Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kohutav lennuhirm!

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Teema: Kohutav lennuhirm!

Postitas:
Kägu

Siin foorumis on targad inimesed, kes oskavad mulle äkki nõu anda, mida teha kohutava lennuhirmu maandamiseks.
Juba järgmisel nädalal ootab mind ees minu teine lennureis. Esimene oli ilma igasuguste tõrgeteta. Ka turbulentsi oli väga vähe ning see ei hirmutanud mind absoluutselt. Ainuke, mis mind paanikasse ajas, oli õhkutõus. Tallinnast õhku tõustes hoidsin oma kallima käest nii tugevasti kinni, et hea, et luud terveks jäid. Enne tagasi lendamist, hakkasin aga lennujaamas nutma teades, et pean jälle seda õhku tõusmist tundma. Nüüdki mõtlen eeloleva reisi peale ja rahu üldse ei saa. Näen pidevalt unes lennuõnnetusi ja olen mõtetes ainult lennuki peal.
On kellelgi äkki mõni hea nõuanne mida teha?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

RE: Kohutav lennuhirm!

Nägin selveris terviseletis müügil tablette merehaigetele. Ongi mõeldud laeva-, lennu,- ja muudele pikkadele sõitudele, mis võib inimesele paanikat/ärevust tekitada

Apteegist saad ka kindlasti midagi taolist

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sama siin. Ma ei tea mida kardan, aga meeletu hirm on. Kõige hullemad mõtted tulevad kohe pähe. Sellepärast ei ole julgenud ka ennem sõita, aga nüüd poeg tegi meile reisi välja ja ei tea mida teha. Jäta või minemata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Nägin selveris terviseletis müügil tablette merehaigetele. Ongi mõeldud laeva-, lennu,- ja muudele pikkadele sõitudele, mis võib inimesele paanikat/ärevust tekitada

Apteegist saad ka kindlasti midagi taolist[/tsitaat]
need tabletid on iivelduse vastu. merehaigus ei ole sama mis paanikahäire.

teemaalgatajale – lase endale xanaxit kirjutada. või kui seda ei taha, siis väike naps on ehk abiks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Istu kindlasti vahekäigu poole, siis ei näe sa aknast välja. Samuti kuluks sulle pits konjakit ära, kuid seda enne õhkutõusu ei saa, kui just endal kaasas ei ole 🙂
Lennuk on kõige turvalisem trantspordivahend. Lennukeid kontrollitakse regulaarselt, pluss kapteni poolt enne iga lendu. Mõtle, mida sa kardad- kas, et kukud alla? Või lihtsalt läheb kõhus õõnsaks?
Need merehaigete tabletid on minu meelest selleks, et süda ei läheks pahaks…Aga kindlasti on ka ärevuse vastu midagi leida. Siis jäta konjak ära 🙂
Kõigepealt lennuk ruleerib ja õhku tõuseb alles siis kui käib 2korda tinnn-tinnn 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Xanax alla ja konjak peale.

Please wait...
Postitas:
icu

Ise olen lennuhirmust jagu saanud ja sellepärast julgen pikemalt söna vötta, loodan, et saan ehk kedagi muud aidata.

Kuni 30 a ma ei kartnud lendamist, siis järsku hakkas pihta ja olukord oli täiesti hull. Olin paanikas juba kuu aega enne lendu(puhkusereisid) ja tööreisid – jube hirm kuna olis siis tavaliselt veel üksi reisil. Alati proovisin ära öelda, millal jäin haigeks ja millal oli mingi muu pöhjus. Kord valetsin isegi, et on lähedase inimese matused…

Kui mees su kuidagi lennukissa sai, siis iga väike hääl, pomps vöi lennuki kalle sai mind paanikasse, süda kurgus, pulss 1000+ jne. Alkohol tegi veel hullemaks, siis hakkasin ulguma. Mehe käed oli täiesti ära kraabitud ja sinikaid täis. No siis me kord vestlesime kui tal sai silmini ja käevars jooksi verd lennureisi löppedes…. ja sain ise ka asiasta aru, et kui ma midagi ei tee, ja abi ei otsi, kaotan töökoha ja mehe…mees puhkab ilma minuta näiteks Tais….
Vötsin härjal sarvist kinni ja uurisin kirjandust, rääkisin lendajatega ja käisin isegi Lufthansa lennukitehases (lendasin sinna)….ja nüüd lendan ilusti. Vahest on veidi ebamugav, aga pole hullu. Viimati kui tulin tagasi Wienist (jaanuaris) vaatasin röömsalt aknast välja ja ma ei julge köva häälega öeldagi, aga mulle meeldis lennata! :-)Esimest korda pika aja jooksul! Löpp hea tunne.

