Esileht Sünnitus Kõhn kehaehitus, hirm sünnituse ees

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Kõhn kehaehitus, hirm sünnituse ees

Postitas:

Ma ei teagi, mida soovin teada – teiste kogemusi vist, kes on sarnases olukorras olnud. Olen nimelt üsna kõhna kehaehitusega (173 cm ja normaalkaal 50-51 kg) ning rase.
Lisaks veel üleüldiselt väga nõrga valulävega. Kardan paaniliselt isegi vereproovi andmist, naistearstil käimisest rääkimata – see on lausa põrgulik minu jaoks. Vahekorras olemine on valulik, ainult kui on väga õige meeleolu ja ettevalmistus, siis ei ole. Kuid algus on sellest hoolimata alati valulik.

Kas see on pigem reegel kui erand, et kõhnadel läheb sünnitus raskemalt?

Kas on võimalik, et mulle määratakse keisrilõige, olen internetist leidnud palju “kitsa vaagna” juhtumeid – mis see täpsemalt on ja millal seda uuritakse, kas vaatab arst ja paneb sellise nö diagnoosi?

Mu hirm on täiesti paaniline ja kardan, et saadetakse ikkagi ise sünnitama ja ma ei saa sellega peale pikka piinlemist hakkama ning lõpuks tehakse ikka opp. On hirm, et saan tohutu füüsilise ja emotsionaalse trauma sellest sünnitusest ja rohkem lapsi ei julge siis ealeski saada.

Palun andke nõu…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 13:15; 18.07 15:13; 20.07 13:36;
To report this post you need to login first.

Samamoodi võiks väita, et üldiselt läheb kõhnadel sünnitus just kergemalt. Sinu moodi kehaehitusega tuttav sünnitas 5,2 kg lapse probleemideta (teine sünnitus). Ämmakatelt olen mina küll kuulnud legende, et pikk ja sihvakas naine on “kerge” sünnitaja.
Kitsas vaagen selgub enamasti sünnitusel. Sul oleks aeg alustada sünnitusettevalmistusega ja selle käigus oma hirmud läbi mõelda. Praegu oled lihtsalt mingi eelarvamuse kütkes.
Minu “kekmisest väiksemad vaagna mõõdud” (kunagi naistearsti poolt pillatud repliik) lasi 3,8 kg lapse küll sünnitada ja oleks suuremgi mahtunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 14:17; 18.07 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui kaugel rasedus on? kas ämmaemandaga on sul hea klapp? kui jah, siis peaksid oma hirmudest rääkima, tal kindlasti julgustavaid lugusid oma töökogemusest.
lapse suurusest oleneb ka, mitte ainult vaagnast, ja tavaliselt enne sünnitust antakse umbkaudne lapse suuruse hinnang, ja siis kui paistab suurev6itu, v6ib see olla piisav näidustus nt varem esilekutsumiseks.
paljud naised kiidavad ina may gaskini “loomuliku sûnnituse teejuht”i, ja on just sünnitushirmu puhul lugemisest abi saanud.
kui vähegi saad endale lubada, v6id kaaluda ämmaemanda palkamist sünnitusele, et sa teaks, et usaldad ja saad temalt vajalikku tuge. ma küll täpselt ei tea, kuidas see eestis käib, uuri.
sellist asja ei ole, et “ei saa hakkama”, seda sa küll kartma ei pea. sünnitus ongi ettearvamatu, ja mitte millekski piisavalt ette valmistada ei saagi, sest iga naine on erinev, ja iga sünnitus on erinev.
k6ik, mida sul vaja on, on uskuda ja usaldada, et sina saad oma osaga hakkama, ja sind toetav personal saab hakkama oma osaga.
valu ei tähenda läbikukkumist, ja ka valuvaigistite kasutamine mitte. valu v6ib aidata sünnitust paremini juhtida, aga selle taha midagi nüüd ka ei jää, kui sa vajad epiduraali.
m6tle läbi, v6i aruta kellegagi, milline oleks sinu ideaalne sünnitus, mida sa ootad endalt, oma lapse isalt, sünnitushaiglalt. ja isegi, kui mitte miski ei lähe nii nagu soovid, on tähtis, et sa leiaksid sünnituse suhtes usaldava tunde, et su keha teab, mida teha, ja su laps teab, mida teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan vastuste eest, pisut lohutav on küll.

