Esileht Ilu ja tervis Kogume siia kõik ärevushäire sümptomid, mida olete tundnud

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 522 )

Teema: Kogume siia kõik ärevushäire sümptomid, mida olete tundnud

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]palun kas keegi võiks kirjeldada natuke lähemalt, kuidas teil see ebareaalsus välja näeb? Minul on lihtsalt pidev hirm, et lähen hulluks, kogu aeg pean nagu ennast kontrollima, et kas mõtted ikka normaalsed jne-jne, vahel on tunne, et oleks nagu mingis võõras kohas, võõras kehas, võõrad mõtted jne-jne…uimane ja omas mullis olek.[/tsitaat]

mina olen need lahterdanud erinevatesse kategooriatesse:
*nina-päev- see on selline ebareaalsuse olek kui oma keha osad tunduvad suured, nt. nina näed keset nägu tilbendamas, ei pea peeglisse ka vaatama.käed on kuidagi suuremad, jala-labaa on vähemalt 76 nummer (tegelikult muidugi ei ole, aga tundub)jms
* vaimu päev- see on selline olek, et tunne , et keha ja vaim on lahku jooksnud, tuuritavad mööda korterit ja ei suuda kokku joosta.nagu oled oma kehast väljas..nt.keha heidab pikali, vaim jookseb dussi alla jms..see on ka selline päev kui keha võib vabalt istuda kui teatrisaalis ja vaadata eemalt kuidas vaim toimetab..st on aval.
*asjade päev- see on selline olek, et kõik teised objektid on ebareaalselt suured ja teistmoodi kui peaks olema, näiteks võib muidu kandiline tool sel päeval olla ümar ja 5 x suurem, sel päeval ei saa autoga sõita, sest kõik teised autod tunduvad monstrtena ja ise oled kui tikutops.
*õuduste päev- see on kõige viletsam seisund, siin aitab ainult roomamine ja võimalikult maad-ligi olek, sest kogu korter käib ringi, peldikusse astudes vahib vastu vähemalt 2 potti, nuputad-millise peale istuda,seinad lainetavad, põrand on kummist ja merehaigus on garanteeritud.
sellised siis minu ebareaalsus, aga ju ta suht erinev on, koguaeg oled kui mullis , vati sees-see on põhiline.
Õuduste päevi on järjest vähemaks jäänud ja loen seda suureks õnneks, teiste \”päevadega\” on kergem hakkama saada.tegin kunagi vea, et kohe ei hakkanud ravimeid võtma vaid punnitasin ikka ise ja ise..kuni sain külge \”keha mäletab\” sündroomi st. et psühholoog ka siin enam aidata ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 27.02 21:51; 28.02 10:02; 28.02 19:41; 03.03 13:15; 20.03 11:41; 05.05 09:38; 05.05 18:25; 05.05 19:30; 08.05 12:18; 11.10 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]janica27 kirjutas:[/small]
[tsitaat]*õuduste päev- see on kõige viletsam seisund, siin aitab ainult roomamine ja võimalikult maad-ligi olek, sest kogu korter käib ringi, peldikusse astudes vahib vastu vähemalt 2 potti, nuputad-millise peale istuda,seinad lainetavad, põrand on kummist ja merehaigus on garanteeritud

vat \”SEE ON PÕHILINE PÄEV.MIS MUL ON:)\”
mõnus.[/tsitaat]

jah see pole meeldiv olek, ma olin 2 aastat sellises õuduste päevas, nüüd hakkab paremaks minema.Miks sa rohtudele oled kategoorilise ei öelnud? Mina ei pidanud vastu, parem elu rohtudega ja mõned erksamad päevad kui see lõputu piin.Nüüd peale aastast rohukuuri, olen 1,5 aastat annuseid vähendanud.mul küll midagi muud ei aidanud kui ravimid.tasapisi annuseid vähendades läheb ka tasapisi paremaks ja saan aru, et tegin õige otsuse,kuigi ka enne olid hirmud sõltuvusest jms…kui mõistlikult vähendada rohtusi on jutt sõltuvusest ilmselgelt üle dramatiseeritud ja diskursuse võim on ülevam kahjuks ja paljud inimesed kannatavad ravimise asemel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 27.02 21:51; 28.02 10:02; 28.02 19:41; 03.03 13:15; 20.03 11:41; 05.05 09:38; 05.05 18:25; 05.05 19:30; 08.05 12:18; 11.10 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin osadel küll ei ole mitte ärevushäire, vaid skisoafektiivne, depersonalisatsioon vm muud. Otsige normaalne arst…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siin osadel küll ei ole mitte ärevushäire, vaid skisoafektiivne, depersonalisatsioon vm muud. Otsige normaalne arst…[/tsitaat]
Usun, et enamik on käinud ikka professionaalsete (normaalsete) arstide juures!
Isiklikult olen külastanud hulga erinevaid psühhiaatreid,neurolooge ja psühholooge – küllap nad ikka diagnoosida oskavad!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 24.02 17:10; 24.02 17:14; 24.02 17:31; 25.02 14:29; 25.02 16:37; 25.02 20:08; 27.02 12:21; 27.02 13:20; 03.05 21:48; 06.05 19:27; 11.05 14:37; 12.05 13:44; 11.09 18:04; 11.09 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Siin osadel küll ei ole mitte ärevushäire, vaid skisoafektiivne, depersonalisatsioon vm muud. Otsige normaalne arst…[/tsitaat]

