Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohtutäitur ja miinimumpalk!

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kohtutäitur ja miinimumpalk!

Postitas:

Kas kohtutäituril on õigus ära võtta arvelt raha kui palka tuli alla miinimumi? Ta ei ole nõus seda mulle tagastama kuna väidab et uue seaduse kohaselt võib ta selle ära võtta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:45; 23.03 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miinimumpalk ei ole elatusmiinimum
ja
ka selleks, et sulle üldse midagi kätte jääks, tuleb kohtutäiturile teha ametlik kirjalik avaldus.

NB!
kui on tegu elatise võlaga siis ei kehti ka elatusmiinimum…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:57; 24.03 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.juristaitab.ee/kusimused-vastused/mida-teha-kui-olen-volgu/volgnikule/millises-ulatuses-sissetulekut-ei-arestita

Arestimisele ei kuulu üldjuhul alampalk + 1/3 alampalgast ülalpeetava kohta. Juhul, kui tegemist on elatise nõudega, on kohtutäituril õigus täiendavalt kinni pidada pool võlgniku elatusmiinimumist kuni elatise nõude täitmiseni.

Juhul, kui kohtutäitur on võlgniku arvelt maha võetud raha juba sissenõudjale üle kandnud, ei ole kohtutäituril võimalik nimetatud raha võlgnikule enam tagastada. Seda isegi juhul, kui tegemist oli võlgniku elatusmiinimumiga. Seetõttu ongi äärmiselt oluline, et võlgnik informeeriks kohtutäiturit aegsasti oma sissetulekutest ning teeks koheselt täitemenetluse algatamisest teadasaamisel avalduse elatusmiinimumi säilitamiseks tema arvelduskontole.

http://www.juristaitab.ee/kusimused-vastused/mida-teha-kui-olen-volgu/volgnikule/miks-ei-ole-kohtutaitur-minu-arvelduskontole-elatusmiinimumi-jatnud

Kohtutäituril puudub info, millisesse panka võlgniku sissetulekud laekuvad ning seetõttu ta ei tea, kuhu elatusmiinimum jätta. Selleks, et kontole jäetaks alles miinimumpalk, tuleb teil viivitamata pöörduda kohtutäituri poole ning esitada avaldus elatusmiinimumi aresti alt vabastamiseks koos oma sissetulekuid ja ülalpeetavaid tõendavate dokumentidega. Kohtutäitur tühistab võlgniku avalduse alusel kolme tööpäeva jooksul konto arestimise ulatuses, mis tagab võlgnikule arestimisele mittekuuluva sissetuleku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati on hea vastata küsimusele küsimusega ehk antud juhul \”Milline seadusesäte annab Teile selleks aluse?\”.

Muidugi otse loomulikult ei ole tal selleks mingit õigust aga mind huvitab, et kas tal on luulud või ei tunne ta lihtsalt seadust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale selle ootas inimene seda raha kuna tal on põskkoopapõletik ja bronhiit ning see vajab ravimist, kuid nüüd jäid rohud ostmata sest kohtutäitur ei jätnud mitte sentigi. Kas selle eest on võimalik kaebust esitada, sest sellel kõigel võivad olla tervisele pikemad kahjustused?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:45; 23.03 20:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Peale selle ootas inimene seda raha kuna tal on põskkoopapõletik ja bronhiit ning see vajab ravimist, kuid nüüd jäid rohud ostmata sest kohtutäitur ei jätnud mitte sentigi. Kas selle eest on võimalik kaebust esitada, sest sellel kõigel võivad olla tervisele pikemad kahjustused?[/tsitaat]
Aga kuhu see, kellele sa võlgu oled võib kaebuse esitada? Ka temal oli vaja ravimeid osta, aga kuna sina, võlgnik, raha ära ei maksnud, jäid rohud ostmata…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Aga kuhu see, kellele sa võlgu oled võib kaebuse esitada? Ka temal oli vaja ravimeid osta, aga kuna sina, võlgnik, raha ära ei maksnud, jäid rohud ostmata…[/tsitaat]

