Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. kohalikule veel üks küsimus

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: kohalikule veel üks küsimus

Postitas:

Kallis kohalik,

Kas oskad mulle öelda seaduse ja paragrahvi, mille kohaselt peab tööandja töölepingu lõpetamisel raha ENNE lõpetamist minu arvele kandma? Minu tööandja nimelt väidab, et enne pean mina kinnitama, et mul pretsensioone ei ole ja alles siis kantakse minu lõpparve mulle üle.:)

Ja veel – olen olnud kodus alates juulist 2009 (seal sees on kaks kergemale tööle viimise lehte ja kaks sünnituslehte) ja enne seda väljateenitud puhkus on mul kasutamata, s.t. mul polegi olnud võimalust seda kasutada. Kas sellises olukorras ka see vana puhkus aegub millalgi või on tööandja ikka kohustatud selle mulle töölepingu lõpetamisel kompenseerima?

Tänan!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kaga kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kallis kohalik,

Kas oskad mulle öelda seaduse ja paragrahvi, mille kohaselt peab tööandja töölepingu lõpetamisel raha ENNE lõpetamist minu arvele kandma? [/tsitaat]
Sellist seadusepügalat ei ole. ENNE lepingu lõppemist lõpparvet välja ei maksta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, aga selline seadusepügal peaks olema, et lõpparve makstakse välja viimasel tööpäeval? Lepingu lõpetamisel allkirjastan teksti: olen saanud kätte lõpparve selles summas jne. Kuidas ma saan siis kindel olla, et minu arvele pärast sellise lause allkirjastamist ka midagi laekub?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne ei kirjuta kuskile alla, kui lõpparve käes. Kohe kindlasti.

Kasutamata puhkuse komp. pead saama lõpparvega. Nii see, mis jäi töötades kui ka haiguslehtede ja rasedus-sünnituspuhkuse(dekreedi) ajal kogunenu. Rsp ja lhp ajal aegumine peatus, seega pole aegunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 14:01; 09.01 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tahagi enne alla kirjutada, kui lõpparve on käes, aga mul on vaja seda tööandjale põhjendada, sest tema tahab just enne minu allkirja, väites, et seadus nii nõuabki, ja siis ausõna mulle raha üle kanda. Aga mul on põhjust tööandjat mitte usaldada. Samas on see ju täitsa ebaloogiline, et algul pean kinnitama, et olen saanud kätte lõpparve ja pretensioone ei oma, kui tegelikult ma pole seda allkirjastamise hetkeks saanud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöördu Tööinspektsiooni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.01 14:01; 09.01 14:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sinul on õigus enne kõik kätte saada. Töölepingu lõpp vormistatakse siis, kui kummalgi poolel pole teisele enam ühtki nõuet ja kõik on käes.
Aluseks
TLS
https://www.riigiteataja.ee/akt/122122012029

§ 84. Nõuete sissenõutavus töölepingu lõppemisel

(1) Töölepingu lõppemisega muutuvad kõik töösuhtest tulenevad nõuded sissenõutavaks.

———————
http://www.raamatupidaja.ee/article/2011/4/26/millest_koosneb_lopparve
Kuna pooled lõpetavad suhte, peavad nad hiljemalt töölepingu lõppemisel täitma ka viimased vastastikused kohustused. Töötaja peab eelkõige tagastama tema kasutuses olevad töövahendid. Tööandja peab maksma töötajale kõik töötaja väljateenitud summad. Samas võib ka tööandjal olla töötaja vastu rahalisi nõudeid, nt välja teenimata puhkusehüvitise tagastamine või töötaja tekitatud kahju hüvitamise nõue.

Töölepingu seaduse (TLS) kohaselt muutuvad töölepingu lõppemisega kõik töösuhtest tulenevad nõuded sissenõutavaks (TLS § 84 lg 1). Teisisõnu tekib töötajal õigus nõuda tööandjalt rahaliste kohustuste täitmist.

Tööandja peab maksma töölepingu lõppemise päeval töötajale kõik väljateenitud tasud (töötasu, kasutamata puhkuse hüvitise jne). Lisaks tuleb tal hüvitada töötajale tööülesannete täitmisega seotud kulud, eelkõige lähetusega seotud kulud.
——————-

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kohalikule veel üks küsimus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.