depersonalisatsiooni ja derealisatsiooni häiret eraldi diagnoositakse vaid väga üksikutel juhtudel, seal puuduvad ärevuse teised sümptomid.kui on ärevuse sümptomid enamuses, diagnoositakse ärevushäire ja depersonalisatsioon on ärevuse indikaator.
skisoafektiivse häire kohta kirjutas eelmine kägu tabavalt.Lisaks ei esine ärevushäirel psühhoosi faase, seega ei tasu siin ise diagnoosida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 27.02 21:51; 28.02 10:02; 28.02 19:41; 03.03 13:15; 20.03 11:41; 05.05 09:38; 05.05 18:25; 05.05 19:30; 08.05 12:18; 11.10 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]janica27 kirjutas:[/small]
[tsitaat]just.öine higistamine -alates jõuludest kuni siiani nananana laksuga ja öine uni on …põrgu.neli viis tundi tuleb.yleval juba kell neli viis jne ja sees hakkab ärgates kohe keerama ja enam magada edasi ei õnnestu.siis hakkab syda kloppima ja lisanduvad muudki toredad sümptomid et lõpuks ronin pesast välja ja hakkab see tore olek jle otsast pihta.
täna poodi ei suuda minna nt,kummist olek on .kõik käib ringi ja…ahh.kurat.ära tyyab kl[/tsitaat]
kuidas sa sellest ilma ad-ta välja tulla plaanid? või tegelikult sulle meeldib selline olla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 12:08; 05.05 11:26; 10.05 16:01; 16.05 18:35; 04.08 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]janica27 kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei meeldi.aga ad….?olen lugenud õudukaid ad kohta.
et teeb hullemaks jne.hirm on suur.
ponnistasin end muide täna siia poodi.
üksi.100 m pood kodust:)
mitu korda oli tunne et siia ma suren,süda tegi imetrikke ja maapind ning pood kummist.
käed higised värisesin jne.
vahepeal oli tunne et aidaa.lähen koju ära et jätan korvi maha jne.aga…
siin ma olen.
hetkel veel elus.

aga tundub et seekord ei taha minna enam yle.staa¸ikas ärevik ka juba ikka 16 aastat! vahelduva eduga.
kas ongi nii et iga kord on hullem ja lõpuks ei lähe enam ise see jant kuidagi üle.-0
on keegi teadjam inime?[/tsitaat]
Paanikahäire umbes 20 aastat.
Tõsi ta on, et iga järgmine halb periood on pikem ja kehvem.
Omal ajal psühhiaater hoiatas, et enamikel juhtudel on just nii. Mul on umbes 2 aastat enam-vähem talutav ehk ärevike keeles hea olemine 🙂 ja siis tuleb jälle kahe aastane põrgu mis viimane kord on olnud praktiliselt voodihaige seisund.
Kui kogu lugu algas siis olid üksikud paanika hood mis kestsid tunni võrra ja siis võisin selle pikaks ära unustada. Aja jooksul hood pikenesid ja sagenesid kuni lõpuks tekkis püsiv pikaajaline kehv olek.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 24.02 17:10; 24.02 17:14; 24.02 17:31; 25.02 14:29; 25.02 16:37; 25.02 20:08; 27.02 12:21; 27.02 13:20; 03.05 21:48; 06.05 19:27; 11.05 14:37; 12.05 13:44; 11.09 18:04; 11.09 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Janica27 ja teised ka!
Tahan lohutuseks öelda, et kindlasti tuleb ka hea periood. Jah selle ootamine päev – päevalt tundub võimatult raskena .Ja kõige vastikum, et pole aimugi kaua veel peab kannatama enne kui taas parem hakkab.
Aga see päev tuleb kindlasti!
Isegi mina olen mitu korda väga raskest seisundis taas nö. tuhast tõusnud.
Räägime veel, jaksu ja usku kõigile kaaskannatajatele!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 24.02 17:10; 24.02 17:14; 24.02 17:31; 25.02 14:29; 25.02 16:37; 25.02 20:08; 27.02 12:21; 27.02 13:20; 03.05 21:48; 06.05 19:27; 11.05 14:37; 12.05 13:44; 11.09 18:04; 11.09 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Janica27 ja teised.
Mina ka ei saa aru, et mida te neist ADdest nii kardate. Koostöös arstiga tuleb sobiv leida. Alguses on tõesti kõrvalnähud mõnel aga selle vastu aitab see, kui võtad rahustit kõrvale. Ei ole ju mõtet olla nagu \”elav laip\”. Ma tean kõiki neid sümtomeid, millest sa siin räägid; olen need läbi elanud; tõesti 5 aastat hoidusin ka AD ja rahusti võtmisest, siis leidsin arsti kellega hakkas koostöö sujuma.
Ilmselt kui ma ei oleks tookord arsti leidnud, siis oleks ma vist praeguseks voodihaige, sest olukord oli ikka nii hull, et 20 meetri kõndimine valmistas ka raskusi.
Tegin AD kuuri läbi 8 kuud ja vahepeal olin aastaid ilma. Nüüd teen uut kuuri, alustasin selle aasta veebruaris ja nüüdseks on enesetunne juba hea, suudan rahulikult poes käia jne. Muidu oli ka juba jälle nii, et isegi poodi minek jäi pooleli, kuna ennem hakkas meeletult halb.
Janica27, võta kasvõi endale paar parimat sugulast või tuttavat kaasa arsti juurde, üks hoiab sind ühelt poolt ja teine teiselt poolt, suudad ikka selle arstilkäigu ära teha. Veelgi parem, kui sul on mõistev perearst, siis helista talle ja räägi oma mure ära; las kirjutab karbi rahustit; siis nii nädala pärast peaksid võimeline olema juba iseseisvalt arstile minema. Mul oli omal ajal samuti kõige suurem hirm see, et kuidas ma sinna arstile lähen, kui ma liikudagi ei suuda.
Aga nüüdseks on väga hea meel, et sain hakkama.

Julgust ja jõudu sulle!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt 25.02 15:48; 28.02 05:43; 28.02 07:51; 28.02 19:13; 03.03 08:03; 03.03 11:34; 12.05 14:27; 29.07 21:29; 12.10 07:02; 06.06 11:45; 19.02 22:17; 09.03 21:15; 09.03 21:57; 01.04 22:24; 16.01 10:13; 01.08 12:47; 14.10 10:11; 01.11 17:20; 05.01 13:48; 25.07 18:29; 11.02 23:25; 04.07 21:46; 29.09 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kallid ärevushäire all kannatajad! Pole põhjust ennast ja üksteist üles kütta hirmujuttudega, et asi läheb järjest halvemaks ja kestab aastakümneid. On jah väga hirmus haigus ja raske kannatada, aga paraku ei aita selle vastu tõesti ei AD ega muud \”tuimestid\”. Keegi ei sure paanikahäire kätte ära ega lähe hulluks, sest see pole lihtsalt võimalik! Kõik, mis kehaga toimub, ainult tundub nii ajule, kui keeldud seda uskumast ja jääd rahulikuks (\”normaalseks\”) st ei lähe aju illusioonidega kaasa – saab ärevushäirest jagu! Ära lase oma kehale ja vaimule valetada! Tänu Jumalale, on see kõik nüüd minu elus minevik! Tõde ja õige info selle haiguse kohta – teeb vabaks. Olleks kogenud pea kõike, mis eelpool on sümtomitena kirjas vahelduva eduga ligi 20 aasta jooksul, julgen soovitada lugemist:

