Esileht Ilu ja tervis Kogume siia kõik ärevushäire sümptomid, mida olete tundnud

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 587 )

Teema: Kogume siia kõik ärevushäire sümptomid, mida olete tundnud

Postitas:
Kägu

RE: Koguks siia kokku kõik ärevushäire sümptomid, mida olete tundnud

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kõik sümptomid on läbi põetud,mis siin kirjas.Võideldud sellega 12 aastat ja ikka tõsiselt, küll ühtpidi ja teistpidi, kõigega sain hakkama, aga ebareaalsustunnet pole suutnud reaalseks mõelda ega ravida:( mingil hetkel väsisin nii ära, et enam ei tõusnud voodist ja nüüd olen töövõimetuspensionil. Neile kes jaksavad jaksu..kogemusest võin öelda, et iga sümptom läheb mingil hetkel üle ja see sümptom läheb kiiremini üle ,mille üle vähem muretsed.Mul nähtavasti selle ebareaalsusega on mingi eriline kamm, ma ei vaeva üldse pead, et ta olemas on ,aga nät sindrinahk maha ka mind ei jäta:)[/tsitaat]
Kuidas sa selle töövõimetuspensioni said, kas pidid eelnevalt haiglas ka olema? Ja kas arst pakkus selle võimaluse välja või tundsid ise huvi.
Kuna mul ka nüüdseks 12 aastat see ärevus- paanika ja varasemalt ka depressioon kokku kestnud, siis oleks isegi täitsa huvitatud töövõimetusest. Kuigi hetkel on tervis rahuldav ( AD kuur käimas), siis oli aegu, kus olin samuti toaseinte vahel, välja minna ei julgenud. Toas ei saanud olla ei pikali ega püsti, pikali olles tundus nagu kõik kõiguks ringi ja püstiasendis hakkas silme ees virvendama ja tuli meeletu nõrkustunne. Toas liikusin ringi täiesti nii, et toetasin selja vastu seina ja siis sammhaaval üritasin aeglaselt liikuda. Tookord tegi asja raskemaks veel see, et lapsed( 4) olid kõik väiksed ja nende eest tuli hoolt kanda; nüüd juba lapsed piisavalt suured ja vajadusel on neist abi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuidas sa selle töövõimetuspensioni said, kas pidid eelnevalt haiglas ka olema? Ja kas arst pakkus selle võimaluse välja või tundsid ise huvi.
Kuna mul ka nüüdseks 12 aastat see ärevus- paanika ja varasemalt ka depressioon kokku kestnud, siis oleks isegi täitsa huvitatud töövõimetusest. Kuigi hetkel on tervis rahuldav ( AD kuur käimas), siis oli aegu, kus olin samuti toaseinte vahel, välja minna ei julgenud. Toas ei saanud olla ei pikali ega püsti, pikali olles tundus nagu kõik kõiguks ringi ja püstiasendis hakkas silme ees virvendama ja tuli meeletu nõrkustunne. Toas liikusin ringi täiesti nii, et toetasin selja vastu seina ja siis sammhaaval üritasin aeglaselt liikuda. Tookord tegi asja raskemaks veel see, et lapsed( 4) olid kõik väiksed ja nende eest tuli hoolt kanda; nüüd juba lapsed piisavalt suured ja vajadusel on neist abi.

[/tsitaat]
Mitu AD kuuri oled läbi teinud?Kui pikad ?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mitu AD kuuri oled läbi teinud?Kui pikad ?[/tsitaat]
Esimese tegin 4a tagasi. Kestis 8 kuud kokku.
Nüüd teen teist kuuri, alles teine nädal läheb. Ilmselt tuleb 6-kuuline kuur ( nii sai arstiga räägitud aga eks aeg näitab).

