Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Ilu ja tervis Kõhuga mingi probleem

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kõhuga mingi probleem

Postitas:

Juba kolmandat päeva kõhus nagu keerab. Esialgu oli selline ebamugav tunne seal, nagu hakkaks “päevad”, aga need just lõppesid. Siis aga lõi kõhu suureks ette ja keerab sees. Kõht on kinni. Kui oleks mingi kõhuviirus, siis peaks ju lahti olema hoopis? Niikui ülesse ärkan, kohe hakkab pihta see imelik värk kõhuga. Kas munasarjapõletik võib olla sellise sümptomiga? Rase ei ole. Vähemalt testid on küll negatiivsed. Inimesed juba räägivad seljataga, et olen rase, aga ei ole. Kõht on aegajalt selline ees küll, nagu oleksin tõesti rase. Hetkel on selline, nagu oleks 6-s kuu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.12 10:08; 14.12 10:51; 14.12 12:25; 14.12 23:07; 18.12 08:44; 18.12 09:18; 18.12 10:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Juba kolmandat päeva kõhus nagu keerab. Esialgu oli selline ebamugav tunne seal, nagu hakkaks “päevad”, aga need just lõppesid. Siis aga lõi kõhu suureks ette ja keerab sees. Kõht on kinni. Kui oleks mingi kõhuviirus, siis peaks ju lahti olema hoopis? Niikui ülesse ärkan, kohe hakkab pihta see imelik värk kõhuga. Kas munasarjapõletik võib olla sellise sümptomiga? Rase ei ole. Vähemalt testid on küll negatiivsed. Inimesed juba räägivad seljataga, et olen rase, aga ei ole. Kõht on aegajalt selline ees küll, nagu oleksin tõesti rase. Hetkel on selline, nagu oleks 6-s kuu.[/tsitaat]

Mine homme arsti juurde, kui hulluks ei lähe. Kui läheb, siis erakorralisse. Hull on siis, kui on hull. Igasugu võimalusi on. Kas kõht on silmaga märgatavalt palju suurem või lihtsalt punnis nagu gaasse täis. Kas kõht on katsudes väga kõva?
Kui oled murelik, siis helista erakorralisse ja küsi arsti konsultatsiooni tlf. teel. Arst oskab soovitada, kas tulla kohale või oodata perearsti vastuvõtuni

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mine homme arsti juurde, kui hulluks ei lähe. Kui läheb, siis erakorralisse. Hull on siis, kui on hull. Igasugu võimalusi on. Kas kõht on silmaga märgatavalt palju suurem või lihtsalt punnis nagu gaasse täis. Kas kõht on katsudes väga kõva?
Kui oled murelik, siis helista erakorralisse ja küsi arsti konsultatsiooni tlf. teel. Arst oskab soovitada, kas tulla kohale või oodata perearsti vastuvõtuni[/tsitaat]

Kõht kõva ei ole, aga silmaga nähtavalt nagu rase. Nagu rasedal ,kes ootab poega, et kõht ümar ja allpool. Maost see paistetus pihta ei hakka ja magu ei valuta ka. Sain aja naistearstile. Hakkaks vast sealt pihta. Kohati tundub, et nagu emakakaelal oleks ka kerged valud. Need valud on tegelikult ennegi olnud, aga arst pole midagi paha tuvastanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 14.12 10:08; 14.12 10:51; 14.12 12:25; 14.12 23:07; 18.12 08:44; 18.12 09:18; 18.12 10:28;
Postitas:

Äkki oled palju mandariine vms puuvilju söönud? Mul oli ka paar päeva tagasi kõht punnis ees ja valutas, aga see kõik oli ilmselt toidust.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Äkki oled palju mandariine vms puuvilju söönud? Mul oli ka paar päeva tagasi kõht punnis ees ja valutas, aga see kõik oli ilmselt toidust. [/tsitaat]

Mandariine pole üldse söönud. Ei mäletagi, et millal neid viimati sõin. Pole peale banaani muud puuvilja söönud tükkaega. Banaani ka söönud vaid ühe.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kas sa ei tahaks proovida võtta kõhulahtistit? Võibolla ongi tavaline kõhukinnisus, millest ka gaasid ja punnis kõht. Mina prooviks selle kõigepealt ära 🙂

0
0
Please wait...
Postitas:

ikka arstile, ka pimesool annab imelikke sümptomeid mõnikord.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 22:50; 14.12 23:26;
Postitas:

[tsitaat]ikka arstile, ka pimesool annab imelikke sümptomeid mõnikord.[/tsitaat]

Ma ei tea sellest pimesoole sümptomist muud kui, et isal kunagi lõhkes see ja ta oli pikali maas ja kõrges palavikus. Viidi koheselt opile.
Aga järsku ikkagi on see pimesool, aga veel mitte nii hull. Googeldasin ja leidsin, et kontrollida saab nii, et näppudega vajutada kõhtu paremale poole. Vajutasin ja nüüd hakkas jälle kõhus kergelt keerama. Jõin täna veel gefiluse tooteid, et äkki on seedehäire, aga ei. Kõht pole enam kinni ka, normaalne on see. Ei ole lahti ega kinni, aga kõhus ikka imelik tunne.

