Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kõhulihaste harjutused

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kõhulihaste harjutused

Postitas:
Kägu

Olen spordivõhik ja väga vormist väljas (ülekaal ja 2 järjestikust rasedust). Nüüd tahtisn hakata kõhulihaseid treenima. Kooliajast mäletan, et istessetõuse tehti nii, et terve ülakeha kerkis maast (jalad olid nt varbseina all). Youtube’i klippides (nt http://www.youtube.com/watch?v=iZQ9_c4yiwY) tehakse seda aga nii, et selja põhiosa jääb maha ja ainult õlad kerkivad. Proovisin nii, aga pole üldse tunnet, et ma kõhulihast niimoodi pingutaksin, see-eest jäävad kaela-ja kuklalihased kuidagi valusaks. Kas ma teen seda kuidagi valesti? Neid tavalisi, \”vana moodi\” istessetõuse ei jõua ma ka nii teha, et käed oleksid kukla taga, ainult nii, et käed on külgedel (mu kõhulihased on tõesti olematud).
Muud harjutused klipis on ok.
Ja veel: kas enne sellist 8-minutilist trenni peaks kuidagi mingit soojendust ka tegema?
Igaks juhuks lisan, et mul plaan minna trenni ja toitumist jälgin ka, st tean, et see kõhulihaste treenimine üksi vormi ei paranda.

Kui vaja, võib mu küsimuse \”Tervise\” alla liigitada. Postitasin siia, kuna siin käib ilmselt kõige rohkem rahvast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
andur

RE: Kõhulihaste harjutused

Spordivõhikutele on abiks eratreenerid. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina läksin pärast sünnitust jõusaali treeneri jutule ja ta tegi mulle harjutuste kava, mis kõige paremini passis just äsjasünnitanutele. Sulle soovitaksin sama. Ainult üht sorti kõhulihaste harjutustest pole eriti kasu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

oeh, sellel videotibil on nii ilus keha…

aga jah, ilmselt teed harjutust valesti, kui kõhulihast ei tunne, pingutadki kaela ja õlgadega, mitte kõhulihastega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

http://www.youtube.com/watch?v=oAYHA973kqk
Proovi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

on kümneid eri viise kõhulihaste harjutusi, vaata youtube’i ja hakka pihta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks nipp on, et vaata lakke ja ära tiri pead rinnale. Niimoodi peaksid ikka kõhulihased töötama mitte kael.

Käed võid panna kukla taha, või veel parem too käed kõrvade juurde ja ära nendega pead üldse puutu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

esiteks muidugi ei ole kõhulihaste treenimisest eriti kasu, kui probleemiks on ülekaal.

teiseks teed jah valesti. ära pane käsi kukla taha, siis tirid end vaid kaelast üles. pane kõrvade juurde, nagu soovitati, ja tõsta end kõhulihasega. Algajatele on see vidin tõsiselt abiks, just et seda kaelast üles tirimist vältida:
http://www.amazon.co.uk/TV-Original-Roll-Maxx-Trainer/dp/B001AIADTE/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1326882280&sr=8-8

Kodus treenimiseks soovitaks erinevaid DVDsid, mitte ainult kõhulihase trenni, nt see on päris hea ja üks trenn ainult 20 min: http://www.amazon.co.uk/Jillian-Michaels-Day-Shred-DVD/dp/B002RNOS2Y/ref=sr_1_sc_1?ie=UTF8&qid=1326882202&sr=8-1-spell

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänud, eriti viimasele kahele vastajale! Eratreeneri soovitus on ka hea, aga kardan, et mu eelarve praegu ei lubaks seda.

Viimasele veel — miks ülekaaluga pole kõhulihaste treenimisest kasu? Mul on ülekaal ja lisaks veel inetu punnkõht, nagu oleks ikka veel rase (laps 1,5-aastane). Ja kaalu püüan samal ajal alandada ka, toitumisega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Viimasele veel — miks ülekaaluga pole kõhulihaste treenimisest kasu? Mul on ülekaal ja lisaks veel inetu punnkõht, nagu oleks ikka veel rase (laps 1,5-aastane). Ja kaalu püüan samal ajal alandada ka, toitumisega.[/tsitaat]
Sest kõhulihas on liiga väike lihas, et suuta rasva põletada nii, et sellel ka mingid nähtavad tulemused oleks. Kui treenid ainult kõhulihast, siis paremal juhul pole sellest lihtsalt kasu, halvemal juhul läheb kõht veel rohkem punni ja rüht käest ära.
Kui tahad, et sul tekiksid mingid lihased, mis hakkaksid rasva põletama, treeni suuremaid lihasgruppe.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sest kõhulihas on liiga väike lihas, et suuta rasva põletada nii, et sellel ka mingid nähtavad tulemused oleks. Kui treenid ainult kõhulihast, siis paremal juhul pole sellest lihtsalt kasu, halvemal juhul läheb kõht veel rohkem punni ja rüht käest ära.
Kui tahad, et sul tekiksid mingid lihased, mis hakkaksid rasva põletama, treeni suuremaid lihasgruppe. [/tsitaat]

Ma ei ootagi, et puhtalt kõhulihase treenimisest hakkaks kaal langema. Tahtsin lihtsalt kõhtu veidigi viisakamaks. Sest kui ainult kaalu langetan toiduga, siis ju kõhukuju ei muutu?
Tahan mingisse üldtrenni minna küll, nt pilatesesse (võtan veel hoogu — kardan, et tunnen end seal jube paksu, kohmaka, ja koordinatsioonivabana, pealegi võhma pole ka ollagi).
Nii et eraldi kodus veel kõhulihaseid treenida polegi hetkel mõtet?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei ootagi, et puhtalt kõhulihase treenimisest hakkaks kaal langema. Tahtsin lihtsalt kõhtu veidigi viisakamaks. Sest kui ainult kaalu langetan toiduga, siis ju kõhukuju ei muutu?
Tahan mingisse üldtrenni minna küll, nt pilatesesse (võtan veel hoogu — kardan, et tunnen end seal jube paksu, kohmaka, ja koordinatsioonivabana, pealegi võhma pole ka ollagi).
Nii et eraldi kodus veel kõhulihaseid treenida polegi hetkel mõtet?[/tsitaat]
Aga miks just kõhulihaseid? Tee seljalihaseid ja kükke, sellest on rohkem kasu. Kõhu kuju muutub, kui rasv sealt pealt põlema hakkab.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ma olen ka spordivõhik, kuid hakkasin pihta taljeharjutustest. Need olid lõbusad, siis lisasin muidki harjutusi ja hakkasin spordisaalis käima. Ei vaata sind keegi paha pilguga. Kui paar kuud oled ära käinud, jõuad juba palju rohkem. Ja see on juba päris hea tunne.
Hakkasin veel toitumist ka jälgima ja kogu see kompott tõesti toimib. Kannatust vaid 🙂

http://www.youtube.com/watch?v=r_J8btnIEKQ&list=UUffWgsCSfy26LmaY-5HcxmQ&index=20&feature=plpp_video

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänud veelkord. Proovin järele.

Please wait...
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kõhulihaste harjutused

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.