Rasedus on kestnud peaaegu 4 kuud, äe-ga olen vaid korra selle aja jooksul kohtunud. Klapi kohta ei oska veel midagi öelda, esimene kord tundus selline rapsiv ja kiirustav… ÄE ise oli küll kiire, professionaalne ja sõbralik ning selles osas etteheiteid pole, ei saagi eeldada mingit käe hoidmist ja nunnutamist riiklikus haiglas, kuigi tunnen, et seda just vajan. Esimese visiidi käigus tuli korra jutuks ka sünnitushirm (küsis ise selle kohta, ilmselt minu hirmunud oleku tõttu) ja siis ütles mulle selle peale, et keisrilõiget kindlasti ei tehta ja ma peaks oma hirmuga tegelema hakkama. Ma ei saa küll aru kuidas nii resoluutselt saab esimese visiidi ajal öelda, et keisrit ei tehta – tema ju ei tea minu edasist raseduse käiku ja füsioloogilisi eripärasid…
Järgmine visiit on varsti, eks ma siis proovin uurida, mida ta soovitab hirmuga tegelemiseks teha.

Mu hirm tuleneb suures osas sellest et olen niiöelda liiga kitsas – vahekorra algus valulik, varasemalt isegi loobusin aastaks tampoonidest, kuna emotsionaalselt hakkas nii vastu – paigaldus ebamugav, liiga tundlik ja valulik. Menstruatsioonivalud olid hirmsad, kui juhtumisi valuvaigisteid käepärast polnud, siis olin kägaras pikali ja nutsin. Kui isegi sellised asjad on valulikud, siis mida veel sünnitusest oodata… oeh.

Tugivõrgustik sõbrannade või sugulaste näol mul puudub, on ainult mees, kellega seda teemat jagada ning tema ei jaga rase olemisest mitte midagi. Kui julgen pomiseda sünnitushirmu kohta, siis tema ainult naerab selle peale: sulle tehakse ju keiser, sa ei saa ise sünnitada.

Töökaaslane, kellel küll endal lapsi pole, jõudis mu ka pabinasse ajada juba siis, kui rasedusest teada sain. Ütles, et epiduraal võtab valu küll täielikult ära, aga toime kestab lühikest aega ja kui siis sünnitatud ei saa, siis uuesti ei tehta. Ma ausalt öeldes pole mingeid lisamaterjale selle kohta lugenud, et kas tal võiks õigus olla. Kui võtangi julguse kokku ja hakkan lugema mõnda sünnitusteemalist artiklit või foorumi teemat, siis lõpetan lugemise kohe, kui satun sõnade otsa nagu “valu” või “traumaatiline kogemus” vms. Ühe sõnaga mul on isegi taolise kirjanduse vastu foobia. Seda raamatut üritan küll uurida, mida viimane kommentaator soovitas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 13:15; 18.07 15:13; 20.07 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitushirmuga tegelemiseks suunab ÄE ilmselt raseduskriisi nõustaja juurde. Ise tead, kas sul on sellest abi või mitte, aga mingit meditsiinilist nõu ega kindlustunnet meditsiinilises mõttes raseduskriisi nõustajad anda ei saa, enamik neist on ju kas sotsiaaltöö või psühholoogi haridusega. Seega sa pead mõtlema, et millist nõu sa vajad. Äkki annab sul ÄE-lt välja kaubelda, et keegi meditsiiniliste teadmistega isik sind üle vaataks? Raseduse ajal minu teada röntgenit ega kompuuteruuringuid kindlasti ei tehta, seega mis sa selle vaagna kitsuse all täpsemalt silmas pead või mis koht sul seal täpsemalt kitsas on? 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 15:23; 20.07 11:48;
To report this post you need to login first.