* http://www.paanikahaire.ee
* http://www.charles-linden.com/
* Olavi Noronen \”Pingest vabaks\”

Kõigil on lootust täielikuks tervenemiseks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kallid ärevushäire all kannatajad! Pole põhjust ennast ja üksteist üles kütta hirmujuttudega, et asi läheb järjest halvemaks ja kestab aastakümneid. On jah väga hirmus haigus ja raske kannatada, aga paraku ei aita selle vastu tõesti ei AD ega muud \”tuimestid\”. Keegi ei sure paanikahäire kätte ära ega lähe hulluks, sest see pole lihtsalt võimalik! Kõik, mis kehaga toimub, ainult tundub nii ajule, kui keeldud seda uskumast ja jääd rahulikuks (\”normaalseks\”) st ei lähe aju illusioonidega kaasa – saab ärevushäirest jagu! Ära lase oma kehale ja vaimule valetada! Tänu Jumalale, on see kõik nüüd minu elus minevik! Tõde ja õige info selle haiguse kohta – teeb vabaks. Olleks kogenud pea kõike, mis eelpool on sümtomitena kirjas vahelduva eduga ligi 20 aasta jooksul, julgen soovitada lugemist:

* http://www.paanikahaire.ee
* http://www.charles-linden.com/
* Olavi Noronen \”Pingest vabaks\”

Kõigil on lootust täielikuks tervenemiseks!

[/tsitaat]
minul just terapeut ütles, et ei tohi midagi maha suruda vaid kõik need tunded tuleb läbi elada ehk kui tunned hirmu, siis mine kuskile nurka ja värise ja kui on segadus, siis olegi segaduses ja kui kui oled vihane, siis olegi vihane.
mis nüüd siis õige on? mina sain just sellise käitumisega asjast üle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 27.02 12:08; 05.05 11:26; 10.05 16:01; 16.05 18:35; 04.08 12:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere,
tulin just paldiski mnt.lt ämma vaatamast, kes ärevushäirete pärast haiglase sisse võetud mõneks ajaks, asi läks väga väga hulluks, ainult nuttis ööd ja päevad, värises üle kere, kuuma hood, vererõhk nii korrast ära, et kiirabi käis iga õhtu süstimas jne. Temal ägenes asi peale vähidiagnoosi, tean, et tal on varasemalt ka hood olnud ja AD kuure saanud ja ka haiglas olnud.
Ei taha väga surkida ja urgitseda selles raskes olukorras, aga huvitama hakkas, et millest see üldse alguse saab?
Miks tekivad inimestel ärevushäired?

Jõudu ja jaksu teile kõigile![/tsitaat]

Selle kohta on üsna ühene vastus: ÄREVUS- JA PAANIKAHÄIRE TEKKEPÕHJUSED ON TEADAMATA JA NEID EI SAA ENNETADA. Minu psühhiaater on rääkinu, et osad inimesed on lihtsalt nõrgema närvikavaga, vastuvõtlikumad ühiskonnas ja ümbruskonnas toimuvale jne. ja see kõik tekitabki ärevust ning teatava piirini oleme me kõik loodud ärevust taluma aga kui see läheb \”üle piiri\” ja lisanduvad ka paanikahood siis on see juba tõsine haigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt 25.02 15:48; 28.02 05:43; 28.02 07:51; 28.02 19:13; 03.03 08:03; 03.03 11:34; 12.05 14:27; 29.07 21:29; 12.10 07:02; 06.06 11:45; 19.02 22:17; 09.03 21:15; 09.03 21:57; 01.04 22:24; 16.01 10:13; 01.08 12:47; 14.10 10:11; 01.11 17:20; 05.01 13:48; 25.07 18:29; 11.02 23:25; 04.07 21:46; 29.09 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Alex85 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere olen 26a mees ja olen nn ärevus ja paanika häiret põdenud tsirka 3 ja pool aastat selle aja jooksul on mul olnud võimalus nautida kõiki neid all pool tabelis olevaid sümptomeid.

Sõnad lähevad segi, ei tule asjade nimetused meelde
Tunne, et kohe minestan
Kuuma- ja külmahood.
Suured lihaspinged kaela piirkonnas.
Unetus.
õhupuudus
Väsimus.
Iiveldus.
Peavalud.
Ninaverejooksu tunne.
Vasaku käe ärasuremine.
Valud südame piirkonnas ja ribide all.
Nõrkustunne,
Pea on nagu vatist.
Kael kange.
Hirmumõtted.
Kartus hulluks minna.
Midagi halba teha.
Ebareaalsus tunne.
Jalgade nõrkkus.
Pinged peas.
Vererõhu kõikumine.
Südame kloppimine ja ültse mingi loll tunne koguaeg südame piirkonnas.
Meeletud nõrkuse hood.
Ei suuda keskenduda,

