Esileht Lapse ootamine Kõht on hell

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kõht on hell

Postitas:
Kägu

Tere! Olen 15 nädalat rase. Viimase nädala jooksul on hakanud kõht valutama ja kohati on nagu hell.
Näiteks kui koristan tuba siis pean tihti pause tegema ja puhkama sest tekivad päevadelaadsed valud. Mitte küll tugevad aga siiski alati ehmun. Kui puhkan lähevad üle.
Lisaks sellele on valud ka näiteks püsti tõustes, või küljele keerates. Siis on pigem selline järsk valu. Umbes nagu siis kui lihased on liigsest trennist valusad.
Ämmakale muidugi rääkisin seda. Tema aga laiutas käsi ja ütles et kui peaks hullemaks minema siis EMOsse.
Kas kellegil on veel selliseid valusid ja on adekvaatsemaid vastuseid saanud? Ise mõtlesin et on äkki lihased pinges ja võtaks no-spad aga ei tahaks nagu ilmaasjata ka võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Proovi espumisani võtta. Minul olid ja on sarnased valud kõhugaaside tõttu ning kuna suurenev emakas surub seedeelundkonda kokku, võib juhtuda, et gaasid on soolestikus kinni. Espumisan on ohutu ja võib julgelt võtta, seega proovi. Kui tunned, et vajad puhkust, siis just seda teegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul täitsa ehmatas üks hommik ära, et voodist tõustes ja kööki liikudes lõi ootamatult tugeva valu kõhtu. Hoidsin päris hinge kinni, aga see möödus mõne sekundiga. Just nagu eelkõneleja ütles, siis selle puhul ma tundsingi, et tegu gaasiga.

Ja alakõhus esineb neid pingevalusid samuti – kui näiteks 4-aastast sülle võtan, siis kas kohe või mõne hetke pärast juba annab tunda. Nüüd enam ei julgegi ka seda teha.
Käisin jooksuvõistlusel ja pärast pool õhtut kõik valutas.

Et tegelikult väga tundlik on see kõhuke. Praegugi – pole midagi erilist veel hommikul teinud, aga niisama istudes tuikab.

Ma katsun mitte väga üle muretseda ja proovin enda enesetunnet, aga loomulikult “kõhutunnet” jälgida, et ei pingutaks millegagi üle, samas nüüd iga tuikamise pärast puhkeasendisse ei lähe, sest kõhus toimuvad omad protsessid ning seda on kinnitanud nii arst kui ka vastavasisuline kirjandus, et erinevad nõrgemad kõhuvalud on normaalne nähtus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul samuti need valud olnud seotud gaasidega.. alguses kurtsin samuti arstile ja olin päris mures. Eriti kuna gaasid on kõhus kinni ja välja ei tule, siis ei oskanud ka kohe seda kahtlustada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Samuti mitmeid kordi olnud sellist asja ja kestab lausa ca nädal järjest. On olnud nii päevade valu ja käisin emos, kus öeldi , et nad lausa pole kuulnudki sellisest asjast ja emakakael kinni ning saatsid koju tagasi. Samuti on olnud seda nn lihaste valu, mis ehamatab täiega ära. Hetkel rasedust 25 nadalat ja nüüd samuti veidi päevade moodi valu ja lisaks veel mingi imelik vaagna valu kah 😒Iga kord muretse ja môtle, et issand, mis see nüûd on

Please wait...
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Lapse ootamine Kõht on hell