Uuri sünnitoetajate kohta (doulad), rasedate aktiivsünnituse ringide kohta. Võid leida doula, kes hoiab su kätt kuni sünnituseni, sünnituse ajal ja pärast seda ka. Eriti kui mehest pole kasu (ja ega nendest enamasti ei olegi).
Kus linnas elad? Head ettevalmistavad kohad on näiteks Tallinnas:
http://paikesetants.ee/
http://ammaemanduskeskus.ee/
Võta kasvõi üks erakonsultatsioon ämmaemanduskeskusest, saad kohe palju hingerahu.
P.S. Valulik vahekord ei anna mingit aimu vaagna mõõtude kohta. Lisaks oleks hea teada ka sünnituse hormonaalset tausta, kuidas hormoonid aitavad sidemetel lõdvestuda.

Sul on ilmselt väga raske leppida sellega, mis ämmaemand välja ütles, aga õige oligi see välja öelda. See on Sind palju aidanud juba, otsid ju siitki abi. Pealegi on see reaalsus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 14:17; 18.07 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tugivõrgustik sõbrannade või sugulaste näol mul puudub, on ainult mees, kellega seda teemat jagada ning tema ei jaga rase olemisest mitte midagi. Kui julgen pomiseda sünnitushirmu kohta, siis tema ainult naerab selle peale: sulle tehakse ju keiser, sa ei saa ise sünnitada.

Töökaaslane, kellel küll endal lapsi pole, jõudis mu ka pabinasse ajada juba siis, kui rasedusest teada sain. Ütles, et epiduraal võtab valu küll täielikult ära, aga toime kestab lühikest aega ja kui siis sünnitatud ei saa, siis uuesti ei tehta. Ma ausalt öeldes pole mingeid lisamaterjale selle kohta lugenud, et kas tal võiks õigus olla. Kui võtangi julguse kokku ja hakkan lugema mõnda sünnitusteemalist artiklit või foorumi teemat, siis lõpetan lugemise kohe, kui satun sõnade otsa nagu “valu” või “traumaatiline kogemus” vms. Ühe sõnaga mul on isegi taolise kirjanduse vastu foobia. Seda raamatut üritan küll uurida, mida viimane kommentaator soovitas.

Rumal jutt töökaaslase kui ka mehe poolt. Mees sellise ütlemiseha vaid süvendab su hirmu, olgugi et ta vb paha pärast seda tee.

Ma olen igatepidi pisike. Nii pikkusest kui ka laiusest. Olen 162 cm ja 50kg. Kannan riidesuurust xxs-xs. Puusad on olematud. Mõõdulinti käe pärast pole ja täpselt öelda ei saa.
Sünnitasin täitsa ise vaginaalselt 3.8kg ja 52cm lapse. Arstid ütlesid, et minu kohta suur laps.

Jah mul sünnitus tõesti kestis kaua ja oli raske just magamata ööde pärast aga väga raske see ka nüüd polnud. Sain rebendid aga nende tekkimise valu ei tundnudki enam. Kokkutõmmete valu oli hullem.

Sain ka epiduraali. Lausa 4 annust anti. Seega lisa saamise kohta on jutt vale. Endal lapsi, sga targutab küll hoolega. Nii need külajutud tekivad. Epiduraali ei saa anda vaid siis(esmakordset annust), kui juba teatud avatus on saavutatud(ehk siis liiga palju ja laps hakka juba sündima).
Mõjumise koha pealt on see individuaalne. Mõnel võtab jalad alt tuimaks(valude ka ära) ja mõnele ei mõju üldse. Mõnel on sünnitegevus nii kiire, et selle jaoks ega peale pole aega mõeldagi.
Minul isiklikult aitas valude vastu aga pikendas sünnitegevust-tõmbas kokkutõmbed maha.
Epiduraali miinuseks on see, et oeale selle saamist pead olema voodis monitoride küljes. Seega piirab liikumist.

Loodus on üldjuhul teinud nii, et sünnitegevuse käigus naise alumine ots venib uskumatult palju kaasa.

Fakt on see, et see laps sinu sisse ei jää ???? tuleb ta siis loomulikult koos rebenditega/või ilma või hoopis keisriga.

Hirmul on suured silmad. Soovitan pöörduda rasedukriisi nõustaja poole ja kindlasti räägi oma hirmust järgmisel visiidil arstile.
Sul on migit sorti foobia seotud oma alaotsaga. Kui sa paaniliselt kardad (ehk mingi varjatud trauma lapsepõlvest) siis tõmbuvad lihased krampi ja vahekord võibki sellest valulik olla.
Anatoomilise iseärasusena looduse poolt alt kitsaid naisi on ilmselt maailmas väga vähe.