Ja viimasel ajal on jala tallad nagu hellaks muutunud ja varbad tahaksid nagu krampi kiskuda.Kindlasti on mingeid sümptomeid veel aga hetkel ei tule lihtsalt meelde.Olen kasutanud vähemalt nelja AD-ed millest kahega olen lihtsalt EMO-SE sattunud, ei tea lihtsalt organism ei talu neid antidepressante.Nüüd kasutangi ainult xanaxit kuni 2mg päevas, mille juurde nüüd uue psühiaatri poolt välja kirjutatud valocordin diazepami 5 tilka 2 korda päevas, eks näeb mis see kooslus endast kuiutama hakkab. Mind huvitab just mis füüsilisi harjutusi keegi teeb igalt poolt foorumitest saab lugeda koguaeg füüsilistest harjutustest mis hästi aitavad aga keegi kunagi ei seleta lahti must valgelt mis harjutusi täpselt ja kuidas nad seda teevad.Täpselt nagu psühiaatrid-ki soovitavad oma vastustes inimeste kirjadelegi saidides nagu kliinik.ee jne.Tehke aga harjutusi, jooge rahustavat teed ja mõtelge positiivselt. Vahest tuleb kohe nutt peale kui näed et inimene on põõrdunud arsti poole oma suure murega ja kirjutanud mailmatu pika kirja ja sealt tuleb selline mõne realine mõttetu mull vastuseks.
[/tsitaat]Doos on liiga suur. Võta remeroni ja pool tabletti. See ei tee uimaseks ja ka ei pane sind ringi hüppama kui elektrijänes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Hästi kahju on sellest, et paljud inimesed ei usu seda ärevushäire diagnoosi ja saavad hoopis kurjaks arsti peale seda kuuldes. Paljud arvavad, et kiire pulss ja kõrge vererõhk on kindlasti mõne surmatõvega seotud ning ajavad end selle otsimisega siis veel omakorda hulluks. Minul on alati paanikahoo ajal pulss kiire ja vererõhk ka kõrgem. Siinsed ärevushäirega maadlejad on küll väga tublid, et haigust endale teadvustavad! Mina olin põikpäine ja ravimeid ei tahtnud. Ükskord kui jälle \”suremas\” olin ja kiirabi kutsuti mulle, siis soovitas üks tore kiirabitöötaja mulle regulaarset füüsilist aktiivsust alternatiivina ravimitele. Et regulaarsus ja rutiin ja füüsiline koormus aitavad ärevushäirest ja paanikahoogudest vabaneda või neid vähendada. Alguses pidasin seda niisama soovituseks aga panin end lõpuks spordiklubi nimekirja ning hakkasin 2-3x nädalas trennis käima+õhtuti jalutamas või rattaga sõitmas käima. MÕJUS! Paanikahooge on peale seda olnud aasta jooksul ainult 2! varem ikka oli neid kindlasti iga kuu. Muus osas suuremaid elukorraldusi/muutusi pole olnud. Kindlasti ei mõju see kõigile aga kes samamoodi ravimeid ei poolda eriti, siis võite proovida – kaotada pole nagunii midagi! Ainuke ravim mida olen nõus võtma, on see kiirabi poolt antav diasepaam suu kaudu..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