Möned asjad mis ma läbi \”nämmutasin\” ja endale selgeks tegin, millesse nüüd usun.
-Lennuhirm ja ebamukavustunne lennukis on palu levinum kui me arvame. 30% inimestest on lennuhirm ja 10% ei nöustu üldse lendama. Ebamukavalt tunneb ennast vahest lennukis juba 80%…(=sa ei ole üksi ja mingi friik, meid on palju)
-Lennuhirm ei ole haigus – se on iseöpitud hirm.(=sellest vöib siis ka ise ennast parandada)

-Lennuhirm vöib tekkida eri süüst: inimene kardab suletud vöi körgeid kohti, me ei saa aru kuidas selline raske metallimürakas vöib öhus püsida (tehnika/füüsika siis), möni kardab allakukkumist, mönel on paanikahäired kuna ei pääse välja siis kui tahaks, kardetakse terrorismi, turbulenssi, kehva ilma, äikest, reageerime uutistele lennuönnetusest, ei meeldi lennata mere kohal( veehirm), ja se, et meil on tunne, et me ise ei vöi midagi teha ja me ei kontrolli seda sitatsiooni- peame lootma kellegi täiesti vööra peale keda me isegi ei näe…

Tee endale nüüd köigepealt selgeks mis tpselt sinu hirmu pöhjuseks on, mida sa konkreetselt kardad? Siis vöid hakata ennast ravima. Ja see önnestub kui tead mida ravid, saad terveks 🙂

Nüüd pean jooksma koosolekule, kirjutan hiljem asiast edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ka paaniliselt kartsin, enne esimest lendu. Nüüd olen lennanud umbes kümmekond korda ja rahus ma seda ikka ei tee. Minu lahendus: istun vahekäigu kõrval, räägitakse, et tiiva \”peal\” istudes raputab kõige vähem. Ja siis ma istun seal käed sirgelt ette sirutatud vastu ees olevat tooli, surun ennast täie jõuga tooli sisse ja hingan sügavalt sisse/välja. Kui õhkutõus on läbi, üritan võimalikult kiiresti magama jääda(alati on enne olnud pikad autosõidud), et turbolense ei tunneks ja maandumine siis samamoodi, kui õhkutõus.

Please wait...
Postitas:
heipa

Mul on sama asi :(. Kardan meeeeeletult lendamist, kõrgust ja lennukeid üldse. Nädalas näen ikka 2-3 korda unes kuidas ma olen lennukis ja see kukub alla, kuidas kaks lennukit mu pea kohal kokku põrkavad, näen kuidas lennuk alla kukub, kuidas see mu maja poole lendab, kuidas ma saan teada, et mu tuttavad olid allakukkunud lennukis jne. Tõesti, neid unenägusid on nii palju olnud, et võin nendest vabalt raamatu kirjutada. Tihti näen seda, et keegi veab mind lennukisse ja ma nutan, röögin, anun ja karjun, et \”palun, ainult mitte seda, ainult mitte lennukisse\” jne.
Mida ma lendamise juures kardan – KÕIKE. Eelmine vastaja kirjutas erinevaid asju, mida kardetakse – ma kardangi seda, et ma ei saa olukorda kontrollida, ei saa näiteks ilmaolusid ette ennustada, samuti vee kohal lendamist, loomulikult ka kõrgust. Ma ei saa aru, kuidas inimesed ei mõista, et lennuk lendab ju nii kuradi kõrgelt – kui alla kukume siis on kõik. lõpp.finito.surm! Terrorismi kardan ka. Uudised lennuõnnetustest võtavad mul sees alati väga kõhedaks ja peale igat õnnetust olen ma aina rohkem kindel, et ma EI LENDA kunagi. Olen lennuhirmu pärast 3 reisi ära jätnud.
Kanal 2’s oli kunagi selline saade nagu \”Foobiad\” vms. Kristjan Jõekaldal oli ka lennuhirm. Temaga vesteldi, ta pidi igasuguseid katseid läbi tegema kõrgustes jne ja lõpuks viidi ta nii kaugele, et läks Tallinn-Kärdla lennuki peale vist. Ma ei oleks elus ka nõus sellist asja läbi tegema. Enne tõesti läheks jala Kärdlasse või ükskõik kuhu maailmas, kui lendaks lennukiga 🙁 Ja ilmselgelt see hirm segab mu elu. Iga aastaga läheb see aina hullemaks. Ainus võimalus, kuidas lennureis normaalselt üle elada on see, et võtan enne kanget unerohtu nii, et juba lennujaamas magan. Ja siis keegi talutaks mind lennukisse ja ma magaks selle ilusti maha. Tuleb meelde A-rühmast B.A keda ka alati enne lendamist uinutati.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]icu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ise olen lennuhirmust jagu saanud ja sellepärast julgen pikemalt söna vötta, loodan, et saan ehk kedagi muud aidata.

