Esileht Väikelaps kohe 5ks saav laps õppinud Youtube’i abil ära inglise keele

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: kohe 5ks saav laps õppinud Youtube’i abil ära inglise keele

Postitas:

meil siis selline asi juhtunud. juba üle aasta lobiseb laps aeg-ajalt inglise keeles, nii perega kui oma mänguasjadega mängides. ja mitte mingi suvaline pudi-inglise keel, vaid ikka nagu päris. u 2aastaselt hakkasime youtube’ist ingliskeelseid hälli- ja lastelaule, ka leogovideoid, my little pony videoid vaatama ja sealt see keel siis hakkas tasapisi tulema.
alul oli üllatus ikka päris suur..lasteaias ka õpetajad ahhetasid, et laps äkki inglise keelt rääkima hakanud..nüüd oleme sellega harjunud ja räägime vahel perega kõik inglise keelt. eile just üllatusin taas, kui koer kraapis ust, et välja saada, ja laps hüüab mulle ‘he wants to go outside’– no täitsa nali kohe:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.09 00:33; 30.09 11:15; 30.09 13:25; 30.09 13:31; 30.09 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole see midagi haruldast. Mul samavana laps ja multikate kaudu samuti ära õppinud inglise keele, samuti hulga väljendeid hispaania keeles. Mõnel lihtsalt on hea mälu ja keeletaju. Kui seda rakendada ja lapsega selles keeles ka rääkida, siis on kooli minnes mõnus põhi all. Hea ju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.09 06:00; 30.09 11:35; 30.09 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi särnast toimus ka meie peres. Oma emakeeles laps alustas rääkima hilinemisega-pidime palju käima logopeedi juures. Tema lemmik oli väga vaadata multifilmi käsnakallest( tol ajal see oli ainult inglise keeles) siis 7a ülatuseks selgus, et oskab inglise keelt. Nüüd õpib 8kl ja inglise keele süvarühmas – palju räägib ja loeb raamatuid või ajakirjendust; lisaks kõik tasemetööd saab 5+.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näide sugulastelt. Laps fännas inglise keelset lastekanalit ja kohati, ema tunnistab, oli see lapsehoidjaks, et saaks rahus kodutöid teha vms.Nii 2,5aastani

Laps hakkas kasutama ik väljendeid ja sõnu…aga eesti keel hilistus ja selles laps vaid imiteeris rääkimist.
Logopeedi abiga ja lasteaeda minnes läks üle 2a, et tekiks emakeelne kõne ja see on praegugi väga väikese sõnavaraga ja grammatiliselt vale. Ja inglise keel kadus.

St
kui emakeelse kõnega kõik ok, miks mitte.
Kui emakeel ei tule(hilistunud) või tekib segakeel, pigem rääkige lapsega eesti keeles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tüdruk jällegi vene keelega sina peal, 4a ja laseb vene keeles nii, et vähe pole. Sellises vanuses nad haaravad väga hästi. Kõik imestavad, mängib vene keeles ja lasteaias suhtleb ka mõnega vene lapsega vene keeles. Väidetavalt hääldus perfektne ja ütleb õigeid asju õigel hetkel. Võimalik, et see möödub vaikselt..
Tema vaatab vene lapsi youtube’s mängimas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on lood lapse emakeelega? Kui see on eakohane, on kõik väga hästi ja lapsel on ilmselt ka annet keeltele. Kui emakeele tase on kehvem kui eakaaslastele, siis laps on lihtsalt liiga palju telekat/arvutit vahtinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas on lood lapse emakeelega? Kui see on eakohane, on kõik väga hästi ja lapsel on ilmselt ka annet keeltele. Kui emakeele tase on kehvem kui eakaaslastele, siis laps on lihtsalt liiga palju telekat/arvutit vahtinud.

