Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kohalikule

Postitas:

Tere,

Olen hetkel lapsehoolduspuhkusel ja ootan teist last. Laste vanusevahe tuleb alla 2,5 aasta. Esitasin tööandjale kaks nädalat tagasi avalduse lapsehoolduspuhkuse lõpetamiseks ja täna viisin ka sünnituslehe, kuid raamatupidaja väidab, et tema haigekassas minu sünnituslehte ei näe. Milles võib probleem olla? Kas on võimalik, et tööandja ei teavitanud haigekassat töösuhte taastamisest? Ja mida siis nüüd teha, kui see tõesti nii on? Lisaks ütles raamatupidaja mulle, et peab minu sünnituslehele ainult palga lisama, aga mida ta sinna lisab, kui ma lapsehoolduspuhkusel olin? Tundub, et raamatupidaja on ebapädev antud küsimuses ja pean teda suunama, kuid ise ka ei oska.
Tänud ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan lisada see küsimus raha ja töö teemasse.Seal saad kohalikult kiirema vastuse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ta lehte ei näe, seda ei oska vastata, uurigu Haigekassast(tegu on e-haiguslehega, mida ta otsib?).
Kui sa viisid PABERKANDJAL lehe, siis ei peagi raamatupidaja tegema muud kui sellele lisama saatelehe + täitma tööandja osa.Jah, raamatupidaja peab sisestama palganr. Lhp-l töötaja puhul on see töölepingujärgne põhipalga nr st Haigekassat huvitab, ega see alla miinimumpalga pole.

http://www.haigekassa.ee/tooandjale/toovoimetusleht
/Paberkandjal töövõimetuslehe edastamine:

Tööandja esitab töövõimetuslehe (hooldusleht, sünnitusleht, lapsendamisleht ja tööandja osaluseta haigusleht) originaali või tööandja poolt hüvitamisele kuuluva lehe koopia koos saatekirja ja vajalike lisadega haigekassasse seitsme kalendripäeva jooksul alates töötajalt töövõimetuslehe saamise päevast.

Töövõimetuslehe osale „Täidab tööandja“ märgib tööandja registrikoodi, nime, töötaja põhipalga ja muud vajalikud andmed./

Kokkulepitud töötasu märkimine
http://www.haigekassa.ee/tooandjale/toovoimetusleht/kokkulepitud-tootasu-markim

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu põhjaliku vastuse eest. Täpsustaksin veel ühe asja: kas ma sain õigesti aru, et dekreediraha saan ma esialgu miinimumpalga alusel ja hiljem saan kompensatsiooni? Mis hetkel ja kelle käest ma seda kompensatsiooni saan?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, kui sinu põhipalga nr on vähemalt miinimum(355 bruto)
siis
Haigekassa maksab sünnitushüvitise miinimumpalga alusel kui eelmise(2013.a) keskmine sotsmaksustatud töine tulu puudus või oli väike=alla miinimumpalga.

Saadki 140p eest e 4,6 k eest
(4,6 x 355)-21% korraga kätte.

Kui VH(eelmisega sama) on suurem miinimumist siis saad kompensatsiooni sünnitusejärgsete dekreedipäevade eest(päeva täpsusega) koos I uue VH-ga, Pensioniametile uue lapsega VH avaldust tehes teed \”linnukese\”, et soovid sünnitushüvitise ja VH vahe kompenseerimist.

St juba saadud dekreedirahale juurde.Kui sünnib tähtajal ja dekreeti läksid 30p enne tähtaega, siis 110p eest, kui sünnib enne siis rohkem, kui sünnib hiljem siis vähem

sünnitusjärgsete dekreedipäevade arv x (VH/päev bruto – saadud dekreediraha/päev bruto)
ja
-21% ka

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.