Ja NB! Mul on tuttav, kes on sinu mõõtmetega, kaalu vb isegi veidi vähem, kui mul ja ta on ilmale toonud 2 prisket last. Tal olid mõlemad väga kerged sünnitused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 15:56; 22.07 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttav on ca 175 cm pikk ja kõhna kehaehitusega, kitsa puusaga, kaalub ehk 55 kg kui sedagi (praeguseks üle 40 a naine). Tema on sünnitanud 4 last, kõik umbes 4 kg kanti ja on rääkinud oma sünnitustest kui väga kergetest ja lausa nauditavatest kogemustest.

Vaagna välimine mõõt tegelikult ei olegi tähtis, sisemine mõõt on.

Mina kõhn ei ole, aga olen muidu väikest kasvu – 163 cm ja keskmise kehaehitusega. Aga 4,5 kg turske lapse sünnitamisega sain igatahes hästi hakkama, kuigi lapse asend väljumisel ei olnud just ideaalne. Terveks jäin kah veel.

Kui Sul lahkliha piirkonnas nahk hästi ei veni, siis võid muidugi rebendeid saada küll. Aga nende vastu aitab näiteks massaaž juba nädalaid enne sünnitust ja väga palju ka asend sünnitusel (püstised asendid, neljakäpakil, külili), lapse väljumise kiirus ja väidetavalt ka see, kas hoiad suu kinni või lahti pressimisel (lahti tuleb hoida).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka kõhn, kitsa vaagnaga, 162 cm ja 52 kg. Minu loomulik sünnitus, mis kestis 20 h lõppes kaks nädalat tagasi erakorralise keisriga. Vaatamata sellele, et laps kaalus üle 4 kg oli minu ämmaemand ja sünnituseelse osakonna arst arvamusel,et saan ise sünnitada. Kusjuures 10 aastat tagasi mul oli plaaniline keiser. Kartsin loomulikku sünnitust asjata, need 20 h olid nagu õudusfilm. Sünnitasin Pelgulinna haiglas. Valutamise ajal ei saanud ma tuimestust ja tulemusena sünnitustundidel mul oli jõud täiesti otsas. Minu loomulik sünnitus lõppes keisriga. Mul on siiamaani stress, et nii kaua kannatasin ja ei saanud ise sünnitada :/ Sünnitajal võiks olla valikuvõimalus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 16:18; 20.07 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vähese kaaluga, kui mina esimese lapse ajal olin, pole siin veel keegi olnud nagu näen, kaalusin 45 kg, pikkus 167cm ning minu vaagen loeti muide suureks, seega kaal ei näita vaagna suuruse juures küll midagi. Sünnitus kestis 14h, õigeid valusid sellest ca 8h. Epiduraal tehti üks kord, aga ei mõjunud üldse. Laps oli kerge, 2900g. Suuremaid lapsi pidi olema isegi kergem sünnitada.
Veidi hämmastab sinu ämmaemanda järsk ütlus keisri teemal, ka psühholoogilised näidustused tuleb arvesse võtta, mitte vaid füüsilised ja ärevuses rase pole hea olla. Võid alati ka ämmaemandat vahetada muide.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esiteks ära kuula targutajaid, kes pole ise sünnitanud. Mõni inimene on lihtsalt loll, mõni naudib teiste hirmule ajamist, mõni ei mõtle.

Ma olen 171, enne rasedust 58 kilo. Lühidalt öeldes oli sünnitus pigem meeldiv kogemus. Ühtegi valutustamise võtet ei kasutanud, ei medikamentoosseid, massaaži, joogat vms. Lihtsalt kuulasin oma keha ja sünnitasin. Pressid olid lühikesed ja seetõttu poole 8-tunnisest sünnitusest pressisin, aga polnud väga valusad. Hea füüsiline vorm tuli muidugi kasuks. Rebendeid ei saanud, lahklihalõige siiski tehti, muidu oleks ilmselt saanud rebendid. Mul on ka vahekorra algus valulik ja olnud ülitugevad menstruatsioonivalud. See ei määra kuidagi sünnituse raskust või valu tugevust. Mensivaludest sain peale sünnitust lahti. Ma isegi julgen väita, et tugevamad mensivalud on olnud hullemini talutavad, kui sünnituse kõige valusamad hetked.

