Esileht Koolilaps Kohustuslik kooliujumine – külm vesi, vettehüpped, arg laps

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: Kohustuslik kooliujumine – külm vesi, vettehüpped, arg laps

Postitas:

Plaanin arstitõendi kooli viia, kui ujumiseks läheb.

Mida täpsemalt see arst sinna tõendile peaks kirjutama?

Juba ammu-ammu ei kirjuta arstid tõenditele põhjust, vaid ainult “haigestumine” või “vabastatud ujumisest”, “vabastatud kehalisest kasvatusest”. Isikuandmete kaitse ei luba arstil terviseandmeid avaldada. Kui arst leiab, et laps ei peaks nt kehalises kaasa tegema, siis tegelikult ei olegi tema asi teada, et miks täpselt. Kui arst kirjutas vabastuse, siis nii on.

(mul endal oli põhikoolilõpus vabastus kehalisest kasvatusest hoopis nahahaiguse psoriaasi tõttu – lisaks jubedale sügelevale lööbele mõjutab see ka liigeseid, aga kehalise kasvatuse õpetajal oligi ainult seda vaja teada, et arst on mu tunnist vabastanud, mitte seda, mis raskusastmega mu haigus parajasti välja on löönud või mis haiguse tõttu vabastus oli).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 22:41; 24.10 23:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks muutus ujumine ülilihtsaks siis kui kaalus juurde võtsin. Ei pea enam üldse pingutama, et vee peal püsida. Iga spordiala puhul polenormaalkaalu alampiir plussiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps ka kehv ujuja, 3 klass, lasti hädavaevu läbi. Vest ümber ujus ikkagi lõpuni välja. Nägu vettegi oli alguses keeruline, pani ainult lõua 🙂 Ei kutsu teda see vesi kohe üldse. Oli pundis üks kehvemaid. Meil alustati ikka nägu vette asjaga ja hüpati vette alles lõpus. Teine laps nüüd 2 klassis ja tahaks neid kuhugi ujuma saata (enne teise lapse kohustuslikku ujumist) ja seda siis seni kuni asi selge, aga iga kord jään kuhugi regamisega hiljeks, või on summad ala 100 kokku, no veits palju.
Kus teie lapsed ujumas käivad ja palju maksavad, palju eratrennid maksavad ja kelle poole nende puhul pöörduda?
Ma isegi oskan ala koera natsa ainult, minust pole nüüd küll migit õpetajad. Kõik ei saa ikka päris õpetada, kui endalgi oskused puuduvad.
Kuna ise ei oska, siis kohe väga tahaks, et mõlemad lapsed saaks ujumise ikka selgeks, et neil endil tekiks huvi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kus teie lapsed ujumas käivad ja palju maksavad

Meie 8-aastane käib Kalevi ujumiskoolis teist aastat. Tunnid toimuvad TIK-i ujulas, 2 korda nädalas, kuumaks on 75 eurot. Eelmisel aastal käis Kalevi ujulas, siis oli kuumaks 85 eurot. Aga TIK-i ujulas on ka Sharki ujumiskooli tunnid, uuri nende lehelt ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile pakkus eratreenerit Audentes. Hinda ei mäleta kahjuks, see oli mõni aasta tagasi. Aga seda võimalust tasub neilt uurida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 21.09 22:47; 21.09 23:03; 22.09 00:32; 22.09 15:54; 22.09 17:41; 22.09 20:33; 23.09 21:20; 25.09 16:27; 26.10 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poiss käis enne koolijuhtimist kahed kursused läbi, kus treenerid lasidki tal ääre küljes rippuda. Kui läks kooliujumisse, siis esimesed kaks korda laps tuli nuttes koju ja halas, ytles, et treener ka kuri. Siiski lasime jätkata ja kolmandal korral tuli koju ja ytles, et maailma kõige toredam asi on ujumine. Nii et sa ei tohi murduda, innusta last ja räägi, miks see on vajalik. Kiida iga edusammu eest ja väike nohu ei tee midagi. Kui kylm on, tuleb rohkem liigutada vees. Sa ise kardad rohkem, kui laps ja kannad seda temale yle.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul laps ka kehv ujuja, 3 klass, lasti hädavaevu läbi. Vest ümber ujus ikkagi lõpuni välja. Nägu vettegi oli alguses keeruline, pani ainult lõua ???? Ei kutsu teda see vesi kohe üldse. Oli pundis üks kehvemaid. Meil alustati ikka nägu vette asjaga ja hüpati vette alles lõpus. Teine laps nüüd 2 klassis ja tahaks neid kuhugi ujuma saata (enne teise lapse kohustuslikku ujumist) ja seda siis seni kuni asi selge, aga iga kord jään kuhugi regamisega hiljeks, või on summad ala 100 kokku, no veits palju.

Kus teie lapsed ujumas käivad ja palju maksavad, palju eratrennid maksavad ja kelle poole nende puhul pöörduda?

Ma isegi oskan ala koera natsa ainult, minust pole nüüd küll migit õpetajad. Kõik ei saa ikka päris õpetada, kui endalgi oskused puuduvad.

Kuna ise ei oska, siis kohe väga tahaks, et mõlemad lapsed saaks ujumise ikka selgeks, et neil endil tekiks huvi.

Orca ujumisklubi ujumiskursus, 1xnädalas ja maksab 32€ kuus. Laps teises klassis. Meie koolis on kohustuslik ujumine kolmandas klassis. Kuna laps kartis paaniliselt nägu vette panna ja vees tahtis olla ainult rõngaga, siis otsustasin sel aastal kursustele panna. Arvasin, et aastaga ehk ikka selgeks saab. Ujumiskursusel juba teisel korral hakkas vee all ujuma ja nüüd muud juttu pole, kui et lähme ujuma 🙂 No vot ei tea, mida see treener rääkis või kuidas julgustas.

Paljud kursused hakkavad septembris, aga tasub uurida, äkki mõni hakkab hiljem. Uuest aastast näiteks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kalevi ujumiskool 2korda nädalas 85 (meil Kalev spaa,aga teevad ka mujal ja osades kohtades odavam).
Gruppides on ruumi, minu lapse grupis nt 7last.

Teevad ka 2kuulisi ujumiskursuseid kevadel/suvel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kaheksane tüdruk ujub viiendat hooaega (ok, jah, see on tõesti vist veidi ekstreemne, aga see hulluke õppis iseseisvalt kolmeselt ujuma ja kuna ei mõistust ega ohutunnet polnud kuskilt tulemas, siis panime ta neljaselt ujumistrenni :)) spordiklubis Fortuna. Klubi ennast julgen väga-väga soovitada, kellele asukohad vähegi sobivad: Rae vald (Jüri ja Järveküla) ja Lasnamäe. Kõik treenerid, kellega olen kokku puutunud (ja julgen öelda, et pea viie hooaja vältel vist enam-vähem kõigiga) on super lapsesõbralikud, mängulised, toetavad. Minu laps on juba mitmendat hooaega spordirühmas ja võistleb, aga algajate rühmad on täiesti olemas ja alustatakse Ast-Bst peale.

Aa, täiendan, et kuutasu on meil 60 eurot, selle sees on nädalas kolm ujumistrenni ja üks üldkehaline saalitrenn, aga kaks korda nädalas algajate grupis peaks kuutasu olema vist 40 eurot, kui õigesti mäletan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )


Esileht Koolilaps Kohustuslik kooliujumine – külm vesi, vettehüpped, arg laps