Arvan sama. Iseenesest pole võõrkeeleoskuses mitte midagi halba. Aga see ei peaks tulema emakeele arvelt.
Olen ise elukutselt keeletoimetaja ning tekste korrigeerides torkab silma aasta-aastalt üha vaesestuv keel. Kusjuures see puudutab nii eesti kui ka inglise keelt. Tänapäeval ei osata enam ühtki keelt põhjalikult, vaid kõike nii, et saab olmeeluga enam-vähem hakkama. Aga ei enamat. Kujundlikku keelt ja kontekstiga täpselt nagu rusikas silmaauku haakuvaid kõnekujundeid kohtab üha harvemini. Üha levinum on raporteeriv kirjastiil.

Seega suhtuksin mina lapse võõrkeeleoskusesse toetavalt, ent oma kodus räägiks siiski oma lapsega emakeeles. Samuti loeksin talle iga päev ette emakeelseid raamatuid ja seletaksin lahti teostes ettetulevaid kõnekujundeid, väljendeid ja vanasõnu. Kooli minnes ei koosne lapse päev ju sugugi ainult inglise keele tundidest, vaid enamuse ajast peab ta siiski emakeeles hakkama saama – lugema eestikeelset kohustuslikku kirjandust, matemaatikas töökäskudest aru saama jne. Kui need asjad lonkavad, siis on tal raske olla edukas õpilane.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

emakeelega ehk eesti keelega on kõik korras, suur sõnavara ja hea eneseväljendusoskus, loeme ja räägime palju ja enamasti ikka eesti keeles, vahel harva natuke sekka inglise keeles.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.09 00:33; 30.09 11:15; 30.09 13:25; 30.09 13:31; 30.09 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised lapsevanemad panevad mind alati imestama, kes arvavad, et lapse oskus mõnd lauset inglise keeles rääkida kaalub üles hea emakeeleoskuse. Ma kogu aeg keelan oma last, et ta ei kasutaks ingliskeelseid sõnu ja väljendeid. Loomulikult hakkavad keeled lastele hästi külge, aga kõige olulisem on hea emakeel. Ühel hetkel läheb laps kooli ja peab hakkama raamatuid lugema, tekstülesandeid lahendama ja kirjandeid kirjutama. Inglise keel on vaid murdosa kooliprogrammist ja see tuleb tänastel noortel tänu filmidele ja mängudele nagunii kergelt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te arvate, et lapse emakeele tase peab siis kehv olema? Mõelge nüüd loogiliselt. Kui laps haarab erinevaid väljendeid tihedast teaduslikust tekstist, vaadates loodusdokki, siis ei saa ju olla, et tal puudub keelevaist. Kui keelevaist on hea, siis loomulikult oskab ta ka emakeelt. Kui nüüd võtta kokku see aeg, mida laps võõrkeeles päeva jooksul räägib, on see ju vaid napid 10-30 min kokku. Mis keelevõõrandumisest me räägime? Ega ta ju sünnist saati inglise keelt ei kuulnud, ikka seal 3.eluaasta ringis hakkab tekkima arusaam, et keeli on teisigi.
Mina olen ise õpetaja, pole ma sundinud oma last, 5a, kordagi lugema ega tähti tundma, arvutama ka mitte. Kõik on tulnud läbi mängu, lapse enda huvi ja üllatus-üllatus – ka lasteaiast. Nimelt seal hakkas laps sõnu kokku lugema. Meil on väga tugev noor õpetaja. Ma tean, mida drillimine teeb ja oma lapsele ma seda ei taha. Laps tunneb ise huvi, väga tore on mingi hetk bussipeatuses seistes vastata lapse küsimusele, mis täht seal on, on et see on l (kirjatähed siis) ja laps teatab siis rahumeeli, et siia on “maalimiskursus” kirjutatud. Selliseid ahaa-hetki on oi kui palju. Kiidan ja elu läheb edasi.
Inglise keeles räägib ta isaga, siis kui tuju tuleb, tavaliselt enne magamaminekut ja raamatu ettelugemist. Väljendid, mida kuust kuusse ikka ja jälle kuuleb, jäävad ju meelde. Ei vahi päevad läbi telekat, kuid multikad korduvad, salmid neis korduvad. Vaatamegi keeleõppemultikaid nagu Dora. Ja siis läheb laps hommikul lasteaeda, turnib kividel ja laulab: “Arriba – up, abaho – down”. Mis selles halba on? Eesti keeles on tal ka palju põnevaid väljendeid, k.a vanaemadeaegseid, neid kuuleb nt söögitädilt, loeme raamatutest ja selgitame.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.09 06:00; 30.09 11:35; 30.09 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanem tütar sai just neljaseks. On sünnist saadik kuulnud eesti keelt, vene keelt ja inglise keelt. Mina räägin alati eesti keeles lastega, mees rääkis algul ka eesti keeles, aga õnneks ikka sai aru, et peaks hakkama omas keeles rääkima ja nii lapse kaheaastaseks saades hakkas rääkima temaga vene keeles. Multikaid vaatab enamasti vene või inglise keeles. Mehega omavahel suhtleme enamasti inglise keeles ja meil käib palju rahvusvahelisi külalisi, kellega ka suhtluskeeleks inglise keel. Nüüd elame aga hoopis Hispaanias ja hetkel on olukord selline, et suhtleb vabalt eesti ja vene keeles, suhtleb ka inglise keeles, kuigi aru saab sellest palju rohkem kui ise räägib (siiski räägib meie külalistega inglise keeles ilusti vajadusel). Vaikselt hakkab ka hispaania keel tulema. Kui lasteaeda läheb nüüd, siis ehk õpib ka hispaania ja katalani keele ära.