Selles osas on ämmaemandal õigus, et sa peaks oma hirmuga tegelema, samas andis ta sulle ka mõne soovituse, kuidas see tegelemine käib? Mõne nõustaja, grupi vms kontakti?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kusjuures, tavaliselt on just kõhnadel kleenukestel naistel suured lapsed ja nad saavad suurepäraselt sünnitusega hakkama. Kas üldse ilma rebenditeta või väheste rebenditega. Teadustööd taga pole, aga ise olen just tähele pannud oma tutvusringkonnas.
Ja nagu teised naised kirjutasid, avanemisvalu on see tõeline valu. Rebendid on selle kõrval enamasti tühi-tähi.
Jõudu! Kindlasti saad sa suurepäraselt hakkama ????

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka kõhn, kitsa vaagnaga, 162 cm ja 52 kg.

Sina küll kõhn pole. Tegelikult pole nende nr. järgi ka teemaalgataja kõhn, normaalne naise kaal. Ärge kujutage endale asju ette.

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan ka, et sünnituse raskus ei olene kõhnast või täidlasest kehaehitusest, vaid just vaagna eripäradest. Teemaalgataja, mis kohad sul seal vaagnas sinu arvates täpsemalt kitsad on?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 15:23; 20.07 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin haiglas esilekutsumise ootuses ja palatikaaslas määrati eelmisel päeval enne esilekutsumist keiser. Põhjuseks dignooos: hirm sünnituse ees. Määrati vahetult enne sünnitust arsti poolt ITKs.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka kõhn, kitsa vaagnaga, 162 cm ja 52 kg.

Sina küll kõhn pole. Tegelikult pole nende nr. järgi ka teemaalgataja kõhn, normaalne naise kaal. Ärge kujutage endale asju ette.

Jah, olen hoopis paks, sest kannan s suuruses riideid, mitte xs 😀 Tegelikult ülemine osa rinnasuurenduse tõttu kaalub mul palju ja puusade ümbermõõt 88 cm, fakt on et ma ei saanud 4 kg kaaluvat last ise sünnitada Kusjuures olen väga vastupidav, jooksen ja sõidan jalgrattaga pikki distantse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 16:18; 20.07 13:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Tänan kaasa mõtlemast, olen juba saanud häid mõtteid.
Samas nagu näha, siis mõnel läheb kergelt ja mõnel väga halvasti, et lõppeb erakorralise keisriga. Tõesti, naisel võiks olla valikuvõimalus, kui riskid on endale selgeks tehtud ja hirm on ikka suur. Ma ei oska praeguses rasedusjärgus öelda 100%, et keiser oleks mu soov, kuid kui teaksin, et mul on enne sünnitust see valikuvõimalus, siis saaksin olla rahulik ja proovida rasedust nautida. Kuid praegu tunnen iga päev hirmu ja teadmatust. Teadvustan omale, et laps minu sisse ei jää, aga hirm, et midagi läheb valesti või kogemus on liiga raske…nimelt tean, et tahaksin rohkem lapsi kui 1, aga tean ka seda, et halvad kogemused mõjuvad mulle eriti traumeerivalt ja kardan, et rohkem lapsi siis ei julgegi saada.
Leidsin sellise artikli Triin Tuula kogemusest, mis kirjeldab ka minu olukorda hästi: https://tervis.postimees.ee/874470/triin-tuula-naistel-peab-olema-voimalus-valida-keisriloiget

Äkki annab sul ÄE-lt välja kaubelda, et keegi meditsiiniliste teadmistega isik sind üle vaataks? Raseduse ajal minu teada röntgenit ega kompuuteruuringuid kindlasti ei tehta, seega mis sa selle vaagna kitsuse all täpsemalt silmas pead või mis koht sul seal täpsemalt kitsas on? ????

Hea mõte, uurin, mis ÄE arvab.
Kitsuse all pean silmas ikka tuppe. Jah, öeldakse küll, et naine on loodud uskumatult palju venima jne, samas usun, et olen ka üks väheseid, kellelt ei saa naistearst mõnikord isegi analüüse võetud. Pole ainult psühholoogiline hirm, vaid reaalne valu, kui ta seal peeglit üritab paigaldada ja toimetada. Tulevad toolis lausa pisarad silma ja nii see katki jääbki.