janica blogi lugesin ja kui aus olla, siis minu meelest paistab sealt alkoholisõltuvuse algus inimene on nii rumal ja ennast ravida ei lase ravimitega, mis mingit sõltuvust ei põhjusta (AD), vaid joob alkoholi ja eksperimenteerib rahustiga, mis põhjustab sõltuvust (xanax). tule ometi mõistusele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub neid kirjeldusi lugedes, et see ärevushäire võib avalduda ikka väga erinevalt erinevatel inimestel. Mul on kunagi ka olnud paari aastane perood, kus seda kogesin, aga mitte kõiki siin nimetatud sümptomeid. Kuna ka AD ja muude rohtude eest oli suur hirm ja ärevus, siis tegin kõike muud, mis pähe tuli ja tundub, et mõjus, sest olen enda arvates nüüdseks üle saanud (võimalik, et tuleb kunagi uuesti, aga ma hetkel ei tunne muret). Minu ärevus algas elukaaslasest lahkuminekuga ja kui ärevusest jagu sain, siis leidsin õnneks ka uue elukaaslase. Mind aitas samuti rutiin ehk kindel päevakava, füüsiline koormus- trenniskäimine, ujumine, jooksmine,jooga,võimlemine; mediteerimine (näiteks meditatsioonidega cd-de kuulamine, mis väga hästi rahustasid maha ja aitasid uinuda), vann ja veeprotseduurid, hobidega tegelemine: kokandus,aiandus,käsitöö jne. Samuti sundisin ennast ikkagi elust osa saama, olgugi, et oli ka hirmus. Mul oli tugev lennuhirm ja paanikahood lennukis (ja ka bussis,laevas,rongis,metroos jms) olid tavalised. Aga samas mulle väga meeldib reisida. Alustasin lühemate otsadega ja leiutasin ka meetodid, kuidas ma ennast lennukis sain ise maha rahustatud-hingamisharjutused näiteks ja ka kellegagi pidev rääkimine mõjus. Tol perioodil mõtlesin, et ma ei tule enam oma tööga toime. Esialgu palusin väiksemat koormust, mille saingi. Hullematel momentidel tundus, et pean kuhugi koristajaks vms. minema, et muuga ei tulegi enam toime. Aga hiljem olen saanud ühe firma tegevjuhiks, ja ühe väiksema asutuse juhiks. Lisaks olen ka oma ettevõtlust arendanud. Olen avalikult esinenud ja suuri üritusi läbi viinud. Räägin seda kõike selleks, et sel ajal, kui mul oli see ärevus, ei oleks ma seda eales uskunud, et millekski selliseks võimeline olen ja tahan öelda, olles ise elav näide, et kõik on siiski võimalik. Ma tõesti ise väga tahtsin terveks saada, sest mul oli kogu elu ees, polnud veel peretki ja lapsi. Ma tõesti püüdsin ihust ja hingest, tutvusin kirjandusega ja proovisin igasugu meetodeid ja harjutusi ja tehnikaid. Mõned toimisid rohkem, mõned vähem. Nii avastasin enda jaoks mõned asjad, mis väga efektiivselt mõjusid, näiteks hingamisharjutused. Tööle minnes tegin alati vahelduvaninasõõrmehingamist, selle kirjelduse eiab igast normaalsest joogaõpikust. Jooga tegeleb nii füüsiliste harjutustega, millest paljud on lõdvestavad (hatha jooga näiteks), kui hingamisharjutustega (pranajama), mis enamuses tasakaalustavad meelt ja mõjuvad tervendavalt. Füüsiliste harjutuste osas tegin täiesti tavalisi painutusi ja sirutusi, ette-taha-küljele, käteringe-jalgaderinge, väljaasteid jne jne, kõike, mis pähe tuli ja regulaarselt. Planeerisin oma aja suhteliselt tihedalt täis. Iga tööpäeva lõpus oli ka trenn, mingi kultuuriüritus või kokkusaamine tuttavaga. Nädalavahetusel käisin alati ujumas ja kellelgi külas. Niimoodi oli mul lõpuks vähe aega mõelda oma probleemidele ja elu hakkas vähehaaval muutuma. Loomulikult oli mul ka palju hirme, ärevust ja füüsilisi sümptomeid, ka ebareaalsustunnet vahel, aga ma ei pööranud sellele väga palju tähelepanu, sest mul olid meeles ka kusagilt kuuldud õpetussõnad, et kõik, millele tähelepanu pöörata (ehk oma energiat anda), hakkab kasvama. Nii ma siis vaatasingi, et, mida ma oma elus siis kasvatada tahan ja pöörasin sellele ma mõtted ja tegevuse. Lugesin positiivse stsenaariumiga raamatuid ja joonistasin ka ise pilte ja kirjutasin luuletusi, sellest, millist elu ma soovin ja kuidas kõik on hästi. Hakkasin enda eest rohkem hoolitsema, tegin endale hõrgutisi ja ostsin ilusaid riideid ja tegin igasugu mõnusaid protseduure savimaskid ja vannisoolad jne. Pidasin ka päevikut ja kirjutasin iga kord üles, kui olin midagi avastanud, mis aitas ärevusest üle olla. Lõpuks hakkas tunduma, et võiksin ka vabalt raamatu kirjutada, mida kõik tasub proovida, et ennast paremini tunda. Tegin ka palju asju, mida ma polnud kunagi varem teinud ja veetsin palju aega ka üksi. Niimoodi õppisin ennast paremini tundma ja sain ka enesekindlamaks. Näiteks läksin üksi jalgrattamatkale. Seal ei olnudki midagi nii erilist ses matkas, aga see fakt, et ma seda ise otsustasin teha ja tegingi, see oli kõige tähtsam. Toitke oma usku paranemisse ja katsetage erinevate võimaluste ja meetoditega, kindlasti on võimalik midagi enda heaks ära teha, sest igaüks tunneb ennast ju kõige paremini. Parimat!