Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kõht läheb tihti kõvaks…

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Kõht läheb tihti kõvaks…

Postitas:

Mul on rasedust 31+ nädalat. Viimastel päevadel läheb iga tõusmise/liikumise peale kõht kõvaks…Nii kui diivanilt tõusen, läheb kõvaks kõht..vähemalt tundub väga kõva..ja on seda kuni liikumise lõpetan…Kas see on normaalne ikka?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 14:38; 28.02 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul samamoodi juba nädal aega. Täna käisin just ämmaemanda juures ja katsus kus lapse pea on ning kõht läks kohe toonusesse. Selle peale küsis, kas muidu ka, siis vastasingi, et viimasel ajal on iga päev. Mul on rohkem õhtuti ja isegi voodis pikali olles. Olen ise kuulnud, et ei ole eriti hea, kui nii vara on oonused ja regulaarsed. Ämmaemand aga ütles, et see minu emaka eripära, pole midagi hullu. Kui läheb toonusesse, et siis püüaksin rahulikult olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, mul sama lugu 🙁 Ämmakas ütles, et see on normaalne, aga ennast jubedalt häirib. Lisaks veel see, et kui kõht toonusesse läheb, surub emakas kuidagi eriti mu põie peale ja siis pean kohe WC-sse jooksma :p
Mina võtan No-Spad, kui toonused liiga tihedalt on. Natuke aitab ka õnneks.
Aga kui toonused valusad peaksid olema, siis kohe kontrolli!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul see asi, et esimese rasedusega ei olnud mul kunagi toonuseid..Tuntavaid mitte. Raseduse kandsin üle ja kutsuti esile, seega kokkutõmbed ja valu algasid sellega.
Nüüd ma tean mis on toonused, sest alguses olid mul need ja on ka aeg-ajalt olnud…Viimastel päevadel siis rohkem…õhtul tõesti rohkem neid…Samas vahel kuskilt nagu tuikab ja vahel on valus…aga ma ei oska ühtki valu seostada toonuste valuga:D Ju siis vist ei ole valusad veel olnud..Kas siis peaks kogu kõht valutama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 14:38; 28.02 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka teise rasedusega toonused päris tihedalt käima hakanud(peale 30.ndl). Kõige ebamugavam on just autoroolis, siis tuleb ka hull põiekas koos toonusega :s Ebamugav on aga ei ole muretsenud, lõpupoole peaks toonused ju normaalne nähtus olema ja kinnitus, et emakas valmistub sünnituseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on vist mingi nn \”norm\” ka, et kui tihedalt on toonused ohutud ja kui pikalt võib üks kokkutõmme kesta. Praegu peast ei mäleta aga raseduse inforaamatutest või netist peaks leidma need andmed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lugenud kõik võimalikest rasedatele mõeldud raamatutest, et need just pigem head, hakkavad emakat sünnituseks ette valmistama. Ja mida varem hakkavad seda parem. Pidi olema kergem sünnitada. Ise olen alles 24 nädala algul ja mul ka vist kerged toonused 🙂 Algul mõtlesin et mis värk on, et kõht nii kõvaks läheb ja samuti koguaeg vetsu häda peale ajab 🙂 Siis aga lugema hakates selgus, et need toonused ja võivad hakata juba 23ndast nädalast 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul arst ütles, et kui liiga tihti on, et siis joogu palju vett ja puhaku rahulikus asendis. Tavaliselt pidavat see aitama. Ma ei teagi, et kas see siis võib ka veelikupuudusest olla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on piiriks 10 korda päevas. Kui on alla 10x ja ei ole valulikud, siis on ok.
Minul aga olid nad eelmise raseduse ajal alates 22. nädalast päris tihti, üks kord lugesin kokku 14x päevas. Kui äe’le seda mainisin, siis ei võtnud ta siiski midagi ette.
Laps sündis ilusti 40+3.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul olid esimese lapsega alates 25ndast nädalast tihedad valutud toonused kogu aeg. Ma ei jõudnud neid päevas kokku lugedagi. Keeldusin Gynipralist ja No-Spast, lihtsalt kannatasin ära, kuna UH ja KTG näitasid, et lapsega kõik ok.
Laps sündis 41+5, kiire ja kerge sünnitus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina hetkel sellega haiglas. Soovitan vähem suhtuda raseduse probleemidesse \”normaalsena\”. Kõik asjad ei ole kõikidel rasedatel normaalsed. Mina sellepärast voodie¸iimil ja ohtrate ravimite all ja loodan, et kannan lõpuni – hetkel ka 31+

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kõht läheb tihti kõvaks…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.