Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kõhukinnisus ja sellest tulenevad vaevused – mis aitab?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Kõhukinnisus ja sellest tulenevad vaevused – mis aitab?

Postitas:

Olen olnud varasemalt ka hädas kõhukinnisusega, aga see on juba teine tase – veetsin peaaegu tunni WC-s nii et silme ees must ja sain ka lahklihasse rebendid ja veritsuse suurest punnimisest. Kui nii edasi läheb, pole hemorroidid kaugel. See, et nädalas paar-kolm korda käin asjal, on minu jaoks ka muidu üsna tavaline, aga rasedusega on puhta hulluks läinud see teema. Nagu oleks kivid sees. Kuna ma ei tarbi ka piisavalt palju piimatooteid, et beebi saaks vajaliku kaltsiumi kätte, hakkasin võtma lisaks kaltsiumi naistearsti soovitusel. Vb on see ka kurja juur, aga samas ju kaltsiumi kuskilt saama peab. Magneesiumi tarbin samuti lisaks, eriti just jalakrampide tõttu. Söön minimaalselt nisujahu tooteid ja magusat, enda meelest toitun tervislikult ja liigun piisavalt (vähemalt 1h päevas), tarbin kiudaineid, palju puu- ja köögivilju jne. Hommikuti keefir/kreeka jogurt kõiksugu seemnetega, kuivatatud ploome iga päev, aga mitte ei ole tolku minu puhul ei kiividest, ei ploomidest, ei keefirist, ei sidruniveest tühja kõhu peale. Spetsialisti nõuanne olid menüüst välja jätta kohvi (mida tarbin max tassike päevas), kõik piimatooted (v.a laktoosivabad), nisujahutooted (koogid, saiakesed), suures osas kogu magus kraam, praetud liha, eriti koos kartulite/riisi/pastaga. No ja ei ma ei näe muutust. Ei ole ju jätkusuutlik hakata tarbima mingeid lahtistavaid vahendeid. Lisaks on kõhul aega veel 3 kuud kasvada, seega kardan, et kui ei saa seedimist kontrolli alla, on viimastel kuudel veel hullem. Mida siis teha? Palun andke nõu, ehk on mõni nipp, mis väärib katsetamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tead, see spetsialist on andnud sulle kehva nõu. Jah, igasuguseid sju võib menüüst välja jätta, aga sööma peab ka õigesti.

Asenda see hommikune keefir/jogurt kaerahelbepudruga. Keefiri võid sinna kõrvale ju juua. Ja ikka täistera, mitte kiirhelbed. Valge riis pruuni riisi vastu. Kasuta toidus odrakruupe, kasvõi mulgiputru. Mul on 1,5a pojal aegajalt kõhukinnisus ja siis aitab ka peet (teen koguperele toidu sellise koostisega: hakkliha, (riivitud) peet, punased oad, tatar ja veelmingid meelepärased köögiviljad soovikorral. Pojal tõmbab alati kõhu käima kenasti 🙂

Otsi infot just selle kohta, mida sa peaksid sööma, mitte mida mitte süüa. Nt on kaalikas väga hea – ühepajatoit: liha, kaalikas, porgand, herned ja soovi korral ka nt kartul, paprika või brokkoli hoopis 🙂

Ps minu tead akohvi pigem ikka kõhulahtistina toimib, ärritades soolestikku, aga eks inimesed on erineva 😀

A ja mis puudutab jogurtit, kui see on tootja poolt maitsestatud jogurt, siis suhkur nullib jogurit kasuliku omaduse soovitud küsimuses

