Esileht Erivajadustega laps Kogupäeva kool

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Kogupäeva kool

Postitas:
Kägu

Tere
Kombin maad ülikooli kodutööde tarbeks ja kuulaks hea meelega siinolijate mõtteid.
Kogupäevakool on kool, mis on jõudmas üldhariduskoolidesse (lisalugemist: http://opleht.ee/2018/08/kogupaevakool-kui-nuudisaegne-voimalus-laste-kooliroomu-suurendada/ ha https://ajalehttondu.wordpress.com/2018/02/07/koolipaev-uut-moodi-kogupaevakool/), kuid ei ole kursis, et neid oleks erivajadustega lastele. Tartus on päris mitu kooli erievajadustega lastele, kuid kas oleks vajadus Tartu (Tartumaa) erivajadustega (hooldusõpe ja toimetulekuõpe) lastele kogupäevakooli järele?

Võtmeküsimus kogupäevakooli osas hooldus- ja toimetulekuõppe õpilastele on mujaoks see, et kogupäevakoolis on koolipäev pikem (läbi erinevate arendavate tegevuste) ning seetõttu võimalik vanemal täiskohaga tööl käia, muretsetamata lapse transpordi pärast ühte või teise kohta.

Millised on sellise idee puhul positiivsed küljed ja ohukohad?

0
0
Please wait...


Postitas:
Kägu

VHK-s on väikeklasside lastele päevakeskus (nagu ka tavaklassidele), st soovijad saavad pärast tunde koolis edasi olla: tehakse koduseid töid, mängitakse jne. Väga mugav süsteem.

0
0
Please wait...


Postitas:
Kägu

ei ole küll tartlane, aga Maarja kool tegutseb selle põhimõtte järgi, seal küll päevahoiu nime all see. Enamus erivajadustega laste koole ei ole poole päeva koolid vaid tegutsevad ikka õhtuni välja. Tallinnas Käo põhikool, Hilariuse kool, Tondi koolil on võimalused olla õhtuni koolis. Teistmoodi ei kujutaks seda ettegi,

+1
-1
Please wait...


Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Erivajadustega laps Kogupäeva kool