Esileht Ilu ja tervis Kõhuprobleemid

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kõhuprobleemid

Postitas:

Olen täitsa ahastuses juba, ei oska midagi arvata. Nii kuu aega tagasi juhtusin nägema saadet kus räägiti et hulpiv kaka ei ole normaalne ja võib olla märk kõhunäärme vähist. Hakkasin siis ka ise vetsus rohkem tähelepanu pöörama ja peaaegu alati hulbib ja on helepruun, võimalik et pigem kollakas aga minu arust rohkem ikka pruun. Kõht käib läbi iga päev vähemalt korra aga vahest on pabulad, vahest pehme ja pabulad segamini, vahepeal läheb otse torust alla nagu poleks midagi olnudki. Lisaks on hakanud tekkima pidev tunne nagu ei tuleks kõik välja (tihti jääb midagi nö maha) ja on tunne, et tahaks minna aga ei tule miskit. Käisin ka spetsialisti juures kes ei vaevunud isegi uuringutele saatma vaid palus kakaproovi teha järgmine nädal, perearsti ei huvitanud ammugi, käskis ainult rohkem vett juua kuigi ma joon pea 4 liitrit päevas. Kogu selle jama peale on hakanud tihti ka iiveldama ja mu närvid on täiesti läbi. Ei julge isegi süüa normaalselt sest kardan, et kõht puhitab ja ma ei taha vetsu minna. Nüüd paar päeva on paar korda vasakult roiete poolt kus on kas magu või kõhunääre nagu torkinud mis mu täiesti paanikasse ajas. Vereproovid on kõik ideaalsed, maks ja kõik mineraalid ja vitamiinid on korras, diabeeti pole, aneemiat ei ole. Kuhu siis edasi? Olen 24 ja kohutavalt kardan. Kas peaksin teise perearsti juurde minema või kuhu pöörduma?

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 18:22; 19.02 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on lihtsalt sitt menüü.

Rohkem kiudaineid ja köögivilja.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hulbib, kui on rasvast toitu söödud. Kui kõik proovid on korras, siis ongi kõik korras. Üle 40, rasvunud ja ehk ka alkoholiga liialdav, siis on sul piisavalt riskitegureid, et midagi tõsist karta.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 19:07; 20.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaaluline olen ma küll ja klaasi veini joon vast korra kuus kui sedagi. Alles oli uudistes ju 24 aastane noor ema kellel diagnoositi puhalt kõhu korinatest 4. staadiumi soolevähk, eks see ka hirmutas kõvasti.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 18:22; 19.02 19:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaaluline olen ma küll

Nagu need lollid mõtted pähe tulevad, nii mine kõndima, ja kärmelt! Nii noorelt ei maksa ennast hulluks ajada!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülekaaluline olen ma küll ja klaasi veini joon vast korra kuus kui sedagi. Alles oli uudistes ju 24 aastane noor ema kellel diagnoositi puhalt kõhu korinatest 4. staadiumi soolevähk, eks see ka hirmutas kõvasti.

Võta mõni meditsiiniõpik ette, avastad endal vähemalt pooled haigused juurde. Inimestel on omapära otsida kinnitust ja jätta ebasobivad faktorid tähelepanuta. Sellel põhineb ka nt ennustajate uskumine. Kui sul ikka kindel kahtlus, lase soolt seestpoolt vaadata (kolonoskoopia), aga on üsna väheusutuav, et midagi on.

Muide- rasvumine ja ülekaalulisus ei ole samatähenduslikud sõnad. Pokaal-kaks või kolm veini nädalas ei ole alkoholi tarbimine riskiteguri mõttes.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 19:07; 20.02 11:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 liitrit vett päevas? pole ime, et iiveldab.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljudel mõjutab vaimne ja emotsionaalne seisund kõhu toimimist. Emotsionaalne ja/või vaimne pinge ja erutus võib kõhu lahti teha, iivelduse tekitada, gaase ja seedimisprobleeme tekitada. Mõnel võtab ehk kõhu hoopis kinni ka.

Rasv on kergem kui vesi, nii et kui kaka hulbib, siis on see rasvarikas – sööd rasvast toitu ja/või vähe kiudaineid. Liiga palju kiudaineid mõjub ka seedimisele halvasti.

Miks nii palju vett jood? Ega 4 liitrit pidevalt ka normaalne pole. Teed kõvasti trenni või higistad igapäevaselt saunalaval?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen pea 50 ja mul on koguaeg sama teema olnud. Väga harva, kui ei jää hulpima. Olen jälginud oma toitumist ja minu puhul ei ole vahet, kas söön väga tervislikult või mitte, alati on sama. Vett joon pigem palju. Ülekaaluline ei ole. Küll aga kipun stressama, aga ei usu, et see asjasse puutub.

Kunagi kuskilt kuulsin (äkki oli dr Ozi saade?), et see võib olla tingitud ka organismis elutsevast pärmseenest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Kõhuprobleemid