Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kogumine lasterikastele peredele kooliminekuks

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Teema: Kogumine lasterikastele peredele kooliminekuks

Postitas:
Kägu

Vaadake, iial ei või teda, mis elu toob. Võib olla särav karjäär ja saada palju lapsi, aga ühel hetkel võib midagi ema-isa tervixega näiteks juhtuda või jäädakse lihtsalt tööta. KÕIKE võib juhtuda! Depressioon, avarii…. ärme mõista nii palju hukka!

Sellistel puhkudel saabki abiks olla 🙂

Võib juhtuda jah. Ja iga mõtlev inimene arvestabki sellega, et elus võib kõike juhtuda ja kas mul on vahendeid ja võimalusi need 5 või rohkem last üles kasvatada, kui midagi juhtub. Või ma sünnitan ainult 2-3 last, kellega saan igal juhul hakkama. Aga mõni ei mõtle üldse midagi, ainult sünnitab. Ja pärast on käsi pikal.

Nii mõeldes sureksid eestlased vist päris ruttu välja.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

tänuväärne teematõstatus – tuletas mulle meelde ja annetasin Ukraina sõjapiirkondade koolidele!
https://mondo.org.ee/pood/oppevahendid-ida-ukraina-koolidele/

Please wait...
Postitas:
Kägu

4-lapseline pere 2 vanemaga saab 2 palka + 60+60+100+100+300 ehk 620 eurot pluss siis igakülgse abi koolikottide ja muu näol.

Kas te tõesti arvate, et annetatakse nii palju, et iga paljulapseline pere saab koolikotid?
Küllap ikka valitakse neid, kellel rohkem abi vaja.

Kodutunde pered on … põlvkondade viisi suurpered

Arvan, et suur osa neist ei kuulu lasterikaste perede liitu.

Toetama peaks ehk neid, kes abi vajaks, mitte mingi konkreetse näitaja järgi (paljulapselised pered, töötute vanemate lapsed jne)

Nõus. Meie pere ei saanudki mehe töötuks jäämisel toetust, sest tööandja kadumise tõttu oli hädisemaid, keda toetada.

Tegelikult on nii, et väga sageli see, kes tõeliselt abi vajab, ei julge ega oska seda küsida

E-riik ja kõik andmed on teada

Minu etteujutuses oleks valla sotsiaalametnike töö teada ja aidata neid, kel tõesti abi vaja. Paraku kaugenevad ametnikud rahvast üha enam. Väikevalla sotsiaalosakond tundis oma hädalisi, tuletas meelde, millal mis avaldust toetuse saamiseks vaja. Ühinenud suurvallas ei huvitanud kedagi ja pärast oldi pahane, et erakorralisteks toetusteks kulus varasemast rohkem raha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et annetusi kogutakse. Ja iga laps väärib endale normaalseid kooliasju.
Aga minumeelst peaks selliste abivajajatega tegelema linn, vald.

Natukene muutub juba naeruväärseks- milleks me neid makse maksame? Iga asja jaoks on annetusi vaja: ravikulud, toit, varjupaigad, lastekodud, jõulukingitused ja nüüd siis juba koolikottide jaoks ka…

Ja minu jaoks on väga ebamugav, kui toidupoes sind natukene “sundolukorda” pannakes. Nagu pressitakse kohati seda annetust välja. Ja siis tunned halvasti, kui pead mingi vabanduse välja mõtlema ja ei soovi sellele organisatsioonile annetada.

PS! Ma teen annetusi regulaarselt. Aga mulle meeldib ise valida, kellele ja kuna.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaadake, iial ei või teda, mis elu toob. Võib olla särav karjäär ja saada palju lapsi, aga ühel hetkel võib midagi ema-isa tervixega näiteks juhtuda või jäädakse lihtsalt tööta. KÕIKE võib juhtuda! Depressioon, avarii…. ärme mõista nii palju hukka!