Uuri sünnitoetajate kohta (doulad), rasedate aktiivsünnituse ringide kohta. Võid leida doula, kes hoiab su kätt kuni sünnituseni, sünnituse ajal ja pärast seda ka. Eriti kui mehest pole kasu (ja ega nendest enamasti ei olegi).

Kus linnas elad? Head ettevalmistavad kohad on näiteks Tallinnas:

http://paikesetants.ee/

http://ammaemanduskeskus.ee/

Võta kasvõi üks erakonsultatsioon ämmaemanduskeskusest, saad kohe palju hingerahu.

P.S. Valulik vahekord ei anna mingit aimu vaagna mõõtude kohta. Lisaks oleks hea teada ka sünnituse hormonaalset tausta, kuidas hormoonid aitavad sidemetel lõdvestuda.

Sul on ilmselt väga raske leppida sellega, mis ämmaemand välja ütles, aga õige oligi see välja öelda. See on Sind palju aidanud juba, otsid ju siitki abi. Pealegi on see reaalsus.

Asun Tallinnas. Olin enda jaoks välja mõelnud, et kui sünnituseks peaks minema, siis eraämmakat tahaksin kindlasti, tõtt-öelda pole ma saanud aru doula eelisest eraämmaka ees. Nendest ei leia väga ka kogemuslugusid ja hinnastust ma ei kujuta ettegi, kas samasse auku, mis ämmakas või kõvasti kallim? Ämmakas tundub ikkagi meditsiinitöötajana usaldusväärsem, eriti, kui leida selline, kellega ka muidu on hea klapp. Kui keegi teab jagada, kust leiaks just doula-kogemuslugusid, siis oleksin tänulik.

Veidi hämmastab sinu ämmaemanda järsk ütlus keisri teemal, ka psühholoogilised näidustused tuleb arvesse võtta, mitte vaid füüsilised ja ärevuses rase pole hea olla. Võid alati ka ämmaemandat vahetada muide.

Seda mõtlesin ka mina, saab ju kuidagi pehmemalt öelda näiteks “keisrit tehakse ainult tõsisemate näidustuste puhul”, aga mulle öeldi kohe, et ei tehta – 8ndal nädalal.
Ämmaemandat veel vahetama ei kipuks. Välja valisin ta selle järgi, et internetis oli ülivõrdes kiidetud, vaatasin üle ka teised samal perioodil saadaval ämmaemandad ning tegin siis otsuse.

Selles osas on ämmaemandal õigus, et sa peaks oma hirmuga tegelema, samas andis ta sulle ka mõne soovituse, kuidas see tegelemine käib? Mõne nõustaja, grupi vms kontakti?

Ütles küll, et haiglas on nõustajad, kelle juurde võib mind suunata. Kuna mul oli alles 8 nädalat, tundus liiga vara mõelda sünnituse peale ning edasi seda teemat ei arendanud. Isegi praegu tundub vara, kuna rasedus veel kuidagi välja ei paista, isegi ühtegi rase olemise sümptomit pole olnud. Kui poleks KV-s last siplemas näinud, siis ei usukski, et rase olen.
Olen veel mõelnud, et äkki siis, kui tekib kõhuke ja tunnen liigutusi, tärkab niiöelda emainstinkt minus ja sünnitus ei tundugi enam maailma hirmsaim asi… võib-olla.

Olen ka kõhn, kitsa vaagnaga, 162 cm ja 52 kg.

Sina küll kõhn pole. Tegelikult pole nende nr. järgi ka teemaalgataja kõhn, normaalne naise kaal. Ärge kujutage endale asju ette.