Kuni 30 a ma ei kartnud lendamist, siis järsku hakkas pihta ja olukord oli täiesti hull. Olin paanikas juba kuu aega enne lendu(puhkusereisid) ja tööreisid – jube hirm kuna olis siis tavaliselt veel üksi reisil. Alati proovisin ära öelda, millal jäin haigeks ja millal oli mingi muu pöhjus. Kord valetsin isegi, et on lähedase inimese matused…

Kui mees su kuidagi lennukissa sai, siis iga väike hääl, pomps vöi lennuki kalle sai mind paanikasse, süda kurgus, pulss 1000+ jne. Alkohol tegi veel hullemaks, siis hakkasin ulguma. Mehe käed oli täiesti ära kraabitud ja sinikaid täis. No siis me kord vestlesime kui tal sai silmini ja käevars jooksi verd lennureisi löppedes…. ja sain ise ka asiasta aru, et kui ma midagi ei tee, ja abi ei otsi, kaotan töökoha ja mehe…mees puhkab ilma minuta näiteks Tais….
Vötsin härjal sarvist kinni ja uurisin kirjandust, rääkisin lendajatega ja käisin isegi Lufthansa lennukitehases (lendasin sinna)….ja nüüd lendan ilusti. Vahest on veidi ebamugav, aga pole hullu. Viimati kui tulin tagasi Wienist (jaanuaris) vaatasin röömsalt aknast välja ja ma ei julge köva häälega öeldagi, aga mulle meeldis lennata! :-)Esimest korda pika aja jooksul! Löpp hea tunne.

Möned asjad mis ma läbi \”nämmutasin\” ja endale selgeks tegin, millesse nüüd usun.
-Lennuhirm ja ebamukavustunne lennukis on palu levinum kui me arvame. 30% inimestest on lennuhirm ja 10% ei nöustu üldse lendama. Ebamukavalt tunneb ennast vahest lennukis juba 80%…(=sa ei ole üksi ja mingi friik, meid on palju)
-Lennuhirm ei ole haigus – se on iseöpitud hirm.(=sellest vöib siis ka ise ennast parandada)

-Lennuhirm vöib tekkida eri süüst: inimene kardab suletud vöi körgeid kohti, me ei saa aru kuidas selline raske metallimürakas vöib öhus püsida (tehnika/füüsika siis), möni kardab allakukkumist, mönel on paanikahäired kuna ei pääse välja siis kui tahaks, kardetakse terrorismi, turbulenssi, kehva ilma, äikest, reageerime uutistele lennuönnetusest, ei meeldi lennata mere kohal( veehirm), ja se, et meil on tunne, et me ise ei vöi midagi teha ja me ei kontrolli seda sitatsiooni- peame lootma kellegi täiesti vööra peale keda me isegi ei näe…

Tee endale nüüd köigepealt selgeks mis tpselt sinu hirmu pöhjuseks on, mida sa konkreetselt kardad? Siis vöid hakata ennast ravima. Ja see önnestub kui tead mida ravid, saad terveks 🙂

Nüüd pean jooksma koosolekule, kirjutan hiljem asiast edasi.
[/tsitaat]

