Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohalikule – töökoha vahetus lapsehoolduspuhkuse ajal

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kohalikule – töökoha vahetus lapsehoolduspuhkuse ajal

Postitas:

Olen hetkel rasedus-sünnituspuhkusel, mis lõppeb 30.09.2012. Läksin täna lapsehoolduspuhkusele jäämiseks avaldust esitama, aga avastasin, et olen sattunud üsna kummalisse olukorda.
Mul on tähtajaline tööleping, mis lõppeb 31.12.2013. Samas ei soovi ma sellele töökohale naasta ja jaanuarist 2013 oodatakse mind uuele kohale (konkureerivasse asutusse). Sellest uuest kohast sooviksin tegelikult ka jääda esialgu lapsehoolduspuhkusele ja ehk sügisest 2013 osalise koormusega tööle asuda (sellega on uus tööandja päri, aga on see ikka juriidiliselt võimalik).
Minu küsimused:
Esiteks, kas on OK, et esitan praegu lapsehoolduspuhkuse avalduse kuni oma tähtajalise töölepingu lõpuni ja seejärel lahkumisavalduse alates 31.12.2012 (või oleks korrektsem esitada ka lapsehoolduspuhkuse avaldus kuni käesoleva aasta lõpuni?)? Seejärel sõlmin uue tööandjaga lepingu alates 01.01.2013 ja esitan uuele tööandjale jälle lapsehoolduspuhkuse avalduse kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni (tegelikult naaseksin tööle kindlasti varem). Töölepingu sõlmimisest uuest aastast on huvitatud uus tööandja (seotud projekti rahastamisega).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töökohtade arv ei ole piiratud. Võib olla mitu töökohta. Võid olla mõlemast lapsehoolduspuhkusel, aga võid ka ühest olla LHP ja samas töötada teises.

Takistuseks võib olla ainult konkurentsipiirangu kokkulepe, kui sul peaks olema see praeguse tööandjaga sõlmitud?

Kui konkurentsipiirangu kokkulepet pole, siis võid vabalt olla praegusest kohast LHP ja asuda tööle teises kohas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konkurentsipiirangu kokkulepe on praeguses töölepingus sees jah. Ja saab olema ka uues töölepingus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]sasipesa kirjutas:[/small]
[tsitaat]Konkurentsipiirangu kokkulepe on praeguses töölepingus sees jah. Ja saab olema ka uues töölepingus.[/tsitaat]sel juhul pead lähtuma sellest, st vana töölepingu pead kindlasti enne ära lõpetama, aga edasine sõltub juba konkreetsest leppest, kas võib sõlmida kohe uue lepingu või on ette nähtud ka mingi üleminekuaeg. lisaks olgu öeldud, et tegelikult kehtib konkurentsipiirang vaid sel juhul, kui tööandja maksab selle eest lisatasu, st p-m peaks tööandja maksma seda ka LHP ja peale töölepingu lõppemist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohalikule – töökoha vahetus lapsehoolduspuhkuse ajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.