Esileht Ilu ja tervis Kõhu plastika – kes teinud?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Kõhu plastika – kes teinud?

Postitas:

Kes on teinud kõhuplastika, jagage infot veidi 😀 Mul tuleb kõhuplastika koos naba liigutamisega.

Mitmendal päeval peale oppi oli natuke parem juba olla?
Kui kaua võtsite valuvaigisteid?
Alguses peab vist suht küürus käima, millal saab sirgelt käia?
Mul kodus 1a 3k laps, kuidas lapsega toime tulite? Mõtlen just tõstmist ja sülle võtmist?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.03 20:22; 07.03 21:17; 08.03 13:44; 08.03 14:37; 26.07 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole olnud, pole veel konsultatsiooniski käinud. Kas tohib küsida, kuhu, kelle juurde lähed ja palju see umbes maksma läheb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 20:38; 08.03 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei ole olnud, pole veel konsultatsiooniski käinud. Kas tohib küsida, kuhu, kelle juurde lähed ja palju see umbes maksma läheb?

Vaatsin kliiniku välja selle järgi, kes tundus kõige usaldusväärsem – Taastava kirurgia kliinik Tallinnas. Kuna mul on kõhulihaste diastaas ka, siis diastaasi korrigeerimine koos kõhuplastikaga on 4500€, ilma diastaasi korrigeerimiseta 4000€ ( Olen ise 3 lapse ema 😀 ) Opi teeb Triin Vasar

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.03 20:22; 07.03 21:17; 08.03 13:44; 08.03 14:37; 26.07 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastamast. Taastava Kirurgia Kliinik ning Triin Vasar on väga hea, mul endal seal tehtud rindade plastika, võib olla siis teen kõhu oma ka seal.
Andke teada pärast, kuidas läks.
PS! Loodan, et saate teemale vastuseid ka, ma ei saanud eriti abiks olla

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 20:38; 08.03 09:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehtud.
Kuidas nüüd vastata. Mul on kaks eraldi teemat- üks on opp ise ning sellest taastumine ja teine on opijärgsed probleemid ????
Räägime siis puhtalt kõhuplastikast, sest teine teema on pigem erand ja äärmuslikum juhtum.
Esimene nädal oled juurvili. Täielikult. Ära isegi kujuta ette, et sa midagi muud peale enese eest hoolitsemise teha saad! Kohe kindlasti on sul abi vaja. Mul oli isegi raske oma haiglakotti koju tassida! Ja see kaalus ainult mingi max 3-4 kilo. Nii et, mõtle läbi, kes sul aitab last kantseldada. Minu soovitus oleks tegelikult oodata sellega kuni laps lasteaeda läheb. Siis on selle osaga muretum. Päeval saad ainult enesele keskenduda. Sest sa PÄRISELT ka ei suuda rohkem liikuda kui vetsu, pessu, köögist midagi haarata ja ongi kõik.

Uuri kõiki võimalusi, kuidas oma elu mugavamaks teha. Rendi abivahendeid. Soojalt soovitan! Vaata youtubest videosid, seak on häid soovitusi. Ma soovin, et oleksin seda teinud ja ette valmistunud. Kohe tunduvalt oleks taastumine kergem olnud kui jooksvalt paluda inimestel asju sebida :p

Kahjuks haiglas ei õpetatud, kuidas on kõige valutum/ohutum/mugavam voodist välja saada :/ jällegi youtube õpetas. Krt ma pusisin alguses oma 5 minutit enne kui välja sain ???? kui õiget viisi nägin läks elu hulga lihtsamaks!
Kes aitab haavahooldusega? Alguses võib ka sellega abi vaja minna. Kindlasti on vaja alguses kedagi, kes hoiab sul silma peal kui pessu lähed. Reaalne oht on, et paned pildi tasku. Mina lasin tabureti tõsta duši alla. No pole võimeline nii kaua seisma.
Mis ma veel soovitan- alkoholiga antiseptikum. Haiglas soovitati duši all plaaster lahti leotada. Yee wright, no ei tule! Alkoholiga antiseptikum leotas selle liimi 10x kiiremini lahti! Kahjuks ma ei mäleta enam, millised plaastrid olid parimad :/ üks rullplaaster oli hea. Väga hästi tuli maha. Teistega tõmbas see liim nii kõvasti naha külge ja lõpuks ärritas nahka. Sigavalus oli maha tõmbamine.
Ei tulegi kõik kohe meelde.