Oled sa näinud- kuulnud mõnda lugu paljulapselisest perest, kust vanematel on särav karjäär, rahaline kindlustatus ja igati edukas hakkamasaamine, aga üleöö jäädakse kõigest ilma- pole enam sääste, pole eelnevat haridust ja töökogemust, mõlemad vanemad minetavad kõik oma senised oskused ja teadmised. Ei ole selliseid lugusid, kui siis on need üliharuldased. Ja ilmselgelt ei käi need iga-aastased annetuste korjamised nende haruldaste juhtumite jaoks.

Enamikel paljulapselistel abivajajatel pole kunagi olnud mingit karjääri ega materiaalset kindlustatust. Tehaksegi lapsi vaesusesse, vanemad on sageli veel “grupi peal”, puuduliku majandamis- ja planeerimisoskusega. Ainus kindel sissetulek on kõikvõimalikud lastega seotud toetused.

Jep tean. 5 last ja saadi väga hästi hakkama. Siis aga oli avarii, kus üks vanematest hukkus ja teine jäi invaliidiks. Kõik säästud läksid teise vanema raviarvetele. Oli küll ka elukindlustus, millega sai kodulaenu tasutud. Kuid väga raske oli perel hakkama saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Oled sa näinud- kuulnud mõnda lugu paljulapselisest perest, kust vanematel on särav karjäär, rahaline kindlustatus ja igati edukas hakkamasaamine, aga üleöö jäädakse kõigest ilma- pole enam sääste, pole eelnevat haridust ja töökogemust, mõlemad vanemad minetavad kõik oma senised oskused ja teadmised. Ei ole selliseid lugusid, kui siis on need üliharuldased. Ja ilmselgelt ei käi need iga-aastased annetuste korjamised nende haruldaste juhtumite jaoks.

Enamikel paljulapselistel abivajajatel pole kunagi olnud mingit karjääri ega materiaalset kindlustatust. Tehaksegi lapsi vaesusesse, vanemad on sageli veel “grupi peal”, puuduliku majandamis- ja planeerimisoskusega. Ainus kindel sissetulek on kõikvõimalikud lastega seotud toetused.

Jep tean. 5 last ja saadi väga hästi hakkama. Siis aga oli avarii, kus üks vanematest hukkus ja teine jäi invaliidiks. Kõik säästud läksid teise vanema raviarvetele. Oli küll ka elukindlustus, millega sai kodulaenu tasutud. Kuid väga raske oli perel hakkama saada.

Sellised pered on ikka erand, mitte reegel. Õnnetuse eest ei ole keegi kaitstud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Aga ma küsin vastu. Miks ainult lasterikastele peredele neid toetuseid korjatakse. Kust otsast on 4 lapse ja kahe vanemaga pere halvemas seisus, kui 2 lapsega üksikema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nende laste kooliteed tuleb selleks toetada et neist vähem vargaid kasvaks ja nad ise kondoomi oskaks kasutada…

Pärast on kõigil lihtsam

Ma pigem kardan, et valdavale enamusele annetuste najal kasvanutest ei tule kergelt see teadmine, et selleks, et hästi elada, tuleb räigelt ise vaeva näha- õppida ja õigeid valikuid teha, loobuda paljustki ning mõelda pikas perspektiivis. Ja mis peamine- kõik on sinu enda kätes! Nad ei ole ju seda kunagi kõrvalt näinud! Nad on kasvanud vastupidises keskkonnas.

Nii on. Kodutunde pered on põlvkondade viisi elanud nagu linnukesed oksal, lapsi lastekodudesse jaganud, kui pole olnud tahtmist ja viitsimist neid kasvatada, põlvkondade viisi suurpered, kus laste kasvatamiseks pole aega ja raha, alkoholism, vägivald. Ja alati korduv muster, ilma muutusteta.

See on alati selline kahe otsaga asi- ühelt poolt tahaks aidata ja loota, et need lapsed teevad targemaid otsuseid, kui nende vanemad. Samas- nende laste vanemad ja vanavanemad said nõukaajal tasuta korterid, tööd oli kõigile, lasteaiad ja koolid tasuta. Ometi olema jõudnud sinnamaani, et põlvkondade viisi asi ei parane- ikkagi arutu sigimine, rahapuudus, kehvad kodused olud.