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuivatatud aprikoosid aitavad mind ja mu last ka. Kuivatatud jõhvikaid võid ka proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikune kohvi tühja kõhu peale ja tunnipärast on kindel wc käik. Kindlasti söö palju kiudainerikkaid tooteid. Jäta välja igasugused magustatud jogurtid jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 16:14; 07.06 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhulinnisuse peamiseks põhjuseks on vee puudus. Toitumisspetsialistid ütlevad, et juua tuleks 30g iga oma keha kg kohta. Mina oma kehakaalu juures peaksin jooma 2.3l. Kui ei joo, olen hädas. Kui joon, on kõhuga korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul aitas nö toores hapukapsas. Sõin kaks korda päevas ühe portsu ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik eelpool nimetatud väga hea! Mul rasedusega samuti kõht pigem kipub kinni olema, see hormoonidest! Igasugu duphalacid jm seesugune paneb kõhu mega valutama, aga toimet ei tule ka 2 nädalaga. Mulle ka toimib klaas sooja vett tühja kõhuga, siis varsti tass kohvi, siis söök! Lisaks võtan ma igapäevaselt (hommikuti) magneesiumi graanuleid Doppelhertz, need mõjuvad tualetis käiku pehmendavalt. Kui võtan magneesiumi tablettkujul, ei mõju lahtistavalt. Kui unustan magneesiumi ära ja kõike muud teen, vetsus ei käi.
Nii et proovi ka graanuleid/pulbrit, kui sa seda veel sellisel kujul ei võta! Kui kõht väga kinni ja tead, et ei pea sel päeval kuskile avaliku koha peale minema, võta ajutiselt lausa 2 pakikest magneesiumipulbrit! Suhteliselt kindlalt saad vetsus käidud 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on olnud 15a probleeme seedimisega, hommikuti veedan reaalselt wc 30.min et midagi välja saada. Aga mis minul on tõesti väga hästi aidanud ja võin öelda, et pole ammu nii lihtsalt wc käinud kui praegu, kuigi jah aega ikka läheb, aga on kordades kergem. Minu hommik algab nii, 2 klaasi sidrunivett tühja kõhu peale, 3-5 kuivatatud ploomi ja 2 kiivit ja tõesti aitab. Kas oled proovinud pikaajaliselt ploome ja kiivisid süüa? Kiivid pigem kõvad ja hapukad ja isegi koorega. Kunagi proovisin tühja kõhu peale espressot ka juua, olen kuulnud, et see ka aitab, aga endal pigem hakkas süda hoopis puperdama. Lisaks kindlasti peet soodustab seedimist ja kinoa. Aga täielikult mõistan, mis sa tunned ja see on täielik vaev. Ma olen oma seedimis probleemidega mitme arsti juures käinud, tehtud sooleuuringud , kõik korras. Kunagi rikkusin oma seedimise ära ilmselt microlacsiga, kuna kasutasin seda liiga palju ja nüüd puudub soolel normaalne funktsioon. Aga proovi seda ploomi ja kiivi asja ümbes nädalake , usun et aitab ikka. Edu sulle 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ole hormoonidest ja eri inimestel aitavad eri asjad kõhukinnisust leevendada. Minul aitas näiteks ananassi söömine (sõin vähemalt pool ananassi iga päev) ja loomulikult vee joomine, liikumine ning kohv (hästi lahjat joon).
Naistearstile/ämmaemandale oled oma muret kurtnud? Arvan, et peaksid vajadusel lahtistit kasutama, kui elustiili korrigeerimine tulemust pole andnud, aga millist võib kasutada tuleb küsida just neilt. Ja muidugi pikaajaliselt neid kasutada ei tohiks, aga hetkel tegu rasedusest tingitud ajutise probleemiga.

Aga nii kui algas 3 trimester, tekkis mul hoopis vastupidine probleem ja nüüd on häda, et kodust väljas või enne kodust väljumist ei tohi näiteks üldse kohvi juua, muidu on varsti vaja vetsu ja soovitatavalt privaatset koos duššiga… Pole just päris kõhulahtisus, aga midagi sinnapoole küll… Elus pole varem sellist nalja olnud, nüüd juba 1,5 kuud järjest. Rasedushormoonid mõjuvad ikka kummaliselt küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul mõjusid viinaarjad-kui süüa kilo korraga. Ja õlisalatid väga rohke õliga. Kui iga päev sõin, siis oli ok. Jogurtid jms piimatooted mulle lahtistavalt ei mõju, hoopis vastupidi. Liha aga ajas mu täiesti umbe. Loodetavasti leiad oma lahenduse. Igatahes sünnitama minnes olgu soolikas tühi, muidu saab ka sinna rebendid. Been there, done that.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

rabarber ka looduslik kõhulahtisti, tee kisselli, joo külmalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hormoonid ei mõjuta seedetegevust.
Eks meil kõigil ole erinev mikrofloora seal seedekulglas, mis kellel puudu või üle ole. Minul nt igasugune liha ja piimaline asi paneb, mh vabzndust, jänesepabulaid väljutama. Misiganes roheline köögivili aga teeb paari pöevaga seedetöö imeliseks. Brokoli nagu eriti.
Igasugu ploomid-kiivid teevad vaid puhitusi.
Teoorias peaks keefir ja/või hapukapseas töötama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Redised aitavad, sest sisaldavad sinepiõli, mis hoiab maksatöö ja ainavahetuse korras. Järele proovitud nii rasedana kui ka “tavakonditsioonis”.

