Esileht Väikelaps kõhulahtisus – kuidas vältida haiglasse sattumist?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: kõhulahtisus – kuidas vältida haiglasse sattumist?

Postitas:

lapsel (4a) juba 2 päeva kõht lahti – nagu vesi. praegu üldseisund hea – sööb-joob normaalselt, palavikku pole, oksendanud pole. olen andnud enteroli 2 päeva, rehydroni (menüüs riis, puljong, kuivikud, röstsai jms), lootsin, et täna parem, aga nüüd hommikul 2h jooksul juba 6x kakal käinud, tuleb nagu vett, tihtipeale ei jõua potile, nii et esimene sorts tuleb püksi:(( küsin sellepärast, et eelmisel aastal oli meil ka sarnane haigus (siis ainult nii tihedalt kakal ei käinud), minu arvates sõi-jõi laps normaalselt, aga üks hommik ärgates oli nii loid, et kohe peale ärkamist jäi uuesti magama ja ei suutnud midagi teha ja nii sattusime haiglasse ja olime 3 päeva tilgutite all, sest tõsine vedelikupuudus oli tekkinud ja see tekkis nii äkki…
ootaks häid soovitusi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.kodutohter.ee/arhiiv/200605/main.html

Palju erinevaid taimi millest teed teha ja mis peaksid aitama. Loodan, et laps saab terveks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meile soovitati kunagi sellises olukorras, et ei söö üldse, ainult juua ja palju juua.

Minul endal läheb ka igasugune kõhulahtisus kõige kiiremini üle kui ei söö. Korraks kõik sooled tühjaks ja siis hakkab asi taastuma. St. söön alles siis kui vähemalt pool päeva ei ole kakal käinud. Pidevalt peale tulev toit ärritab uuesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et Enteroli võid nüüd ära jätta. See peaks kiiremini aitama.

Proovi smecta pulbrit – rahustab magu. Lisaks juurde probiootikume.

Proovi ka joogiks kisselli, kui laps nõus seda jooma/sööma. Paks kissell on hea mao ja soolestiku rahustaja (tärklis siis), lisaks sisaldab palju vett. Mustikakissell ja rosinakissell on klassika, aga misiganes sul olemas on, võiks sobida.

Aga mida iganes laps joob (va piim ja piimatooted), kõik sobib. Palju-palju juua, et väljunud vedelik asendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enterol näiteks teeb meie lapsel hoopis kõhu veel hullemaks, üldse ei sobi. Sobivad Restore ja Lacto 7. Ja süüa ei soovita üldse anda, kui laps just ei küsi, ainult juua. Ja mitte tavalist vett, vaid kindlasti mullideta mineraalvett.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen umbes sarnases olukorras olnud, ka sattusime haiglasse.
Ainus mis lõpuks kõhu kinni pani,oli Ratiopharm-Probiothics.Saab apteegist.Pulbri kujul ,hea magus s,segad veega,lastele väga meeldib.
Probiootikum,aga selline mis toimib ka.
Näiteks see Linex oli vist nimi ei mõju üldse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel on ka olnud kõht väga lahti aga olen alati abi saanud kummeliteest ja mustikatest. Meil teeb alati mustikas kõhu korda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin 2-aastaste lastega rota tõttu haiglas. Seal tuli lastele anda Espumisani (!) ja siis Enteroli, Smectat, Protexin Restore-i või Lindaxat. Andsime nädal aega Enteroli ja Espumisani. Rehydroni ka.

Söögi osas soovitati banaanijogurtit (Meloodia) ja banaani, kõige tavalisemaid Kalevi kandilisi küpsiseid, võiroosi-saiakesi, suppi või puljongit, riisiputru, kisselli, kummeliteed.

Menüüst jäta kõrvale kõik piimatooted (peale banaanijogurti), raskesti seeditav toit (nt liha) ja toored asjad (peale banaani).

Haiglas tuli ka kirja panna, kui palju laps joob (hea kui üle 600ml päevas), sööb (hea kui ikka midagi sööb ka) ja mitu korda päevas pissil-kakal käib (meil oli kakavesi 7-12 korda päevas nädal aega järjest).

Haiglasse tuleb minna kui kaka on verekiuline, kui suust tuleb atsetoonilõhna ja kui laps on väga loid ja joob väga vähe.

Anna ikka Enteroli edasi, see haigus kestabki tavaliselt 4-5 päeva.

Loodan, et saate peagi terveks!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 23:43; 21.01 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas lapsel nüüd tervis?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 23:43; 21.01 15:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps kõhulahtisus – kuidas vältida haiglasse sattumist?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.