Mis üllatas- 1.5 aastat hiljem on paistetus alles lõplikult kadunud ???? ja nüüd on täiesti sile kõht. Ikka väga pikalt on mingi osa kõhust paistes. Külgedelt hakkab ennem taanduma. Veel jõulude ajal oli mul keskelt ca 5cm laiuselt kerge paistetus. Nüüd on kõik.
Ma naiivo tõesti arvasin, et mingi 6 kuu pärast on lõplik tulemus käes. Nõup!

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.03 12:49; 08.03 14:30; 08.03 14:43; 08.03 14:56; 08.03 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tohin paluda, et kirjutaksid ka oma opi järgsetest Probleemidest?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.03 20:22; 07.03 21:17; 08.03 13:44; 08.03 14:37; 26.07 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, ma jätaks selle osa ikkagi rääkimata. Need on need riskid, millele haiglas paberile allkirja annad ???? lihtsalt mul oli täielik ebaõnn ja samas ka roppu moodi vedas, et üldse lusikat nurka ei visanud. 3 kuud sain sinisel lehel olla ????
Haava ja kõhu endaga polnud kordagi probleeme. See paranes ilusti ????
Minu õppetund oli see, et arstidega tuleb suhelda ja kõik “pisiasjad” ära mainida. Ning kui ikka näitamiseks kohale kutsutakse, tuleb kasvõi läbi ussi emmi minna, mitte kodus kangelast mängida ja arvata, et mingid muud sümptomid käivad asjad juurde.
Aga see on hoopis teine teema. Nii võib minna iga opiga ???? 1000 inimest käib enne mind sama asja tegemas ja pole mingeid erilisi probleeme. Ja siis see üks, mina, saab täispanga ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.03 12:49; 08.03 14:30; 08.03 14:43; 08.03 14:56; 08.03 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga saaksid sa välja tuua olulised asjad, mida kindlasti peaks enne koju varuma?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.03 20:22; 07.03 21:17; 08.03 13:44; 08.03 14:37; 26.07 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ma kahetsen? Absoluutselt mitte ???? see tulemus oli seda kõike väärt.
Mingeid bikiine või nabapluusi ei saa mina ikkagi kanda (venitusarmid), aga need igas suunas rullid/voldid on kadunud ja saab ilusti kanda liibuvaid riideid. Kõik on lame. Varem oli seal Lõuna-Eesti kuppelmaastik ???? See häiriski mind kõige rohkem ja seetõttu opile ka läksin.
Venitusarmidest- kui sul need ennem olid, võid juurde saada.
Millest osad veel netis kirjutavad- karvapiir tõuseb kõrgemale ???? mina seda ei täheldanud ja ega see vist polegi mingi tragöödia. Midagi teistmoodi lihtsalt. Arusaadav ka kui seda nahka pingutatakse ülevalt ja alt.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.03 12:49; 08.03 14:30; 08.03 14:43; 08.03 14:56; 08.03 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, mida varuda- ravimitest on ainult valuvaigisti, mingi aeg võtad ka antibiotsi. Haiglast antakse ka sidemete nö stardikomplekt kaada, aga edaspidi pead ise need muretsema. Neid ikka kulub. 35×10 cm haavaplaaster, steriilsed vatitampoonid, siis naba jaoks plaaster (mul oli 7.5×10 cm), alkoholiga antiseptik (plaastri leotamise jaoks) ja teine ilma (värske haava jaoks). See body antakse vast sealt, mida esialgu kannad 24/7. Hiljem on vaja mingeid tugevamat trimmivat pesu või midagi. Mida mina kasutasin- Lindexil olid head kanged vormivad aluspüksid. Alt lõikasin lahti ja mees lõi trukid sisse. OLULISELT mõnusam on vetsus käies lihtsalt trukid lahti tõmmata kui hakata üle haava pükse rullima. All olid veel tavalised puuvillased püksikud. Ilma õmblusteta ja tugeva värvlita. Alguses on kõik nii hell, et kõik härib ????