No palun! Kas tõesti on vaja nii lolli juttu ajada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ega ausalt öelda kohtutäitureid eriti ei huvita see, et sul raha pole. temal on ükskõik sellest kuidas sina hakkama saad, peaasi, et ta ise nõutavad rahad kätte saab (tema ise ju saab ka võla pealt teatud summa endale). minul endal kogemus kohtutäitur Risto Sepaga. võlgu olin kokku 375 euri. jaanuari algul tuli mulle töötasu arestimise akt ja ka konto arestimise akt, mille peale üritasin kohtutäituriga ühendust võtta tulutult. see kõik oli mõni päev enne palgapäeva. ja konto oli arestitud juba ka enne nende kirjade kättesaamist. kui mu palk laekus, võttis kohtutäitur kogu palga kontolt ära + lisaks peretoetuse, mis sinna paar päeva hiljem laekus. peale palgapäeva helistasin kohtutäituri büroosse, kus vastas vastikult nipsakas töötaja (sekretär? infolaua tädi?), et ega nemad midagi teha ei saagi, kohtutäituril alles järgmisel nädalal vastuvõtt, et tulge siis. helistasin reedesel päeval ja vastuvõtule sain alles teisipäeval. mind pani lihtsalt imestama selle tädi ülbus, kes telefonile vastas…ei huvita neid miski, isegi see kui ütlesin, et mul ka ju kodus kaks last, kes süüa tahavad. lõpuks pani see tädi lihtsalt telefoni ära öeldes, et nägemist ja temal on seal inimene ootamas. (!)
ühesõnaga läksin vastuvõtule ja tegin ka vastavad avaldused, et rahad tagasi saada. seegi võttis aega, aga raha sain tagasi vähem kui nädalaga. seni tuli elada võlgu. mina sain tagasi kogu palga ja lasteraha, sest see oli vähem kui minu elatusmiinimum.
märtsi seisuga olen oma võlast vaba. selle kuu palgast võeti viimane osa võla katteks. see tunne on ikka päris hea, et võlast lahti sain.
ok, see selleks.
tahtsingi oma jutuga öelda seda, et kohtutäitur teebki üldjuhul kõik selleks, et raha kätte saada, mõni neist kasutab ka alatuid võtteid (minu palgast võeti nt. ära rohkem kui oleks ette nähtud, sest kohtutäitur ei teavitanud tööandjat sellest, et mul ka 2 last, kelle pealt on kättesaadav töötasu suurem). ma ise ei hakanudki selle peale enam lärmi tõstma, mõtlesin, et saangi siis kiiremini võlast lahti. ja tagantjärgi mõeldes, et nii oligi õigem. päris nälga sellepärast ka ei jäänud, lihtsalt püüdsin kokku hoida nii palju kui võimalik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 07:08; 24.03 13:31; 24.03 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean sellist juhtumit,et inimese ainuke sissetulek oli töötuabiraha ja kt võttis sellegi ära ei lugenud midagi ,et see inimese ainuke sissetulek.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtutäituri ülesanne ongi võlg st raha kätte saada.

Kui sina pole teinud avaldust endale ja lastele elatusmiinimumi jätmiseks, võetaksegi kõik ära.

Kohtutäitur ei pea tedama, et sul on lapsed ja isegi kui teab, aga puudub sinu kirjalik avaldus neile ka 1/3 jätmiseks, võtabki ära. Ja ei pea täitur loomulikult sinu tööandjat informeerima lastest jms.

NB! kuigi peretoetusi, VH ja teaud raha veel ei tohi arestida, kehtib see vaid juhul, kui oled kirjalikult teatanud, et…kuupäeval laekub peretoetus(VH) summas…
sest
kohtutäitur näeb sinu kontot st et raha tuli
aga
ei näe, mis raha st ei tea, kas palk, VH, peretoetus ms