Lapsed on võimelised õppima kuni 5 keelt korraga, kui nad seda päevas piisavalt palju kuulevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 13:08; 30.09 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sellega seotud mure lausa, laps on 2,5 ja mõned sõnad räägib eesti, mõned inglise keeles. Kodune keel on eesti keel, inglise keelt kuuleb samuti ainult youtube videost või siis vahel harva telekast. Muidu oleks ju tore, kui saaks kaks keelt selgeks, kuid praegu ajab ta küll keeled segamini. Mõne asja nimetab eesti, teise inglise keeles. Ise aru ei saa, et need erinevad keeled on vist. Kas on lootust, et läheb üle ja räägib ikka ilusti eesti keeles ning oskab sõnu ja väljendeid ka inglise keeles? Või tuleks rangelt youtube lastelaulude vaatamine lõpetada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul väiksem sai just kaheseks ja ütleb ka erinevates keeltes sõnu. Eesti ja vene keeles segamini nt, aga arvan, et kui saab suuremaks, siis hakkab paremini eristama ikka 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 13:08; 30.09 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellised lapsevanemad panevad mind alati imestama, kes arvavad, et lapse oskus mõnd lauset inglise keeles rääkida kaalub üles hea emakeeleoskuse.

olen teemaalgataja. ja olen imestunud: kas mina väitsin, et minu jaoks on lapse inglise keel tähtsam kui emakeel? Ei, ma ei ole midagi sellist väitnud. Ma olen lapse emakeeleoskusele piisavalt rõhku pannud, seda arendanud ja ise lapsega palju ja korrektses keeles rääkinud, ja tulemuseks on, et laps räägib ka emakeelt väga kenasti ja tal on rikkalik sõnavara. Lisaks räägib ka inglise keelt ja seda on naljakas kõrvalt vaadata ja jälgida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.09 00:33; 30.09 11:15; 30.09 13:25; 30.09 13:31; 30.09 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2.2 aastane hakkas rääkima sõunu inglise keeles samuti. Kodune keel on inglise keeles aga kasutuses 3 keelt mina räägin lapsega oma keeles isa omas ja kodune inglise keel. Laps saab aru käsklustest kõigis kolmes keeles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest väga tore. Ise õppisin umbes 7-8-aastaselt ära saksa keele tänu Saksa kanalitele. Saksa keelt koolis ei õppinud, alles gümnaasiumis paar aastat. Tegin koolieksami ära paremate punktidega kui need õpilased, kes hakkasid saksa keelt õppima 3. klassis (ise valisin 3. klassis inglise keele). Eesti filoloog olen ka ;P

