Esileht Ilu ja tervis Köha oktoobrist saadik

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Köha oktoobrist saadik

Postitas:
Kägu

Oktoobris oli mul koroona. Muid sümptomeid ei olnud, aga kurgus hakkas kribima ja igaks juhuks tegin testi, mis oli positiivne. Enesetunne oli täiesti terve inimese oma, ainult kurgus kõditas ja see ajas pidevalt kuivalt köhatama. Siis tundus, et sain koroonale üsna pea otsa mingi muu viiruse või lausa läkaköha (arsti arvamus): piinas pidev kuiv köha, eriti öösiti. Samas enesetunne oli jätkuvalt hea, palavikku ega midagi muud ei olnud. Pikapeale andis kõditunne kurgus järele, aga nüüd on viimastel nädalatel tekkinud natuke röga, mida varem ei olnud. Olen oktoobrist siiani käinud kaks korda perearstil, korra detsembri algul ja nüüd jaanuari lõpus. Tehti vereproovid, mis olid kõik korras, ja perearst kuulas ka kopsu, mis olevat ka ilma kahinateta. Seega sain vastuseks, et viirusejärgselt võibki lausa 3-4 kuud veel köhida. Mulle tundub ikka imelik, et nii pikalt köhin, seda enam et nüüd on uuesti ka kribimistunne kurku tulnud. Ei saagi aru, kas olen lihtsalt järjest mitut viirust põdenud või ikka seesama jama, mis oktoobris koroonaga alguse sai. Mida soovitate teha?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli sama ja perearst kirjutas Escadra. Kuigi mul polnud ühtegi mao häda. Perearst ütles et see ei loe. Ja kahe päevaga oli köha kadunud.Perearst seletas pikalt kuidas probleem maos võib köha tekitada.Kui Escadra ei aita(see  vabamüügis) on vaja minnna kopsu röntgeni.

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli sama ja perearst kirjutas Escadra. Kuigi mul polnud ühtegi mao häda. Perearst ütles et see ei loe. Ja kahe päevaga oli köha kadunud.Perearst seletas pikalt kuidas probleem maos võib köha tekitada.Kui Escadra ei aita(see  vabamüügis) on vaja minnna kopsu röntgeni.

Teemaalgataja ju kirjutas, et tal see koroonajärgselt, pigem ikka mingi hingamisteede probleem, koroona võibki anda väga pika järelköha, või siis sai mingi viiruse või bakteri veel otsa.

Mul suvel kaitseväkke läinud laps köhis rohkem kui pool aastat, eks nad seal alguses vist külmetasid ka igasugustes välilaagrites.  Lõpuks leiti vereproovist (vist) mükoplasma ja peale antibiootikumikuuri läks olukord veidi paremaks, aga natuke köhib siiani.

Teemaalgatajale soovitaks mingit rögalaktistit (acc näiteks) ja antiseptilisi kurgupastille.  Teoreetiliselt võib ju olla ka uuesti koroonasse nakatunud, sellest polnud juttu, kas ta nüüd ka testi tegi (kui mitte, siis võiks igaks juhuks teha neliktesti, mis näitab nii koroonat, RSV viirust kui ka grippi, seda viimast tal tõenäoliselt küll pole)

+2
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul oli sama ja perearst kirjutas Escadra. Kuigi mul polnud ühtegi mao häda. Perearst ütles et see ei loe. Ja kahe päevaga oli köha kadunud.Perearst seletas pikalt kuidas probleem maos võib köha tekitada.Kui Escadra ei aita(see vabamüügis) on vaja minnna kopsu röntgeni.

Teemaalgataja ju kirjutas, et tal see koroonajärgselt, pigem ikka mingi hingamisteede probleem, koroona võibki anda väga pika järelköha, või siis sai mingi viiruse või bakteri veel otsa.

Mul suvel kaitseväkke läinud laps köhis rohkem kui pool aastat, eks nad seal alguses vist külmetasid ka igasugustes välilaagrites. Lõpuks leiti vereproovist (vist) mükoplasma ja peale antibiootikumikuuri läks olukord veidi paremaks, aga natuke köhib siiani.

Teemaalgatajale soovitaks mingit rögalaktistit (acc näiteks) ja antiseptilisi kurgupastille. Teoreetiliselt võib ju olla ka uuesti koroonasse nakatunud, sellest polnud juttu, kas ta nüüd ka testi tegi (kui mitte, siis võiks igaks juhuks teha neliktesti, mis näitab nii koroonat, RSV viirust kui ka grippi, seda viimast tal tõenäoliselt küll pole)

Nii ruttu vist ei tohiks uuesti koroonasse nakatuda. Mingi aeg peaks ju olema antikehad, mis kaitsevad uue nakatumise eest?

+1
-1
Please wait...
Postitas:
Kägu

Pereliige oli koroonas üle-eelmise aasta aprillis. Senini köhib hommikuti ja üldse lamades ja maitsemeel on null. Ta oli vaktsiinivastane ka. Enam ei ole.

+2
-4
Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii ruttu vist ei tohiks uuesti koroonasse nakatuda. Mingi aeg peaks ju olema antikehad, mis kaitsevad uue nakatumise eest?

Koroona võib päris tihti olla. Mul oli kolleeg koroonas ja kuu aega hiljem jälle.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on paar korda elus olnud väga pikk köha ( üel 2 kuu) talvel ja ei läinud muudmoodi ära kui sõitsin soojale maale puhkama ja seal on läinud praktiliselt 1 päevaga üle. Lapsel oli samamoodi. Seega – sõida Egitpusesse

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kaks kuud köhisin, aga lahti sain. Kõvasti pingutasin  ja tegin kõike mida kodus teha annab. Iga päev kuumad jalavannid, soojad joogid, köharohud, kurguspreid, vitamiinid, nina loputamine, õues viibisin vaid tööle ja tagasi minnes. Tööl praktiliselt terve päeva hoidsin vett lonksude kaupa suus, mis hoidis kurgu kriipimise kontrolli all.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lase kopsuklamüüdia analüüs teha. Üldiselt on see paljudel inimestel vaikivas olekus olemas, aga ei saa võimust võtta, kuna immuunsus hoiab seda kontrolli all. Covidiga organism nõrgeneb ja kopsuklamüüdia nakkus süveneb ja hakkab sümptomeid andma. Ning kui see korra juba on võimust võtnud, siis ilma antibiootikumideta on väga raske seda uuesti maha suruda.

+1
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Lase kopsuklamüüdia analüüs teha. Üldiselt on see paljudel inimestel vaikivas olekus olemas, aga ei saa võimust võtta, kuna immuunsus hoiab seda kontrolli all. Covidiga organism nõrgeneb ja kopsuklamüüdia nakkus süveneb ja hakkab sümptomeid andma. Ning kui see korra juba on võimust võtnud, siis ilma antibiootikumideta on väga raske seda uuesti maha suruda.

Tahtsin just sama soovitada.

Minul tuvastati septembris kopsuklamüüdia ja väga suurte numbritega. Sõin kaks raksu antibiootikume. Nüüd esmaspäeval tegin kordusproovi ja numbrid olid ikka suured. Perearst ütles, et oh see võtabki aega. Aga lugesin, et IgA peaks kiiresti langema aga see oli 108. IgG oli 230.  No ma ei tea. Tahaks nagu terveks saada aga perearst on nagu ta on.

Oskad midagi soovitada, see ju ei ole õige, et näidud kõrged püsivad?

0
0
Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Ilu ja tervis Köha oktoobrist saadik