Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kogumine lasterikastele peredele kooliminekuks

Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )

Teema: Kogumine lasterikastele peredele kooliminekuks

Postitas:
Kägu

Vaadake, iial ei või teda, mis elu toob. Võib olla särav karjäär ja saada palju lapsi, aga ühel hetkel võib midagi ema-isa tervixega näiteks juhtuda või jäädakse lihtsalt tööta. KÕIKE võib juhtuda! Depressioon, avarii…. ärme mõista nii palju hukka!

Sellistel puhkudel saabki abiks olla 🙂

Võib juhtuda jah. Ja iga mõtlev inimene arvestabki sellega, et elus võib kõike juhtuda ja kas mul on vahendeid ja võimalusi need 5 või rohkem last üles kasvatada, kui midagi juhtub. Või ma sünnitan ainult 2-3 last, kellega saan igal juhul hakkama. Aga mõni ei mõtle üldse midagi, ainult sünnitab. Ja pärast on käsi pikal.

Nii mõeldes sureksid eestlased vist päris ruttu välja.

Kommentaar eemaldatud.

3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Uskumatu, et mu kommentaar eemaldati! Mis otsast mu kommentaar oli pahatahtliku või halvustava arutelu algatamine, kui kirjutasin, et pigem surgu eestlased välja kui et toota massiliselt asotsiaalseid inimesi? Uskumatu! Nii palju siis sõnavabadusest! Kas lubatud on vaid kaasa kaagutada nendega, kes arvavad, et mõtlematult järglasi vorpida on igati aktsepteeritav?

Mõtle oma suhtumise ja keelekasutuse peale. Juba tsiteetitud postituski on suht-koht ebameeldiva alatooniga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu arust on annetuste kogumine muutunud agressiivseks, eriti kaubanduskeskustes, küsitakse ründavalt ja süümepiinu tekitades. Selline süüdistav kerjamine on väga vastik, vahet pole, kelle jaoks. Olen vaene ja ei anneta, pole neil vaja minult viimaseid veeringuid süümekaid tekitades välja pressida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust on annetuste kogumine muutunud agressiivseks, eriti kaubanduskeskustes, küsitakse ründavalt ja süümepiinu tekitades. Selline süüdistav kerjamine on väga vastik, vahet pole, kelle jaoks. Olen vaene ja ei anneta, pole neil vaja minult viimaseid veeringuid süümekaid tekitades välja pressida.

mida tähendab süüdistav kerjamine?

kas sul tekitavad süütundeid ka kaubanduskeskustes erinevad teenuste pakkujad?
neid ju nagu kirjusid koeri ja müügistiil ikka oluliselt agressiivsem.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Vaadake, iial ei või teda, mis elu toob. Võib olla särav karjäär ja saada palju lapsi, aga ühel hetkel võib midagi ema-isa tervixega näiteks juhtuda või jäädakse lihtsalt tööta. KÕIKE võib juhtuda! Depressioon, avarii…. ärme mõista nii palju hukka!

Sellistel puhkudel saabki abiks olla 🙂

Võib juhtuda jah. Ja iga mõtlev inimene arvestabki sellega, et elus võib kõike juhtuda ja kas mul on vahendeid ja võimalusi need 5 või rohkem last üles kasvatada, kui midagi juhtub. Või ma sünnitan ainult 2-3 last, kellega saan igal juhul hakkama. Aga mõni ei mõtle üldse midagi, ainult sünnitab. Ja pärast on käsi pikal.

Nii mõeldes sureksid eestlased vist päris ruttu välja.

Kommentaar eemaldatud.

3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.

Perekooli Moderaator

Uskumatu, et mu kommentaar eemaldati! Mis otsast mu kommentaar oli pahatahtliku või halvustava arutelu algatamine, kui kirjutasin, et pigem surgu eestlased välja kui et toota massiliselt asotsiaalseid inimesi? Uskumatu! Nii palju siis sõnavabadusest! Kas lubatud on vaid kaasa kaagutada nendega, kes arvavad, et mõtlematult järglasi vorpida on igati aktsepteeritav?

Mõtle oma suhtumise ja keelekasutuse peale. Juba tsiteetitud postituski on suht-koht ebameeldiva alatooniga.

Perekoolis on enamus postitusi suhtkoht ebameeldiva alatooniga, sellisel juhul peaks siin üsna puhta platsi tegema!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust on annetuste kogumine muutunud agressiivseks, eriti kaubanduskeskustes, küsitakse ründavalt ja süümepiinu tekitades.

