Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohalikule: Lapsehoolduspuhkus ja uus töökoht

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kohalikule: Lapsehoolduspuhkus ja uus töökoht

Postitas:

Tere!
Kas keegi, äkki Kohalik, oskab aidata rumalas küsimuses. Laps aasta ja kaheksa kuune. Olen lapsehoolduspuhkusel. Sain uue tööpakkumise uues firmas. Kas on võimalik olla vanas ettevõttes lapsehoolduspuhkusel ja uues töötada? Mõistus ütleb, et ei saa olla korraga tööl ja puhkusel. Aga äkki? Miks küsin seda, et tagavara väljapääs oleks olemas. Et kui see uus koht ei sobi ükskõik mis põhjusel, siis oleks vana koht veel alles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, inimese töölepingute arv pole piiratud.

Seega võib korraga olla mitu lepingut.
Võid lepingu sõlmida ja töötada.

Kuna see on hoopis teine töökoht, siis see, et sa oled lhp-l mujalt ei puutu kuidagi asjasse(mäletad, kellele sa kirjutasid lhp avalduse? selles firmas see kehtibki=õigus mitte tööle minna kas või lapse 3a saamiseni. mitte mujal)

JAH, võid olla lhp-l oma nn põhitöökohast ja II kohal töötada (v a kui põhitöökoha lepingus on konkurentsikeeld).

Sest puhkusel oled ühest ametist/ühest kohast, II kohas töötad.
Ka muidu on täiesti võimalik(on ju inimesi, kes töötavadki mitmel kohal) puhkused eri töökohtadel võtta eri ajal, ka põhipuhkus.

Otsuse, kummas kohas jätkad (st ühes esitada lahkumisavaldus 30p ette) tuleb teha lapse 3a saamisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See küll hea uudis 🙂 Ka mina olen lhp, laps 1,4ne ja plaan kuu aja pärast tööle minna, kuid kuluaarides tean, et minu praegune töökoht on koondatud (tean, et firma ei saa seda teha minu lhp ajal, kuid kohe esimesel tööpäeval siiski saavad :S).
Seepärast oleks ju kindlam kohe teine töökoht otsida ja lasta esimesel kohal oodata (majanduslikult ennekõike).
Minu küsimus on see, kas ma pean oma praegust tööandjat teavitama, et lähen teise kohta tööle? Millised riskid sellega kaasnevad minu praegusele töökohale? Kas sel juhul on tööandjal mind kohe õigus ehk koondamise asemel vallandada (usalduse kaotamise tõttu näiteks), kui olen teises firmas tööle asunud? Konkureerivasse firmasse soov ei ole minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 17:16; 14.08 01:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei pea teavitama.

Peaksid ainult juhul, kui sinu töölepingus on konkurendi juures töötamise keeld.
Kas on?

Kui ei ole, siis…
Mingeid riske ma küll ei oska välja tuua.
Loomulikult ei võrdu lhp ajal mujal töötamine kuidagi usalduse kaotamisega, ega sa pole tööandja omand, et töötamine mujal välistatud ja karistatav.
Ei, ei saa vallandada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suurimad tänud! /Kägu | 13/08/2012 17:16/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.08 17:16; 14.08 01:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohalikule: Lapsehoolduspuhkus ja uus töökoht

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.