Esileht Hobinurk Kohad, kus teha õppesõitu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: Kohad, kus teha õppesõitu

Postitas:

Olen tänulik, kui oskate jagada infot, kus oleks võimalik harjutada autosõitu, kui puudub veel linnasõidu õigus.  Hea oleks kui koht asuks Tallinnas või selle lähedal, aga võib jagada ka teisi kohti. Aitäh!

+3
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kadaka Selveri juures on tasuline õppesõiduplats. Seal saab sõitu  jms harjutada.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kus oleks võimalik harjutada autosõitu, kui puudub veel linnasõidu õigus.

Mis see tähendab, et puudub linnasõidu õigus? Autokoolis esimesed tunnid tegemata veel? Mul on mõlemad lapsed juba teisel õppesõidutunnil tänavatele sõitma läinud juhendajaga, peale mingi arvu sõidutundide tegemist võis lisatunde ka lapsevanemaga teha kui riigilõiv makstud (minu meelest tuli see üsna kiiresti kui autokooli õpetaja soovitas kodus lisaks harjutada).

Kusagil põlluvahe- või metsateel võib ka harjutada kui oled kindel, et kraavi ega vastu puud ei sõida.

 

 

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei saa aru, mis on linnasõidu õigus? Niipea, kui inimene saab autokoolist oma kaardi, tohib ta ju juhendajaga harjutada, st. ei tohi ainult kesklinna minna (Tallinnas). Ma küll ei mäleta, et lapsel mingeid muid tingimusi oleks vaja olnud enne täita? Kui mõtled päris esimest kokkupuudet autoga, siis mingi suur tühi parkla (näiteks hilja õhtul).

Aga harjutamist on mõistlik ehk alustada hoopis linnast väljas, väiksematel teedel – Saku ümber, Saue ümber, näiteks, kus pole asustust eriti. Ja siis vaikselt linna poole. Nõmme on hea koht harjutamiseks, seal tehakse ka eksamid. Kõige parem on sõita uuesti ja uuesti neis piirkondades, kus juba ametliku õpetajaga käidud. Nii kinnistad teadmisi.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu lapsele öeldi autokoolist, et seni kuni õpilasel pole ametlikult õigust juhendajaga sõiduks, ei tohigi ka platsil sõita. Väidetavalt pidi lausa tasulistel sõiduplatsidel kontrollimas käidama, kas on olemas juhendaja tunnistus. Nii et kui selliselt sõitma lähed, siis ole kindel, et vahele ei jää (kedagi segada ei tohi muidugi nii ehk naa).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu lapsele öeldi autokoolist, et seni kuni õpilasel pole ametlikult õigust juhendajaga sõiduks, ei tohigi ka platsil sõita. Väidetavalt pidi lausa tasulistel sõiduplatsidel kontrollimas käidama, kas on olemas juhendaja tunnistus. Nii et kui selliselt sõitma lähed, siis ole kindel, et vahele ei jää (kedagi segada ei tohi muidugi nii ehk naa).

Mis tähendab see salapärane ametlik õigus juhendajaga sõiduks? Nii kui autokooli lähed ja kaardi saad, peaks see ju tekkima? Ei? See, et juhendaja tunnistust kontrollitakse on teine asi – lihtsalt juhendaja tunnistuse saamine on ju nii lihtne, lihtsalt tegemise vaev.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnasõidu õiguse all mõtlengi seda, et sõiduõpetaja vist teeb mingi märke, et olen juba sõidutunnis tänavatel sõitnud ja annab ka loa juhendajaga sõita. Mul jäi sõidukool paar aastat tagasi pooleli, sest taheti liiga kiiresti tänavale sõitma minna ja ma ei tundnud, et olen valmis. Praegugi peaks sama teema olema. Tahaksingi mingi tunnetuse enne õpingutega jätkamist kätte saada. Kadaka platsi tean, aga ma ei ole kindel, kas sinna ilma linnasõidu õiguseta minna tohib. Mõtlesingi, et ehk keegi oskab öelda kõrvalist kohta, kus saaks rahulikult harjutada, sest parklatesse hetkel minna ei saa. Tabasalus tean, er on ka plats, aga seal usutavasti ka teisi sõitjaid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks riskida. Lase õpetajatel õpetada. Mine lihtsalt kooli tagasi. Sa ei pea ju enne selleks harjutama. Soov selleks on muidugi arusaadav, aga kas on mõtet. Aga sel juhul soovitan öid ja suurte kaupluste parklaid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis tähendab see salapärane ametlik õigus juhendajaga sõiduks? Nii kui autokooli lähed ja kaardi saad, peaks see ju tekkima? Ei? See, et juhendaja tunnistust kontrollitakse on teine asi – lihtsalt juhendaja tunnistuse saamine on ju nii lihtne, lihtsalt tegemise vaev.