Sidruniveega on see lugu, et uuemad uuringud ei soovita seda kasutada, kuna mõjub hävitavalt hambaemailile. See aga, teadagi, on rasedatel ja hiljem imetavatel emadel niigi nõrgem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma just avastasin, et mulle mõjuvad chia seemned väga hästi kõhukinnisuse vastu. Ostsin neid tegelikult nende kasulikkuse pärast, kuid pärast paari päeva kasutamist hakkas kõht korralikult läbi käima

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.06 16:14; 07.06 16:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nagu mina oleks selle kirja kirjutanud teemaalgatajana. Mul aitab natuke linaseemneõli. Igal hommikul ja õhtul üks supilusikatäis tühja kõhu peale. Mulle käib küll vastu see kraam natuke aga teen seda vastu tahtmist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhukinnisuse puhul tarbi vedelikku, hea oleks, kui jälgiksid, palju sa vedelikku päeva jooksul tarbid, näiteks võtad 1,5 l pudeli, paned selle vett täis ning vaatad, kas sa tarbid selle päeva jooksul ära või mitte, siis saad kohe teada kui palju ikka reaalselt vedelikku tarbid. Vee maitsestamiseks võid lisada sidrunist pressitud mahla, marju, värsket kurki, melissi või piparmündi lehekesi vms. Loomulikult tarbi kiudianeterikast toitu, näiteks mu jaoks lisaks ananassile on hea ka toores porgand riivitult ning lisa paar tilka õli ka, kuna porgandis sisalduv A-vitamiin on rasvlahustuv vitamiin ning selle paremaks omastamiseks lisatakse ka porgandisalatile õli. Ja kindlasti aitab see, kui oled ise füüsiliselt aktiivne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama hädaga kimpus. Minu jaoks on looduslik lahtisti õunamahl ja viinamarjad. Kange kohvi lõhn kaa. Oluline on keha tunnetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduse ajal,kui olin kõhukinnisusega haiglas, siis soovitati mul juua kuivatatud ploomi mahla (see on saadaval vaid selveris). Lapsel oli ka mingi aeg kõhukinnisusega probleeme ja andsin talle Milupa kuivatatud ploomi püreed. Tema puhul olen märganud, et kui sööb hommikuks rohkete seemnetega putru, siis käib kõht ka paremini läbi