Eestlanna, kes on unustanud juba mõneti emakeeles kirjutamise?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]heipa kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on sama asi :(. Kardan meeeeeletult lendamist, kõrgust ja lennukeid üldse. Nädalas näen ikka 2-3 korda unes kuidas ma olen lennukis ja see kukub alla, kuidas kaks lennukit mu pea kohal kokku põrkavad, näen kuidas lennuk alla kukub, kuidas see mu maja poole lendab, kuidas ma saan teada, et mu tuttavad olid allakukkunud lennukis jne. Tõesti, neid unenägusid on nii palju olnud, et võin nendest vabalt raamatu kirjutada. Tihti näen seda, et keegi veab mind lennukisse ja ma nutan, röögin, anun ja karjun, et \”palun, ainult mitte seda, ainult mitte lennukisse\” jne.
Mida ma lendamise juures kardan – KÕIKE. Eelmine vastaja kirjutas erinevaid asju, mida kardetakse – ma kardangi seda, et ma ei saa olukorda kontrollida, ei saa näiteks ilmaolusid ette ennustada, samuti vee kohal lendamist, loomulikult ka kõrgust. Ma ei saa aru, kuidas inimesed ei mõista, et lennuk lendab ju nii kuradi kõrgelt – kui alla kukume siis on kõik. lõpp.finito.surm! Terrorismi kardan ka. Uudised lennuõnnetustest võtavad mul sees alati väga kõhedaks ja peale igat õnnetust olen ma aina rohkem kindel, et ma EI LENDA kunagi. Olen lennuhirmu pärast 3 reisi ära jätnud.
Kanal 2’s oli kunagi selline saade nagu \”Foobiad\” vms. Kristjan Jõekaldal oli ka lennuhirm. Temaga vesteldi, ta pidi igasuguseid katseid läbi tegema kõrgustes jne ja lõpuks viidi ta nii kaugele, et läks Tallinn-Kärdla lennuki peale vist. Ma ei oleks elus ka nõus sellist asja läbi tegema. Enne tõesti läheks jala Kärdlasse või ükskõik kuhu maailmas, kui lendaks lennukiga 🙁 Ja ilmselgelt see hirm segab mu elu. Iga aastaga läheb see aina hullemaks. Ainus võimalus, kuidas lennureis normaalselt üle elada on see, et võtan enne kanget unerohtu nii, et juba lennujaamas magan. Ja siis keegi talutaks mind lennukisse ja ma magaks selle ilusti maha. Tuleb meelde A-rühmast B.A keda ka alati enne lendamist uinutati. [/tsitaat]

mul on täpselt samamoodi. peale läheks kas magades või siis maani täis olles.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]heipa kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul on sama asi :(. Kardan meeeeeletult lendamist, kõrgust ja lennukeid üldse. Nädalas näen ikka 2-3 korda unes kuidas ma olen lennukis ja see kukub alla, kuidas kaks lennukit mu pea kohal kokku põrkavad, näen kuidas lennuk alla kukub, kuidas see mu maja poole lendab, kuidas ma saan teada, et mu tuttavad olid allakukkunud lennukis jne. Tõesti, neid unenägusid on nii palju olnud, et võin nendest vabalt raamatu kirjutada. Tihti näen seda, et keegi veab mind lennukisse ja ma nutan, röögin, anun ja karjun, et \”palun, ainult mitte seda, ainult mitte lennukisse\” jne.
Kanal 2’s oli kunagi selline saade nagu \”Foobiad\” vms. Kristjan Jõekaldal oli ka lennuhirm. Temaga vesteldi, ta pidi igasuguseid katseid läbi tegema kõrgustes jne ja lõpuks viidi ta nii kaugele, et läks Tallinn-Kärdla lennuki peale vist. Ma ei oleks elus ka nõus sellist asja läbi tegema. Enne tõesti läheks jala Kärdlasse või ükskõik kuhu maailmas, kui lendaks lennukiga 🙁 Ja ilmselgelt see hirm segab mu elu. Iga aastaga läheb see aina hullemaks. Ainus võimalus, kuidas lennureis normaalselt üle elada on see, et võtan enne kanget unerohtu nii, et juba lennujaamas magan. Ja siis keegi talutaks mind lennukisse ja ma magaks selle ilusti maha. Tuleb meelde A-rühmast B.A keda ka alati enne lendamist uinutati. [/tsitaat]
sa kirjutad, nagu oleks lennuhirm normaalne nähtus ja kõik, kes seda ei tunne, on ebanormaalsed.
kogu see asi on sul lihtsalt peas kinni. muuda suhtumist.

