Esileht Pereelu ja suhted Kohtuistung elatise asjus

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Kohtuistung elatise asjus

Postitas:

Kahjuks on läinud nii, et pean lapse isaga elatise asjus kohtuistungile minema. Paluks väga, kes selle läbi teinud, jagage oma kogemusi. Kuidas kohtuistung toimub? Kas osapooltel võib kaasas olla ka keegi toetaja (ei pea silmas advokaati)? Kas istung toimub päris kohtusaalis või lihtsalt istutakse laua taga ja arutatatkse asja? Kas ema peab ka tõestama kulusid lapsele kui tegemist on miinimumelatisnõudega? Ja lõpuks huvitaks veel, kui juba dokumendid on kiirmenetlusest üle hagiks saadetud kohtusse, kas siis saab veel kohtumenetlusest e. nõudest ka loobuda? Hirmsasti kardan seda istungit miskipärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 08:47; 29.03 09:31; 29.03 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole jah karta midagi. Ära kindlasti asja tagasi võta.
Kohtuistung toimus minul ikka päris kohtusaalis, lapse isa kohale ei ilmunud ja asi toimus u 10 minutit kokku.
Paberid olid eelnevalt kõik esitatud ja kohtunik oli minuga väga väga meeldiva olekuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh, aga kas elatise määramisega siiski isal tuleb maksta ka kohtukulud? Ei ole vist ikka päris nii, et tasuta on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 08:47; 29.03 09:31; 29.03 10:28;
To report this post you need to login first.

abikaasa käis kohut exiga, kes nõudis suuremat elatist (seni maksis mees vabatahtlikult miinimumi). Kohtunik oli kena ja sõbralik, kuulas mõlemad pooled ära ja soovitas head läbisaamist.

Exi nõuet õigustatuks ei lugenud, lahenduseks jäi endiselt miinimummäär. Mehele tegelikult kasulikumgi, kuna TM sai nüüd maha arvata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas poolte kokkulepet saab sõlmida ka sellel istungil, või tuleb see omavahel kokku leppida ja siis kohut lihtsalt teavitada? Otsin siin juba päevi netist mingit infot, aga no ei ei leia midagi asjalikku. Veelkord tänud vastajatele

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.03 08:47; 29.03 09:31; 29.03 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kokkulepe sõlmitaksegi istungil ja istungisekretär protokollib selle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean kallis teemaalgataja mida sa tunned. Ma olin täpselt samas olukorras, ma kardsin et ma sõna otseses mõttes suren selle hirmu kätte ära. Ma kohutavalt kartsin ja värisesin ja mida iganes. Nii hull see siiski ei olnud. Kuigi mees oli minu vastu pühaviha täis,pani kohtunik ta kohe paika. Kohtunik ise pakkus välja esimesena et tehke kompromissleping. Me olime nõus ja sellega seoses ei olnud kulusid kohtule.
Kohus toimus siiski päris kohtusaalis , istud vastakuti mehega … ära muretse sa ei pea talle isegi otsa vaatama. Mina kardsin ka seda väga väga jubedalt et mismoodi ma ta otsa vaatan ja mismoodi ma üldse hakkama saan.
See kui keegi kellegi kaasa võtab , näitab pigem tema nõrkust, nii et mine üksinda ja ära karda, kohtunik on nii ehk naa sinu poolel. Ja pea meeles seda et te ei lähe lahendama oma isiklikku eraelu sinna , vaid jutt on siiski laste elatisest, kuhu ei puutu teie läbisaamine absoluutselt.
Mees ei saa nõuda miinimumi maksmisel mingisuguseid dokumente, kuhu see raha läinud on või kuhu mitte. Seda ütles talle ka kohtunik.
Ole palun tugev ja pea vastu, sest vartsi on see läbi.
Ma rõhutan veel et ma olin ikka niiii ärahirmutatud et arvasin et ma annan ka alla, aga ma ei teinud seda, vaatamata sellele et mu oma pere ei toetanud mind.
Palju kallisi sulle ja sa saad hakkama!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Pereelu ja suhted Kohtuistung elatise asjus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.