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on lootust, et läheb üle ja räägib ikka ilusti eesti keeles ning oskab sõnu ja väljendeid ka inglise keeles? Või tuleks rangelt youtube lastelaulude vaatamine lõpetada?

olen teemaalgataja. Oma lapse pealt ütleksin, et muretsemiseks küll põhjust pole. Minu laps ütles ka selles vanuses teatud asjade kohta ingliskeelse sõna (nt värvinimetused, mõni loomanimetus jms). Kui ta ütleb inglise keeles, siis sina võiks sama sõna/fraasi eesti keeles järgi korrata, et lapsel kinnistuks ka eestikeelne nimetus.
Minu laps saab kohe 5 ja ütleb ka praegu mõne sõna eestikeelses jutus inglise keeles, mina ütlen sama eesti keeles (nt siil) ja erilist keelte sassiminekuprobleemi pole nagu olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.09 00:33; 30.09 11:15; 30.09 13:25; 30.09 13:31; 30.09 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hmm, kas sul endal peas häirekell ei hakka lööma, et võibolla on su laps liiga palju internetis passinud? mu meelest pole see küll asi, millega uhkustada või mille üle naljatada…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 13:54; 30.09 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

häirekellaks nagu otseselt põhjust ei näe, tänan muretsemast:)
kuna käime palju õues, matkamas, külas jms, loeme raamatuid, räägime omavahel (ei passi tunde netis jutuubis) jne..siis arvan, et tegu on lapsega, kellel on ülihea keelevaist. Olen ise keeleinimene, suguvõsas neid palju, lisaks on ka elukaaslane alles pärast keskkooli inglise keele iseseisvalt töö käigus omandanud, ilma kursustel käimata, loeb ja kirjutab soravalt, mis samuti minus hämmingut tekitab, kuna ise olen õppinud terve kooliaja inglise keelt.
nii et jah, me oleme perekond Andekad 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 30.09 00:33; 30.09 11:15; 30.09 13:25; 30.09 13:31; 30.09 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

inglise keelt on tänapäeval igal pool, et ei pea perekond Andekas olema selleks, et külge see hakkaks. Pigem on kummaline, kui keegi seda ei oska. Neljaaastased internetisõltlased on küll erandid veel õnneks siiamaani.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.09 13:54; 30.09 14:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps räägib seda, mida ta kuuleb. Kakskeelses peres on loomulik, et laps õpib märkamatult ära nii isa kui ka ema keele, sest ta viibib vastavas kekskkonnas ja kuuleb pidevalt ka teist keelt. Kui aga ühe kodukeelega peres olev laps hakkab suhtlema võõrkeeles, siis tähendab see seda, et ta veedab suurema osa oma elust ekraani ees, kus ta seda teist keelt kuuleb. Võõrkeeleoskus on iseenesest ju hea, kuid mille arvelt see tuleb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui minu laps hakkaks niimoodi inglise keelt kõnelema poleks ma mitte selle üle uhke vaid mul hakkaks peas mingi alarm tööle, et kas mu laps ei veeda mitte üleliia palju aega teleka või arvuti seltsis. Minu 6a laps räägib ka inglise keelt noh nö algtasemel, aga seda õppis ta inglise keele huviringis lasteaias ja mitte teleka abiga ja selle üle olen ma küll uhke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps natuke palju ei viibi nutiseadmete seltsis? Ma mõistaks, kui kohe seitsmeseks saav laps oskaks rääkida, aga kui kohe viieseks saav laps oskab nii palju rääkida, siis kui noorelt ta juba arvutimaailmaga tuttavaks sai?
Tean ühte ema, kes oli väga õnnelik, uhke ja rõõmus oma lapse üle, kes oskas inglis keeles lugeda numbreid. Laps oli neljane. Kurb oli aga see, et laps ei rääkinud ühtegi sõna emakeeles. Lapsel olid tugevad käitumishäired ning lisaks arengus mahajäämuse tunnuseid. Seda vanemad ei märganud. Kõige suurem süüdlane oligi see, et lapsel lasti arvutis olla nii palju, kui ise tahab. Kui oli vaja, et laps oleks omaette ja ei tüütaks, anti arvuti. Ja hiljem laps lihtsalt nõudis nii kaua, kuni vanemad alla andsid (karjumine, kisa, löömine jms).
Ma ei taha seda öelda, et Teie laps selline on, aga lihtsalt tähelepanek, mida arvutimaailm teha võib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi kord päevas ühte multikat vaadates hakkab 2-3aasta jooksul midagi külge. Keeleõppemultikate ülesehitus on ju teine. Vaevalt kõigi nende, kes oma kogemusi lapse keeleõppest jagasid, lapsed hommikust õhtuni telekas või arvutis istuvad. Minu oma küll mitte. On perioode, kus ta on seal kauem, on päevi, kus ei saa ühtki multikat, vaatame loodussaateid või üldse on telekas kinni. Midagi peas ei helise, ärge muretsege.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.09 06:00; 30.09 11:35; 30.09 17:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

