Esileht Ilu ja tervis Kohutav – juuksed peale sünnitust

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kohutav – juuksed peale sünnitust

Postitas:

Jube kurb oma ilusaid juukseid vaadata ????. Laps alles 3-kuune, saan aru, et see horror võib lausa aasta kesta. Jutt sünnitusjärgse st juustekaost. Tean jah, miks see juhtub, aga õudne on. Ilmselt pole mõtet küsidagi, kas midagi on võimalik teha, sest asi ju hormoonidega seotud.

Õiendajatele, kes ütlevad, et see on mõttetu mure, vastan, et naine on sünnitusjärgselt niigi õrnas seisus ja peab väga tubli olema, eriti keeruline on seda tublidust rahutu beebi kõrval saavutada, seega on kena väljanägemine igati tähtis enesehinnangu kohapealt.

+7
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 10:13; 07.02 10:24; 10.02 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juuksed ei kuku välja hormoonidest, vaid et puuduvad toitained, eelkõige aneemiast. Nõgesetee, brokoli, spinat, c vitamiind, d vitamiin, tsink.

+3
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juuksed ei kuku välja hormoonidest, vaid et puuduvad toitained, eelkõige aneemiast. Nõgesetee, brokoli, spinat, c vitamiind, d vitamiin, tsink.

Kõik täiesti korras toitainetega. Vereproovid tehtud. Lugesin, et taastub raseduseelne hormonaalne olukord hoopis.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 10:13; 07.02 10:24; 10.02 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lokkis ja paksud juuksed muutusid mõned kuu peale lapse sündi pulksirgeteks ja langesid kohutavalt välja. Lõikasin endale poisipea ja nägin välja nagu tikuots, juuksed olid nagu kiiver ümber pea. Aitas venelaste takjajuureõli, seda müüakse apteegis.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes? Kas tõesti keegi veel ei tea, et tegu ongi loomuliku protsessiga?

Juuksed kasvavad tsüklite kaupa. Igal ajahetkel on osad juuksed, mis on kasvufaasis ja teised, mis hakkavad välja langema. Raseduse ajal on enamik juukseid kasvufaasis. Rasedushormoonide tõttu kasvavad juuksed aktiivsemalt ja kukuvad vähem välja. Peale sünnitust tulevad kõik need juuksed aga mingi hetk tagantjärgi peast ära ja tundubki, et juukseid jääb vähemaks.

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 11:24; 21.02 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugu asjad võivad tunduda ja võivad olla hormoonidest ja kõik muu, aga mina sain peale sünnitust oma juuksed sibulakompressiga päevapealt kinni. Tundus ka, et jään kiilakaks, aga vanaemade tarkus ikka aitas, olgu siis põhjus milles tahes (kasvõi psühholoogiline, sest psüühika on teatavasti võimas). Kahju sulle ka ei tee, arvan.
Sibulad peeneks (nt köögikombainis) ja see ködi pähe määrida. Puuvillane rätik pähe ja terve öö peas hoida. Haiseb veel kaua, aga aitab.

+6
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 12:41; 11.02 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutan Plantrum 39 shampooni ja palsamit. On väljalangevuse peatanud.
Normaalselt langeb päevas 50-100 karva peast. Mul oli tunne, et iga kammiliigutusega tuli 100+ karva ära. Tegelikult mul tumedad juuksed ja see lihtsalt tundus nii. Aga hakkasin siiski seda sarja kasutama ja olen rahul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin platsentaampulle peale mõlemat sünnitust. Paljud väidavad et ei aita tuhkagi, aga minul mõjusid väga hästi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juuksed ei kuku välja hormoonidest, vaid et puuduvad toitained, eelkõige aneemiast. Nõgesetee, brokoli, spinat, c vitamiind, d vitamiin, tsink.

Valgupuudus on ka üks põhjus, miks juuksed välja langevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis peab küll maru rahulik magaja laps olema, kui emme 3-kuuse lapse kõrvalt oma hea väljanägemise pärast muretseb ja enesehinnang mingi hull teema on. Äkki on PPD?