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub neid kirjeldusi lugedes, et see ärevushäire võib avalduda ikka väga erinevalt erinevatel inimestel. Mul on kunagi ka olnud paari aastane perood, kus seda kogesin, aga mitte kõiki siin nimetatud sümptomeid. Kuna ka AD ja muude rohtude eest oli suur hirm ja ärevus, siis tegin kõike muud, mis pähe tuli ja tundub, et mõjus, sest olen enda arvates nüüdseks üle saanud (võimalik, et tuleb kunagi uuesti, aga ma hetkel ei tunne muret). Minu ärevus algas elukaaslasest lahkuminekuga ja kui ärevusest jagu sain, siis leidsin õnneks ka uue elukaaslase. Mind aitas samuti rutiin ehk kindel päevakava, füüsiline koormus- trenniskäimine, ujumine, jooksmine,jooga,võimlemine; mediteerimine (näiteks meditatsioonidega cd-de kuulamine, mis väga hästi rahustasid maha ja aitasid uinuda), vann ja veeprotseduurid, hobidega tegelemine: kokandus,aiandus,käsitöö jne. Samuti sundisin ennast ikkagi elust osa saama, olgugi, et oli ka hirmus. Mul oli tugev lennuhirm ja paanikahood lennukis (ja ka bussis,laevas,rongis,metroos jms) olid tavalised. Aga samas mulle väga meeldib reisida. Alustasin lühemate otsadega ja leiutasin ka meetodid, kuidas ma ennast lennukis sain ise maha rahustatud-hingamisharjutused näiteks ja ka kellegagi pidev rääkimine mõjus. Tol perioodil mõtlesin, et ma ei tule enam oma tööga toime. Esialgu palusin väiksemat koormust, mille saingi. Hullematel momentidel tundus, et pean kuhugi koristajaks vms. minema, et muuga ei tulegi enam toime. Aga hiljem olen saanud ühe firma tegevjuhiks, ja ühe väiksema asutuse juhiks. Lisaks olen ka oma ettevõtlust arendanud. Olen avalikult esinenud ja suuri üritusi läbi viinud. Räägin seda kõike selleks, et sel ajal, kui mul oli see ärevus, ei oleks ma seda eales uskunud, et millekski selliseks võimeline olen ja tahan öelda, olles ise elav näide, et kõik on siiski võimalik. Ma tõesti ise väga tahtsin terveks saada, sest mul oli kogu elu ees, polnud veel peretki ja lapsi. Ma tõesti püüdsin ihust ja hingest, tutvusin kirjandusega ja proovisin igasugu meetodeid ja harjutusi ja tehnikaid. Mõned toimisid rohkem, mõned vähem. Nii avastasin enda jaoks mõned asjad, mis väga efektiivselt mõjusid, näiteks hingamisharjutused. Tööle minnes tegin alati vahelduvaninasõõrmehingamist, selle kirjelduse eiab igast normaalsest joogaõpikust. Jooga tegeleb nii füüsiliste harjutustega, millest paljud on lõdvestavad (hatha jooga näiteks), kui hingamisharjutustega (pranajama), mis enamuses tasakaalustavad meelt ja mõjuvad tervendavalt. Füüsiliste harjutuste osas tegin täiesti tavalisi painutusi ja sirutusi, ette-taha-küljele, käteringe-jalgaderinge, väljaasteid jne jne, kõike, mis pähe tuli ja regulaarselt. Planeerisin oma aja suhteliselt tihedalt täis. Iga tööpäeva lõpus oli ka trenn, mingi kultuuriüritus või kokkusaamine tuttavaga. Nädalavahetusel käisin alati ujumas ja kellelgi külas. Niimoodi oli mul lõpuks vähe aega mõelda oma probleemidele ja elu hakkas vähehaaval muutuma. Loomulikult oli mul ka palju hirme, ärevust ja füüsilisi sümptomeid, ka ebareaalsustunnet vahel, aga ma ei pööranud sellele väga palju tähelepanu, sest mul olid meeles ka kusagilt kuuldud õpetussõnad, et kõik, millele tähelepanu pöörata (ehk oma energiat anda), hakkab kasvama. Nii ma siis vaatasingi, et, mida ma oma elus siis kasvatada tahan ja pöörasin sellele ma mõtted ja tegevuse. Lugesin positiivse stsenaariumiga raamatuid ja joonistasin ka ise pilte ja kirjutasin luuletusi, sellest, millist elu ma soovin ja kuidas kõik on hästi. Hakkasin enda eest rohkem hoolitsema, tegin endale hõrgutisi ja ostsin ilusaid riideid ja tegin igasugu mõnusaid protseduure savimaskid ja vannisoolad jne. Pidasin ka päevikut ja kirjutasin iga kord üles, kui olin midagi avastanud, mis aitas ärevusest üle olla. Lõpuks hakkas tunduma, et võiksin ka vabalt raamatu kirjutada, mida kõik tasub proovida, et ennast paremini tunda. Tegin ka palju asju, mida ma polnud kunagi varem teinud ja veetsin palju aega ka üksi. Niimoodi õppisin ennast paremini tundma ja sain ka enesekindlamaks. Näiteks läksin üksi jalgrattamatkale. Seal ei olnudki midagi nii erilist ses matkas, aga see fakt, et ma seda ise otsustasin teha ja tegingi, see oli kõige tähtsam. Toitke oma usku paranemisse ja katsetage erinevate võimaluste ja meetoditega, kindlasti on võimalik midagi enda heaks ära teha, sest igaüks tunneb ennast ju kõige paremini. Parimat!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