Please wait...
Postitas:
mullamaia

Tahaks ka teada, kuidas ravida.
Pool elu lennanud, noorena mööda Venemaad nende logude Aerofloti lennukitega, kunagi ei kartnud. Lennanud kaugele – Taisse ja Sahhalinile … ei miskit probleemi.

Ja siis ükskord, kui lendasime Madeirale. Tütrega. Ei mina tea, kui tõsine see olukord oli, keegi ei kommenteerinud ka, aga maandutud ei saanud ja õhus tegime igasugu ulme vigureid. Rahvas kiljus (ja mitte õnnest) …

Ühesõnaga – sellest ajast alates on minuga täitsa jama. Kusjuures ma pean töö tõttu vahest lendama.
Viimati kui Münchenist tulin, siis lihtsalt jõin ennast täis. Ilmselt kolleegidele suht tüütu. Aga tänu alkohlile tulin toime kuidagi.

Juba järgmised reisid paistavad. Ei teagi, vbl peaks tõesti mingeid tablette manustama või hulluarstile minema 🙂

Sest tegelikult on mu unistuste sihtkohad ikkagi ma ikkagi LAV ja AÜE, sinna buss ei käi 🙂

Please wait...
Postitas:
heipa

[tsitaat] [small]heipa kirjutas:[/small]

sa kirjutad, nagu oleks lennuhirm normaalne nähtus ja kõik, kes seda ei tunne, on ebanormaalsed.
kogu see asi on sul lihtsalt peas kinni. muuda suhtumist.[/tsitaat]

Kuidas? Ehk õpetad ? Loomulikult ei ole lennuhirm minu jaoks normaalne nähtus. Kadestan neid inimesi, kes armastavad lennata ja kelle jaoks ei ole see mingisugune probleem. Ja olen proovinud ennast aidata. Ma tean, et lennuk on kõige turvalisem liiklusvahend maailmas. Ilmselgelt ma tean seda. Aga see ei kahanda veel minu hirmu. Olen rääkinud inimestega, kes sagedasti lendavad (stjuardessid jne), olen vaadanud filme, uurinud statistikat jne. Aga näe, ei ole aidanud.

Please wait...
Postitas:
Vinn Tiisel

No olen palju lennanud ja autoga sõitnud, siis mind paneb imestama kui vähe on inimestel hirmu autosõidu ees, üliohtlikud manöövrid, kiirustamine, tehniliselt mitte korras autod, halbade teeoludega mittearvestamine, pidevad liiklusreeglite eiramised. Üksteisele ärapanemine… AGA NÄE EI KARDETA. Ma elan tartus, ja kõige rohkem kardan seda esimest ja viimast 180 kilomeetrit tallinna lennujaama või tagasi, muu (ümber maailma lendamine) on ju puhas rõõm, no kõigutab, las olla, ei pea rihmad lahti pidevalt ringi kooserdama. Inimesed on ikka nii erinevad. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Siin foorumis on targad inimesed, kes oskavad mulle äkki nõu anda, mida teha kohutava lennuhirmu maandamiseks.
Juba järgmisel nädalal ootab mind ees minu teine lennureis. Esimene oli ilma igasuguste tõrgeteta. Ka turbulentsi oli väga vähe ning see ei hirmutanud mind absoluutselt. Ainuke, mis mind paanikasse ajas, oli õhkutõus. Tallinnast õhku tõustes hoidsin oma kallima käest nii tugevasti kinni, et hea, et luud terveks jäid. Enne tagasi lendamist, hakkasin aga lennujaamas nutma teades, et pean jälle seda õhku tõusmist tundma. Nüüdki mõtlen eeloleva reisi peale ja rahu üldse ei saa. Näen pidevalt unes lennuõnnetusi ja olen mõtetes ainult lennuki peal.
On kellelgi äkki mõni hea nõuanne mida teha?[/tsitaat]