Jah, tüüpiline, et vanem tütar (tihti alles teismeline) elab ka oma lastega pere juures. Meest pole, tööd pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga ma küsin vastu. Miks ainult lasterikastele peredele neid toetuseid korjatakse. Kust otsast on 4 lapse ja kahe vanemaga pere halvemas seisus, kui 2 lapsega üksikema?

2 lapsega üksikema saab märmimisväärse summa elatist. Miks lapsi ebavõrdselt koheldakse, ja miks igale lapsele elatist välja ei mõisteta sh üksikvanemalt endalt, seda ebavõrdsust ma ei oska kommenteerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

2 lapsega üksikema saab märmimisväärse summa elatist. Miks lapsi ebavõrdselt koheldakse, ja miks igale lapsele elatist välja ei mõisteta sh üksikvanemalt endalt, seda ebavõrdsust ma ei oska kommenteerida.

Välja mõistmine ei tähenda veel, et seda saama hakkab…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin on tegelikult korraga kaks erinevat küsimusT:
1) kas, kui palju ja mis vormis peaks üldse toetama lasterikkaid peresid, kes iseseisvalt päris hästi hakkama ei saa
2) kuidas koguda annetusi nii, et see oleks efektiivne, kuis samas poleks liiga agressiivne ja inimesed ei tunneks end halvasti.

Esimeses küsimuses on minu seisukoht, et vaatamata vanemate võimalikele valedele valikutele tasub lastele võimalikult normaalsete elutingimuste loomine igatahes ära, nemad ei ole ju olukorras süüdi ja nad ei saa selle parandamiseks ka midagi ära teha. Jah, teiselt poolt on tõsi, et pidev toetamine soodustab vanemate abitust veelgi. Aga toetused, mis aitavad kaasa laste paremale haridusele (needsamad koolitarbed, huvitegevuse toetus jms) on siiski perspektiivis pigem kasuks. Iseküsimus on muidugi see, kas see toetamine ei peaks tegelikult olema riigi/omavalitsuse ülesanne (st kõigi maksumaksjate vahel võrdselt jagatud). Paljudes valdades ongi ju tegelikult täiesti arvestatava suurusega koolitoetused, millest peaks koolitarveteks piisama.
Teises küsimuses arvan, et on sobiv, kui annetusi kogutakse kampaaniate korras ka avalikes kohtades, aga see, kui hakatakse inimeste poole isiklikult pöörduma, ei ole enam sobiv. Mina suudan küll praeguseks täiesti külma kõhuga vastata “tänan, ma ei soovi annetada”, aga paljud inimesed tunnevad siiski teatud süütunnet, kui abipalvele eitavalt vastavad. Samuti ei tohiks kogumine häirida inimeste tavapärast liikumist. Näiteks suve algul Tartus korjati annetusi Maarja kiriku taastamiseks erinevatel üritustel ning vähemalt ühel juhul seisid annetuste kogujad pärast ürituse lõppu väljuva rahvamassi tee peal ees, nii et neist tuli sõna otseses mõttes mööda trügida, sellist asja ei tohiks olla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja siis ei küsi keegi, aga, et kus laste isa/isad on, et hakkama ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Välja mõistmine ei tähenda veel, et seda saama hakkab…

No küll nad ikka saavad. Ega nad muidu siin perekooliski kirjutaks, kui hästi nad peale lahkuminekut elavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestis on ligi 25 000 elatisvõlglast. E 25 000 üksikvanemat, kes peavad enda vahenditega hakkama saama ja paljud nende kaaslastest ei huvitu laste kasvatamises osalemisest.

