Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohalikule ja teistele teadjatele:)

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kohalikule ja teistele teadjatele:)

Postitas:

Jään dekreeti märtsi lõpus. Puhkusepäevad eelmise aasta eest on mul kõik välja võetud. Kas ma saan õigesti aru, et see aasta on mul õigus ka töötatud kolme kuu(jaan, veebr, märts) eest mõned puhkuse päevad saada? Mille järgi puhkusepäevade arvu arvestatakse?
Iga aasta olen võtnud suvel koos põhipuhkusega välja ka kolm lapsepäeva, mida saan suurema lapse eest. Kas mul on õigus neid nüüd ka ennem dekreeti välja võtta või mis nendest päevadest saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:01; 07.02 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õigus on saada väljateenitava perioodi puhkust: perioodi eest 1.jaanuar 2012 kuni rasedus-sünnituspuhkuse(dekreedi) lõpp
sest
rsp kui töövõimetus annab ka puhkust.

Märtsi lõpus minnes lõpeb dekreet augustis.
Seega vähemalt 7 kuu puhkuse(jaanuar-juuli) teenid välja(kui mitte 8).

Kui põhipuhkus on 28p, annab iga kuu töötamist, tavapuhkust, töövõimetust

28:12=2,33 puhkusepäeva

7 kuu eest siis 7 x 2,33= 16 puhkusepäeva

Loomulikult võid võtta ka 3 lapsepuhkuse päeva lisaks.

Kirjutada puhkuseavalduse

Soovin kasutada põhipuhkust 16 puhkusepäeva ja 3 päeva lapsepuhkust, puhkust soovin alates…/kuupäev/, vahetult enne rasedus-sünnituspuhkusele jäämist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis su töölepingus on puhkuse päevade arvuks? Selle arvu jagad 366-ga (meil on liigaasta). Saad numbri (indeksi)kui palju teenid ühe päevase tööajaga puhkust aastas 1 päeva kohta. Puhkust arvutatakse sulle hetkeni kui jääd lapsehoolduspuhkusele. Ehk siis vaata kalendrisse ja arvuta rasedus-sünnituspuhkusest alguse päevast edasi 140 päeva. Kuni selle päevani teenid sa puhkuse välja. Loe kalendripäevad kokku ja korruta see alguses saadud indeksiga – saad puhkusepäevad. Lapsepäevade eest saad tasu 4,25.- euri päeva kohta ja võid need küll endale sobival hetkel välja võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:14; 07.02 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

Kasutan teema ära ja küsin ka kohalikult nõu kui tohib.
Saan aru, et sünnituspuhkus on 140 päeva. Kas seda arvestatakse alates tähtajast või siis 30 päeva enne tähtaega. Mul tähtaeg 27 august ja mõtlesin, et kas puhkuse lõpp jääb uude aastasse (2013) või vanasse aastasse. Kas on võimalik, et lähen näiteks sünnituspuhkusele mõne päeva enne tähtaega ja 140 päeva hakatakse sellest ajast arvestama?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on õigus jääda rasedus- ja sünnituspuhkusele 70 päeva enne arsti poolt määratud sünnitähtaega. Kas see on 70 päeva, 50 päeva või 33 päeva enne arsti poolt määratud lapse sünnitähtaega on su oma valik. Rasedus-sünnituspuhkusele pead jääma hilhemalt 30 päeva enne arsti poolt määratud lapse sünnikuupäeva, sest muidu kaotada rahas st sulle ei maksta dekreetrahasid nende päevade eest mis viivitasid dekreeti minekuga. Seega 27 juuli on tagumine aeg dekreeti jäämiseks ja seal arvutad edasi siis 140 päeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:14; 07.02 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohalik, oskad sa mulle mõnda konkreetset seadust välja tuua. Siis on mul ülemusele midagi ette näidata. Praegu ta üritab väita, et mul ei ole midagi saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 14:01; 07.02 14:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

VAHETULT enne dekreeti on seaduse järgi õigus saada KOGU jooksva aasta põhipuhkus, ehk siis mitte ainult dekreedi eest kogunev, vaid soovi korral kõik. Tegin selle just läbi, alguses ka väideti, et nii vist ikka ei saa, aga kuna seaduses on nii kirjas, siis sai küll. Jäin aasta esimesest tööpäevast põhipuhkusele ja sellele järgnes dekreet. Ehk siis, ei olnud mul jooksvast aastast päevagi töötatud, aga seaduse järgi on õigus jooksva aasta puhkus saada. Tegu riigiasutusega ja aktsepteeriti, meil on põhipuhkus 35 päeva. Mõtelda tuleb seda, et kas seda endale kasulikuks pead, kui võtad põhipuhkuse ette ära, siis tööle naastes pead hakkama seda tagasi töötama. Kokkuvõttes, vahet ei ole, mitu kuud oled jooksvast aastast töötanud, sul on õigus vahetult enne dekreeti kasutada jooksva aasta põhipuhkust (mite ainult töötatud aja eest või dekreedi eest kogunevat).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehtib TÖÖLEPINGU SEADUS

kus tõepoolest on kirjas
1) raseda õigus võtta puhkus tema soovil vahetult enne dekreet
ja
2) see, et käesoleva aasta puhkus tuleb anda käesoleval aastal
st
2012.a puhkus 2012.aastal.

Samas on kirjas, et kui aastas on ajavahemikke, mis puhkust ei anna(palgata puhkus, lapsehoolduspuhkus), siis kogu puhkust ei saa
st
mõistlik on võtta VÄLJATEENITAV, mitte kogu puhkus-tead ju ette, et pärast dekreeti jääd lhp-le

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]VAHETULT enne dekreeti on seaduse järgi õigus saada KOGU jooksva aasta põhipuhkus, ehk siis mitte ainult dekreedi eest kogunev, vaid soovi korral kõik. Tegin selle just läbi, alguses ka väideti, et nii vist ikka ei saa, aga kuna seaduses on nii kirjas, siis sai küll. Jäin aasta esimesest tööpäevast põhipuhkusele ja sellele järgnes dekreet. Ehk siis, ei olnud mul jooksvast aastast päevagi töötatud, aga seaduse järgi on õigus jooksva aasta puhkus saada. Tegu riigiasutusega ja aktsepteeriti, meil on põhipuhkus 35 päeva. Mõtelda tuleb seda, et kas seda endale kasulikuks pead, kui võtad põhipuhkuse ette ära, siis tööle naastes pead hakkama seda tagasi töötama. Kokkuvõttes, vahet ei ole, mitu kuud oled jooksvast aastast töötanud, sul on õigus vahetult enne dekreeti kasutada jooksva aasta põhipuhkust (mite ainult töötatud aja eest või dekreedi eest kogunevat).[/tsitaat]

Mina tegin täpselt samuti. Kuigi pidasin pika vaidluse raamatupidajaga maha. Just ise toetusin sellele paragrahv 69. Sain lõpuks, mida soovisin ning minul tuli kasulikum just puhkuse rahade laekumise pärast eelmisesse aastasse. Tööle naastes lihtsalt ei saa kohe puhkust välja võtta.

Lisaks palusin detsembrikuu palga maksta koos puhkusetasuga vanaaasta sees. Saan vanemahvitise ja dekreedirahade arvutamisel umbes 50 eurot igal kuul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohalikule ja teistele teadjatele:)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.