Esileht Hobinurk Kõhutants

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kõhutants

Postitas:
Kägu

Kas keegi siinolijatest tegeleb sellega. Tundub nii kaunis ja ürgselt naiselik.
Äkki keegi oskab rohkem rääkida, vbl on keegi käinud juba pikka aega ja on häid soovitusi. Kas see annab füüüsilist koormust ka nii et peale trenni on selg märg? Kas esinetakse ka ja mingi seltsielu kuulub ka asja juurde?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

see, kas selg märg, sõltub sellest kui intensiivselt ise teed. Naiselik ja fun on küll, palju meeldivam kui jõusaalis rühkida.
Enamik kohti pakub võimalust esimeses tunnis käia ilma tasuta või korratasuga – siis näed, kas on sinu teema või ei.
Minule kõige vähem meeldis see esinemise osa – liiga palju oli neid, pidevalt uued kostüümid jne.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kui suur füüsiline koormus on, sõltub konkreetsest treenerist, kui palju ta drillib, kui keerulised, tempokad on koregraafiad. Algajate grupis on koormus kindlasti väiksem kui edasijõudnute grupis (tehnika ja koreograafiate keerukuse aste + tempo).

Seltsielu – sõltub kui suhtleja oled. Üldiselt küll tantsulised trennid erinevad selles mõttes tavalistest aeroobsetest trennidest, et tekib suhtlust. Olen seda kogenud nii kõhutantsus, rahvatantsus kui ka teistes tantsuliikides, mida olen rohkem või vähem harrastanud.

esinemised ei ole kellelegi kohustuslikud. Sa ei pea esinema, aga vahetult enne esinemiste trenne pead lihtsalt arvestama siis, et oled natuke “nurgas seisja”, kui harjutatakse mingit kindlat seadet, milles mitte-esinejatel ei ole ma kohta.

kasutatakse aegajalt ka aksessuaare (sallid, lehvikloorid, kepid jm).

Kostüümid võivad minna päris kalliks – kui käid koguaeg samas stuudios trennis, saab ilmselt mitu aastat sama kostüümiga hakkama, kuniks otsustatakse midagi uut teha. Siiski aegajalt on vaja ikka erikostüüme folkloorsete tantsude jaoks – kui ei pea täpselt ühesugused (ühte värvi) olema, siis võimalusel laenatakse neid teistelt gruppidelt. Lisaks on kostüümidel ka trendid ja 10 aastat sama kostüümiga ei tantsi.

kindlasti ei ole kõhutants see trenn, mida teha kaalulangetamise vmt eesmärgil. See on eelkõige suunatud siiski tantsu õppimisele, mitte vormishoidmisele – aga kasulik nii nagu igasugune liigutamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vanad/noored naised seal tavaliselt käivad, lugesin küll, et ühe grupi oli naisi vanuses 18-78, aga siiski – kas keskmiselt on naised vanuses 30+ või 40+?

Please wait...
Postitas:
Kägu

tõesti seal ei ole vanus üldse oluline.
Meie trennis oli naisi 15-65, umbes pooleks alla ja üle 40.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on selline küsimus, et kas see on ainult sellistele…ee veidi paksematele naistele? Et kui oled täiesti lameda sileda kõhuga ja ise piitspeenike, siis ei ole eriti hea variant? Noh et tee mida tahad, aga miski ei värise ega vabise?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on selline küsimus, et kas see on ainult sellistele…ee veidi paksematele naistele? Et kui oled täiesti lameda sileda kõhuga ja ise piitspeenike, siis ei ole eriti hea variant? Noh et tee mida tahad, aga miski ei värise ega vabise?

No Ines Karu saab ju ilusti kõhutantsitud, kuigi ta ka väga peenike.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on tõsi, et värisemise ja vabisemise jaoks tuleb rohkem tööd teha ja siis ka ikkagi ei värise nii, nagu volüümikamatel. Ma olen ise kõhutantsuga tegelenud ligi 10 aastat ja polstrit mul on vähevõitu. Aga ega see ei tähenda, et tantsida ei saaks!

Lisaks, siseinfo – visuaalselt on ka tantsukostüümidel VÄGA suur roll kõigel sellel värisemisel ja võbisemisel 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kasutan teemat ära ja küsin: kas kõhutantsuga saab ilusa sileda kõhu, kui polstrit pole? Kas see teeb tööd sisemiste korseti- ja vaagnapõhjalihastega? Millistele lihastele langeb suurim koormus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõhutants teeb väga paljude lihastega tööd (st kõik liigutused ongi tegelikult lihasepõhised), aga see töö pole selline, mis keha välimuses midagi muudaks. Koormus on ka pigem selline, mis ei väsita lihast ära, vaid mis õpetab erinevaid lihaseid isoleerituna liikuma. See on väga erinev sellest, mida tavaline inimene mõtleb “trenni” või “koormuse” või “lihastöö” all.

Eelkõige on see ikkagi kunst, kultuur ja eneseväljendus, mitte füüsiline vormiajamine.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Defineeri paks😀

Kõige ilusam on ikka, kui on normaalkaalus liivakellafiguur. Aga no paljudel ikka liivakell on… Kui väga kõhn või ka lihaseline, siis tõesti kõht ei värise eriti. Samas üle vöö rippuv pekk on teine äärmus ja ebatervislik nagunii.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Defineeri paks😀

Defineeris ju: need, kes pole piitspeenikesed ja täiesti lameda sileda kõhuga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On ka selliseid kõhutantsutrenne, kus mingeid esinemisi ei toimu ja ainus lisakulu on sobilikud trenniriided (puusarätt, laiad püksid vm). Ja ikka korralikku võhma saab.

Please wait...
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Esileht Hobinurk Kõhutants