Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kohalik – palun anna nõu!

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Kohalik – palun anna nõu!

Postitas:

Tere!
Palun Teie abi emapalga asjus.
Dekreeti jään 2015 lõpus, et dekreedirahad saada 2014 järgi, mis oli mul väga hea palgaga.
Laps peaks sündima veebruar 2016. st. et emapalka saan igal juhul 2015 aasta järgi, on nii?
Paraku on käesolev aasta tööelu kohapealt olnud väga kehva- 45 päeva haiguslehte, 1 kuu tööotsinguid, 4 kuud 0,5 kohaga 300.- neto, hetkel ligi kuu juba töötuna kirjas. Mul oleks võimalik saada tööd 4-ks viimaseks kuuks sel aastal palgaga 700.- bruto. Kas see aitaks mu emapalka suurendada või hakkan igal juhul saama miinimumi?
Mis oleks veel võimalik teha, et oma olukorda parandada?!
Olen vastuse eest väga tänulik!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 10:09; 03.08 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sinu VH on igal juhul 2015.a alusel.

2015.a saadud ja saadav töine tulu(palk, lõpparve, puhkusetasu, lisatasu jne) kokku jagatakse 365p miinus töövõimetuspäevad st nii haiguslehe päevad kui ka sünnituslehe st dekreedi päevad 2015.a jäävad välja
Seega loomulikult mõjutab VH, kui nüüd 4k saada ok palka, kas aga see tõstab VH üle miinimumpalga st 390 bruto, seda pead lihtsalt arvutama

Hetkel on 4k x 350 bruto, sellele liita 4x 700 bruto
ja
kõik jagada 10,5k(kui välja jääb 45p haiguslehte) on 400 st juba suurem miinimumist

Lõpparvet pole olnud(lisaks sellele 4k 300 netole)?

Kui võtta veel puhkus nii, et puhkusetasu laekub detsembri lõpus aga puhkus on jaanuaris siis puhkusetasu suurendab veel VH jne

seega tasub küll

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga suur aitähh!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.08 10:09; 03.08 10:44;
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kohalik – palun anna nõu!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.