Esileht Kodunurk Kiiresti valmivad maitsvad toidud

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )

Teema: Kiiresti valmivad maitsvad toidud

Postitas:

Mida sööte lõuna ajal või õhtul kergemaks kõhutäieks, kui pole aega korralikku toitu valmistada? No midagi, mis täidaks kõhtu võrdväärselt võileibadega… Ise teen 1x päevas sooja toidu ja hommikuti sageli putru, aga just muuks kergemaks söögikorraks pole üldse ideid ja võileibadet on nii siiber.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodujuustusalateid, sisse panen mida leian.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toorest lõhe avokaadoga, keefir.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kiiresti ja lihtsalt valmiv

http://toidutare.ee/kasutajate_retseptid/11A8E/

Ma Vegetat ei pane ja sinki enamasti ka mitte.

Kõhu teeb korralikult täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maisimannapuder saab väga kiiresti valmis, kui vee kannus keema ajad. 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sööte lõuna ajal või õhtul kergemaks kõhutäieks, kui pole aega korralikku toitu valmistada? No midagi, mis täidaks kõhtu võrdväärselt võileibadega… Ise teen 1x päevas sooja toidu ja hommikuti sageli putru, aga just muuks kergemaks söögikorraks pole üldse ideid ja võileibadet on nii siiber.

Minu jaoks on “kerge kõhutäis” ja “kiire toit” kaks iseasja. Võileib ei ole kindlasti esimene, salat jälle mitte teine.

Minu jaoks on toit oluline ja kõige alus, sellega ma ei kiirusta. Tahan, et kõik oleks barlanksis ja saaksin oma portsust maksimaalsed tulemused ja naudingu.
Kaaluprobleeme ei ole, aga see ei tähenda, et vuhiksin võileibu süüa, kuna see on ju “kiire”. Pigem eelistan korralikku rohelist salatit ja sinna juurde/ sisse kvaliteetset lisandit kas linnu või mereanni näol. Söön ka loomaliha, kuigi peale liha söömist on alati raske olla, seega eelistan heleda lihaga kergemaid tegelasi. Nende valmistamine käib ka kiiremalt.

Söön väga palju aedvilju (puuviljad ei meeldi) ja mul on sügavkülmas oma aia brokkolid, lillakspad, herned, porgandid, juursellerid, kaalikad jne., mis portsudega tükeldatuna karpides ja mille aurutamine käib väga kiirelt. Peale selitatud või ja mmm! 🙂 Aega võtab tõesti vaid minuteid.

Suvel on väliköögil oluline osa ja grill ning suitsuahi pea igapäevased “kodumasinad”. Tõsi, et söe saamiseks läheb omajagu aega (ma ei kasuta valmissütt, põletan ise) ja suitsuahjuga veelgi enam, aga siis teen ka veidi rohkem valmis, sest külm kala või liha on head ka järgmisel päeval salatis, tükeldatuna pannkoogi vahel või lahtise piruka peal. Mina leian, et selleks, et järgmis(t)el päeva(de)l oleks kiire amps võtta, tuleb mingil eelneval päeval natuke rohkem ettevalmistusi teha. Näiteks täna on plaanis baklazhaaniquishe ja seda saab ka homme süüa ning siis panen ülejäänu sügavkülma. Baklazhaani ja paprika grillin – tuleb mõnus suitsumaitse. Laupäeval lubas kalamees “vaatan, mida kätte saab” tuua – see läheb siis (väiksemad) suitsuahju ja suuremad grillile ning jälle mitu päeva hooleta. Ega tõesti ei viitsi igapäevaselt kogu aeg pliidi ees seista, kiireterst ebatervislikest ja tasakaalustamata ampsudest ei hakka rääkimagi: neid ei taha vist keegi 🙂
Ahjaa, kiirelt saab ka pannkooke, kui tainas kapis valmis. Teed nii palju, kui soovid ja ülejäänud taina katad kinni ja kasutad järgmine kord. Seisab mitu päeva kapis. Mul üksvahe oli pidevalt. Peakski traditsiooni uuesti elustama 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.05 07:57; 15.05 17:10; 11.07 17:19; 23.07 14:54; 27.07 19:53; 28.05 03:49; 28.05 04:05; 02.06 18:56; 04.06 07:36; 09.06 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodujuustusalat redise ja kurgiga, magustoiduks nt mõni küpsis või puuvili.
Valmis keedetud muna, jääsalat, tomat, juust salatiks ja kui meeldib, siis võib lisada ka kinoad
Korralik einevõileib, nt leib, jääsalat, juust, praemuna, tomat
Mitsestamata jogurt või kreeka jogurt toorkakao ja banaaniga või mustikatega või pirni ja kookoshelvestega/mandlilaastudega
Kiire tassikook mikrolaineahjus: muna ja banaan purusta, lisa natukene riisijahu ja mustikaid ning pane mikrokasse 1-2 minutiks
Omlett
Juustukuubikud, beebiporgandid, kurk ja pirn. Lihtsalt lõigu ja söö.

