Esileht Tööelu, raha ja seadused. kohtutäituritasu (elatis, sissenõudja lõpetab menetluse)

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: kohtutäituritasu (elatis, sissenõudja lõpetab menetluse)

Postitas:

Küsimus kogemuste kohta kohtutäituritasu osas.
Mina, sissenõudja, esitasin kunagi elatise võlgnevuse ja igakuise elatise kohtuotsuse kohtutäiturile. Isa ehk võlgnik hakkas ruttu maksma, kõik korras. Võlg on tasutud. Iga poole aasta tagant helistab kohtutäituribüroo, et kuidas võlgnevust makstakse ja ka igakuist elatist. Sekretär soovitas sel juhul menetlus lõpetada, kui maksmine on korrektne.

On selgunud, et on 2 täiteasja/menetlust ühe võlgniku/ühe täidedokumendi (so kohtuotsus) kohta.

Kui lugeda seadust: Täitemenetluse seadus §33 lõige 4: https://www.riigiteataja.ee/akt/113062012002

§ 33. Täitmisavalduse registreerimine ja täitetoimik
(4) Kui täitedokument sisaldab mitu rahalist nõuet, avatakse nende osas üks täitetoimik ja nõuded summeeritakse, kui sissenõudja ei taotle mitme täitetoimiku avamist.

Ma tegin avalduse ja sain kohtutäituritasu, kus on aga kirjas vaid 1 täiteasi (elatise võlgnevust) ja selle kohta kohtutäituri tasu minule. Samas on vahepealsetes e-kirjades bürooga selgelt kirjas, et ma avaldasin soovi lõpetada nii võlgnevuse kui igakuise elatise menetlus.

Kohtutäiturile on järelepärimine selle kohta saadetud, kuid juba üle 5 päeva vastust pole.

Kas kellelgi on kogemusi, soovitusi selles asjas.
Tänan

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 11:44; 29.04 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtutäiturile on järelepärimine selle kohta saadetud, kuid juba üle 5 päeva vastust pole.

ootad veel sest:

“Kohtutäitur vastab avaldusele nii kiiresti kui võimalik, kuid mitte hiljem kui 30 kalendripäeva möödumisel avalduse või selgitustaotluse laekumisest arvates. Erilise vajaduse korral, lähtuvalt vastamise keerukusest, võib vastamise tähtaega pikendada kuni kahe kuuni. Isikut teavitatakse vastamise tähtaja pikendamisest ja pikendamise põhjusest”

http://www.kpkoda.ee/content/avaliku-poole-lingid/kkk

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sellest 30 päevasest ajast vägagi teadlik.
Aga kuna mulle esitati kohtutäituri tasu maksmiseks 10 päeva, siis ma eeldan, et nad vastavad kiiremini 🙂 Loomulikult ma kirjutan neile uuesti, kui vastust 10 päevaga pole.

Aga ikkagi, oleks väga huvitatud teiste kogemustest.
Tänan ette

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 11:44; 29.04 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeldada sa võid ja valdavalt normaalses büroos loetakse tähtaeg peatunuks kui sina oled esitanud vastulause või päringu. Loodetavasti saatsid sa meili märkega kinnitusest kättesaamise ja lugemise kohta või kirja tähituna kui kasutasid tavaposti?

Mina saatsin samuti vastulause e-kirjana ja sain kinnituse lugemisest. Peale seda tähtaeg igaljuhul peatati ja kuna mulle jäi ka õigus siis asi muidugi lahenes.
Mul oli natuke muu teema kui sul. Detaile enam ei mäleta täpselt, osa asju sai telefoni teel klaaritud. Aga vale sissenõude esitajaga tuli küll endal õiendada.
Soovitaks sul pigem võimaluse korral büroosse kohale minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

elatise puhul võib olla 2 toimikut – üks on võlanõue ja teine on jooksva elatise sissenõus nõudmine. Seal ei saa midagi summeerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtutäituri tasu elatise korral maksab ju võlgnik, mitte avaldaja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. kohtutäituritasu (elatis, sissenõudja lõpetab menetluse)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.