Hirm või asi millega kekutada! Aga vot minul on niiii suur hirm, et piletite ostmine või reisi planeeriminegi ei tule kõne alla 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Statistliselt kõige rohkem inimesi sureb voodis, ma magan seepärast alati voodi ees vaibal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tuttav olukord. Olin staa¸ikas lendaja, USA-s käidud jne. Järsku peale lapse sündi tekkis hirm. Käisin kõikvõimalikes lähetustes busside ja rongidega – isegi Itaalia lõunaosas :-))) Aga igale poole ei olnud mõistlik ikkagi bussiga/rongiga minna, sest 2 päevasele lähetusele kulutada kokku 8 päeva on ajuvaba. Aga hirm oli ikka nii paaniline, et keerasin korra koguni lennujaamas otsa ringi, kui lähetusse pidin sõitma. Tööandja oli mõistev, ütles, et ei nõua minult ärajäänud reisi kinnimaksmist, kui ma psühhiaatri juurde lähen ja püüan ennast \”ravida\”. Olin isegi seda mõelnud, aga siis jõudsin tegudeni. Kasu ei olnud psühhiaatrist (üks tuntumaid, kusjuures) mitte vähematki! Ta üritas mulle kaela määrida hunniku tablette, väites, et mul on ikka muidu ka depressioon. Mu elu oli muidu lill v.a lennuhirm!!! Siis üritas ta selgitada, et ma pean terve lennu ajal kordama endale mantrat \”nii tore on lennata\”. Einoh, 30 minutilisel sõidul Soome see isegi võiks toimida, aga 5 tundi Portugali??? I don`t think so. Saatsin psühhiaatri p…e, läksin lihtsalt perearsti juurde ja ta kirjutas mulle unerohtu. Nüüd võtan enne lennukisse minemist pool tabletti sisse, panen tropid kõrva ja klapid silmadele ning lihtsalt magan. Nii juba viimased 8 aastat. Vahel sõidan ka ilma tabletita – eks turbulentsi ajal on muidugi hirm, aga üldiselt on olukord paremaks läinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Nägin selveris terviseletis müügil tablette merehaigetele. Ongi mõeldud laeva-, lennu,- ja muudele pikkadele sõitudele, mis võib inimesele paanikat/ärevust tekitada

Apteegist saad ka kindlasti midagi taolist[/tsitaat]

See info on eksitav. Merehaiguse vastased tabletid on mõeldud laevas või lennukis tekkiva iivelduse vastu, ärevust nendega ravida ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

tõmbad nosu täis ja jääd tuttu. kui silmad lahti teed, oledki päral.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mul sõbranna kartis meeletult lendamist, aga kuna kord oli vaja tungivalt lennata kiiresti, jõi end täis ja lendas. Vahemaandudes ostis uue joogi ja jõi edasi. Ja lendas edasi. Nii mitmed reisid. Nii täis ei joonud et poleks lennukile lastud, aga tuju rõõmsamaks ja hirmu väiksemaks jõi küll. Nüüd on juba kergem lennata ja ei pea alkoholi appi võtma.
Samas mõnel võib alkohol enesetunde kehvemaks tehha hoopis.

Please wait...
Postitas:
Kägu

aitab ainult üks asi ja tee on hirmuga reaalselt silmitsi seismine, enda ületamine. Suureks abiks on Ärevushäirete ja foobiate käsiraamat. Mina sain jagu, lennureisi planeerimine algas sellest, et panin Boeingu salongi pildi endale screensaveriks;) Sõitsin mitu korda lennujaama, vaatasin lennukeid…harjusin. Väike naps ka abiks.

Please wait...
Postitas:
arimari

Mina kordan nagu mantrat-enamus lennukeid ei kuku alla, ei kuku alla…see on ainult harv juhus.
Protsentuaalne suhe on kindlasti kusagil netis olemas, suhe autõnnetused vs lennuõnnetused.
Mul peale Estoniat on hoopis laevaga hull sõita-eriti talviti.
Hirm on irratsionaalne tunne, sellest jagu hästi ei saa. Eelpool soovitatud alkoholijoomine on abiks 🙂 aga et siis mitte rohkem kui 100ml pudelit ei saa turvaväravatest läbi 🙂

Please wait...
Postitas:
Javine

[tsitaat] [small]icu kirjutas:[/small]

Eestlanna, kes on unustanud juba mõneti emakeeles kirjutamise?[/tsitaat]
Pigemini soomlane või mõni teine välismaalane kes on eesti keele väga hästi ära õppinud. Soome lauseehitus tundub olema. Teksti sisu viitab ka pisut sellele.
Teemasse ka, sisendasin endale enne esimest lendu et see on tore ja lennata on vahva. Oligi. Autosugestioon on väga võimas relv.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja.