Ma pole jah haruldaselt kõhn, aga nagu rääkisin, siis hirm ei tulene ainult minu kehaehitusest.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.07 13:15; 18.07 15:13; 20.07 13:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No siis on sul vaja psühhiaatrit.
Igasugune lõdvestumine allpoolt algab ikka peast.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ka väga kõhn, raseduse alguses kaalusin 48 kilo ja 170 cm pikk. Sünnitama läksin 10 kilo raskemana ja sain ilusti hakkama. Sünnitus kestis küll kaua, aga õnneks juhtus mulle hea ämmaemand ja suutsin lõdvaks lasta. Tegelikult on kõik su peas kinni ja kui füsioloogiliselt oleks su vaagen ikka liiga kitsas, siis usun, et küllap arst enne sünnitust ikka otsustaks kas laseb või mitte sul ise sünnitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen see 162 cm ja 50kg kaaluv. Mõõtsin siis oma puusa ära.
Kui siin ühel oli 88cm 2kg rohkem kaaluval, sii mul on puusaümbermõõt lausa 80cm. Ja sinna sisse mahub ära täitsa ideaalselt lai vaagen, et laps ise ära sünnitada ????

Seega välimised kitsad kehamõõtmed ei ole absoluutselt seotud vaagna laiusega.

Teemaalgatajale soovitan siiski kuhugi proffessionaali poole pöörduda, sest kui on ikka reaalne hirm sünnituse ees, tuleb sellega tegeleda. Ise see ära ei kao, isegi kui meie siin kinnitame, et meie pisikesed ja kitsad oleme hakkama saanud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.07 15:56; 22.07 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei tea, kas teemaalgataja veel seda loeb, aga tahaksin lisada omalt poolt, et kui päevade valud on suured, siis võib juhtuda, et sünnituse ajal ei tundugi see avanemine NII hull. Olen ka üks neist, kellel eluaeg päevadega kaases hirmus kõhuvalu, olin pikali maas kõveras, neelasin valuvaigisted. (Vahemärkusena – pärast sünnitust pole mitte valud kadunud, vaid kõhuvalud lihtsalt leebemad, aga lisandunud on rämedad peavalud, õudus.) Aga sünnitusel oli nii, et need avamise valud tundusidki nagu päevade valud, ja kuna ma olin sellega harjunud, siis need ei olnud just maailma lõpp. Jah, veidi tugevamad küll ilmselt, aga mina suutsin enda jaoks hingamise ja enese teadliku lõdvestamisega kogu selle protsessi talutavaks muuta. Kui äe tuli küsima, kas soovin epiduraali, et saaks pisut puhata, ja mina ütlesin, et ok, siis ta vaatas, et nonii, pole siin mingit epiduraali enam, varsti on laps käes. Ja pressid pole nagu avanemise valud; minu arust pressid polegi üldse valud, vaid lihtsalt keha ise nagu tõukab või sunnib kuidagi.
Kokkuvõtteks leian, et minu sünnitus polnudki midagi niiväga hullu, hommikul alates poole kaheksast regulaarsed valud, päeval kahe-kolme ajal sünnitusmajja ja õhtul pool kaheksa laps käes. Mitte mingi lõbustusretk, aga ei midagi jubedat.
Jah, ja samuti ei meeldi mulle tampoonide paigaldamine, on ka sageli vääääga ebamugav, veidi valuski. Üldiselt väldin tampoone.
Nii et teemaalgatajat tahaksin julgustada, need varasemad valud võivad sulle veel väga hea teene teha. Ja kes teab, ehk on pärast sünnitust ka vahekorrad lihtsamad. Otsi palju infot ja valmistu psühholoogiliselt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 49/170, puusad on väga kitsad ja kartsin sama. Väga jube tundus see stsenaarium, et valutan ja pressin, aga lõpuks tehakse erakorraline keiser.
Aga läks väga hästi, laps mahtus välja, õmblusi polnud vaja ja taastusin kiirelt. Edu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse asendist sõltub ka palju. Minu esimene laps (3,9 kg) sündis erakorralise keisriga, põhjuseks funktsionaalselt kitsas vaagen. Teise lapse jaoks aga ei olnud seesama vaagen enam üldse kitsas, ehkki ta kaalus 4,1 kg, ja sünnitus oli pigem kerge.
Olen 164 cm pikk ja kaalusin enne rasedusi u 50 kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega kaalu ja pikkuse suhe siin ei loe, loeb ainult vaagna laius. Ka 160 cm pikk ja 75 kg naisel võib olla liiga kitsas vaagen. Pekk ei anna vaagna laiuse midagi juurde. Mina olin 167/64 enne esimest rasedust ja mõõdeti vaagen üle, sest oli kahtlus, et liiga kitsas. Puusaümbermõõt oli enne rasedust 88-89, lõpus u 100 cm, ja sünnitus kestis alla poole tunni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on isegi mestruatsioonid vausad, siis ongi vaja sünnitada päriselt. See teeb ka sinu enda korda. Mul oli sama lugu. Esimese lapsega pidasin dieeti et laps hiiglaseks ei kasvaks. Teine oli aga üle 5 kilo! Võtsin mõlemal juhul väga hea arsti v ämmaka, tasulise noh. Ei saa mina aru, milleks siin raha kokku hoida. Pole vaja lapsele kallist vankrit, sobib ka tavaline poolakate oma. Aga elusalt ja tervelt peate sellest välja tulema. Võta korralik ämmakas, kes on proff. Võitlusesse minnakse parimatega. Sünnitus ongi võitlus. Seal võib ka surra ja seepärast valmista ennast ette ja blokeeri kõik ohud. Eksämmakas räägib sulle, miks keiser hea mõte pole. Ise ei julgeks küll keisrit teha. No mõtle ka – oled üldse mõelnud, kuidas seda tehakse? Nuga kõhtu ei ole naljaasi, see on üsna ohtlik trauma sünnituse kõrval.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea mõte, uurin, mis ÄE arvab.
Kitsuse all pean silmas ikka tuppe. Jah, öeldakse küll, et naine on loodud uskumatult palju venima jne, samas usun, et olen ka üks väheseid, kellelt ei saa naistearst mõnikord isegi analüüse võetud. Pole ainult psühholoogiline hirm, vaid reaalne valu, kui ta seal peeglit üritab paigaldada ja toimetada. Tulevad toolis lausa pisarad silma ja nii see katki jääbki.