Nipp võiks olla see, et nii kui midagi teed, siis tee külmkappi rohkem valmis. Nt kui täna hommikul keedad muna, siis keeda rohkem, et homme lõunaks teha munaga salatit. Kui täna õhtuks teed tatart, siis tee rohkem, et ülehomme sellest midagi teha jne. Nii on midagi juba valmis ja ajavõit märgatav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Munavõi, minu suur lemmik. Vahel olen kaaviari ka hulka seganud, väga maitsev. Njamm :p

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Munavõi, minu suur lemmik. Vahel olen kaaviari ka hulka seganud, väga maitsev. Njamm :p

Ole pai, anna munavõi tegemise retsept, ma ei oska, aga sinu jutu peale tuli kange isu. Kaaviari on ka praegu kodus, mis vajab söömist 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole pai, anna munavõi tegemise retsept, ma ei oska, aga sinu jutu peale tuli kange isu.

Hästi lihtne on teha, siin sulle üks retsept: http://nami-nami.ee/retsept/2258/munavoi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 17:08; 14.05 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Kui on kiire, panen tatra 20 minutiks haudepotti ja sisse praen kas singi-, vorsti- või peekonitükke.
2. Sageli teen kikrhernesalatit, sest armastan hullult kikerherneid:

1 purk (400 g) kikerherneid
4 suuremat tomatit
pool (punast) sibulat
suur pihutäis koriandrilehti
ühe sidruni riivitud koor
poole sidruni mahl
head extra virgin oliivõli
meresoola, musta pipart

Loputa kikerherned külma vee all, nõruta.
Tükelda tomatid suupärasteks tükkideks.
Lõika sibulast peened ribad.
Sega omavahel kikerherned, tomat, sibul, sidrunikoor ja mahl, kergelt hakitud koriander.
Lisa oliivõli ning maitsesta musta pipra ja vähese soolaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 17:08; 14.05 17:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen munavõid muna, vähese või ja majoneesiga, maitsestan soola, pipra ja tilliga. Mind üllatab, et isegi selle jaoks on retsept:) Tavaliselt keedan 5-6 muna, lõikan pakist umbes sentimeetrise viilu võid ja siis tunde järgi majoneesi. Liiga palju võid teeb minu jaoks liiga rasvaseks ja rammusaks, lisaks läheb siis see segu külmkapis kõvaks, vähema võiga jääb kergesti määritav.

Et teema üle munavõiks ei läheks, lisan ühe lemmiksalati ka:
Pool pead jääsalatit lõikan tükkideks, lisan paprikaribad, ühe tuunikalakonservi ja viilutatud keedumuna. Konserv võiks olla tuunikala tükid õlis ja lisan selle koos õliga. Natuke sidrunipipart ja soovi korral juba taldrikule tõstetud portsule veidi majoneesi või muud salatikastet peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 17:38; 15.05 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelmenisupp.

Pane pliidiplaat sooja
lase vesi elektrikannus keema
vala kuum vesi potti
kalla vette pakk külmutatud supisegu, lisa puljongikuubikud
kui vesi on uuesti keema hakanud, kalla potti pakk külmutatud pelmeene
kui pelmeenid on pinnale tõusnud, lisa sool

Söömisel soovitan lisadsa hapukoort ja ohtralt maitserohelist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen munavõid muna, vähese või ja majoneesiga, maitsestan soola, pipra ja tilliga. Mind üllatab, et isegi selle jaoks on retsept:) Tavaliselt keedan 5-6 muna, lõikan pakist umbes sentimeetrise viilu võid ja siis tunde järgi majoneesi. Liiga palju võid teeb minu jaoks liiga rasvaseks ja rammusaks, lisaks läheb siis see segu külmkapis kõvaks, vähema võiga jääb kergesti määritav.

Et teema üle munavõiks ei läheks, lisan ühe lemmiksalati ka:
Pool pead jääsalatit lõikan tükkideks, lisan paprikaribad, ühe tuunikalakonservi ja viilutatud keedumuna. Konserv võiks olla tuunikala tükid õlis ja lisan selle koos õliga. Natuke sidrunipipart ja soovi korral juba taldrikule tõstetud portsule veidi majoneesi või muud salatikastet peale.