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädalaid 19+ ja samuti vaevab kõhukinnisus.
Joon palju vett, mahlasid. Nüüd proovin ka keefiri abil kõhu korralikult toimima panna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Platsenta hormoonide mõjul soolestiku toonus alaneb, seetõttu võib tekkida kõhukinnisust. Seetõttu väide, et „hormoonid ei mõjuta seedetegevust“ ei ole õige. Samuti loote kasv võib suruda soolestikule ning kutsuda antud probleemi. Tõenäosematest kõhukinnisuse põhjustest võib veel olla vale toitumine, istuv eluviis või stress. Seedimisele mõjutavad mõnede ravimite kasutamine. Näiteks, antidepressandid, rauapreparaadid. Roojamise sagedus on individuaalne. Normi piiril on 3 korda päevas kuni 3 korda nädalas. Kiudaine päevane annus peab olema kuni 30 g, kuna liigne kogus ilma vajaliku vedeliku koguseta võib ummistada soolestiku. Kohv tõesti mitte soovitav tarbimiseks kõhukinnisusel, kuna see võib ärritada soolestiku. Küüslauk, õuna ja viinamarja mahl võib tekitada puhitust, mis ka ei ole kasulik kõhukinnisuse korral. Väljaheite pehmendamiseks saab süüa teelusikas õli. Nõustun kommentaariga, et vedeliku tarbimine kõhukinnisuse leevendamisel on väga oluline. Kindlasti peab tarbima piisavalt vedeliku. Vähemalt 1 liiter päevas. Kommentaarides oli kirjutanud erinev informatsioon sobiva vedeliku temperatuuri kohta. Soovitan juua sooja vett, kuna see soodustab lihaste lõõgastumist. Samuti võiks tarbida vett 30 minutit enne söömist, et ta jõuaks soolestiku. Selleks, et muutused toitumises aitasid tuleb aega. Tavaliselt 8-24 tundi, aga võib olla paar päeva. Lisaks toitumisele võib proovida liikuda rohkem, kuna 1 tund päevas on ikkagi vähe. Võib proovida liikuda 2 tundi. Kui on võimalus, siis võib käia rasedate joogal. Samal ajal jooga mõjub hästi emotsionaalsele seisundile. Stressi leevendamiseks saab veel kuulata rahustavat muusikat ja jalutada värskes õhus. Kui mitte midagi soovitustes siiski ei aita, siis võib proovida kasutada lahtisteid. Nagu kommentaarides oli mainutud “lahtiseid ei tohi kasutada igapäevaselt”, kuna võib tekitada soolestiku toonuse nõrgenemine ja, või kutsuda harjumist ravimite suhtes. Tuleb neid kasutada ainult vajadusel ning enne tarbimist konsulteerida raviarstiga või apteekriga. Rasedatele sobib Duphalac, Forlax – need avaldavad toimet kuni 2 päevaga. Keskmine toime avaldamine 2 kuni 8 tunniga. Microlax sobib ka. Ravimi toime avaldub kuni 15 minutiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on seedimine korras siis, kui ei söö kartulit, leiba-saia, jogurtit ja raseda vitamiine.
Ortis Fruits & Fibres võib ka abiks olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen täiesti ahastuses juba 🙁 rasedust 20+
Võtan Ferrum Lek rauatablette, kuna on tugev aneemia ja ampsan peale keedetud peeti, mis on väga rõve, aga väljaheide on kivikõvad pabulad, nii valus..
Olen proovinud erinevaid tablette ja rauasiirup jälle värvib hambad tumelillaks.
Kõhu korrashoidmiseks olen proovinud kiivisid, palju värsket süüa, kapsas, porgand, keefir, punapeet, joonud ohtralt sidruniga vett, ploomimahl, linaseemneõli, linaseemned vees leotatult. Duphalac teeb ainult kõhuvalu ja meeletud gaasid. MITTE ÜKSKI nendest ei aita! Väljutamiseks pean kasutama küünlaid või microlaxi, aga seegi pole eriti tõhus

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 10:18; 17.06 18:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen täiesti ahastuses juba ???? rasedust 20+

Võtan Ferrum Lek rauatablette, kuna on tugev aneemia ja ampsan peale keedetud peeti, mis on väga rõve, aga väljaheide on kivikõvad pabulad, nii valus..

Olen proovinud erinevaid tablette ja rauasiirup jälle värvib hambad tumelillaks.

Kõhu korrashoidmiseks olen proovinud kiivisid, palju värsket süüa, kapsas, porgand, keefir, punapeet, joonud ohtralt sidruniga vett, ploomimahl, linaseemneõli, linaseemned vees leotatult. Duphalac teeb ainult kõhuvalu ja meeletud gaasid. MITTE ÜKSKI nendest ei aita! Väljutamiseks pean kasutama küünlaid või microlaxi, aga seegi pole eriti tõhus

Minul oli sama lugu. Polnud hädal käinud juba nädal aega. Kui midagi tuli, siis ainult samad kivikōvad pabulad. Lõpuks ei kannatanud enam välja ja läksin apteeki ja ostsin klistiiri koti. See tundub küll vastik, kuid aitas tōhusalt. Sain kasutamisega üksi hakkama ning pärast oli parem olla ja kõht hakkas ka läbi käima lõpuks.

Kott apteegis ise maksab kuskil 2-3 euri, kasutasin sooja veega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on see klistiiri kott täitsa olemas ja tean, et see aitaks. Aga raseduse ajal ei julge teha. Igalt poolt olen lugenud, et ei tohiks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.06 10:18; 17.06 18:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kõhukinnisus ja sellest tulenevad vaevused – mis aitab?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.