Üksikvanema lapse toetuse suurus on 19,18 eurot kuus- mida on äärmiselt keeruline saada.
Kui peres kasvab üks või kaks lapsetoetust saavat last – 60 eurot lapse kohta kuus.
Kui peres kasvab kolm või rohkem lapsetoetust saavat last – alates kolmandast lapsest 100 eurot lapse kohta kuus. Lisaks alates kolmandast lapsest 500 eur

Mulle küll tundub, et 2 lapsega üksikvanem on palju halvemas seisus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Siis tuleb teha ka eraldi elukindlustus ja tervisekindlustus. Antud juhul oli arvestatud ainult kodulaenus oleva kindlustusega, et kodutuks ei jääks, aga muud asjad katmata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eestis on ligi 25 000 elatisvõlglast. E 25 000 üksikvanemat, kes peavad enda vahenditega hakkama saama ja paljud nende kaaslastest ei huvitu laste kasvatamises osalemisest.

Üksikvanema lapse toetuse suurus on 19,18 eurot kuus- mida on äärmiselt keeruline saada.

Kui peres kasvab üks või kaks lapsetoetust saavat last – 60 eurot lapse kohta kuus.

Kui peres kasvab kolm või rohkem lapsetoetust saavat last – alates kolmandast lapsest 100 eurot lapse kohta kuus. Lisaks alates kolmandast lapsest 500 eur

Mulle küll tundub, et 2 lapsega üksikvanem on palju halvemas seisus.

Isegi 2 lapsega ja 2 vanemaga võivad halvemas seisus olla, kui suurpered oma toetustega laste pealt. Nüüd ei jaksa siis kustukummi ja vihikut osta.
1 klassi minejatel on valla poolt koolimineku toetus. Vanemates klassides saab kasutada eelmise aasta koolikott. Lisaks on terve aasta aega koguda järgmiseks aastaks kooliasjade tarbeks raha. Ega see üllatusena ei tohiks tulla, et varsti kooliasju jälle vaja. Aga kui laste tulekud kõik üllatused, siis mõnel kooliga ilmselt sama. Lisaks on neil ka muud toetused, millega näiteks saavad majale uue katuse peale. 1 või 2 lapsega pered peavad ise oma jõududega kõigega hakkama saama. Siis on tõesti juba nahhaalne tulla veel küsima kustukummi eest ka toetust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sellisel juhul räägime pere või laste toetamisest tõesti mingil traagilisel x põhjusel või õnnetuse tagajärjel, mis on täiesti õigustatud. Mul ei oleks midagi kampaania vastu, kus kogutaks koolitarbeid vaesuspiiril olevatele lastele, vanemata jäänud lastele, puuetega lastele vms, kus põhjus ei ole olnud inimese enda valik, olgu sul siis 1 või 10 last. Inimeste õigustunde pihta käib raha ja asjade nuiamine kui põhjuseks on see, et kellelgi on lihtsalt palju lapsi. See oli ju lapsevanema oma valik!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind selline “aktiivses vormis” annetuste kogumine ei häri. Kui olen heas tujus ja soovi on, siis annetan. Kui pole, siis ei anneta. “Ei” oskan öelda küsijatele ja pärast pahasti end ei tunne.
Teine asi on see “sarisigimine”, mida siin teemas on ilusti kommenteeritud. Ega sinna midagi teha ei ole, see oli on ja jääb, et mõni inimene soetab endale lapsed ning “küll siis jumal leiva lauale annab”. Kõik inimesed ei ole loodud targalt mõtlema.
Lapsed ei ole süüdi ja eks me siis kõik peame neid inimesi aitama. Kes soovib muidugi aidata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind selline “aktiivses vormis” annetuste kogumine ei häri. Kui olen heas tujus ja soovi on, siis annetan. Kui pole, siis ei anneta. “Ei” oskan öelda küsijatele ja pärast pahasti end ei tunne.

Teine asi on see “sarisigimine”, mida siin teemas on ilusti kommenteeritud. Ega sinna midagi teha ei ole, see oli on ja jääb, et mõni inimene soetab endale lapsed ning “küll siis jumal leiva lauale annab”. Kõik inimesed ei ole loodud targalt mõtlema.