Please wait...
Postitas:
Kägu

[/tsitaat]

Küsisin arsti käest, et mis ta arvab, tema arvas, et see on mõistlik ja tehku ma paberid ära ja sinna arsti lahtrisse( taotlusel) tuleb panna oma raviarsti (psühhiaatri )nimi, perearsti pole vaja tülitada.Tingimus on, et 3 kuu jooksul oled käinud arsti juures enne kui taotlema hakkad.Taotlusvorm on ensib.ee lehel, täidad ära ja saadad tähitud postiga, mina sain vastuse umbes 3 nädalaga, sain töövõimetuse 80%.
Ma ka liigun toas mööda seina-äärt ja pikali olla ei saa, sest kõik ujub.See 3-d kinos elamine on kurnav, aga teha ka enam midagi ei oska ja arstid laiutavad käsi:)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Küsisin arsti käest, et mis ta arvab, tema arvas, et see on mõistlik ja tehku ma paberid ära ja sinna arsti lahtrisse( taotlusel) tuleb panna oma raviarsti (psühhiaatri )nimi, perearsti pole vaja tülitada.Tingimus on, et 3 kuu jooksul oled käinud arsti juures enne kui taotlema hakkad.Taotlusvorm on ensib.ee lehel, täidad ära ja saadad tähitud postiga, mina sain vastuse umbes 3 nädalaga, sain töövõimetuse 80%.
Ma ka liigun toas mööda seina-äärt ja pikali olla ei saa, sest kõik ujub.See 3-d kinos elamine on kurnav, aga teha ka enam midagi ei oska ja arstid laiutavad käsi:)[/tsitaat]
Kas sa oled AD kuure ka teinud ja kas neist ei ole mitte mingit abi olnud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas sa oled AD kuure ka teinud ja kas neist ei ole mitte mingit abi olnud?
[/tsitaat]
ikka olen teinud, algul võtsin ca 2 aastat, siis 6 kuu kaupa.nüüd pole paar aastat enam võtnud.Ma arvan, et neist oli ikka abi,aga terveks nad mind päris eiteinud.Ma olen väga erinevaid ravisi saanud, nüüd soovitab arst teha elektrishokki, olen asja uurinud ja paljud kiidavad, ise veel praegu natuke pelgan,aga arvan , et kui paremaks ei lähe, siis teen ära:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

pea ringlus,vatisees olek,väsimus,südame kloppimimine,mingil perioodil tõmbleb silmalaug ,vahel hakkab jalg lihtsalt lambist tõmblema,juuksed langevad ,kogueg on tunne nagu enne examit,et midagi hakkab juhtuma…..issand ja ma olen 30 alles.arstile on imelik kurta juba et südant kontrolliks ,ekg oli korras.olen perearstile rääkinud juba 2 aaastat et pea käib ringi…laiutab käsi lihtsalt…ja nii ma ei teagi kas on tervisehäire või ärevushäire.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need kes te olete AD kuuri teinud …kas tohib alkoholi juua nendega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] Need kes te olete AD kuuri teinud …kas tohib alkoholi juua nendega?[/tsitaat]
Ei tohi.
Ärevus süveneb peale alkoholi tarvitamist ja võib tekkida nii suur \”kassiahistus\”, et ei aita sind ükski tablett ega rahusti pärast…