Ära lase endale rääkima hakata, vasta mingi juttu lõpetava lausega, näiteks “Tänan” (võtad flaieri ja liigud edasi), “Olen teadlik.”, “Juba annetasin.” (sobib ka siis, kui ei kavatsegi annetada)

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga kena ja üllas algatus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu kodupoe ees varitsesid ka need annetuste kogujad. Ütlesin viisakalt, et mul on endal piisavalt lapsi, keda kooli ja lasteaeda saata. Flaierit vastu ei võtnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina olen aga paari aktiivse kodanikuga maha pidanud pisikese kalkulatsiooni. Nt. võtame 4-lapseline 2-vanemaga pere versus 2-lapseline pere, kus üks vanem on surnud. 4-lapseline pere 2 vanemaga saab 2 palka + 60+60+100+100+300 ehk 620 eurot pluss siis igakülgse abi koolikottide ja muu näol. Teine pere 1 palga, puuduva lapsevanema panus on ca. 120+120 ning lastetoetus 60+60 eurot. Kumb neist enam abi vajab? Kas kahe palgaga pere, kes saab lisaks 620 eurot lastetoetusi (155 per laps) või ühe palgaga lapsevanem, kes saab puuduva vanema eest napilt kahe lapse peale alla Eesti keskmise elatise ja lastetoetuse 60 eurot per nägu? Asjad on valesti! Toetama peaks ehk neid, kes abi vajaks, mitte mingi konkreetse näitaja järgi (paljulapselised pered, töötute vanemate lapsed jne). E-riik ja kõik andmed on teada, kuid asju ajame ikka nagu pimedal sotsialismiajal…

Toitjakaotuspension peaks kahe lapse puhul olema vähemalt 80% pensionist, mida saaks 30-aastase tööstaazhiga inimene, so. 0,8*(191,6496+30*6,627)=312,37 eur. Kust see 120+120 tuleb?

Ja toitjakaotuspensioni saavad õppivad lapsed muide 24-aastaseks saamiseni, lapsetoetuste arvestamisel lähevad arvesse vaid kuni 19-aastased lapsed gümnaasiumi lõpuni.

Eeldame siiski, et lapsi saavad noored ja haritud inimesed või siis vähemalt Eesti keskmise sünnitusea järgi 28-30-aastased, kellel on ehk 6-8 aastat tööstaaži (kõrgkool/kutsekool lõpetatakse 22-23 aastaselt, kõrgemate haridustasemete puhul hiljem). Minu numbrid on tegelikult reaalsed, need summad saadaksegi kätte! Alaealised lapsed on reeglina noortel, oma karjääri alguses olevatel inimestel, kellega võib juhtuda ootamatuid haigestumisi (vähk, südame-veresoonkonna haigused) või õnnetusi (avariid, tööõnnetused jne). Samuti peaks eraldi käsitlema üksikema osas leske ja lihtsalt lahutatut osapoolt, sest elatised on Eestis tõesti liialt kõrged. Mõelge kaasa, asjad on meil valesti! Lapsed pole võrdsed – lahutatud pere lapse miinimumkulutused on 540 eurot, kuid lapsevanema kaotanud laps peaks toime tulema 120+270? Mida rohkem lapsi (ja mida väiksed kulud riietele, jalatsitele ja ka toidule per laps), seda suuremad toetused lapse kohta riigi poolt? Milleks? Puuetega laste toetus ei ole üle kümne aasta mitte kuhugi tõusnud, kuid peretoetustena külvame raha arutult laiali?

Please wait...
Postitas:
Kägu

paljulapselistel on ju lisaks lasterahadele peretoetused, alates kolmelapselisest juba arvestatav summa, kas tõesti ei suudeta ikka end ära majandada. või küsitakse abi vanast harjumusest?

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul on tunne et palju lapsi saavad need samad kellele tulevad igal aastal jõulud ja nendega seotud kulud üllatusenaüllatusena.
nagu ka see et nunnust pätsajalast saab ühel päeval koolilaps ja siis ülikoolilaps ja kõik see nõuab raha.
sest miks vastasel juhul inimene saaks rohkem lapsi kui ta kooli saata jaksab? kooli minekuks on võimalik 7 aastat koguda ja säästa ka.
tasub annetatud vihiku vahele panna meeldetuletus vanematele, et see laps tahab 12 aastat hiljem võibolla ülikooli ja selleks võiks säästma hakata ja 18 aasta pärast võib see laps abielluda ja siis võiks talle pulmakingiks na natuke midagi kinkida
või tuleb selleks ka krjandus – paljulapseliste perede laste pulmadeks kogumiseks?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul pole kahju aidata abivajajaid aga teen seda otse abi vajavale perele. Neid abiorganisatsioone ei usalda. Olen igasuguseid lugusid kuulnud. Kasvõi Toidupank- tänuväärne asi muidugi ja aidatakee palju kui mitmed tuttavad erinevates piirkondades sellega seotud ja nad rääkinud, kuhu parimad palad jõuavad hoopis… Eks igal pool nii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka seda kogumiskampaaniat ei toeta. Mul on endal kuus last, noorim küll juba gümnaasiumis ja vanemad lapsed juba pereinimesed, kõrgharidusega enamus. Aga kui veel neli last korraga kooli saata oli, ka siis loobusin sellest “abist”. Põhjus- ma tahan koos lastega neid kooliasju osta ja valida ja teha seda aegsasti, mitte oodata, et äkki kaks nädalat enne kooli tuleb mingi annetus ja siis torman ostma asju, mis veel puudu on…

Natuke solvav, nagu ma ise ei oskaks oma väljaminekuid planeerida ja loodan viimase minutini, et äkki kukub taevast😁

Please wait...
Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kogumine lasterikastele peredele kooliminekuks