Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kõht lahti-nagu vesi.

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kõht lahti-nagu vesi.

Postitas:

Mul on täna terve päev kõht lahti olnud nagu vett ainult tuleks ja nii iga 10 min järel . Oskaks keegi aidata ? Ega see lapsele mingit ohtu ei kujuta ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 23:14; 15.01 14:34; 16.01 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kujutab küll ohtu, lapsel tekib ka vedelikupeetus nagu sul endalgi. Pöördu erakorralisse. Ilmselt oled saanud kõhuviiruse. Nad panevad sulle paariks tunniks tilgutit, et sa saaks veevarud taastatud. Võivad ka ööseks sisse jätta, aga kindlasti soovitan pöörduda erakorralisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead Anna-Minna, mõtle hästi hoolikalt, kui sa teistele soovitusi jagad!!! JUst tekib vedelikupuudus nii emal kui ka beebil!!! Ma ise olin sellega nädal haiglas (tekkis ka soolepõletik), jooma pidim meeletutes kogustes ja kui ise ei jaksanud, siis tilgutasid veeni!!!!
Ära targuta kui sul dok.pabereid ei ole!!!! Tule taevas appi, teeb kohe nii kurjaks:( Kuidas sa võid!!!!!
Teemaalgataja, kuindlasti erakorralisse!!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina soovitan (kui algataja veel erakorralisse pole läinud või pole üle läinud)
– enteroli (1tbl kohe ja kui ei aita, siis 1 veel 4-5h pärast, aga rohkem pole minu kogemuste järgi mõtet – ei aita, siis ei aita), rasedatele lubatud
– smecta pulber, ka rasedatele lubatud, pakendis kasutusõpetus
– palju vedelikku tarbida, kogu see vedelik, mis välja tuleb, tuleks asendada, lisaks veele veel mineraalvett, mahla vms, mis ka veidi lahtisusega väljunud mineraale asendaks
– jälgida vedelikupuuduse tekkimise märke ja kui tundub kahtlane, siis erakorralisse.

Vedelikupuuduse tunned ära selle järgi, et on meeletu nõrkus. Lisaks WC-s pissil käid harvem kui tavaliselt ning kui pissid, siis piss on tumekollane-tumeoranz.

Täiskasvanud inimesel ei pruugi vedelikupuudus väga kergesti tekkida. Eriti kui oled võimeline jooma ning ei oksenda. Kui oksendad ka lisaks kõhulahtisusele, siis eriti alternatiivi tilgutile pole, sest vedelik sees ei seisa. Aga kui sa tõesti iga 10 min järel oled siiani eile hommikust WC-s käinud ja soolestikust vett välja lasknud, siis vedelikupuudus on arvatavasti lähedal küll. Jälgi ennast väga hoolega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:03; 15.01 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin ka kolm päeva tagasi jubedas olukorras. Kõik mida jõin tuli siis kas tagant või eestotsast välja. Hakkas tekkima konkreetne nõrkus ja beebi oli sees väga vagane.Klaasi vett jõin -kaks klaasi tuli oksendades välja.
Helistasin erakorralisse. Palusid jooksujalu nende juurde minna. Paar tundi tilgutati mingit soolvett vist veeni. Peale seda oli inimese tunne tagasi.
Seega kindlasti kohe erakorralisse. Laps ei saa ju ise minna, seega peab ikka ema seda tegema .:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helistasin just 1220 nõuande telefonile, sealt öeldi et kui oksendamist ja palaviku pole siis ei ole väga hullu. Et palju vett tarbida ja kui läheb hullemaks siis arstile pöörduda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 23:14; 15.01 14:34; 16.01 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

A ja lisaks siia veel seda, et esimestes vastustes mainiti terminit vedelikupeetus. See tähendab, et kehas on liiga palju vedelikku, mis ei välju. Käed-jala lähevad tüüpiliselt paiste. Ka raseduse ajal potentsiaalselt ohtlik (võib olla ka ohutu), aga algatajal ei paista sellega küll probleemi olevat – välja voolab vedelikku pigem liigagi palju. Pigem on ohuks vedelikupuudus.

Aga kui nüüd täna õhtuks ka algatajal sugugi parem pole, siis hiljemalt homme peaksid siiski arstiabi otsima (perearst või ämmakas või naistearst). Isegi kui oled suutnud vedelikupuudust vältida. Nii pikk kõhulahtisus niisuguse intensiivsusega võib juba tähendada soolepõletikku ning sellest iseseisvalt ei pruugi hästi paraneda. Põletikulised protsessid kehas pole ka lapsele head.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:03; 15.01 22:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

iga kõhulahtisusega erakorralisse joosta pole muidugi mõtet, eks see oleneb ikka enesetundest.

minul aitas kõhuviirusega (olid nii kõhuvalu, -lahtisus kui oksendamine) smecta, mustikatabletid, piimhappebakter, vähem sööki, rohkem värskavett (gaasideta) ja kummeliteed. söögiks tarbisin paar päeva mustikaid, riisiputru, muna ja kuivikuid. võta mõistusega, puhka palju ja räägi beebiga!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain vist korda oma kõhukese. Ei tea kas värske õhk ja jalutuskäik apteeki või üks smecta pakike, aga pärast seda kuni siiani on mul korras 🙂 Aitäh teile nõuannete eest, erakorralisse õnneks minema ei pidanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.01 23:14; 15.01 14:34; 16.01 14:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kõht lahti-nagu vesi.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.