No ega see majonees ka teab mis lahja kraam ole. Näiteks õlisalatile (kalakonserv KOOS õliga) ei lisaks ma mingi hinna eest enam majoneesi.
Aga maitse asi muidugi, ära palun pahanda!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.05 07:57; 15.05 17:10; 11.07 17:19; 23.07 14:54; 27.07 19:53; 28.05 03:49; 28.05 04:05; 02.06 18:56; 04.06 07:36; 09.06 09:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga maitse asi muidugi, ära palun pahanda!

Muidugi ei pahanda, ei tulnud mõttessegi 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 17:38; 15.05 20:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tortillarullid on vist mainimata veel, nendega variatsioone nii palju vastavalt maitse-eelistusele.
Nt. tortillapõhi, hapukoor/salatikaste, jääsalat/hiinakapsas, kurk, kirsstomat, valge juustu tükid, oliivid, (grill)kanatükikesed. Tuutusse keerata ja süüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saa ka täpselt aru, kas tahad kergeid või kiireid toite.
Meie armastame pastat (kaaluprobleeme ka pole). Kõige kiirem nt on aglio e olio. Praed oliiviõlis küüslaugu, keedad pasta, segad õli sisse, peotäis hakitud peterselli ja parmesani. Kõrvale salat ja ongi olemas. Max 15 minutit.

Salatid on kiired, nt tuunikalasalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spagetid tuunikalaga. Keedad spagetid ära ja peale tuunikala konserv. Mina kasutan õliga konservi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen teinud värvilise salati:
lehtsalat+minitomat+kollane paprika
tomatid poolitad, paprikatest tomatisuurused tükid, pisut õli ja soola-pipart
Salat jääb väga ilus ja mulle maitseb 🙂

Juurde kas kanafileed praadida või ahjus küpsetada pikki peenikesi toorvorste.

Võtab kõik see kokku 10 min.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mugavustoidud:

koorene lõhepasta: keeda pasta, lõika külmsuitsulõhe väikesteks tükkideks, keeda rõõsk kor keemiseni, lisa sool ja purustatud must pipar ja mingi riivitud kõva juust, võta kaste tulelt, pane sisse lõhetükid ja sega pasta sisse. basiilikut võib ka veel juurde panna.

See on üks kiiresti valmiv ülimaitsev kartulivorm. Liha võib oma äranägemise järgi sinna lisada:
http://maitseelamused.blogspot.com.ee/2009/08/kartulivorm-urtide-ja-juustuga.html

Siis kõiksugu soojad salatid, kus pannil praen liha, lisan midagi rohelist, tükeldatud kirsstomati ja mozzarella juustu.

tuunikalapasta on mugavustoit: pasta, lisa purustatud tuunikala õlis, mozzarella just ja kirsstomatitükid.

keedukartul, ahjulõhe fooliumis (listsalt pipra ja soolaga maitsestan), peale teen mingi valge kastme ja juurde mingi salati.

Pannkoogid täidisega saavad kiiresti valmis, kui tainas juba külmkapis on.

pikkpoiss valmib kauem, kuid seda jätkub mitmeks päevaks:
http://sydatanavalood.blogspot.com.ee/2012/12/pikkpoiss.html
Mul on see lemmikpikkpoisiretsept üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelmenisupp.

Pane pliidiplaat sooja
lase vesi elektrikannus keema
vala kuum vesi potti
kalla vette pakk külmutatud supisegu, lisa puljongikuubikud
kui vesi on uuesti keema hakanud, kalla potti pakk külmutatud pelmeene
kui pelmeenid on pinnale tõusnud, lisa sool

Nii tore, et täna sattusin lugema ja poes mõttelagedalt uidates pelmeenipakkidest möödudes kiire otsus, et seda kiiret suppi ma teengi. Just sai valmis ja kiidan väga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

1. Kui on kiire, panen tatra 20 minutiks haudepotti ja sisse praen kas singi-, vorsti- või peekonitükke.
2. Sageli teen kikrhernesalatit, sest armastan hullult kikerherneid:

1 purk (400 g) kikerherneid
4 suuremat tomatit
pool (punast) sibulat
suur pihutäis koriandrilehti
ühe sidruni riivitud koor
poole sidruni mahl
head extra virgin oliivõli
meresoola, musta pipart

Loputa kikerherned külma vee all, nõruta.
Tükelda tomatid suupärasteks tükkideks.
Lõika sibulast peened ribad.
Sega omavahel kikerherned, tomat, sibul, sidrunikoor ja mahl, kergelt hakitud koriander.
Lisa oliivõli ning maitsesta musta pipra ja vähese soolaga.

see tundub väga maitsev küll, aga sellest ei saa ju kõht täis. üldse ei saa nendest rohelistest salatitest kõht täis!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

see tundub väga maitsev küll, aga sellest ei saa ju kõht täis. üldse ei saa nendest rohelistest salatitest kõht täis!