Ei ole ju lihtsalt tegemise vaev, kui õpilane peab selleks ajaks olema teatud etapid läbinud. Sõidutundidesse minekuks pead läbima teatud teooria moodulid, linnasõiduks pead olema õpetaja poolt lubatud linnasõidule, st olema saavutanud platsisõidu väljundid. Ei ole mingit kohustuslikku tundide arvu, on vajalikud teadmised ja oskused. See ongi see müstiline linnasõidu õigus. (Juhendaja luba nagunii, see ei ole siin praegu teemaks.)

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis tähendab see salapärane ametlik õigus juhendajaga sõiduks? Nii kui autokooli lähed ja kaardi saad, peaks see ju tekkima? Ei?

Ei tekkinud niisama õigust suvalise juhendajaga sõitu õppida, kui vaid autokooli läksid. Enne pidi teooriaosa läbima ja teooria eksami autokoolis sooritama. Seejärel lubati õppesõidule autokooli juhendajaga ja siis võis ka iga teine juhendaja tunnistuse omandanud inimene sind õpetada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne pidi teooriaosa läbima ja teooria eksami autokoolis sooritama. Seejärel lubati õppesõidule autokooli juhendajaga ja siis võis ka iga teine juhendaja tunnistuse omandanud inimene sind õpetada.

Võibolla kunagi oli nii, kuid praegu küll ei ole. Teooriast tuleb läbida esimesed moodulid ja saad rooli. Mingit teooriaeksamit ei ole sel hetkel vaja teha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis võis ka iga teine juhendaja tunnistuse omandanud inimene sind õpetada.

“iga juhendaja” ei sobi.

juhendaja teeb maanteeameti lehel konkreetse isiku juhendamise jaoks selle tunnistuse omale, tunnistuse taotlemisel tuleb sisestada juhendatava isikukood ja maksta riigilõiv.

ei ole nii, et kui tegin tunnistuse oma lapse juhendamiseks, siis saan õpetada ka lapse pinginaabrit. iga juhendatav peab oma isikukoodiga olema juhendamise loal kirjas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

siis võis ka iga teine juhendaja tunnistuse omandanud inimene sind õpetada.

“iga juhendaja” ei sobi.

Polegi ju kirjutatud, et iga juhendaja vaid “iga juhendaja tunnistuse omandanud inimene”. Selge ju, et juhendada saab vaid seda, kes sellele tunnistusele märgitud on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin juhendajatõendi oma lastele kohe, kui nad autokooli läksid ja edaspidi olid maanteesõitudel alati nemad kordamööda roolis. Kui maanteesõit käpas, hakkasime ka linnas käima. Sõiduõpetajaga olid selleks ajaks ka linnasõidutunnid juba alanud. Platsisõitu nad tegid vist tütrega üldse ainult kolmel esimesel sõidutunnil. Poeg oli varem külavaheteedel ilma lubadeta ringi sõitnud, temale ütles õpetaja platsil, et asi selge (paigaltvõtt, tagurdamine jne) ja võib kohe linna minna.

/Kaks last käisid korraga samas autokoolis

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin juhendajatõendi oma lastele kohe, kui nad autokooli läksid ja edaspidi olid maanteesõitudel alati nemad kordamööda roolis. Kui maanteesõit käpas, hakkasime ka linnas käima. Sõiduõpetajaga olid selleks ajaks ka linnasõidutunnid juba alanud. Platsisõitu nad tegid vist tütrega üldse ainult kolmel esimesel sõidutunnil. Poeg oli varem külavaheteedel ilma lubadeta ringi sõitnud, temale ütles õpetaja platsil, et asi selge (paigaltvõtt, tagurdamine jne) ja võib kohe linna minna.