Lapsed ei ole süüdi ja eks me siis kõik peame neid inimesi aitama. Kes soovib muidugi aidata.

Vot mind selle asja juures just “aktiivses vormis” häiribki. Iseenesest on tore, et korjandusi tehakse ja lapsed endale kooliasjad saavad- just füüsilisel kujul. Sest paljud riigitoetused ilmsel lähevad suurperedel kõrist alla või on tegemist lihtsalt väga halva majandamisega. Ja siis ma vaatan mõnd vaest heasüdamliku pensionäri, kes oma viimase söögiraha käest annab. Põhjusel, et ei oska ei öelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vot mind selle asja juures just “aktiivses vormis” häiribki.

No näed, leidiski kinnitust fakt, et inimesed on erinevad. Sind häirib, mind ei häiri. Aga sellest teadmisest abi ei ole, sest selliseid kogumiskampaaniaid ära ei keelata, sest see häirib OSASID inimesi. Nii et pead selle teadmisega leppima ja edasi elama:)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen aga paari aktiivse kodanikuga maha pidanud pisikese kalkulatsiooni. Nt. võtame 4-lapseline 2-vanemaga pere versus 2-lapseline pere, kus üks vanem on surnud. 4-lapseline pere 2 vanemaga saab 2 palka + 60+60+100+100+300 ehk 620 eurot pluss siis igakülgse abi koolikottide ja muu näol. Teine pere 1 palga, puuduva lapsevanema panus on ca. 120+120 ning lastetoetus 60+60 eurot. Kumb neist enam abi vajab? Kas kahe palgaga pere, kes saab lisaks 620 eurot lastetoetusi (155 per laps) või ühe palgaga lapsevanem, kes saab puuduva vanema eest napilt kahe lapse peale alla Eesti keskmise elatise ja lastetoetuse 60 eurot per nägu? Asjad on valesti! Toetama peaks ehk neid, kes abi vajaks, mitte mingi konkreetse näitaja järgi (paljulapselised pered, töötute vanemate lapsed jne). E-riik ja kõik andmed on teada, kuid asju ajame ikka nagu pimedal sotsialismiajal…

Arvesta, et kahelapselises, ühe vanemaga peres on ju kaks korda vähem inimesi kui kahe vanemaga 4-lapselises peres. Kui võtame mõlemad üksikvanemaga pered kokku (siis on nii lapsi kui täiskasvanuid võrdselt), siis on samuti 2 palka, lastetoetused 240 eurot, lisaks peaks olema miinimumelatis 4 lapse pealt ehk 1080 eurot. Olgu, kõik miinimumi ei saa, elatisabi on tõesti vaid 100 eurot ehk nelja lapse eest 400 eurot kuus, aga isegi siis tuleb 160 eur per laps lisaks vanema(te) palgale.

Normaalne ju, et riik eeldab, et mõlemad vanemad panustavad lapse ülalpidamisse, ja kui üks seda ei tee, siis tuleb ise 100 euroga lapse kohta kuus appi. 155 toetust suurpere lapsele on palju, 160 üksikema omale vähe…

Muuseas, tee veel arvutused 3 lapsega üksikema ja 6 lapsega 2 vanemaga pere kohta. Võid vägagi üllatuda, sest esimene saab lastetoetust 520 eurot (173 per laps) + elatis(abi), teine aga saab lastetoetust 820 eurot (137 per laps).

*tegelikult see 300 eurot kolmanda lapse eest on puhtalt propagandistlik iibetõstmispoliitika, mitte kaalutletud ja vajadusi arvestav toetus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kommentaar eemaldatud.

Viimases lõigus on sul õigus, aga ka need probleemid puudutavad just eelkõige vaesuses suurperesid- joomine ja suitsetamine, ülekaalust rääkimata. Vaata Kodutunde vanemaid- normkaalus on üksikud. Lisaks on rohkem ülekaalulisi lapsi maalaste ja vaesematest peredest laste hulgas. Haritumad ja rikkamad ei tapa oma tervist suitsetamise ja rämpsu sòömisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

3 last on lasterikas? Kelle silmis?