Kes avaldusi ei esita, jääb rahast ilma, seadus selline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.03 15:57; 24.03 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul oli kohtutäitur teadlik sellest, et mul kaks last, kuid sellele vaatama ta sellest minu tööandjat ei informeerinud. mul oli see võlg tekkinud juba 2009 aastal, siis oli mul veidi võimalik seda maksta, kuid hiljem poole kohaga tööl käies see enam võimalik polnud. konto oli küll arestitud, kuid sain palka ju alla miinimumi, et seda ei saanudki ära võtta. nüüdseks olen tööl täiskohaga juba teises asutuses. mõni kohtutäitur käitub ikka nii nagu endale kasulikum (ei teavitanud tööandjat ülalpeetavatest). ja igasugu avalduste tegemine ja nende läbivaatamine võtab ju kõvasti aega ka, lihtsalt ei käi siin miski. ja isegi kui kõik makstud, siis kontot ka nii kiiresti lahti ei tehta…selleks peab ka ikka ise kt-ga ühendust võtma, ka siis kui juba tükk aega möödas. see selleks.
mind pani imestama ka see, et enne kui minu teise kuupalga kallale mindi, oli kohtutäitur nõus minuga maksegraafiku sõlmima, pidin maksma 60 euri iga kuu. mõtlesingi, et hea, et kokkuleppele sain, et konto vähemalt lahti jääks. aga ei, isegi sellest kokkuleppest ei peetud kinni, oleks ju võinud tööandjale ka sellest teavitada, aga ei, palgast võeti ikka raha maha. seega kohtutäiturid mängivad ka küllaltki alatut mängu.
loomulikult saan aru, et nende ülesandeks ongi võla kättesaamine, kuid seda võiks teha veidi inimlikumal moel.
mina olen siiralt õnnelik, et nüüdseks selline kohtutäituri jama selja taga 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 07:08; 24.03 13:31; 24.03 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jälle ei jaksa ära imestada, et neid kohtutäituri käes olevaid võlglaseid on ikka nii massiliselt.
No tõesti arusaamatu, kuidas küll inimesed sellist elu elavad! Sellest kirjutatakse nagu täiesti tavapärasest, igapäevasest asjast. Inimene justkui ei tunne sealjuures mingit häbi- ega süütunnet. Elustiil, ühesõnaga!

Ja siinkohal ei ole mulle vaja hakata kurbi, ennastõigustavaid lugusid-legende kirjeldama. Ma usun, et neid inimesi, kes on tõesti enesest sõltumata, mitte enese süül sellisesse situatsiooni sattunud on ikka ülivähe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 13:48; 24.03 13:52; 24.03 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]antimode kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No palun! Kas tõesti on vaja nii lolli juttu ajada?[/tsitaat]Minu arvates ei ole see jutt sugugi loll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 13:48; 24.03 13:52; 24.03 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minul polnudki plaanis end õigustada, vaid lihtsalt tahtsin rääkida oma kogemusest.
ega inimesed, kes selles olukorras ise olnud pole, ei saagi seda mõista. loomulikult on neil, kel elu niiöelda korras (elavad palgast ilusti ära ja võlge/laene võtma ei pea), hea halvustada ja laita neid, kel kohtutäituriga jamad kaelas. selliste jamadega inimesi leidub meie seas palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 07:08; 24.03 13:31; 24.03 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minul polnudki plaanis end õigustada, vaid lihtsalt tahtsin rääkida oma kogemusest.
ega inimesed, kes selles olukorras ise olnud pole, ei saagi seda mõista. loomulikult on neil, kel elu niiöelda korras (elavad palgast ilusti ära ja võlge/laene võtma ei pea), hea halvustada ja laita neid, kel kohtutäituriga jamad kaelas. selliste jamadega inimesi leidub meie seas palju. [/tsitaat]Ega ei saa jah mõista, kui ise pole samas olukorras olnud! Sellegipoolest jään seisukohale, et inimene peab ikka ise midagi selle \”heaks\” tegema, et kohtutäituri hambusse sattuda.
Imestasin vaid selle üle, et selliseid inimesi on nii massiliselt ning imestan ka selle üle, et mõnel inimesel õnnestub sellistesse olukordadesse korduvalt ja korduvalt sattuda.
Ju see ikka kuidagipidi inimese elustiili, vale mõtlemise ning valede tegudega seotud on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.03 13:48; 24.03 13:52; 24.03 14:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kohtutäitur ja miinimumpalk!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.