõlab nagu: “lollidelt tulebki raha ära võtta!”
KYSKile võib jah säärast udu ajada, need jagavad selle peale raha.

+22
0
Please wait...

Postitas:
paadund perekoolik

Naturaalsed, st vabad šampoonist, meigist, uutest riietest jms pahedest.

Pole need esoteerikud ka ju loomulikud ühti, küll on rastapatsid peas, küll on habemed tutti seotud, küll on kehal tätoveeringud ja maalingud. Imelik on vaid nende soov end veel koledamaks teha, kui juba ollakse. See nende “loomulikkus” on nii feik, puhas poos. Kamp eneseimetlejaid, kellele teistega samasugune elu ei sobi ja kes peavad end nii diibiks ja eriliseks!

+19
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 146 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kogukonna teema Anu saates (“Südamering”)