+3
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul eelmise lapsega hakkas kuskil natuke enne lapse 3kuuseks saamist juukseid välja langema. Aga kestis see asi vaid paar kuud ja siis oli kõik nagu tavaliselt. Ja siis hakkas pikkade juuste vahel nagu siilisoeng tekkima. Aasta pärast sünnitust olid need uued juuksed juba päris pikad.

Pane juuksed mõneks ajaks patsi või lõika natuke lühemaks. Aitab selle aja üle elada. Imetava ema vitamiinikuuri võib ka teha, ega see kahju ei tee.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ei tundu, vaid vahel jääbki vähemaks. Ma ei taha teemaalgatajat hirmutada, aga minu sõbranna jäi sõna otseses mõttes kiilakaks. Pea nägi välja nagu 100- aastasel ätil- paar hõredat juuksetutti, ülejäänu paljas peanahk. Hakkas parukat kandma, sest kiilakas olemine polnud tema stiil.
Käis mööda arste ja määris pähe/ sõi sisse kõike, mille kohta vähegi räägiti, et paneb juuksed kasvama. Miski ei aidanud. Arstid põhjust ei leidnud ja Eestis paraku peetakse juuksekadu pigem esteetiliseks kui meditsiiniliseks probleemiks.
Lõpuks aitas aeg, kümmekond aastat hiljem oli juuksekasv niipalju taastunud, et sai lühikese poisipea lõigata ja paruka minema visata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis mõttes? Kas tõesti keegi veel ei tea, et tegu ongi loomuliku protsessiga?

Juuksed kasvavad tsüklite kaupa. Igal ajahetkel on osad juuksed, mis on kasvufaasis ja teised, mis hakkavad välja langema. Raseduse ajal on enamik juukseid kasvufaasis. Rasedushormoonide tõttu kasvavad juuksed aktiivsemalt ja kukuvad vähem välja. Peale sünnitust tulevad kõik need juuksed aga mingi hetk tagantjärgi peast ära ja tundubki, et juukseid jääb vähemaks.

Kirjutas ju, et teab. Arvan, et otsib lohutust lihtsalt. Minul ikkagi jäidki juuksed palju õhemaks, sünnitusest möödas kaks aastat.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 20:33; 10.02 20:37; 13.03 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis peab küll maru rahulik magaja laps olema, kui emme 3-kuuse lapse kõrvalt oma hea väljanägemise pärast muretseb ja enesehinnang mingi hull teema on. Äkki on PPD?

Oeh. Iga normaalne inimene hoolitseb oma välimuse eest. Mõistagi ka imiku ema.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 20:33; 10.02 20:37; 13.03 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui v.a hormonaalne muutus, juuste kasvutsükkel, võimalik toitainete puudus… siis minu juuksur pidas oluliseks ka stressi ja väsimust. St kui jõuad omadega juba nii kaugele, et juuste väljakukkumine peaks ära lõppema ja need peaksid hakkama tagasi kasvama, aga seda siiski ei toimu, siis võib asi ka stressis ja väsimuses olla. Kolmekuuse lapse kõrvalt muidugi, vabandust, aga on see kõik alles ees 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis peab küll maru rahulik magaja laps olema, kui emme 3-kuuse lapse kõrvalt oma hea väljanägemise pärast muretseb ja enesehinnang mingi hull teema on. Äkki on PPD?

See peab küll väga ekstreemne juhtum olema, kui emme 3-kuuse lapse kõrvalt ei märka või ei tee välja, et tal juuksed välja kukuvad.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igasugu asjad võivad tunduda ja võivad olla hormoonidest ja kõik muu, aga mina sain peale sünnitust oma juuksed sibulakompressiga päevapealt kinni. Tundus ka, et jään kiilakaks, aga vanaemade tarkus ikka aitas, olgu siis põhjus milles tahes (kasvõi psühholoogiline, sest psüühika on teatavasti võimas). Kahju sulle ka ei tee, arvan.