avastasin paar päeva tagasi, et minu puhul aitab, kui siis laulma hakkan, kas või mõttes, kui kõvasti ei ole võimalik. sellega sunnan oma mõtted mujale.[/tsitaat]ka mina olen sellest omal ajal hea vahendi leidnud:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 16 korda. Täpsemalt 06.09 17:05; 31.10 07:56; 31.10 08:02; 31.10 08:21; 31.10 08:25; 16.07 18:35; 15.10 11:17; 12.05 16:19; 15.05 23:11; 16.05 18:20; 16.05 18:49; 29.05 09:43; 07.06 20:12; 08.06 09:57; 08.06 10:08; 08.06 17:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tehti ühe kursusetöö raames mingi hingamistest, ja tuvastati keskmisest kõrgem ärevustundlikkus.
Aga teemaalgataja küsimusele vastates:
– tegevusvõimetus
– väga raske tunne sees
– suutmatus kontrollida oma ärevust

mul avaldub suure muretsemisena – isegi väike ettevõtmine või üritus, täiesti võimatu ärevus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan ka kõigile kaaskannatajatele – ärge venitage raviga, ärge kartke AD kuuri.
Olin ise ka nii tark või rumal, et kartsin AD-sid ja lootsin kõikvõimalike tegevustega haigusest jagu saada.Kahjuks aastad läksid ja lõpuks läks nii hulluks, et minust sai voodihaige.
Nüüd alustasin AD kuuriga, ees on pikaldane ravi – oleksin alustanud aastaid tagasi oleks kõik palju lihtsam olnud ja paljud põrgulikud vaevused oleks kogemata jäänud.
Leidke endale sobiv ja usaldusväärne psühhiaater kelle sõnu ja kogemusi usaldate.
Soovin kõigile paranemist!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 24.02 17:10; 24.02 17:14; 24.02 17:31; 25.02 14:29; 25.02 16:37; 25.02 20:08; 27.02 12:21; 27.02 13:20; 03.05 21:48; 06.05 19:27; 11.05 14:37; 12.05 13:44; 11.09 18:04; 11.09 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina, sisi see kes 4 aastat ravis. Viimasele kirjutajale: jõudu ja jaksu, sellest voodist saad sa mõne ajaga välja![/tsitaat]
Suur tänu heade sõnade eest,andsid mulle lootust ja usku, et äkki tõesti saan voodist välja !

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 14 korda. Täpsemalt 24.02 17:10; 24.02 17:14; 24.02 17:31; 25.02 14:29; 25.02 16:37; 25.02 20:08; 27.02 12:21; 27.02 13:20; 03.05 21:48; 06.05 19:27; 11.05 14:37; 12.05 13:44; 11.09 18:04; 11.09 19:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätkan teemat…
Kuidas ja milles teil see hulluksminemiku tunne avaldus?
Mul viimasel ajal uus sümptom. Otsin enda juures epilepsiale ja skisofreeniale viitavaid tunnuseid. Vahel näen või tundub, et näen asju imelikult. Täna ärgates tundus, et asjad on elamises diagonaalis viltu. No tegelikult ei olnud ja see tunne kadus ka sama kiiresti, kui tuli. Võib-olla mõjutas mu nägemist see, et vahetult enne seda pimedas toas vaatasin oma telefonist uudiseid mõned minutid ja telefoni helendav ekraan oli mu ees kaldu. Siis olen ärgates näinud silme ees korrapäraseid mustreid, seegi kaob ruttu, aga ikka teeb ärevaks 🙁 Siis kui vaatan heledal taustal tumedat asja ja siis pööran pilgu ainult heledale taustale, jääb silme ette selle tumeda asja kujutis´, aga heledamana, kui see helendav taust. Nagu fotofilm, kus tume ja hele toon on kohad vahetanud.
Öösiti ärkan meeletu südamepekslemisega ja nagu läbi une viskab pilti ära, siis tunnen hirmsat külma adrenaliinitulva jalgadest ülespoole tulemas. Paanikahoogudest tean enda arvates kõike- need ei vasta nagu minu eelnevatele sümptomitele kuidagi.
Loodan, et ma ikka päris hull ei ole veel, kui ise ikka jagan, et võin end hulluks mõelda 🙂
On kellelgi midagi taolist olnud?
Mul on ka varem hüpohondrilisi mõtteid esinenud, aga nüüd hakkasid need lollid kehalised tundmused nagu täiesti põhjuseta. Olin juba aastaid nautinud seda, et suudan kõigist oma paanikatest ja ärevustest üle olla.
Minu hirme toidab ka dr OZ, kes andis teada ühes oma paanikasaates, et paanikahoogudele sarnanevaid tundeid võivad tekitada neerupealisekasvajad, kilpnäärmehaigused, südame mitraalklapi mingi asi ja veel midagi. Minu tundmused tulid siiski enne uuel kujul mind külastama, kui OZ neist rääkis, nii et ei saa olla, et need nüüd omale sealt külge pookisin 🙂 7a tagasi tehti hulk uuringuid. Kilpnääre oli korras, süda samuti, mrt peast kah. No neerupealisteni tookord küll ei jõudnud, keegi ei pakkunud välja ja ise ei osanud nõuda. Tea, kas peaks otsast alustama oma uuringutega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 42 korda. Täpsemalt 24.02 16:19; 24.02 17:03; 25.02 14:34; 27.02 12:16; 03.05 19:32; 04.05 13:28; 04.05 19:54; 04.05 20:56; 05.10 09:03; 23.02 17:16; 28.02 18:32; 17.05 00:33; 17.05 09:46; 17.05 15:56; 23.05 11:01; 07.06 08:49; 07.06 10:13; 14.09 23:22; 31.10 07:43; 05.05 08:56; 08.02 10:59; 08.02 11:06; 13.03 15:06; 06.09 19:30; 18.09 12:15; 26.09 16:21; 26.09 19:40; 02.10 10:51; 02.10 17:42; 03.10 08:20; 03.10 12:46; 03.10 13:44; 03.10 14:00; 03.10 16:55; 03.10 16:56; 03.10 17:05; 03.10 17:23; 29.10 14:12; 26.11 22:29; 09.12 09:35; 16.12 19:51; 01.01 23:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ise selle diagnoosini jõudnud, et ilmselt vaevlen ka hoopis ärevushäirete käes, mitte ei ole mingi muu hull haigus, mis sümptomeid ma tunnen, eriti peale seda, kui olen internetis lugenud mõne haiguse kohta. Algas see ikka kõik juba väga ammu ja väge kergelt, alguse süptomid olid sellised vaevu märgatavad ja kui arstile neid mainisin, siis paar korda varem on juba arst soovitanud rahu jms, mis mind loomulikult nendel kordadel ei rahuldanud, sest ma ju olen haige, mitte hull…..
Nüüd, hetkel on asi läinud ikka päris hulluks. Sümptomitest, mida tunnen on higistamine, külma kuuma lained, liigne emotsionaalsus, pearinglus, näolihaste surin, silmad märjad. Eriti häirivaks on muutunud tinnitus, mis on nii vali, et muusika isegi ei summuta seda, kõrvus kohiseb, on kuuma tunne. Keskendumisraskusest ma ei räägigi. Loomulikult hiilib ikkagi kahtlus ligi, et ehk on tegemist mõne muu haigusega (kasvaja peas, SM jne)
Kas keegi teab hetkel toimivat foorumit, kus saaks omasugustega kogemusi vahetada või on nõus mulle keegi kirjutama mailile nurktlin@gmail.com