Salatil ja salatil on ikka vaks vahet. Antud juhul on siin kasutatud kikerherneid, mis on ikka vägagi toitvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kodus näiteks omlett, pelmeenid, praekartul, või ka purgisupp.

Tööl näiteks teen salatit: tomat, kurk (värske või marin.), paprika, mingi soodne meelepärane juust ja kodujuustuga segi. Soovi korral maitserohelist ka (murulauk nt). Kui jääb liiga lahja (juust seal sees just ongi kõhutäiteks), siis kõrvale nt mingi ciabata toorjuustuga või hoopiski soojast letist liha/kana.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.06 14:55; 02.06 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://retseptisahtel.ee/varvikad-ja-vahemerelised-pestosaiad/

See on täitsa hea ja kiire retsept. 10 minutiga saab valmiks ja ülimaitsev ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1. Kui on kiire, panen tatra 20 minutiks haudepotti ja sisse praen kas singi-, vorsti- või peekonitükke.
2. Sageli teen kikrhernesalatit, sest armastan hullult kikerherneid:

1 purk (400 g) kikerherneid
4 suuremat tomatit
pool (punast) sibulat
suur pihutäis koriandrilehti
ühe sidruni riivitud koor
poole sidruni mahl
head extra virgin oliivõli
meresoola, musta pipart

Loputa kikerherned külma vee all, nõruta.
Tükelda tomatid suupärasteks tükkideks.
Lõika sibulast peened ribad.
Sega omavahel kikerherned, tomat, sibul, sidrunikoor ja mahl, kergelt hakitud koriander.
Lisa oliivõli ning maitsesta musta pipra ja vähese soolaga.

Midagi oli selles retseptis minu jaoks viltu. Kaste oli liiga hapu. Panen järgmine kord kastet, mida igale teisele salatile teen–oliivõli, balsamiveiniäädikas (või sidrunimahl), mesi, sool ja pipar, ürte lisan ka. Vahe ongi siis vaid mees. Magus tasakaalustab pisut seda suurt hapusust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://foorum.perekool.ee/teema/soovitage-kiireid-lihtsaid-ja-moistlikult-tervislikke-sooke-vaikelapsele/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 10:16; 12.09 12:16; 22.02 17:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen enamasti omletti, kui kiire on. Soovitud arv mune kaussi, tilga koorega segamini kloppida, näpuga soola-pipart. Pannile sorts õli, mõned liha (või mis iganes muud taolist kraami, kui seda on) ribad kiirelt läbi praadida, munasegu peale ja kaane all 5 minutit. Ongi terve pannitäis maitsvat, kohevat ja toitvat rooga kiirelt valmis. Kõrvale kurki-tomatit või kui aega on, siis mõni roheline salat.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.06 20:25; 22.07 15:06; 24.07 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ole pai, anna munavõi tegemise retsept, ma ei oska, aga sinu jutu peale tuli kange isu.

Hästi lihtne on teha, siin sulle üks retsept: http://nami-nami.ee/retsept/2258/munavoi

mina ei tee aastaid juba võiga vaid panen majoneesi ja meeldib 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina teen enamasti omletti, kui kiire on. Soovitud arv mune kaussi, tilga koorega segamini kloppida, näpuga soola-pipart. Pannile sorts õli, mõned liha (või mis iganes muud taolist kraami, kui seda on) ribad kiirelt läbi praadida, munasegu peale ja kaane all 5 minutit. Ongi terve pannitäis maitsvat, kohevat ja toitvat rooga kiirelt valmis. Kõrvale kurki-tomatit või kui aega on, siis mõni roheline salat.

See on sul munahüüve. Omletile ei käi mingeid lihasid sisse/ peale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 12.05 07:57; 15.05 17:10; 11.07 17:19; 23.07 14:54; 27.07 19:53; 28.05 03:49; 28.05 04:05; 02.06 18:56; 04.06 07:36; 09.06 09:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 60 )


Esileht Kodunurk Kiiresti valmivad maitsvad toidud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.