Lasterikaste perede liidus küll mitte, nende jaoks on 3 last vähe. Vähemalt mina sarnase liidu lehelt niimoodi välja lugesin.

Nende jaoks on 3 last vähe, “normaalsete” 1-2-lapseliste jaoks aga jällegi liiga palju.

Mul on juba mitu aastat kolm last ning pole mitte keegi 3-lapseliste perede jaoks miskit andnud. Kõik ikka ise vaja soetada ja muretseda.

Su jutust tuleb välja, et olid väga nördinud, et ei saanud kleiti ja näohooldust mõlemat lubada. Tunnen kaasa :S

Aga, mis õigusega sa julgesid endale lausa kaks last muretseda kui sa nüüd omale kleiti ja näohooldust korraga lubada ei saa?

Nii palju oleks võinud aru saada, et need kleit ja näohooldus olid teemaalgatajal toodu näiteks sellest, kuidas ta peres rahaasju plaanib, et kõik oleks rahul ja kõige jaoks võimalus. St et laste kooliasjad muu hulgas saaks ostetud, ilma et selleks kuskilt kampaaniaga midagi küsima peaks.

Mina sellist kampaaniat ei toetaks, kuna pole kindel, kas see kraam ikka tõeliselt abi vajajateni jõuab või jagatakse suvaliselt mõnele lasterikkale perele, kus vanemate sissetulek + lapsetoetus lubaks endal ka vabalt ise kõik selle osta. Kindlasti on üksi last või lapsi kasvatavaid vanemaid, kes samuti sellist abi vajaks. Nii et see abi peaks olema vajaduspõhine, mitte lihtsalt laste arvu järgi. Ja ausalt öelda, et näe ma ka, et kooliminek nii hull kulu oleks, kui ette planeerida. Kasvõi näiteks tossud lapsele sooduka ajal ette osta. Ei pea ju ostma seda 80-eurost ranitsat, saab vägagi hea koolikoti ka soodsama hinnaga. Kui on esimesse klassi minev laps, siis on omavalitsuste koolitoetused, mis tegelikult annavad ikka väga palju juurde. Tallinna oma näiteks katab täiesti kogu selle kulu, mis esimese klassi lapsega ette tuleb kooliminekul, isegi kirjutuslaud mahub sinna sisse. Vihikud-värvid jmt kraam, ei ole nii hullult kallis, et keskmisele perele üle jõu käiks, isegi kui tegemist on lasterikka perega. Neil on ju omakorda riigipoolsed toetused suuremad.

Eile just sorteerisin enda teise klassi mineva lapse sahtlit, et näha, mis eelmisest aastast veel kõlbab, mida tuleb osta, ei ole erilist ostlemist vaja see aasta isegi ette võtta. Noorem läheb järgmine aasta kooli, aga kuna esimese lapse kogemusest on pilt selge, mida osta ja mida eelistada, siis tean, et nii üüratu kulu see ka pole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen aga paari aktiivse kodanikuga maha pidanud pisikese kalkulatsiooni. Nt. võtame 4-lapseline 2-vanemaga pere versus 2-lapseline pere, kus üks vanem on surnud. 4-lapseline pere 2 vanemaga saab 2 palka + 60+60+100+100+300 ehk 620 eurot pluss siis igakülgse abi koolikottide ja muu näol. Teine pere 1 palga, puuduva lapsevanema panus on ca. 120+120 ning lastetoetus 60+60 eurot. Kumb neist enam abi vajab? Kas kahe palgaga pere, kes saab lisaks 620 eurot lastetoetusi (155 per laps) või ühe palgaga lapsevanem, kes saab puuduva vanema eest napilt kahe lapse peale alla Eesti keskmise elatise ja lastetoetuse 60 eurot per nägu? Asjad on valesti! Toetama peaks ehk neid, kes abi vajaks, mitte mingi konkreetse näitaja järgi (paljulapselised pered, töötute vanemate lapsed jne). E-riik ja kõik andmed on teada, kuid asju ajame ikka nagu pimedal sotsialismiajal…