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 11:33; 21.01 13:00; 21.01 16:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas keegi teab hetkel toimivat foorumit, kus saaks omasugustega kogemusi vahetada või on nõus mulle keegi kirjutama mailile nurktlin@gmail.com[/tsitaat]

http://www.saeioleyksi.net.ee

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 27.02 21:51; 28.02 10:02; 28.02 19:41; 03.03 13:15; 20.03 11:41; 05.05 09:38; 05.05 18:25; 05.05 19:30; 08.05 12:18; 11.10 22:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.naine24.ee/594122/com/psuhhiaater-arevus-on-ohtlikum-kui-antidepressant/

Siin ka siis asjakohane teema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 23 korda. Täpsemalt 25.02 15:48; 28.02 05:43; 28.02 07:51; 28.02 19:13; 03.03 08:03; 03.03 11:34; 12.05 14:27; 29.07 21:29; 12.10 07:02; 06.06 11:45; 19.02 22:17; 09.03 21:15; 09.03 21:57; 01.04 22:24; 16.01 10:13; 01.08 12:47; 14.10 10:11; 01.11 17:20; 05.01 13:48; 25.07 18:29; 11.02 23:25; 04.07 21:46; 29.09 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen juba pikemat aega kaalunud psühhiaatri juurde minemist (ka elukaaslane on seda mulle soovitanud) kuna olen väga tundlik ja närviline. Olen väga laisk(?) ja lihtsalt pole jõudu midagi teha. Hetkel olen ka töötu. Laps käib lasteaias ja mina olen päevad läbi kodus ning teen mittemidagi. Pesu on mul restil rippunud juba üle nädala (lihtsalt pole jõudu seda kokku panna), nõusid pesen nii nagu on vaja (nt kui on vaja potti makaronide keetmiseks siis pesen selle ära, kui süüa tuleb kahvlitega siis pesen igale pereliikmele kahvli jne), isegi külaliste tulekuks ei suuda elamist korda teha (varem tegin lausa suurpuhastuse külaliste tulekuks). Esineb sageli jubedat südamepekslemist, nö \”lambist\”, järsku tuleb hirm peale ja hakkan kartma, et järsku nüüd juhtub midagi halba. On palju ka muid foobiaid: kardan koeri, kardan, et tänaval rünnatakse mind, jubedat hirmu tekitab ka see, et minu lähedastega juhtub äkki midagi, kardan ise surma saada, kardan kõrgust jnejnejne.
Siiski ma ei karda minna poodi või kaubanduskeskusesse või teatrisse või sõpradega peole jne. Kõige suuremat hirmu tekitavad ametiasutused, lasteaiad, arstid jne. Seal lihtsalt lähen paanikasse ja kardan, et ma ei oska käituda kombekalt ja viisakalt ning seetõttu ütleb mulle keegi halvasti, hakkan ülekere värisema, süda peksab, pea käib ringi, reaalsus taju kaob. Natuke suudan neid tundeid alla suruda, kuid kohtumiste lõpuni jääb ikkagi halb enesetunne. Jube piripiiga olen ka, kui juhtubki midagi siis hakkan nutma, süda peksab, pea käib ringi, tahaks lihtsalt joosta.. Minna ära.. Kuskile, kus keegi mind ei tunne, olla suhtevaba, et keegi minuga kokku ei peaks puutuma.
Füüsiliselt on enesetunne lihtsalt halb. Ei jõua ennast liigutada, hommikuti on väga raske tõusta, pidev suruv tunne otsmikul ja silmades, tihti valutab kehas siit ja sealt..
Kõige raskemad asjad on energipuudus ja toitumine! Lihtsalt, kui olen üksinda kodus siis ma ei söö praktiliselt mitte midagi, sest mul lihtsalt ei ole jõudu minna kööki, et endale midagi teha ning isegi kui teen siis võtan vaid paar ampsu, sest siis hakkab toit vastu. Olen väga palju kilosid alla võtnud.
Põhilised mõtted on: homme koristan, homme otsin tööd, homme homme homme. Ja siis jõuan jälle mõtteni, et äkki homme juhtub midagi, hoog tuleb peale ja olen diivanil pikali ning nii see päev taas möödub..
Kas see on lihtsalt laiskus või esineb mul tõesti ka ärevushäire?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina pole küll arst, aga olen ka veidi ärevusega maadelnud. Seega peaksid kindlasti psühhiaatri juurde minema, siin tundub tegu olevat depressiooniga (huvi puudus asjade vastu, jõuetus, kurb meeleolu, kaalust alla võtmine), millega käib sageli kaasas ärevushäire. Ei tasu oodata ja kannatada, eks me kõik oleme läbi elanud mingeid hulli perioode oma elus. Mõni tuleb ise toime, teine mitte. Psühhiaater määrab ravi ja ka suunab teraapiasse. Ei ole mõtet asja väga hulluks ajada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul hakkas 28nov tööjuures lambist käte värisemine, süda tegi imelikke jõnkse, pea läks paksuks, süda läks pahaks, neelata ja hingata ei saanud. Nüüd on sellest järele jäänud pidev ärevus ja hirmud. Kõige HAIGEM on see, et ma ei tea mida kardan, vahel mõtlen et ÄKKI kardan haiguseid, nüüd vahepeal arvasin et hakkab vaimuhaigus tulema. Ühest paanikahoost selline pidev ärevus, appi kui hullumeelne. Ja halb on mul ainult tööjuures, kodus olles nüüd muretsen lihtsalt järgmise tööpäeva pärast, et kuidas ma seal hakkama saan. Nädalavahetusel muretsen et ma ei jõua puhata ja juba pean jälle tööle minema. Kodune elu on super, elukaaslane on maailma parim, lohutab kui mul nutuhoog tuleb ja jälle \”tola\” olen, hoiab ja kallistab. Ja seda ena ajab nutma…et mina selline käkk ja tema armastab ja hoolitseb.
Ise olen õppinud sotsiaaltööd ja sel alal teen ka tööd, väga ränk töö on. Hiljuti olid väga pinevad ja rasked ajad tööl-ja eraelus, st töö kippus eraellu vastu minu tahtmist. Sügisel oli pimesoole opp, tegelt esimene paanikahoog tabas mind haiglas kui ma magada ei julgenud. Lisaks mul südamehaigus, mis eluohtlik pole (enne südamearsti olin ka ärev, aga kui arst ütles et ei sure ja ei tapa, siis läks ära) ja alles nüüd, lõi see uuesti välja, perioodil kus näiliselt ei ole midagi halvasti, töökaaslased head ja mõistvad, tööd oskan hästi. Kuigi enda ärevuse pärast lähevad ka klientide mured nüüd rohkem hinge, lausa nii hinge et olen paar korda nutnud peale nende käiku… olen 23, kas tõesti juba läbipõlenud? või mingi jõhker pingelangus? nüüd on igapäevaseks peavalud, pingepeavalu, selline raskus peas. Sain ka aja psühhiaatri juurde, aga alles jaanuari lõpuks.. ma ei taha neid muremõtteid oma pähe, ma juba muretsen sellepärast et ma koguaeg muretsen. Kui jabur saab olla. Õnneks käin trennis edasi, 2x nädalas pilatese moodi trenn ja ma ei nõustu end kuskilt välja lõikama, suren ja lähen kui tarvis, ma ei suvatse alla anda oma muremõtetele, aga kaua jaksab neid muretundeid taluda? Ma olen enam kui veendunud, et mul see ärevushäire alles algusjärgus ja kuna olen natuke ka õppinud seda teemat, siis õnneks tunistasin kohe probleemi ja panin arstile aja (ok, sõbranna soovitas ka väga tungivalt kohe tegutsema hakata). Ma tahan ühel päeval peret ja lapsi, praegu tundub see küll selline teema, et ma ei ole selleks võimeline.. 🙁
A, ja muidugi, hirm hulluks minemise ees – no super. Vererõhk oli muidugi ka tööl üüratu, koguaeg on nägu punane ja punastan, kuumahoog käib peast läbi, ebareaalsustunne on mu suurim hirm, sest kui mul on MURELIK klient ja ma hõljun, siis midagi head sellest tulla ei saa.
Aga ma ei ole tükk aega juba nii rõõmus olnud kui täna, seda postitust siin lugedes, täiega toeks olete.
Ja ma ei taha uskuda, et mul depressioon, sest kodus ja väljaspool tööd saab nalja küll kui mure ununeb, olen nagu mina ise juba. Aga siis..läheb kõik tagasi. MIKS ?? 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen küll nõus vahetama,
helenaaa1@hotmail.com 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ärevushäire puhul on võimalik ka selline variant et otsesed hirmud nagu rahvarohkete kohtade ja muu taolise vastu puuduvd? Samas on pidev hirm on tervisliku seisundi pärast, pidev enese kontrollimine ja hirm et midagi juhtub. Südame kloppmine ja vahelöögid, jalgade külmetamine, higistamine öösiti, rahutu uni ja palju unenägusid, üldine väsimus ja halb enesetunne, iiveldus.Peale sellist rahutut ööd ka söögiisu puudumine. Kui õnnestub päeval mingi tegevus leida siis pole probleemi, ei leia midagi häirivat, küll aga on probleemid rahulikus olekus, kas öösel magades või ka päeval lihtsalt niisama olles. Paar päeva on rahulik, tundub juba et kõik saab korda ja siis tulevad need asjad jälle. Korra lõpetasin EMO-s,kohale jõudes oli hoog vaibunud, seal EKG midagi hullu ei näidanud, vereanalüüsid olid kõik korras,vererõhk ka normis. Hiljem kardioloogi juures tehtud ultraheli uuring näitas ka et südamega midagi hullu pole mõningad üksikud vahelöögid ainult, öeldi et labiilne südametegevus , ehk siis kergesti reageeriv igale muutusele. Tehti veel vereanalüüs ja uriinianalüüs- ei midagi, kõik nagu tervel inimesel.
Ometi on asjad halvad, pidevalt on selline rahutuse ja ärevuse tunne, nagu valmisolek et kuna jälle südame kloppimine tekib ja halb hakkab.
Perearsti ja kardioloogi arust midagi hullu pole, kirjutati Betaloci, söön seda kuid hood pole kuhugi kadunud. Võib ka minul olla tegu mingit sorti ärevushäirega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 522 )


Esileht Ilu ja tervis Kogume siia kõik ärevushäire sümptomid, mida olete tundnud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.