/Kaks last käisid korraga samas autokoolis

Kuna muuta ei saa, siis täpsustan, et autokooli läksid nad  eelmisel (2021) sügisel.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin. Ma teen selle juhendaja tõendi ära. Kui vana peab minu laps olema, et ma võiksin teda ametlikult sõitma õpetada oma sõiduautoga (B kategooria)? Kuskil väiksematel külavaheteedel näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vana peab minu laps olema, et ma võiksin teda ametlikult sõitma õpetada oma sõiduautoga (B kategooria)?

Seadus ei pane vanuse alampiiri juhendatud sõidule, kuid autokoolis alustamiseks peab olema 15 a 6 k vana.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vana peab minu laps olema, et ma võiksin teda ametlikult sõitma õpetada oma sõiduautoga (B kategooria)?

Seadus ei pane vanuse alampiiri juhendatud sõidule, kuid autokoolis alustamiseks peab olema 15 a 6 k vana.

JUHENDATAVAL peab kaasas olema:
• isikut tõendav dokument ja koolituskursuse õpingukaart või
• isikut tõendav dokument ja koolituskursuse tunnistus.
Järelikult peab su laps olema nii vana, et on autokooli vastu võetud. Ja siis ei pea piirduma sugugi väiksemate külavaheteedega, võid igal pool õpetada. Enne lapse autokooli astumist ei tohi keegi teda “ametlikult” sõitma õpetada mitte ühelgi avalikul teel.
https://www.mnt.ee/et/liikleja/mootorsoidukijuhi-juhendaja

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin. Ma teen selle juhendaja tõendi ära. Kui vana peab minu laps olema, et ma võiksin teda ametlikult sõitma õpetada oma sõiduautoga (B kategooria)? Kuskil väiksematel külavaheteedel näiteks.

Uurisin ka ühest kindlast allikast, et B kategooria puhul peab lapsel vanus olema ja tal peab see autokoolikaart. Kuna nooremad autokoolist seda kaarti taotleda ei saa, siis praktikas nooremat last külateel autoga sõitma õpetada ei või.

Selline küsimus veel. Kas mõnel on juhtunud, et politsei peab auto kinni, kus on näiteks 16 aastane õpilane sees ja tal ei ole seda autokoolikaarti ja lapsevanemal ei ole seda juhendajatõendit. Mis praktikas edasi saama hakkab? Trahv?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsel peab vanust olema 15,5 aastat. See jäi eelmises kommentaaris vahele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin. Ma teen selle juhendaja tõendi ära. Kui vana peab minu laps olema, et ma võiksin teda ametlikult sõitma õpetada oma sõiduautoga (B kategooria)? Kuskil väiksematel külavaheteedel näiteks.

Uurisin ka ühest kindlast allikast, et B kategooria puhul peab lapsel vanus olema ja tal peab see autokoolikaart. Kuna nooremad autokoolist seda kaarti taotleda ei saa, siis praktikas nooremat last külateel autoga sõitma õpetada ei või.

Selline küsimus veel. Kas mõnel on juhtunud, et politsei peab auto kinni, kus on näiteks 16 aastane õpilane sees ja tal ei ole seda autokoolikaarti ja lapsevanemal ei ole seda juhendajatõendit. Mis praktikas edasi saama hakkab? Trahv?

Kui puudub nii kaart kui juhendaja tõend siis tegemist juhtimisõiguseta juhiga. Kui rikkumine kirja läheb siis kehtiva rikkumisega juhtimisõigust ei saa… Seega risk ei tasu end ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selline küsimus veel. Kas mõnel on juhtunud, et politsei peab auto kinni, kus on näiteks 16 aastane õpilane sees ja tal ei ole seda autokoolikaarti ja lapsevanemal ei ole seda juhendajatõendit. Mis praktikas edasi saama hakkab? Trahv?

Lapsevanem on see, kes trahvi saab, kuna lubas oma auto rooli juhtimisõiguseta alaealise.

üks tuttav sai, elab maakohas, läksid ülejärgmisesse tallu piima järele, vähem kui km sõita, 15a poeg roolis. politsei sattus peale, tegi trahvi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üks tuttav sai, elab maakohas, läksid ülejärgmisesse tallu piima järele, vähem kui km sõita, 15a poeg roolis. politsei sattus peale, tegi trahvi.