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]pea ringlus,vatisees olek,väsimus,südame kloppimimine,mingil perioodil tõmbleb silmalaug ,vahel hakkab jalg lihtsalt lambist tõmblema,juuksed langevad ,kogueg on tunne nagu enne examit,et midagi hakkab juhtuma…..issand ja ma olen 30 alles.arstile on imelik kurta juba et südant kontrolliks ,ekg oli korras.olen perearstile rääkinud juba 2 aaastat et pea käib ringi…laiutab käsi lihtsalt…ja nii ma ei teagi kas on tervisehäire või ärevushäire.
[/tsitaat]
Mis tähendab, \” issand ma olen 30 alles\”. Mul hakkas see kõik peale , kui olin 31 ja käisin ca 2 a vahelduva eduga arstil, et teha EKG, mis oli muidugi alati korras, veresuhkru mõõtmist jms. Füüsilised näitajad olidki korras aga enesetunne läks aina halvemaks. Perearst laiutas samuti käsi. Lõpuks läksin ise psühhiaatri juurde aga seda alles siis, kui see \”halb\” olemine oli 5 aastat kestnud, varem ei tulnud selle pealegi, et see võiks olla ärevushäire. Tookord sellel teemal veel nii palju ei räägitud nagu nüüd.
Mis vanusesse puutub, siis ise olen nüüd 40+ ja olen aastae jooksul suhelnud päris mitme inimesega, kel sama probleem ja vanust kõigest 20-25 Seega \”alles 30 olemine\” ei ole midagi imelikku arstide jaoks ja soovitan sul tõsiselt oma probleemiga tegeleda, sest kahjuks läheb see ainult hullemaks ja hiljem on raskem ravida.
Hetkel saad vb. abi psühholoogist ja ei peagi AD kuuri läbi tegema aga kui ravikuur siiski vajalik on, siis saad ehk 2-4 kuulise kuuriga hakkama. Mida kauem kannatad ja haigusel süveneda lased, seda pikemaks ravikuur hiljem võib kujuneda.
Loodan Sulle parimat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see \”issand ma olen alles 30\”all mõlesin seda et ei tea kas kunagi 50-seks saangi kui tervis juba nii kehva on..igapäev on nagu võitlus eluisu võtab ära.aitähh heade soovide eest,panin aja arsti juurede kinni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]see \”issand ma olen alles 30\”all mõlesin seda et ei tea kas kunagi 50-seks saangi kui tervis juba nii kehva on..igapäev on nagu võitlus eluisu võtab ära.aitähh heade soovide eest,panin aja arsti juurede kinni. [/tsitaat]
Lohutuseks ütlen, et vanuses 31-37 olin tunduvalt kehvema tervisega kui praegu, siis sain oma esimese AD kuuri peale. Peale seda läks enesetunne tunduvalt paremaks. Nüüdseks küll väike tagasilöök aga teen just uut AD kuuri. Eelmise kuuri lõpust on 4a möödas. Samas kuna seekord teadsin, milles on probleem, siis sain kohe arstile aja pandud ja end ravima hakata ning olemine ei läinudki nii halvaks kui tookord oli ( õnneks). Tookord olin ikka lõpuks täiesti tubane, isegi voodis pikali olles oli paha olla ja koduseid toimetusi tegin nii, et ühe käega hoidsin seinast või kapiäärest kinni ja teisega siis toimetasin. Tunne oli selline, et kohe minestan ära, silmade ees virvendas, süda oli paha ning kõris oli poomistunne , lisaks valuaistingud rindkeres.
Õnneks oli mõistev abikaasa kõrval , samas jälle neli väikest last vanuses 4-10 a, kellega oli vaja tegeleda. Tagantjärgi tunnen, et tookord jäi palju vajaliku tegemata selle haiguse pärast, kuigi püüdsin niipalju kui suutsin.
Õudne olemine oli:(

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]see \”issand ma olen alles 30\”all mõlesin seda et ei tea kas kunagi 50-seks saangi kui tervis juba nii kehva on..igapäev on nagu võitlus eluisu võtab ära.aitähh heade soovide eest,panin aja arsti juurede kinni. [/tsitaat]

Vot ei oskagi,kas see on lohutus või mitte, aga ärevushäire ei ole surmaga lõppev haigus, küll aga piinarikkas, sellest ka tihti väsimus võitlusest selle haigusega ja depressioon koputab uksele.samas 80% on see haigus ravitav, loodetavasti oled sina nende seas:)mida kauem ravi algust edasi lükad, seda raskem on välja tulla. Kui aga sattud sinna 20 % sekka (nagu mina), siis õpid sellega elama ja ongi vaid kaks valikut: olla \”surnud\” või olla \”elavalt surnud\”. See elamine nõuab küll rohkem pingutusi,aga võimalik siiski:) Päikest sulle

Please wait...
Postitas:
Kägu

jube vastik haigus on see ärevus küll, vahel on selline masendus peal. Mind kurnab kohutavalt just selle haiguse vaimne pool, pidevad hirmumõtted, appi kas olen hull, ebanormaalne jne-jne.
Raske taluda seda kõike, sobivat AD-pole veel leidnud…
Kas ärevushäire võib reaalselt lõppeda inimese hulluksminemisega???