Toitjakaotuspension peaks kahe lapse puhul olema vähemalt 80% pensionist, mida saaks 30-aastase tööstaazhiga inimene, so. 0,8*(191,6496+30*6,627)=312,37 eur. Kust see 120+120 tuleb?
Ja toitjakaotuspensioni saavad õppivad lapsed muide 24-aastaseks saamiseni, lapsetoetuste arvestamisel lähevad arvesse vaid kuni 19-aastased lapsed gümnaasiumi lõpuni.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina märkan ja hoolin. Mulle selline abistav heategu sobib. Küsimus ei ole üldse selles, kas nad ise siis ei jõua osta! Kindlasti jõuavad, kuid see kampaania on midagi palju võimsamat.
Nimekirjas võiks olla ka hambaharjad, kõige muu vajaliku lisaks ostan sinna suures koguses hambaharju. Ma soovin lasterikastele peredele kogu südamest kõike head.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nende laste kooliteed tuleb selleks toetada et neist vähem vargaid kasvaks ja nad ise kondoomi oskaks kasutada…

Pärast on kõigil lihtsam

Ma pigem kardan, et valdavale enamusele annetuste najal kasvanutest ei tule kergelt see teadmine, et selleks, et hästi elada, tuleb räigelt ise vaeva näha- õppida ja õigeid valikuid teha, loobuda paljustki ning mõelda pikas perspektiivis. Ja mis peamine- kõik on sinu enda kätes! Nad ei ole ju seda kunagi kõrvalt näinud! Nad on kasvanud vastupidises keskkonnas.

Nii on. Kodutunde pered on põlvkondade viisi elanud nagu linnukesed oksal, lapsi lastekodudesse jaganud, kui pole olnud tahtmist ja viitsimist neid kasvatada, põlvkondade viisi suurpered, kus laste kasvatamiseks pole aega ja raha, alkoholism, vägivald. Ja alati korduv muster, ilma muutusteta.

See on alati selline kahe otsaga asi- ühelt poolt tahaks aidata ja loota, et need lapsed teevad targemaid otsuseid, kui nende vanemad. Samas- nende laste vanemad ja vanavanemad said nõukaajal tasuta korterid, tööd oli kõigile, lasteaiad ja koolid tasuta. Ometi olema jõudnud sinnamaani, et põlvkondade viisi asi ei parane- ikkagi arutu sigimine, rahapuudus, kehvad kodused olud.

Sinu statistika ei päde. Sest selle põhjal peaks suurperede arv Eestis iga põlvkonnaga mitmekordistuma, kuid tegelikult see hoopis väheneb.
Olen ka seda meelt, et keegi ei sunni sind annetama. Mina ka ei anneta, Eesti paljulapselistele minult ei küsita, kuna ma ei liigu Eestis väga sageli, aga igasugu nälgivad ja ebolas aafriklased, kelle jaoks minult küsitakse, jätavad mind täiesti külmaks ja ei anna sentigi. Enne juba annetaks Eesti paljulapselistele, kui oma nelja lapse (neist üks puudega) kõrvalt üle jääks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen ostnud küll aeg-ajalt neid kooliasju Selveris (1-lapseline üksikema olen), aga ma tõesti ei teadnud, et mingid nimekirjad olemas on. Libisen tavaliselt kiiresti poodi sisse, ilmselt on see märkamata jäänud. Võib-olla see seletab, miks mind veidralt vaadati, kui 5 komplekti tavalist jõupaberist raamatukaante paberit ja 5 joonlauda kogumiskorvi poetasin. Mu enda oma saab samasugused.