Ma tänan kõiki, kes vaevusid kirjutama ja nippe jagama. Kuna elan lennujaamale päris lähedal, siis võtangi ühe lõunapooliku ja lähen vaatan mõnda maandumist/õhkutõusu. Ehk see asjade kõrvalt vaatamine veidikenegi leevendab.

Väikese napsu peale olen isegi mõelnud. See leevendas mul ka eelmisel korral seda olemist. Arvatavasti tuleb ka see lahendus kasutusele võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina kartsin ka, esimese teadliku lennureisi tegin alles 29-aastaselt, lendasin Londonisse, ilm oli kehv, turbulentsid, lisaks ei osanud ma aimatagi, et kohale jõudes ei saa mitte kohe maanduda, vaid peab oma järjekorda ootama. Ühesõnaga jube. Tagasi kavatsesin sealt üldse jalgi tulla. Tagsitee oli aga imeilusas suveõhtus, maalilise maandumisega ja üsna tore.
Mingi kõhedus on ikka sees, mina millegipärast kardan, et lennuk õhku tõustes plahvatab.
Ükskord on juhtunud ka nii, et lennuk oli juba stardirajal, tõstis kiirust ja siis pandi pidurid põhja ja teatati, et mootor on rikkis. Poole tunni pärast startis sama lennuk – vat see reis oli küll jube. Istun alati akna all, mulle lisab kindlust see, kui maakera vähemalt paistab. Tookordse lennu alla jäi ainult üsna tiheda asustusega Lõuna-Euroopa – olin täiesti kindel, et alla me kukume ja raudselt veel mõnda majja sisse. Õnneks läks kõik hästi ja mingil seletamatul põhjusel naudin peale seda lendamist hoopis rohkem.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu meelest on kõige hullem just Boeingutega lendamine. (Moosiriiulit pole proovinud, ega istuks sinna eluseeski peale.) Aga nt Airbusiga oli lendamine hoopis teine tera. Hoidsin ka juba harjumuspäraselt silmi kinni õhkutõusmisel ja ootasin seda jubedat tunnet, aga ei midagi. Küsisin siis mehe käest, et millal me õhku hakkame tõusma. Selgus, et õhkutõus ammu läbi ja võib silmad lahti teha 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Minu meelest on kõige hullem just Boeingutega lendamine. (Moosiriiulit pole proovinud, ega istuks sinna eluseeski peale.) Aga nt Airbusiga oli lendamine hoopis teine tera. Hoidsin ka juba harjumuspäraselt silmi kinni õhkutõusmisel ja ootasin seda jubedat tunnet, aga ei midagi. Küsisin siis mehe käest, et millal me õhku hakkame tõusma. Selgus, et õhkutõus ammu läbi ja võib silmad lahti teha :)[/tsitaat]

Meie just Boeinguga lähemegi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ehh, mu meelest pole Boinguga ka viga. Mulle ei meeldi hoopis need kitsad Airbusid, kus on mõlemal pool vahekäiku vaid 2 kohta. Need kõiguvad nagu pöörased lennates, ka siis, kui ilmastikuolud on head.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina lendan üsna külma kõhuga, sest usun, et saatusel on minuga omad plaanid. Mina lendama minnes saatust narrima ei lähe, vaid valin sihtkohta jõudmiseks ainuvõimaliku viisi. Selline teadmine on mind lendudel üsna rahulikuna hoidnud ja suudan isegi pikkadel lendudel juba magada. Tunnistan, et ei tunne ennast lennu ajal 100% turvaliselt, aga lihtsalt olen endale selgeks teinud, et kui maailma tahan näha ja avastada, siis ainult mööda maismaad või merd ei saa.

Ja mis se mööda maismaad rohkem turvalisem on. Vaadake või seda hiljutist videot.

http://www.ohtuleht.ee/465461

Kui päris aus olla, siis mööda Euroopa kiirteid sõites tunnen ennast veelgi ebaturvalisemalt, ammugi kusagil Indoneesias või kus iganes, kus maapeale liiklus on täiesti segane ja mõistetamatu.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 41 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kohutav lennuhirm!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.