Esimene infokild juba tuli. Politsei tegi siis kõrvalistuvale juhendajale trahvi. Kas seda ohtu ei ole, et 15 aastasele läheb ka mingi rikkumine kuhugi registrisse ja kui ta näiteks 16 aastaselt (ütleme et umbes aasta hiljem) autokoolist koolituskursuse õpingukaart tahab saada, siis öeldakse stop. Ei anna me sulle midagi, sind peeti aasta tagasi politsei poolt kinni ja sul ei olnud õigust autot juhtida. Karistus pole veel aegunud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üks tuttav sai, elab maakohas, läksid ülejärgmisesse tallu piima järele, vähem kui km sõita, 15a poeg roolis. politsei sattus peale, tegi trahvi.

Esimene infokild juba tuli. Politsei tegi siis kõrvalistuvale juhendajale trahvi. Kas seda ohtu ei ole, et 15 aastasele läheb ka mingi rikkumine kuhugi registrisse ja kui ta näiteks 16 aastaselt (ütleme et umbes aasta hiljem) autokoolist koolituskursuse õpingukaart tahab saada, siis öeldakse stop. Ei anna me sulle midagi, sind peeti aasta tagasi politsei poolt kinni ja sul ei olnud õigust autot juhtida. Karistus pole veel aegunud.

Tean ka seda, et kehtiva karistusega pole võimalik juhtimisõigut saada.
Aga miks see sind huvitab? Tahad nii mitut Liiklisseaduse sätet teadlikult rikkuda või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas seda ohtu ei ole, et 15 aastasele läheb ka mingi rikkumine kuhugi registrisse ja kui ta näiteks 16 aastaselt (ütleme et umbes aasta hiljem) autokoolist koolituskursuse õpingukaart tahab saada, siis öeldakse stop. Ei anna me sulle midagi, sind peeti aasta tagasi politsei poolt kinni ja sul ei olnud õigust autot juhtida. Karistus pole veel aegunud.

Jah, teoreetiliselt nii on, ka autokoolist kinnitati seda. Kuidas politsei praktikas käitub, ei oska ma öelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Politsei teeb kindlasti trahvi auto omanikule/vastutavale kasutajale, kes lubas alaealise rooli, kel polnud selleks mingit õigust.
LS § 201 ja 202.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tean ka seda, et kehtiva karistusega pole võimalik juhtimisõigut saada. Aga miks see sind huvitab? Tahad nii mitut Liiklisseaduse sätet teadlikult rikkuda või?

Ma olen seaduskuulekas kodanik. Tahaks last sõitma õpetades seadust järgida. Teisalt kuulaks praktilisi kogemusi inimestelt, keda on kinni politsei poolt peetud õppesõidu ajal.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen seaduskuulekas kodanik. Tahaks last sõitma õpetades seadust järgida. Teisalt kuulaks praktilisi kogemusi inimestelt, keda on kinni politsei poolt peetud õppesõidu ajal

No aga las siis laps alustab autokooliga, teeb oma min teooriatunnid ja esimesed kohustuslikud õppesõidutunnid ära autokooli autoga, kus on topeltpedaalid. Kui õpetaja annab loa, siis maksad oma riigilõivu ära ja hakkadki lapsele lisatunde andma. Niisugune on seaduskuulekas käitumine. Miks peaks politsei teid õppesõidu ajal kinni pidama?

Meil on ka autol õppesõidu märgid peal seniks kuni lastel autokoool tehtud saab, abikaasal juhendaja tunnistus. No mitte ükski politseiauto pole huvi tundnud, kui ise sellega sõidan või kui keegi ka kõrvalistmel on. Mõned kaasliiklejad vaid üritavad iga hinna eest mööda sõita, isegi pöörde- või kiirendusradu kasutades.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen seaduskuulekas kodanik. Tahaks last sõitma õpetades seadust järgida. Teisalt kuulaks praktilisi kogemusi inimestelt, keda on kinni politsei poolt peetud õppesõidu ajal.

Milleks sul neid praktilisi kogemusi vaja on, kui sa ise ei plaani seadust eirata?
Tahaksid ka lugeda praktilisi kogemusi nt joobes juhtidelt, keda on kinni peetud, kuigi sa ise kunagi joobes olles ju rooli ei istu?
Mis paganat sulle annab teadmine, kuidas seaduserikkujad karistada saavad, kui sa ise plaanid teha kõik õigesti?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis paganat sulle annab teadmine, kuidas seaduserikkujad karistada saavad, kui sa ise plaanid teha kõik õigesti?

Miks sa nii kuri oled? Foorum on mõeldud selleks, et kogemusi vahetada.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Hobinurk Kohad, kus teha õppesõitu