Lisaks oma tavapärastele annetustele panen midagi ka toidupanga kogumiskorvidesse, kui kampaania ajal poodi satun – pudeli õli, paki kohvi, marineeritud kurke või šokolaadi. Ükskord panin ka paki soola ja suhkrut, kui endal veidi keerulisemad ajad olid. Lähtun sellest, et igaühelt tema võimete kohaselt ja eeldan, et vajatakse igasugust abi. Abistangi oma võimete kohaselt. Hulluks ei lähe ja kärutäit jahu ei osta. Toidupank võiks tegelikult üksikuid vanainimesi toetada, aga see on mu isiklik arvamus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina nt ei kuulu kohaliku maakonna paljulapseliste ühendusse, kuna seltskond on vastuvõetamatu. Suurem osa sellised küüned omapoole tüübid. Nt on hulk keskmisest paremini hakkamasaavaid, kes hea meelega toiduabi koju tassivad, põhjendusega, et “Tasuta saab, miks mitte võtta?”, samas äsja raskustesse sattunud kahelapseline pereema erakorralist abigi vallast ei saa, pole nö nõuetele vastav. Lademetes tasuta riidekraami, mille seast valida ja kusagil FBs maha müüa, sest tegelikult pole endal vaja.

Ema viiele.

Minu pere kuulus sinna ka kunagi. Kunagi ei võtnud sealt midagi, kuigi pakuti. Oli palju perekondi, kes viibisid seal ühisürituste tõttu. Igal aastal olid suve- ja talvepäevad, kevadtalgud (nendega tegime teistele head), jõulupidu ja väljasõidud. Alati oli osalemistasu, aga see oli pigem sümboolne. Meil oli seitsmelapseline pere.

Tänasel päeval on minul seitsmest lapsest ainsana järeltulijad ja neid on neli. Minu ideaal oli alati kolm, aga pesamuna planeerides läks midagi segamini ja neid tuli korraga kaks. Majanduslikult saame kenasti hakkama, aga mitte kunagi ei saa garanteerida, et see nii jääbki.

Sõbrannal oli väga tasuv töökoht IT-valdkonnas (senior arendaja, tiimijuht), planeerisid eduka kaaslasega pikalt last. Laps tuli ja kõik oli hästi, tegid ka teise kohe järgi. Teine laps sündis raske terviserikkega ning kui temaga oli napilt asi selge, hakkasid vanemal lapsel järjest avalduma autismi jooned. Tänaseks päevaks on naine üksikema, kes kasvatab üht sügava ja teist raske puudega last. Laste isa jättis nad maha ja elab teise naisega, elatist ei maksa, saab ametlikult miinimumpalka. Sõbranna tööl käia ei saa, isegi kodus ei ole võimalik tööd teha. Käin vahel tal abiks hoidmas, et ta magadagi saaks. Tema enda tervis on üles öelnud – käed värisevad, kaalu tuleb muudkui juurde, paanikahood jne.
Sellist asja sa ei oska ette näha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võib juhtuda jah. Ja iga mõtlev inimene arvestabki sellega, et elus võib kõike juhtuda ja kas mul on vahendeid ja võimalusi need 5 või rohkem last üles kasvatada, kui midagi juhtub. Või ma sünnitan ainult 2-3 last, kellega saan igal juhul hakkama. Aga mõni ei mõtle üldse midagi, ainult sünnitab. Ja pärast on käsi pikal.

Nii mõeldes sureksid eestlased vist päris ruttu välja.

Kommentaar eemaldatud.

Perekooli Moderaator

Uskumatu, et mu kommentaar eemaldati! Mis otsast mu kommentaar oli pahatahtliku või halvustava arutelu algatamine, kui kirjutasin, et pigem surgu eestlased välja kui et toota massiliselt asotsiaalseid inimesi? Uskumatu! Nii palju siis sõnavabadusest! Kas lubatud on vaid kaasa kaagutada nendega, kes arvavad, et mõtlematult järglasi vorpida on igati aktsepteeritav?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 72 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kogumine lasterikastele peredele kooliminekuks