Esileht Tööelu, raha ja seadused. kohtule avaldus elatise jaoks

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: kohtule avaldus elatise jaoks

Postitas:

Tere! Kuidas ma saaksin elatis avaldusse märkida kulutused, mida olen teinud enne lapse sündi (vanker, turvatool, apteegitarbed, vann jne). Avalduse blanketis on kuu lõikes ja punktiiridega lahtrid on jäetud vältimatute püsikulutuste jaoks. Enne last soetatud asjad on korraga suur kulutus, seda vist kuidagi igakuisesse kulutustesse ei saa märkida, või saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 11:23; 01.05 17:28; 02.05 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeruline on, sest elatist lapsele saab nõuda ikka alates isaduse tuvastamisest ja edaspidiseks st igakuiseks ülalpidamiseks.
Variant on need kulud kokku liita ja jagada näiteks aasta lõikes t nõuda igakuiselt suurem summa.
Üldiselt ei maksa arvutada just sendi täpsusega, sest igakuiselt ulutused ju muutuvad(näieks rpa kogus st pakkide arv, u 6k lisaduvad püreed jne st ei maksa toidule kuluvaks kirjutada 1k lapse kulu, kui ei taha iga paari kuu järel uuesti elatise suurendamist nõuda).

Küll aga on sul õigus lisaks lapse elatisele nõuda elatist ka endale,nüüd on see õigus ka siis, kui ei olda abielus vt Perekonnaseadus paragrahv 111

(1) Lapse isa on kohustatud lapse ema ülal pidama kaheksa nädalat enne ja kaksteist nädalat pärast lapse sündi

NB!
Miks ei kasuta maksekäsu kiirmenetlust? Saaksid õestamata küsida kuni 188 kuus (miinimum on muidu 145).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma sinna ema ülalpidamisse siis saaksin ehk kuidagi need kulud panna? Kas selle jaoks on blanket kuskil olemas?

Maksekäsu menetlust ei valinud ma sellepärast, et sellega ei saa tagasiulatuvalt elatisraha nõuda. Laps sündis eelmisel aastal ja seega jääks mul saamata poole aasta jagu elatisraha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 11:23; 01.05 17:28; 02.05 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õudne, õudne, õudne!

Miks sa kallis naine üldse sünnitada otsustasid??Miks? Mis mõttes raha jääb saamata?

Tunnen ainult siirast headmeelt, et mees taolise vastutustundetu naise juurest vehkat tegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ma ei oleks pidanud sünnitama?? Ja kui su ajukäär ei küündi sinnani, et aru saada, mismõttes jääb raha saamata, siis ära võta sõna ja ole kurb, et sa nii tühm oled. Vastutustundetu on ikka see, kellelt elatisraha peab nõudma.
Koolilapsed ikka ei peaks siin asju arutama. Õpi matemaatikat ja loodetavasti ei saa sinusugune kunagi lapsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.05 11:23; 01.05 17:28; 02.05 19:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul see tee läbitud. Ega jah..eelnevate kuude pealt..mina küll ei saanud midagi nõuda. Võtsin ühe kuu ja panin kirja..umbes palju läheb. Nt eluaseme kulud (laen ja maksud, elekter jne) lähevad ka lapse kuludesse osaliselt. Kui Sa tead, palju lapse isa palk on, siis julgelt nõua just nii palju kui sul on läinud ühes kuus…kui issi palk võimaldab, siis saad kindlasti rohkem, kui min elatise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega sa ei saagi ju nõuda mingite konkreetsete asjade kinnimaksmist tagantjärgi. Need suuremad asjad (vanker, mööbel, jalgratas jne) nende kohta tuleb teha mingi oletuslik arvestus, et aastas kulub umbes selline summa- arvestada tuleks ka kasutusaega, st päris nii ikka ei saa, et iga aasta tuleb lapsele uus mööbel osta, ja see summa jagatakse siis 12k ja pannaksegi kirja sinna igakuiste vältimatute püsikulude reale.
Vankri jms ostut¨ekkide koopia võid panna tõendite hulka, selgituseks juurde, et kuna neid asju läks vaja kohe peale lapse sündi ja vastsündinuga ei ole soovitatav poodides kolada, siis pidasid vajalikuks need soetada enne sünnitust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kohtule avaldus elatise jaoks

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.