Sibulad peeneks (nt köögikombainis) ja see ködi pähe määrida. Puuvillane rätik pähe ja terve öö peas hoida. Haiseb veel kaua, aga aitab.

Kas iimetasid edasi, kas beebit segas hais?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.02 10:13; 07.02 10:24; 10.02 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik täiesti korras toitainetega. Vereproovid tehtud. Lugesin, et taastub raseduseelne hormonaalne olukord hoopis.

Räni (silica) on juuste (ja ka küünte, naha elastsuse) jaoks oluline mineraal. Avastasin räni kunagi, kui tahtsin saada oma kareda- ja tuhmivõitu juukseid läikivamaks ja pehmemaks ning just räni oli see, mis toimis. Olen ka lugenud, et räni aitab tagada juuste stabiilsust (st. et nad nii kergesti välja ei kukuks).

Samas, mitte ükski vereanalüüs analüüs räni (keha ränivarude) kohta infot ei anna. Enamus kompleksvitamiine räni ei sisalda.

Räni toidulisandeid on apteekides mõningaid – nii vedelike, kapslite kui tablettide kujul. Olen truuks jäänud BioSil tilkadele, pisikesest pudelikesest jätkub mitmeks kuuks tilgutada. On ka sama kaubamärgi kapslid, kuid hind ühe kuu kohta tuleb siis krõbedam.

Ise juuste väljalangemist või muidu kehvemaks jäämist imetamise ajal (imetasin 1,5a, nii et ikka pikalt) üldse ei täheldanud. Kas see oli igapäevasest ränilisandi võtmisest kogu raseduse ja imetamise aja või lihtsalt õnnelik juhus, mine võta kinni. Aga võibolla oli oma osa siiski ränil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis peab küll maru rahulik magaja laps olema, kui emme 3-kuuse lapse kõrvalt oma hea väljanägemise pärast muretseb ja enesehinnang mingi hull teema on. Äkki on PPD?

Oeh. Iga normaalne inimene hoolitseb oma välimuse eest. Mõistagi ka imiku ema.

No tühja see välimuse eest hoolitsemine(mis see üldse tähendab?) aga seda juuste väljalangemist küll ignoreerida ei saa kui kogu elamine juuksekarvu täis on ja igal võimalikul juhul salgud “käte külge kinni jäävad.

Ma jõudsin juba kergendatult hinaga, et mul jäi see ära. Aga siis sai laps 8-kuuseks ja neid hakkas langema. Iga kord kui juukseid hairjasin, patsi tegin, duši all käisin, pead katsusin jne… Ja mulle tundus, et neid oli kõikjal. Lõpuks ei pidanud närv enam vastu ja lõikasin lühikese bobi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas iimetasid edasi, kas beebit segas hais?

Muidugi imetasin edasi ja ega sibulahais teisi eriti seganud, ikka ennast ainult. Märjaks saades haisevad juuksed veel mitmeid päevi, aga ei tapa sibulalõhn kedagi. Proovi, ei maksa palju ja on päris looduslik. Sain nipi oma vanaemalt, 4 lapse emalt. Mul lõi juuksed lahti ainult peale 1.sünnitust, teistel kordadel polnud enam lahti.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 12:41; 11.02 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Biotiin, biotiin biotiin ja kindlasti 10 000 mikrogrammi. Ise võtan maasikamaitselist, iga päev üks tablett, megahea. Juuksed kasvavad ja on tihendamad. Ainus miinus see, et kasvavad ka muud kehakarvad, sest see mõjub kõigele, aga pidi normaalseks tagasi minema, kui võtmise lõpetad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kord ei aita üldtuntud asjad kõigile ühtemoodi. Ei takjaõlid ega vitam,iinid. Mul tuttaval hakkas juuksekadu ikka suurenema ja suurenema, kuigi proovis igasugu asju, ka mesoteraapiat. Mitte keegi ei tea, millest. Ka kaalu hakkas palju juurde tulema sellega samaagselt. Jube higistamine. Ütles, et käis saunas, poorid puhtaks, ja tunni aja pärast kõrvatagused leemendasid rasust, mis haises lausa. Peale selle kadusid kulmud ja muud karvad. Samas kuulis veel teistelt, et tee oma kaalu ja välimusega, midagi, et sind ei tunne enam äragi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Biotiin, biotiin biotiin ja kindlasti 10 000 mikrogrammi. Ise võtan maasikamaitselist, iga päev üks tablett, megahea. Juuksed kasvavad ja on tihendamad. Ainus miinus see, et kasvavad ka muud kehakarvad, sest see mõjub kõigele, aga pidi normaalseks tagasi minema, kui võtmise lõpetad.