me elame väga eraldatud kohas, omavanuseid njetu, laps õppis inglisekeelsest multikakanalist kah keele ära, nüüd saab koolis inglise keeles märkusi, puhtalt igavusest kipub tunnis lolli mängima 😀 samas on see oht ka, et kuna peab ennast liiga targaks, siis ükskord see talle kätte maksab.
tänapäeval pole selline keeleõpe midagi haruldast, lihtsalt jääb külge, tore on ju

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2.2 aastane hakkas rääkima sõunu inglise keeles samuti. Kodune keel on inglise keeles aga kasutuses 3 keelt mina räägin lapsega oma keeles isa omas ja kodune inglise keel. Laps saab aru käsklustest kõigis kolmes keeles.

Ole palun hea ja õpi ise ennast eesti keeles selgelt väljendama ja katsu ka lapsele õpetada. Hetkel ei saa ma üldse aru, mida sa räägid, su eesti keel on nii vigane. Kas su inglise keel on parem? Kui sa sel tasemel kõikides keeltes oled ja su laps ainult nii segast keelt kuulebki, läheb tal hiljem väga raskeks, sest ei oska ühtegi keelt õigesti rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu vaene laps, kes sai juba neljaseks, ei ole üldse ingliskeelseid asju näinud. eestikeelseid multikaid saab ka ainult hommikul enne lasteaeda 15 minutit. ilmselt ei ole eriti konkurentsivõimeline tulevikus, kui teised kõik inglise keelt vabalt räägivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Midagi särnast toimus ka meie peres. Oma emakeeles laps alustas rääkima hilinemisega-pidime palju käima logopeedi juures. Tema lemmik oli väga vaadata multifilmi käsnakallest( tol ajal see oli ainult inglise keeles) siis 7a ülatuseks selgus, et oskab inglise keelt. Nüüd õpib 8kl ja inglise keele süvarühmas – palju räägib ja loeb raamatuid või ajakirjendust; lisaks kõik tasemetööd saab 5+.

ja siis veel osa mammasid kobiseb, et oi oi oi, laps ei tohi multikaid vaadata, nii väike ja jääb arengus maha, mida iganes häma, tegelikult on hoopis kasu nagu näha. Liiga kiireid ja agressiivseid multse pole vaja, millest midagi ei õpi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )


Esileht Väikelaps kohe 5ks saav laps õppinud Youtube’i abil ära inglise keele

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.