Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohalikule küsimus

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kohalikule küsimus

Postitas:

Tere. Tekkis küsimus seoses järgneva olukorraga. Olen lasteaias. Kõrvalrühmas jäi õpetaja haigeks. Asendusõpetaja palkamise asemel anti see rühm mulle ehk siis 2 rühma pandi kokku. Kas ja millise seadusege selline asi reguleeritud on.
Teine variant, mida ka kasutatakse on see, et õpetaja abi on üksinda rühmas päev läbi. Kas see on lubatud? Sest minu teada ei vastuta õpetaja abi ju laste eest. Pealegi jääb tal siis ju oma töö tegemata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 10:05; 17.01 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ainus, millest saad lähtuda on Koolieelse lasteasutuse seadus, kus on kirjas, kui suur võib rühm olla.

https://www.riigiteataja.ee/akt/114032011006

Kas seda normi rikuti?
St kas konkreetselt tuli töötada
sõimerühmas rohkem kui 14 last, lasteaiarühmas rohkem kui 20 last, liitrühmas rohkem kui 18 last?

Kui ei, siis pole seadust, mille kohaselt pead 1.septembrist kuni 31.augustini töötama just selles ruumis, nende konkreetsete lastega(seda ju ei ole töölepingus kirjas?) st võib teha töös ümberkorraldusi küll kui töö seda nõuab.

Õpetaja abi ei saa täita õpetaja tööülesandeid, kui tal puudub vastav kvalifikatsioon ning temaga pole sõlmitud vastavat lepingu lisa ja ta tõesti ei vastuta otseselt laste elu ja tervise eest (kui tal on haridus ja lepingu lisa, või rakendatakse võimalust keskharidusega inimesega tähtajalise asenduslepingu sõlmimiseks siis saab kõik, sh vastutuse)- kui direktor andis sellise korralduse, siis vastutab tema.

Sel juhul töötab ta õpetajana. Ja samaaegselt ei tööta õpetaja abina (st need tööajad ei saa kattuda)
Ühelt töötajalt ei saa samaaegselt nõuda 2 töötaja ametiülesannete täitmist st õpetaja ja õpetaja abi kõigi tööülesannete täitmist…kui õpetaja abi aga jätab tegemata näiteks niiske koristuse vms on see juba tervisekaitsenõuete rikkumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, lapsi oli kokku rohkem kui ühes rühmas ettenähtud. Selle peale ütles direktor, et see number kehtib ainult rühma moodustamise korral, mitte aga antud juhul ehk praegu on mul 2 rühma, mitte üks.
Ütles ka, et minul on tööaeg ja pole õigust keelduda. Minu jaoks on see aga üle mõistuse olukord. Lapsed on väiksed, õue minnes ja tulles tuleb kõiki aidata ja teha seda nii kiiresti, et kellelgi palav poleks. Kõiki lapsi tuleb jälgida. Õppetöö kannatab. Ja ega lastelgi hea ole sellises karjas olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.01 10:05; 17.01 12:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa küsi tööinspektsioonist http://www.ti.ee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oh, ära räägi… meie laste aias on olnud olukordi, kus pannakse rühmad kokku ja ühe õpetaja järelvalve all on päev otsa 42 last 🙁

mu mõistus tõrgub uskumast, et selline töökorraldus on lubatud, kujutan ette, millise pinge all on õpetaja. lasteaia pidaja on kov, võid ka sealt küsida (suures linnas haridusamet/osakond, väikses keegi ametnik, kes lasteasutustega tegeleb). tööinspektsioon oskab tõenäoliselt ka vastata, nagu juba soovitatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga siis kas tööinspektsioonist küsida mis sellisest loost saab. Ilmselgelt ei ole tegemist pädeva juhataja ja ta tuleb korrale kutsuda. Kes tegeleb juhatajate järelvalvega? KOV või haridusamet. Pöördu siis sinnapoole.

Ausaltõeldes oleksin mina, lapsevanemama, väga kuri sellise olukorra peale. Õpetajal on ainult 2 kätt ja kaks silma. Ta ei ole imemasin ega robot. Ja sellised ülerahvastatud olukorrad kutsuvad õnnetusi ligi. Õpetaja on ka inimene ja loomulikult annab endast 100%, et tagada kõikide laste ohutus aga õnnetuse juhtumiseks on vaja ainult sekundit. Meenutagem siinkohal seda lugu mis juhtus alles mõnda aega tagasi kus laps õues mängides redelil ennast üles poos. Too kasvataja oli ka lastega üksi ja lapsi oli palju. Nüüd tehakse kasvataja süüdlaseks. Aga kuidas ei saada aru sellest, et samal ajal kui kasvataja ntx ühel nuuskab nina ja teisel paneb kinnast kätte on ülejäänud 20+ last ju sisuliselt ilma valveta kuna ta lihtsalt ei suuda kõikidel üksi silma peal hoida.

Kui mina sellist olukorda lasteaias näeksin siis teeksin sellest avalduse juhataja tööpädevuse kohta.

Parem karta kui kahetseda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohalikule küsimus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.