Esileht Tööelu, raha ja seadused. kohalik, palun aita!koondamine ja rahad

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: kohalik, palun aita!koondamine ja rahad

Postitas:

Tere,kuidas see nüüd täpselt on,kui viimase palga sain 2009a dets,hetkel laps 2a ja 1k,kas siis koondamise puhul,mul ei ole võimalik töötuskindlustushüvitist saada 50%palgast,kuna enam ei mahu 3a aja sisse 12kuune palgamakse?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sind siiani EI OLE koondatud st oled lhp-l siis ikka saad.
Lhp aeg jääb selle 36k arvestusest välja.

Koondada saab ju siis, kui lõpetad lhp.

Kui sind on juba ÄRA KOONDATUD või muul viisil tööleping lõpetatud, siis millal see toimus? Sellest hetkest ei tohi möödas olla 2a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohe koondatakse.Kui näiteks tekib võimalus peale koondamist minna uude kohta tööle,aga kui nt siiski loobun kohast katsejal,kas siis saan ikka töötuks registreerimisel enne lhp oldud palga alusel töötuskindlustusmakset? Kas on mingid tingused,et kui ise siiski lahkun katseajal,kas siis ei ole õigus saada töötuskindlustusmakset 50% palgast,mis oli enne lhp?Või ei peaks hoopis hetkel laskma end koondada ja proovida uues kohas mingi aeg ja siis hiljem laskma end koondada…jube segane jutt sai..laps hetkel 2a

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui koondatakse ja lähed Töötukassasse, saad tkh.

Kui asud hoopis tööle ja sealt ISE ära tuled, siis tkh ei saa.
Tkh on õigus koondamise, tähtajalise lepingu lõpu, tööandjapoolse rikkumise tõttu sinu soovil lõpetamise jne puhul.
Ei saa, kui lahkud ise või kokkuleppel.

Koondamise järel soovitan seega minna Töötukassasse, saad tkh oma eelneva (enne dekreeti ja lhp) palga alusel.

Koondada sind ei saa enne lhp lõpetamist. Kui teed seda nüüd st lõpetad lhp, siis saab.
Kui ei lõpeta lhp siis koondada ei saa.
Võid ju olla lhp-l ja II töökohas töötamist proovida, see pole keelatud. Kui selle 1a jooksul selgub, et uus koht ei sobi ja sealt enne lapse 3a saamist kas ise lahkud või kokkuleppel vms
siis
sinu nn I töökoht on alles. Ja sealt sind ilmselt koondatakse?
Seega õigus tkh-le.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled lõpetanud lhp?
Laps pole ju veel 3a.
Ole rahulikult lhp-l, otsi uut tööd, tööta jne.
See pole keelatud.
Või on sul töölepingus konkurentsikeeld?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole konkurentsikeeldu,kuid kuna sama valdkonna peale,siis ilmselt pole eetiline,pean läbirääkima,kas nad on nõus nii,et proovin uut kohta ja olen neil veel lhp-s.Veel tekkis küsimus sulle,olin ka vahepeal teises töökohas tähtajalise lepinguga tööl(enne lhp),kas siis ikka õigus saada tkh-st,kui olin teises firmas ka tööl ja sealt mind ei koondatud,vaid oli tähtajaline leping vaid.Kas sellest piisab kui ühest töökohast saan koondamise?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui koondamine on viimane (st eelmine tööleping on küll tähtajaline kuid lõppes ENNE koondamist)
siis
jah, saad tkh.

Ja kui II leping lõpeb hiljem, siis ka tähtajalise lepingu lõppemine annab õiguse tkh-le.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oo oot,
ma ka nüüd vaikselt paanikas:(

vabandan, et trügin teemasse.
meil ettevõttes ka ilmselgelt kohe koondamine tulemas.olukord lihtsalt on selline. usutavasti päevade küsimus.
minul sai VH läbi 23 veebruaril.
jäin dekreeti 2010 juulis.

mille järgi mul koondamisraha makstakse-kas lepingus oleva summa (mis on põhipalk) või selle järgi mis ma makse maksin (oli nn müügitulemusega koos?
kui ettevõte pankrotistub ja mina ei ole esitanud avaldust tööle naasta (LHP lõpetada) siis saan ju ikka koondamishüvitise ja ka edaspidi töötukindlustuse rahad??
ettevõte on nii võlgades, et ilmselgelt sealat koondamisrahasid ei tule. kes ja kas üldse maksab töötajale koondamisraha??

vabandan, et nii loll olen sel teemal.
tänud!!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 13:13; 02.04 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koondamishüvitise saad töölepingus kirjasoleva põhipalga nr alusel.
MAKSAB TÖÖANDJA.

Koondamise järel saad TÖÖTUKASSAST
viimase 12 töise väljamakse 9 esimese keskmise alusel töötuskindlustushüvitist.
St
enne dekreeti võtad 12 viimast tööandja maksmist, neist 9 esimest(3 viimast jääb välja).

Keegi sind kodust otsima ei tule, et pankrotist teada anda.Ise pead teadma, et on pankrot ja asju ajama, kahjuks.

Soovitan LÕPETA LHP(vii tööandjale lhp lõpetamise avaldus) ja saad kohe koondatud ja korrektselt vähemalt paberid millega Töötukassasse minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul täna on lepinguga asendaja. tema leping muidugi kehtib selle ajani kuni mina avaldan soovi tööle minna.

tegelik olukord on selline, et ma tööle minna lapse kõrvalt ei taha. laps alles 1,5 aastane ja kuni ettevõte tõesti põhja läheb, peaksin ka reaalselt tööl käima.tööle plaanisin minna sügisel.
aga usutavasti on ettevõte lõpp päevade küsimus. maksuvõlg on üüratu (pea 600 ooo eur+intressivõlg 10 000).

kui ma ei tee ise avaldust, et tahan LHP lõpetada siis kuidas asjad käivad?
pankrotihaldur ja tema kaudu asjade ajamine, kas nii?? see muidugi pikem asjaajamine. ettevõttel ei ole täna ka nagunii koondamisraha reaalselt maksta.

ja veel. vaatasin panga väljaõtet palga osas. olen saanud palka sedasi, et on igakuiselt makstud 2 väljamakset. töötasu (ehk siis põhipalk)ja teine väljamakse on tulemustasu. makse olen kõikide summade pealt maksnud. koondamise korral saan Töötukassast mõlema summa alusel makstud?

oeh, keeruline:(

ikka tänud!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 13:13; 02.04 13:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kohalik, palun aita!koondamine ja rahad

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.