Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohalikule….

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Kohalikule….

Postitas:

Palun Sinu abi veidi.Esimene laps on siis kui teine sünnib 1a.ja 1 kuu vana.Olen hetkel ka lhp.Esimesega läksin dek.70 päeva enne tähtaega.Kuidas oleks nüüd kasulikum ,kas 30 või 70 päeva enne?Või ei ole sellel mingisugust vahet kui nagunii olin eelmine aasta lapsega kodune.Ning kuidas on kasulikum nüüd ka dek.eest puhkus välja võtta?Esimesega võtsin enne dek.algust ja kohe tuli dek.järgi.Kas seekord ka teha nii ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks võtta puhkust, kui sa nagunii puhkad (oled lapsehoolduspuhkusel) ja lisaks veel eelmise lapsega laekub ka vanemahüvitis?

Mina küll ei soovitaks praegu puhkust võtta. Jäta selleks ajaks kui teise lapsega ka vanemahüvitis läbi – saad vajadusel kauem kodus olla nii, et ka mingi raha arvele saad.

Dekreeti kasulik jääda viimasel võimalusel, s.o 30 päeva enne tähtaega. Dekreet ja eelmise lapse VH võivad kattuda, dekreediraha VH suurust ei vähenda, kuna see pole töine tulu.

Kui eelmisel kalendriaastal töötanud pole, kuid töölepingus töötasu vähemalt miinimum, saad dekreediraha miinimumi alusel, s.o 1353 EUR bruto ehk 1068 EUR neto.

Miks viimasel võimalusel dekreeti?
Selleks, et I ja II lapse VH ei kattuks – makstaks ju ikka ühte. Lisaks kompenseeritakse pärast lapse sündi jäävad need dekreedipäevad, mil enam esimese lapsega VH ei saa, kuni VH suuruseni (kui selliseid päevi jääb).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Puhkust ei võta.

Dekreeti viimasel võimalusel st 30p enne tähtaega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud Teile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohalikule….

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.