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 34 korda. Täpsemalt
Postitas:
tereloom

Lisaks kõigile loetletutele on minul ka reflux, stressikõht, selline tunne nagu oleks kivi kõhus, metsik väsimus ja juba hommikul ärgates \”väsimuseringid\” ümber silmade.
AD kuur kombineerituna rahustitega \”kustutas\” mind ära ja olin sunnitud sellest pooleteise kuu järel loobuma. Asendasin AD vähe looduslikuma AD, naistepuna kapslitega, juurde võtan magneesiumi-B-vitamiini kompleksi ja aeg-ajalt teen lühikese kuldjuure ekstrakti kuuri.

Liigun korrapäraselt- teen joogat, metsajooksu, võimlen, ujun- kõike seda, mis teeb olemise mõnusaks ja ei koorma füüsist liiga.
Toidusedeli vaatasin kriitiliselt üle, valge jahu tooted olen praktiliselt välja jätnud, söön värsket- juurvilju-puuvilju, pressin neist mahla, salateid, igat moodi.
Magusavalikus on ainsana alles hea ¨okolaad ja suhkrustatud ingver 🙂

Praegu on jälle selline periood, kus enesetunne kipub pigem viletsamaks minema, kõrvad kohisevad, lõhna ei tunne, minestamisehood, kõht valutab jne., aga olen kuidagi sisemiselt väga rahulik, tean, et see kõik on nii näiline kui olla saab.

Teen täpselt nii palju tööd kui jaksan, magan siis, kui selleks soov on- mul on erakordselt toetav perekond. Võtan aega iseenda ja mehe-laste jaoks- käime mõnuga näiteks ujulas, mehega teatris ja kinos. Otsisin üles lemmiklasteraamatud, vaatan komöödiafilme, lahutan meelt käsitöö ja nokitsemisega- mitte miski ei jäägi tegemata, ükski laps üles kasvamata ja tööl olen kolleegidele öelnud, et leppige sellega, olengi nüüd selline \”tuled põlevad, kedagi kodus ei ole\”-mimm.

Ehk siis kokkuvõtlikult- sa oled just nii õnnelik, kui olla julged. Esimene samm on iseennast väärtustada ja tunnustada sellisena nagu oled. Ei saa olla nii, et aju valitseb minu üle ja lihtsalt heast peast (ic) keeldub keemiliselt normaalselt funkkamast. Ei saa! Selle tõrke vastu saab võidelda ainult rõõmsa meelega.

…eee… ja faceliftiga. Aktiivne liikumine, toiduratsiooni muutus ja tõenäoliselt ka haigus ise on mind küll saledamaks vorminud ja ma naudin seda sajaga!

Kui aju püüab mulle selgeks teha, et ma olen lollakas inimvare, siis ma lähen ja seisan peegli ette ja ütlen \”nan-nan-nan-naa, oma vanuse kohta olen ma apsaluutselt rabatav raam ja sina, aju, lihvi oma käärud siledaks. Minu võit!\”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik eelpool nimetatu + pinnapelne hingamine, nagu õhku ei jätkuks. Silmade kipitamine. Tavaliselt hommikul ärkan normaalsena, pea selge jne aga tunni möödudes hakkab uduseks minema ja edasi teate ise.
Minul üks eriline asi ka – väga hea uni!

