Esileht Tööelu, raha ja seadused. kohalik või zy – palun nõu

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: kohalik või zy – palun nõu

Postitas:

Tere,
eelmise lapsega jäin koju haiguslehele juunis 2009, kuna tööandjal polnud sobivat tööd pakkuda. Dekreeti jäin esimesel võimalusel ehk 12.11.2009. Laps sündis 29.01.2010.
Praegu olen 9+ nädalat titeootel, laps peaks sündima 15 oktoobri paiku 2012. Ma saan aru, et kuna laste vanusevahe tuleb üle 2,5 aasta, saan vanemahüvitist miinimummääras. Minu küsimus on see, et kas mul oleks mõtet praegu näiteks ennast tööle tagasi vormistada (olen veel lapsehoolduspuhkusel ja tööl pole vahepeal käinud) ja kohe haiguslehele jääda (töö endiselt rasedale sobimatu) või kuidas? Mille põhjal Haigekassa üldse rahasid arvestab, kui ma pole mitu aastat tööl käinud, kas mul üldse oleks sealt õigus haiguslehel olles raha saada?
Kuidas dekreedi vormistamisega peaks toimima, kuidas oleks kõige kasulikum?

Tänan ette heade nõuannete eest.:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööle vormistada+ haiguslehele jääda on loomulikult mõtet, juba rahaliselt. 70% miinimumpalgast kuus on ju rohkem kui 0.

Kui eelmise aasta keskmine puudub või on väike(pole töötanud või töötasid vähe), arvestatakse miinimumpalga alusel. Tingimusel, et töölepingus põhipalga nr pole alla miinimumpalga st 290 bruto.

Jah, loomulikult on sul õigus lõpetada lhp (avaldus 14p varem), tööandja keelduda ei saa. I tööpäeval viid taas arstilt saadud tingimused töö kergendamiseks. Kui kergem töö leitakse-töötad, kui ei leita-oled dekreedini haiguslehel.

Jah, loomulikult saad haigushüvitist. Iga inimene saab, kellel on kehtiv tööleping. Ka siis kui eelmisel aastal pole töötanud ja haigestuda võib ka I tööpäeval.

Dekreediraha saad samuti miinimumpalga alusel.
Dekreeti pead minema taas 70p enne tähtaega, kuna oled haiguslehel \”üleviimine kergemale tööle\”.

Sinu puhul on igal juhul kasulik dekreet, sest dekreediraha saad miinimumPALGA e 290 alusel, VH on miinimumMÄÄR e 278,02

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kiire ja asjaliku vastuse eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvestuse järgi peaks dekreet algama 6.08. Sel juhul see lõppeb 23.12 (kui ma päevade lugemisel ei eksinud, loe ise üle). Kui su tähtaeg oleks veidi rohkem kui nädala võrra hiljem ja dekreet lõppeks 2013 aastal, siis saaksid vh 2012 aasta tulude põhjal. Tuludesse arvestatakse ka kergemale tööle viimise leht. Seega 2012 tulud poleks sul 0 ja saaksid vh 2013 aastal kehtiva miinimumpalga järgi (see on vähemalt 290/kuus bruto, vaevalt et miinimumpalk langeb, võimalik, et tõuseb).

Kui lähed dekreeti nii, et dekreet lõppeb 2012 aastal, siis arvestatakse sulle vh 2011 aasta tulude järgi. Kui sotsmaksu oled maksnud 0 sellel perioodil, siis saad vh miinimummääras ja selleks on 278.02/kuus bruto.

Asja mõte siis selles, et äkki annab arstiga tähtaega \”läbi rääkida\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kohalik või zy – palun nõu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.