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.03 12:49; 08.03 14:30; 08.03 14:43; 08.03 14:56; 08.03 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja pesa tuleks valmis ehitada ???? varu tugevaid patju kui pole. Üks tuleb kintsude alla panna, üks mõlema käe alla ja poollamav asend tekitada. Sirgel pinnal sa alguses magada ei saa. Tasapisi hakkad ennast venitama ja sirgu ajama.
Mina rentisin ühe raami, mis käib madratsi alla ja sai siis nurka reguleerida. Ideaalis võiks muidugi selle puldiga haiglavoodi võtta, aga noh, see ka suur kobakas. Need reckliner tugitoolid pidid ka elupäästjad olema. Mõni seal esimesel nädalal ainult elaski ????
Imetamispadi olla ka super hea abivahend, aga seda ma kaubandusest ei leidnud ja eks need maksavad ka ulme hinda. Kui aga mõnel sõbrannal on, küsi laenuks.
See asendi leidmine ongi kõige raskem kogu selle asja juures.
Mis kõige olulisem- varu abilisi, kes sinu eest asju ajavad ???? minul oli mees ja laps (8a), sest olgem ausad, sa oled peale oppi ikka üks suur s*tahäda. Seda pole võimalik ilusti öelda, sest nii lihtsalt reaalsuses on. Teisel nädalal on juba elu ilusam.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.03 12:49; 08.03 14:30; 08.03 14:43; 08.03 14:56; 08.03 15:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kodus 1a 3k laps, kuidas lapsega toime tulite? Mõtlen just tõstmist ja sülle võtmist?

See on küll …ma ei hakka kommenteerimagi. Mul tehtud see op umbes 10 a tagasi. Mingi 1a 3k lapsega tegelda ei ole võimalik. Reaalselt EI OLE VÕIMALIK, mitte et paha ja ebamugav vms.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ulmeõudusi kirjeldatakse siin. Minu kogemus on ikka oluliselt positiivsem ja helgem. Aga see on nii iga opiga- mõnel läheb taastumine lihtsalt, teisel mitte.
Mis abivahendid, pesad, asjaajajad? Paistetus 1,5 aastat? Jah, esimesed paar päeva olid ka mul pisut rasked, aga edasi läks tavaline normaalne elu. Algul lihtsalt rahulikumas tempos. Paistetus kadus 3 kuuga, suurem paistetus ca 1,5 kuuga, valus oli ehk nädal aega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ulmeõudusi kirjeldatakse siin. Minu kogemus on ikka oluliselt positiivsem ja helgem. Aga see on nii iga opiga- mõnel läheb taastumine lihtsalt, teisel mitte.

Mis abivahendid, pesad, asjaajajad? Paistetus 1,5 aastat? Jah, esimesed paar päeva olid ka mul pisut rasked, aga edasi läks tavaline normaalne elu. Algul lihtsalt rahulikumas tempos. Paistetus kadus 3 kuuga, suurem paistetus ca 1,5 kuuga, valus oli ehk nädal aega.

Kõike muud usun, aga et peale paari päeva läks edasi normaalne tavaline elu- liikusid haavaga vabalt kõndides ringi, olid tavapäraselt pikalt jalul, seda küll ei usu. Haava paranemisele tuleb küll liikumine kasuks ja keisrihaavaga kõndisin ma ka haiglast kolmandal päeval autoni ja ka kodus ringi. Aga näiteks lapsega õue jalutama läksin umbes 10. päeval ja see jalutuskäik oli ikka päris lühike. Operatsiooni raskuses suurt erinevust ei ole, lisaks nahale pinguldatakse ka lihaseid, nii et võib keisriga võrrelda küll