Teadsa, need asjad mis sa oled välja toonud tõestuseks oma juskui erakordselt halvast venivusest, ei tähenda tegelikult üldse mitte midagi! Ka mul on naistearsti juures läbivaatus alati valulik, tampoonidega seostus samuti valu ja seetõttu ei tahtnud neid lausa kasutada. Sünnitusel venisin aga küll.

Olen 162 cm pikk, 50kg ja puus enne sünnitusi oli 88cm. Suurte, lausa 4-kiloste lastega mina hoobelda ei saa, minu lapsed olid ikka väiksemad – aga ega sinagi praegu ju ette ei tea, et sul just suuuuur laps tuleb, eksole- vabalt võib olla keskmine või väikesepoolnegi.

Sünnitanud 3 last. Sünnitused olid kiired (avanemisperiood mõned tunnid, väljutus ehk pressid 7 minutit või sinnakanti), pigem kerged – esimese sünnitusega kerged häbememoka rebendid, teise ja kolmanda sünnitusega rebendeid ei tekkinud.

Valuga sain hakkama nii, et et ma ei hakanud sisendama endale, et EI TOHI valus olla, vaid sisendasin just iga avanemisvalu ajal: “Tohib valus olla küll, see on hea valu…” ja kujutasin ette, kuidas alakehas midagi avaneb. Minult tasulist ämmakat pole olnud, olen ise enda julgustamisega tegelenud – esimesel sünnitusel presside ajal paanikat veidi oli, teistel sünnitustel enam mitte.

Aga käis kindlasti mingitel aktiivsünnituse kursustel ja võta eraämmaemand/sünnitoetaja, kes on koguaeg kõrval ja aitab psühholoogiliselt hirmust üle saada. Sest nö. tavalise ämmakas käib mitme sünnitaja vahet, ei ole kogu aeg kõrval ega saa jäägitult sulle pühenduda – sinu palgatud ämmakas/nõustaja tegeleb aga 100% ainult sinuga ja see annab võrratult suurema kindlustunde.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli puusa ümbermõõt 82 cm enne esimese lapse sündi. Sünnitama minnes arvati, et ehk peab keisri tegema, aga et ootame-vaatame. Ikka lõpuni oodati-vaadati. Aga laps tuli mõne pressiga lupsti välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Sünnitus Kõhn kehaehitus, hirm sünnituse ees

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.