Suur tänu soovitamast, sain abi juba nädalaga! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 21:06; 22.02 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kord ei aita üldtuntud asjad kõigile ühtemoodi. Ei takjaõlid ega vitam,iinid. Mul tuttaval hakkas juuksekadu ikka suurenema ja suurenema, kuigi proovis igasugu asju, ka mesoteraapiat. Mitte keegi ei tea, millest. Ka kaalu hakkas palju juurde tulema sellega samaagselt. Jube higistamine. Ütles, et käis saunas, poorid puhtaks, ja tunni aja pärast kõrvatagused leemendasid rasust, mis haises lausa. Peale selle kadusid kulmud ja muud karvad. Samas kuulis veel teistelt, et tee oma kaalu ja välimusega, midagi, et sind ei tunne enam äragi.

No ilmselgelt oli tegemist mingi suurema tervisliku= hormonaalse probleemiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 11:24; 21.02 21:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis peab küll maru rahulik magaja laps olema, kui emme 3-kuuse lapse kõrvalt oma hea väljanägemise pärast muretseb ja enesehinnang mingi hull teema on. Äkki on PPD?

See peab küll väga ekstreemne juhtum olema, kui emme 3-kuuse lapse kõrvalt ei märka või ei tee välja, et tal juuksed välja kukuvad.

Olen tähele pannud, et paljud rasedad ja noored emad ei hoolitse enda eest. Miks, ma ei tea. Ma suutsin isegi enne sünnitama minekut (vved tulid, valusid veel ei olnud)  näo kreemitada, raseerida (siis veel raseeriti haiglas eriti rõvedate roostes zilettidega a 2000), isegi kulmud pähe joonistada. Juuksed olin just eelmine päev pesnud õnneks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kaua biotiini võtma peaks?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.02 21:06; 22.02 18:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Biotiin töötab, aga kellel kalduvus aknele, nendel võib hullemaks teha. Mina kahjuks ei saa võtta seetõttu 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui laua sul langesid juuksed peale sünnitust?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõni oskab seda öelda, et kui tegemist on hormonaalse muutusega, miks siis mõnel naisel seda massilist juuksekadu ei teki? Mis hormoonid siis aktiveeruvad või ei aktiveeru? Tahaks bioloogilist selgitust.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.02 20:33; 10.02 20:37; 13.03 15:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neile, kes seda teemat satuvad lugema, kirjutan, mida mina tegin.
Esimese kuu lihtsalt ootasin, et äkki see lõpeb. Ootasin ja ahastasin, et läheb hullemaks.
Siis kasutasin Placent Active tooteid, hakkasin võtma biotiini ja tsinki ning kalaõli ja probiootikume. Tegin sibulamaski – panin sibulad mahlapressi, et saada kätte ainult mahla osa, sellest on möödas kaks kuud ja märjad juuksed lõhnavad seni sibula järele 🙂
Siis läksin Juukseakadeemiasse, et saada teada, kui hull olukord on, vaadati mikroskoobiga ja tuvastati hormonaalne teema + mõningane juurekanali ummistus. Läbisin sügavpuhastuskuuri. Lisaks loobusin kuuks ajaks suhkrust.

Ja nüüd on see jama ükskord lõppenud. Tegelikult ei läinudki nii kaua, natuke üle kahe kuu. Ega mina ei tea, mis lõpuks aitas, võib-olla need kõik asjad kokku, võib-olla mitte midagi neist ehk lihtsalt aeg.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Ilu ja tervis Kohutav – juuksed peale sünnitust