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõike muud usun, aga et peale paari päeva läks edasi normaalne tavaline elu- liikusid haavaga vabalt kõndides ringi, olid tavapäraselt pikalt jalul, seda küll ei usu. Haava paranemisele tuleb küll liikumine kasuks ja keisrihaavaga kõndisin ma ka haiglast kolmandal päeval autoni ja ka kodus ringi. Aga näiteks lapsega õue jalutama läksin umbes 10. päeval ja see jalutuskäik oli ikka päris lühike. Operatsiooni raskuses suurt erinevust ei ole, lisaks nahale pinguldatakse ka lihaseid, nii et võib keisriga võrrelda küll

Kas selle peale ei ole tulnud, et inimesed on erinevad. Minul oli keiser hommikul, õhtul käisin juba veidi ringi ja käisin duši all ilma igasuguse abita. Järgmise päeva hommikul läksin koju ja toimetasin tavapäraselt. Jalutama läksin teisel või kolmandal päeval ja ei olnud häda mitte midagi. On palju väga kiireid taastujaid olemas.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.

Inimesed ongi erinevad ja ma olen ülimalt tänulik, kes oma erinevaid kogemusi jagavad. Endal plaan samuti kõhuplastika teha mingi hetk, kuid otsin veel seda õiget, kelle juurde minna.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegin eelmise aasta oktoobris. Valuvaigesteid vajasin 2 päeva, küürus ei käinudki,mul oli diastaas 5 cm, tehti uue naba , oli nabasong ja lõigati üleliigse kõhunaha, laps oli siis ka 1 a ja 3 k vanune, mees võttis puhkuse 10 päevaks. Mul oli väga lihtne taastumine, isegi keisritest taastumine oli raskem. Trenni sain teha 1,5 kuu pärast opi, jooksen, kõhulihaseid veel ei treeni. Lisan veel, et olen kõrge valulävega. Tegin Sven Troosti juures.Vaata ka seda teemat https://foorum.perekool.ee/teema/millist-kirurgi-kliinikut-soovitate-eestis-kohuplastika/

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja oled – kõhuplastikast nüüd möödas 4.5 kuud. Koju sain järgmisel hommikul kell 10. Esimese nädala sõin igasuguseid lubatuid valuvaigistite “kokteile” – imuprofeen+paractemaool ja codeiin jne. Siis jäin veel 2-3 päevaks ibuprofeeni peale. Küürus pidin käima 2.5 nädalat, alles siis sain hakata ennast vaikselt sirgemaks ajama. Mega koormus seljale, kohutav. Edasi läks juba lihtsamalt, tõsta muidugi ei saanud midagi eriti, aga olemine oli hea juba. Absoluutselt ei kahetse, tulemus väga ilus ja ise väga rahul. Ahjaa, diastaasi oli 7cm lausa….

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 07.03 20:22; 07.03 21:17; 08.03 13:44; 08.03 14:37; 26.07 18:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Yee wright, no ei tule!

Mingi puusepa juures käisid opil või?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ulmeõudusi kirjeldatakse siin. Minu kogemus on ikka oluliselt positiivsem ja helgem. Aga see on nii iga opiga- mõnel läheb taastumine lihtsalt, teisel mitte.

Mis abivahendid, pesad, asjaajajad? Paistetus 1,5 aastat? Jah, esimesed paar päeva olid ka mul pisut rasked, aga edasi läks tavaline normaalne elu. Algul lihtsalt rahulikumas tempos. Paistetus kadus 3 kuuga, suurem paistetus ca 1,5 kuuga, valus oli ehk nädal aega.

Ma keksisin peale emaka eemaldamist kolmandal päeval rõõmsalt ringi, kuigi esimesel päeval olin poolzombi, teisel päeval toibusin kenasti. Kolmandal päeval aga kuigipalju valus oli ikka ja tõsta ei saanud üle paari kilo, aga muidu ok. Plaaster peal ja toetav body nädalake seljas. Haavapiirkond oli täiesti tuim mitu aastat, kuigi haav kasvas kinni väga ilusti ja arm kadus pea täielikult. Nii et kõik on erinevad ja minu valulävi on selline keskmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Ilu ja tervis Kõhu plastika – kes teinud?