Please wait...
Postitas:
dior24

Olen mina ka kõiki neid sümptomeid kogenud 1,5 aasta vältel. Üks asi läheb minema ja kohe teine platsis. Hetkel on paar kuud poomis- ja surumistunne kaelal. Perearst lasi teha detsembri lõpus kilpnäärme uh ja see oli korras. Käisn ka kurguarstil, tema vaatas ka kurku sügavalt ja ütles, et häälepaelte piirkond punetab ja ju see sellest, et häält palju tarbin, külma saanud ja köha hetkel ja sellest on ka hääl ära. Ise kahtlustasin kõige hullemat muidugi kurgus. Ise siin mõtlen, et kui kurguarst oleks midagi muud kahtlustanud, siis oleks ta ju uurinud edasi ja analüüse teinud. Kurguarstilt ma muidugi ei küsinud, et ega seal muud ei ole, kui see häälepaelte punetus. Selle poomis- ja pigistustundega on tavaliselt nii, et kui midagi teen ja sellele ei mõtle, siis seda ei olegi, aga kui hakkan mõtlema, siis aina hullemaks läheb. Köha pärast käisin ka kopsupilti tegemas, sest kartsin, et kopsus midagi. No need foobiad on hullud asjad. Loodan, et saan neist lahti ilma AD-sid võtmata. Üritan ikka positiivselt mõeldda, sest siiani tehtud kõik analüüsid on kogu aeg korras olnud. Viimased vereproovid tehti septembris ja kõik super korras. Ka vererõhk ja ekg korras. Oh kuidas ma tahan normaalset elu tagasi. Kodus kaks vahvat last ja super abikaasa. Tahan oma elu nautida ja olen kindel, et see ka juhtub varsti, sest teen endaga tööd.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kuidas Teil vahepeal läinud on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kehvasti. St et ma ei jäta midagi tegemata ega kuhugi minemata selle ärevuse pärast, aga see teeb need tegemised ikka kuratlikult piinarikkaks. Üks väga tüütu asi on, et kui see ärevushoog tuleb, siis jooksen kogu aeg vetsu vahet, aga kui olen nt linnas v kaubanduskeskuses või polikliinikus või kus iganes, siis jõle tüütu on kogu aeg mõelda, kust järgmist tualetti leida.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mina olen 20, ja elan kõige sellega juba 3a. Lisaks OCD. VÕtnud Anafranili, Seroxati, Sertrali- no ei sobi, mõni teeb vägivaldseks, mõnel teine häda.

Elan ja katsun harjuda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

piinarikas on see kõik taluda jah. Eriti kui mõni uus ja huvitav sümptom lisandub. Hetkel südame vahelöögid…hirm ajab sõna otseses mõttes hulluks.

Please wait...
Postitas:
dior24

Nii ja naa läheb. Üks päev on mõtted ok, aga siis jälle keerab ära. Ei taha kuidagi rahu anda see kael asi. Katsun kogu aeg kaela, et kust valus ja et äkki on ikka midagi. Kuigi käisin ju kurguarstil ja tema katsus kaela ja ütles, et kõik ok. Kaks perearsti on katsunud kaela ja kõik ok olnud. Kilpnäärme ultraheli oli ka ok. Aga ikka see ebamugav pigustustunne ja vahestn nagu tuim ja torkiv valu ka. Aga see, et vlutab vahest, see ma arvan sellest, et mudin kaela kogu aeg. Oh loodan, et ka saabuva kevadega need mõted vähenevad. Ilusat saabuvat kevadet kõigile!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul kõik need sümptomid täiesti olnud, aga lisan ühe halva asja veel, et keskenduda millelegi on täiesti võimatu. keskendumisvõime puudub ja meelde ei jää ka eriti midagi. ei mäleta paljusi asju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas keegi on käinud ärevuspaanika häirega ka mõne ravitseja juures?ja kas on abi saanud?Või siis on keegi siin olijatest käinud Võru haigla juures töötava arst-resident Katre Pääso juures?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Palun öelge mulle kuidas te arsti juurde saite?
ma olen juba pool aastat kodus nelja seina vahel kinni…
proovin vahel harva lähedal asuvasse poodi minna. aga alati PEAB mul keegi kaasas olema.
viimane kord lõppes see sellega, et ärevushoog tuli otse kassa juures peale.
jooksin minema, nii et inimesed lendasid kahte lehte…nii halb on nüüd selle pärast ka veel:(
kesklinna minna ei suuda.
olen proovinud. alati ühe ja sama kohapealt pööran tagasi. nii et arsti juurde minek välistatud.
õnneks jäin töötuks….
ma olen ennast pool aastat segaseks pidanud.
nüüd loen et minusuguseid on veel.
tänud teile selle teema eest.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ega sellega muud ilmselt pole, kui vaja minna psühhiaatri jutule. Ise käisin, sain rohud peale. Öeldi, kui ei aita, siis vaja psühhoteraapiat. Mul on muidugi suur must depressioon ka, aga ma usun, et ärevushäire käib sellega kaasa. peale rohtuse saamist ma pole enam kuskil kassa ees paanikasse sattunud. Poes saan käia vähemalt rahulikumalt ja pole asi nii hull enam.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tahaks küsida AD kasutajatelt ,kas see ei seganud igapäeva elu nt tööd ja lastega tegelemist,kardan et siis kui hakkan Ad kasutama käin ringi nagu zombi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina venitasin enne AD alustamisega üle aasta, sest ümberringi inimesed muudkui rääkisid, et nendest jääb sõltuvusse, oled nagu zombi jnejne. lõpuks oli asi ikka väga hull ja alustasin kuuriga. praeguseks 2 kuud võetud ja pole üldse zombi. aegajalt käib mõni ärevustunne peal aga selle saan rahulikult läbi mõelda ja alla suruda. rahustid võivad teha apaatseks aga samas esimesed nädalad on mõistlik neid juurde võtta, eriti kui on tegemist äreva inimesega. mina kaldun ärevusele ja esimesed nädalad mul ADga kõik võimendus. oleksin pidanud kohe juurde võtma rahustit aga arst nagu ei öelnud ka seda. kui need esimesed nädalad on üle elatud, siis läheb kõik paremuse poole. eriti kui on õige ravim määratud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Palun öelge mulle kuidas te arsti juurde saite?
proovin vahel harva lähedal asuvasse poodi minna. aga alati PEAB mul keegi kaasas olema.
jooksin minema, nii et inimesed lendasid kahte lehte…nii halb on nüüd selle pärast ka veel:(
olen proovinud. alati ühe ja sama kohapealt pööran tagasi. nii et arsti juurde minek välistatud.
õnneks jäin töötuks….

