Esileht Koolilaps Kohustuslik kitarriõpe!

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kohustuslik kitarriõpe!

Postitas:

Kas on keegi kursis/ kuulnud, kas see seadus on vastu võetud, kus kõigile lastele tuleb kohustuslikus korras koolis kitarriõpe ? Ja millisest perioodist see kehtima hakkab ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.03 14:25; 08.03 23:29; 09.03 11:51; 09.03 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes sulle sellist jama rääkis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riiklik õppekava. III kooliaste: Süvendatakse pillimänguoskusi ning avardatakse musitseerimisvõimalusi erinevates pillikoosseisudes, omandatakse akustilise kitarri akordmänguvõtted.
Noorematel on rütmipillid, blokkflööt ja väikekannel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ohh oleks ma veel koolilaps…
Oleksin täiesti õnnelik selle võimaluse üle 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on sisse kirjutatud valitsuse poolt kinnitatud põhikooli riiklikusse õppekavasse: https://www.riigiteataja.ee/akt/120092011009

Vaata: Lisa 6, Muusika/ III astme pillimängu õpitulemused. Ehk siis põhikooli lõpuks peab õpilane oskama kitarri lihtsamaid akordmängu võtteid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 18:09; 09.03 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

suur aitäh viidete eest, ma ise ei suutnud leida õiget kohta.
Mina olen samuti õnnelik, et see võimalus lastel on. Ma kardan, et muidu, kui kohustuslikus korras mu lapsed pilli kätte ei võtaks (arvan) aga muuiskaõpe on ju aju arengule nii oluline ja see on tõesti tubli suund lastele peale pandud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.03 14:25; 08.03 23:29; 09.03 11:51; 09.03 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

On küll õppekavas sees ning uuri seda täpsemalt oma koolist! Koolis PEAB olema pilliõpe. Jah, muusikaõpe on aju arengule oluline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks just kitarriõpe? Kitarri mängimiseks peavad olema ju niiöelda pikad näpud? Kuidas pisikese käega laps seda kitra peaks mängima?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga miks just kitarriõpe? Kitarri mängimiseks peavad olema ju niiöelda pikad näpud? Kuidas pisikese käega laps seda kitra peaks mängima?[/tsitaat]

Minu meeles ei pea küll nüüd kitarri mängimiseks pikad näpud olema, seal keeled ju nii lähestikku, vot klaveril küll jah, oleks hea, kui oleks pikad sõrmed aga saab ka lühematega, pikad näpud on sellepärast klaveri mängimisel head, et siis saab maakeeli öeldes üksteisest kaugemal olevaid klahve korraga haarata (vajutada) aga alguses õppimise jaoks, pole vahet.

Ja lastele on ka väiksemad kitarrid 3/4 näiteks või kui päris pisike laps siis veel väiksem.

Pigem tekibki paljudel probleem käes hoidmisega, et on liiga suur kitarr lapsele kätte antud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.03 14:25; 08.03 23:29; 09.03 11:51; 09.03 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kes sulle sellist jama rääkis?[/tsitaat]

eks ikka meie valitsus, kes neid seadusi ikka teevad ja sinu postitusest võib järeldada, et sinu lapsepõlvest on pillimäng (või üldse muusika) ikka väga kauge kaarega mööda läinud ja seda muidugi sinu kahjuks, kuigi sa ise selles aru ei saa. Kurb

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 08.03 14:25; 08.03 23:29; 09.03 11:51; 09.03 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]elenna kirjutas:[/small]
[tsitaat]Riiklik õppekava. III kooliaste: Süvendatakse pillimänguoskusi ning avardatakse musitseerimisvõimalusi erinevates pillikoosseisudes, omandatakse akustilise kitarri akordmänguvõtted.
Noorematel on rütmipillid, blokkflööt ja väikekannel.[/tsitaat]
http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=plokkfl%C3%B6%C3%B6t&F=M

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Aga miks just kitarriõpe? Kitarri mängimiseks peavad olema ju niiöelda pikad näpud? Kuidas pisikese käega laps seda kitra peaks mängima?[/tsitaat]

Pikad näpud on mõnevõrra olulisemad neile, kes tahavad professionaalseteks muusikuteks saada. Lihtsama akordmänguga saab iga lühikesesõrmeline väga hästi hakkama.
Ja kui kitarrriõpe lisandub alles põhikooli kolmandas astmes ehk progümnaasiumis, siis pole need lapsed seal nii pisikesed enam midagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.03 18:09; 09.03 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]elenna kirjutas:[/small]
[tsitaat]Riiklik õppekava. III kooliaste: Süvendatakse pillimänguoskusi ning avardatakse musitseerimisvõimalusi erinevates pillikoosseisudes, omandatakse akustilise kitarri akordmänguvõtted.
Noorematel on rütmipillid, blokkflööt ja väikekannel.[/tsitaat]

blokkflööt??? :O

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]blokkflööt??? :O[/tsitaat]Vabandust, eksisin. Kas võib olla, et minu kauges kooliajas kirjutati inglise keele eeskujul b-ga?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]elenna kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Vabandust, eksisin. Kas võib olla, et minu kauges kooliajas kirjutati inglise keele eeskujul b-ga? [/tsitaat]
Mis mõttes inglise keele eeskujul? Plokkflööt on inglise keeles ‘recorder’. 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Kohustuslik kitarriõpe!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.