0
0
Please wait...
Postitas:

Su isal lõhkes, aga sellele eelneb ju põletik. mis tihti avaldub ebatüüpiliselt. Siin on hea kirjeldus: http://static.inimene.ee/index.php?disease=a&sisu=disease&did=195

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.12 22:50; 14.12 23:26;
Postitas:

Vanaemal oli ka kõht korraga õhku täis, ei käinud läbi. Viidi haiglasse, tehti operatsioon – selgus, et vähk. Ei teagi mis soole oma, öeldi, et üleni vähki täis. Järgmisel päeval suri. Ei teagi öelda, palju ta enne midagi tundis. Igatahes toimetas oma asju viimase päevani ja teistele ei kaevanud – kui olnuks midagi kaevata. Surmast oli viimastel kuudel palju rääkinud, ütles naabrinaine.

Loodan, et ära ei hirmutanud.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kevadel oli ühel mu lähedasel pimesoolepõletik. Muid sümpotmeid ei olnudki alguses kui mitu nädalat kestev ebamugav ja puhitustunne kõhus. Lõpuks lisandusid ka tugevad valud ja viidi kiirabiga minema. Haiglas selgus, et pimesool põletikus ja juba lõhkenud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 08:24; 18.12 10:47;
Postitas:

Olen teemaalgataja. Äkki on see mingi kõhuviirus? Kas ei ole hetkel sellist viirust liikvel? Käisin naistearstil. Seal ei avastatud midagi. Keerab siiani kõhus. Kord vähem, kord rohkem.

0
0
Please wait...
Postitas:

Mul ka just oli, kaks päeva. Ilmselt mingi viirus ikka. Olen küll käte- ja puuviljapesufriik, aga ju mul ikka õnnestus see kusagilt üles korjata.

Rasedus tuli meelde. Olen siin aeg-ajalt heietanud mõtteid kolmandast lapsest. Aga see kogemus: no ei! Ei suudaks küll vist enam 5 kuud sellise tundega ringi käia.

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Mul ka just oli, kaks päeva. Ilmselt mingi viirus ikka. Olen küll käte- ja puuviljapesufriik, aga ju mul ikka õnnestus see kusagilt üles korjata.

Rasedus tuli meelde. Olen siin aeg-ajalt heietanud mõtteid kolmandast lapsest. Aga see kogemus: no ei! Ei suudaks küll vist enam 5 kuud sellise tundega ringi käia. [/tsitaat]

Mul nädalaega juba kestnud see. Ei oksenda, ei ole palavikku, ei ole kõht lahti. Kõht punnitab ja keerab ja mingi nõrk valu nüüd küll paremal, küll vasakulpool. Alaselg ka tuikab. Erakorralisse peab minema vist.

0
0
Please wait...
Postitas:

Laske jah oma pimesooltel lõhkeda ja otsige abi perekoolist 🙁
Kas te aru ei saa, et välja lõigata tuleb põletikuline pimesool, mitte oodata, et kogu kõhuõõs oleks mäda täis ja seisund eluohtlik?

0
0
Please wait...
Postitas:

[tsitaat]Laske jah oma pimesooltel lõhkeda ja otsige abi perekoolist 🙁
Kas te aru ei saa, et välja lõigata tuleb põletikuline pimesool, mitte oodata, et kogu kõhuõõs oleks mäda täis ja seisund eluohtlik?[/tsitaat]

Palavik peaks ju ometi olema siis ja voodis pikali. Mina aga ei ole. Mul on energiat isegi imelikult palju selleks. Et see lõhkeks on tundide küsimus, mitte päevade.

0
0
Please wait...
Postitas:

Põletiku olemasolu saab kindlaks teha vereprooviga. Mine oma pereõe juurde ja lase proov teha. Huvitav, miks naistearst ei lasknud vereproovi teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.12 08:24; 18.12 10:47;
Postitas:

Minu hiljuti oli kogemus suure kõhuvaluga, emost saadeti koju diagnoosiga täpsustamata kõhuviirus,põletikunäitaja oli ca 40, valutasin siis veel päeva ka valuvaigistid ei aidanud valu ära võtta. Teisel päeval läksin siis ikkagi uuesti emosse, seekord siis kõigepealt naistekliiniku omasse, et äkki miski naiste värk nt munasarjapõletik vms. Esialgu aeti taas seda kõhuviiruse juttu ja taheti koju tagasi saata, siis ise kauplesin, et äkki ikka kontrolliks veel, mis mu põletikunäitaja nüüd on. Kui vereproovi tulemused tulid(ca 130 oli põletikunäitaja) siis ei vaevunud arst neid enam kommenterima vaid saatis sanitari, kes viis mind otse kirurgi vastuvõtule, ja veel samal päeval oli pimesoole operatsioon. Hiljem kirurg ütles, et oligi mädane põletik olnud.

0
0
Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Ilu ja tervis Kõhuga mingi probleem

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.