Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohalik! (dekreet jälle)

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kohalik! (dekreet jälle)

Postitas:

Olen sind juba surmani tüüdanud, aga küsiks nüüd ühte asja veel.

Nimelt mul laps otsustas vaikselt, et 31 nädal on ka piisav ja võiks juba välja tulla. Olin haiglaravil ja hetkel kontrolli all. Välja kirjutades ütles, aga arst, et katsu ikka 34 nädalat välja venitada. Hetkel on siis 33+ ja eile käisin arsti juures. Nii ja nüüd küsimus…
Kui mul dekreet hakkab 30 märts, mis on viimane võimalus ja avaldus tglt tööandjale viidud, kas siis on väga hull kui ma saan oma dekreetlehe 4.aprillil?? Arst ütles, et sellest ei tohiks midagi olla, aga nad ei vii vist ennast väga kurssi alati uute seadustega. Kas siin mõjutaks ka see midagi, kui nüüd laps peaks ikka otsustama enne järgmist visiiti sündida??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 16:49; 15.03 21:12; 17.03 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oluline on mitte see, millal sa dekreedilehe tööandjale viid-seda võid teha lausa pärast dekreedi lõppu aga viia tuleb hiljemalt nii, et see jõuaks Haigekassasse enne 90 p möödumist lehe lõpupäevast, muidu Haigekassa seda ei maksa välja.

Oluline on hoopis see, et TÖÖTAJA ON TAASTANUD SINU KINDLUSTUSE HAIGEKASSAS TÖÖTAJANA enne dekreedilehe I päeva.

Kui see on tehtud, on kõik ok.

Kas tööandja pole veel kindlustust taastanud(vt e-riigist, kuidas oled kindlustatud, kas riigi või tööandja kaudu)?

Kui laps sünnib varem, algab dekreedileht sünnituse päevast.
Kui selleks päevaks pole kindlustus töötajana tekkinud, siis neid päevi, mis jäävad ENNE kindlustuse teket,, neid Haigekassa ei maksa.

St
probleem on juhul, kui laps sünnib enne 30.märtsi ja töötaja ootab kindlustuse taastamisega 30.märtsini.

Mis kuupäeval sa viid dekreedilehe tööandjale, kas 30.märts, 4.aprill või hoopis juuni, see pole üldse oluline.

Lihtsalt mida rutem viid, seda kiiremini on lootus dekreediraha saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur aitäh jällegi:)

Annan Sulle veel tagasisidet ja v-o uut infot sinu või kellegi teise jaoks, AGA sotsiaaltöötaja ütles mulle, et kui mina olen avalduse ära viinud tööandjale, et \”soovin lõpetada LHP\” ja tema ei taasta kindlustust õigeks ajaks, siis on see tema probleem ja mul on õigus temalt see raha mis mul haigekassalt saamata jääb sisse nõuda. Äkki kellelgi läheb vaja sellist infot.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 16:49; 15.03 21:12; 17.03 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Suur aitäh jällegi:)

Annan Sulle veel tagasisidet ja v-o uut infot sinu või kellegi teise jaoks, AGA sotsiaaltöötaja ütles mulle, et kui mina olen avalduse ära viinud tööandjale, et \”soovin lõpetada LHP\” ja tema ei taasta kindlustust õigeks ajaks, siis on see tema probleem ja mul on õigus temalt see raha mis mul haigekassalt saamata jääb sisse nõuda. Äkki kellelgi läheb vaja sellist infot.[/tsitaat]

Jah, aga kui sul on kuupäev 30.03, laps aga sünnib nt 20.03, siis pole tööandjal kohustust kindlustust varasema kuupäevaga ju taastada (kuigi ta võib vastu tulla ja seda teha). Seega 10p lähevad kaotsi, sest lapse sünni kuupäevaga antakse sel juhul dekreedileht sulle. Tööandjal hüvitamise kohustust pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii ongi. Kui tööandja ei taasta kindlustust (vastavalt sinu avalduses ettenähtud kuupäevale).

Jutt on ju sellest, kui laps peaks sündima VAREM, kui sa lhp lõpetamise avaldusse I tööpäevaks märkisid-siis pole tööandja midagi valesti teinud. Tema lähtub sinu avaldusest ja taastab kindlustuse I tööpäevaks st antud juhul 30.märtsiks.
See, et laps sünnib varem (n 19.märtsil), see ei tähenda nüüd, et tööandja milleski süüdi oleks, sest sinu avalduses I tööpäev on 30.märts, mitte 19.

JAH, kui tööandja EI TEE seda I tööpäevaks st 30.märtsiks, siis on õigus viivitatud päevade eest kaotatud dekreediraha temalt sisse nõuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas see siis ei loe, et kui mina olen avalduse ära viinud, siis tööandja peaks ikka võimalikult kiiresti selle ära tegema, kuna haigakassa lehel on kirjas, et soovitatavlt 30 päeva enne viia avaldus, et nii tööandjal kui ka haigekassal oleks aega see õigeks ajaks avada. Seega peaks ka tööandja veidi varem viima kui 30.märts, et ka haigekassal oleks aega minu avaldusega tegeleda???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 16:49; 15.03 21:12; 17.03 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga kas see siis ei loe, et kui mina olen avalduse ära viinud, siis tööandja peaks ikka võimalikult kiiresti selle ära tegema, kuna haigakassa lehel on kirjas, et soovitatavlt 30 päeva enne viia avaldus, et nii tööandjal kui ka haigekassal oleks aega see õigeks ajaks avada. Seega peaks ka tööandja veidi varem viima kui 30.märts, et ka haigekassal oleks aega minu avaldusega tegeleda???[/tsitaat]

Ei.
Tööandja esitab kindlustatuse taastamise nii, et märgib kindlustuse tekke kuupäevaks avalduses märgitud kuupäeva (nn esimese tööpäeva).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

no aga mis kuupäeva sa sinna alguseks märkisid, et mis kuupäevast soovid, et taastataks? 30-ndast? Sii nii ilmselt saadki. Kuskile su tööaandja jooksma ei hakka, teeb vajalikud klikid internetis 30. märtsil ja ongi korras kui sa sellest ajast soovisi avaldasid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohalik! (dekreet jälle)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.