[/tsitaat]

Õudne, miks sa ennast piinad!!?
Kiiresti arstile aeg kirja! Kirjutad täpselt nagu mina 10 aastat tagasi – koondamine oli \”puhas rõõm\”. Aga nüüd kiirelt tegutsema ja sa ei kujuta ette kui ilus suvi sul ees seisab 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Palun öelge mulle kuidas te arsti juurde saite?
õnneks jäin töötuks….

[/tsitaat]
Tere!

Mina olen küll ärevuse ja paanikaga võidelnud üle 10 aasta, aga agorofoobia ( sinu kirjeldatud sümptomid) tekkis ca 2aastat tagasi.See läks tasapisi nö allamäge kuni avastasin, et ma pole 2 nädalat väljas käinud, siis rohkem..rohkem jne..ma ka ei suuda üksi üle 50 meetri käia.Avastasin, et autoga suudan kasvõi 1000 km sõita, aga väljas käia…oo..ei.Kuna mul oli raviarst juba enne , siis kirjutasin talle meili ja nii me suhtlemegi meili teel.Nüüd on ju hea võimalus digiretsept ( enne seda käisabikaaa rohtusi küsimas).Lisaks suhtlen ka ühe psühholoogiga meili teel.Kui ma polnud pea üle poole aasta välja toast astunud , siis tegin sundkäigu-läksin ülikooli (avatud ülikooli), see sundis mu iga 2 nädala tagant kooli sõitma.Autoga liikumisel polnudki probleemi ja sealt kohe kooli seinte vahele.Aga vähemalt läksin ma kodunt välja.Siis kutsuti mind appi noori juhendama 2 korda nädalas 1,5 tundi.Jälle sain lisakohustuse välja minekuks.Nii samm-sammult ma liigungi, mitte veel küll autota, aga siiski.Suudan juba ca 300 meetrit üksi vabas ruumis (õues) liikuda.Selline samm-sammult tegutsemine on minu arvates mõistlik, sest kinnistab tegevused.Mõnele võib-olla sobib ka see n.ö hirmuga silmitsi seismine , olen proovinud-mulle ei sobi, pigem teeb asja hullemaks.Jõudu sulle, soovitan kirjutada mõnele psühhiaatrile ja rääkida oma mure ära, koostada tegevuskava ja samm-sammult liikuda paranemise suunas.Edu::)

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 587 )

Esileht Ilu ja tervis Kogume siia kõik ärevushäire sümptomid, mida olete tundnud