Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kohutav lennuhirm!

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Kohutav lennuhirm!

Postitas:
Kägu

RE: Kohutav lennuhirm!

heh lennunduseksperdid, \”Boeing on hullem kui Airbus\”. Boeing 747 ja Airbus A318 näiteks on veidi erinevad lennukid. Samamoodi nagu leida, et sina enam Mersusse ei istu, sest sa kunagi ühte juba proovisid ja see oli jube jama.

Ma töötan lennunduses (välismaal), tegeleme remondi ja hooldusega. Lendan ise mõnikord mitu korda kuus lausa. Kui mina, ninapidi kõige selle sees olles ei karda, siis ei ole ka teil põhjust karta, ausalt. Lendamine on väga turvaline ja oma lendude juures muretsen ma kõige rohkem kodust lennujaama sõitmise pärast.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mul on hoopis testsugune lennuhirm…
Nimelt ma ei karda, et lennuk kukub alla vms
Ma kardan seda, et ma ei pea füüsilselt 8h lendu vastu.
See hirm tekkis kui olime Taist teel Helsinkisse. Mul oli nii halb olla juba lennujaamas. Nägin juba viirastusi kus minu pärast peatub lennuk kuskil varulennuväljal sest ma näen nii halb välja. Kartsin, et ma teen püksid täis(oli mingi seedehäired).V nt oleme ookeani kohal ja ma hakkan seal paanikat tegema.

Seega pikka lennureisi ma väga kardan. Euroopa siselennud elan üle, sest tean, et mul vaid 2h vastu pidada.

Please wait...
Postitas:
icu

Osa II.

Eile ei jöudnudki enam siia. Nüüd paar rida veel asiast ja ka lisan ka möned tabletide nimed mis mind aitasid.
Ja nendele keda asi \”huvitas\” – elan ja töötan jah praegu väljapool eestit. See ei tee mind ei paremaks ega halvemaks inimeseks ja pole oluline lennuhirmus rääkides. Ja sorry, 10 aastat pole mul vöimalik olnud eesti keeles kellegagi suhelda, see jätab jälje. Perekoolis käin kuna igatsus on suur ja nii saan natukenegi eesti keelt harjutada 🙂

Nüüd siis lennuhirmu juurde tagasi. Mind aitas hirmust üle saamiseks köige rohkem vestlused kahe inimesega. Pikka kogemusega lendur ja 25 aastat stjuardessina töötanud naine.
Lendur seletas miks lennuk öhus püsib ja erinevate ja kogu aeg muutuvate häälte kohta (mootor, nadinad), ütles ta nii, et mötle kui söidad autoga vöi bussiga, kuula ja märkad, et hääled muutuvad ka nendes kogu aeg. See on loomulik. Olenevat teepinnasest on eri hääl, auklikul teel loksutab, kui rohkem tuult, raputab ka autot… sama on öhus ja lennukiga, nii peabki olema. Ja äikese kohta (seda ma kartsin väga),rääkis nii: tänapäeval on tasemel ilmaennustused. Enne igat lendu lendurid käivad selle läbija valivad vöimaluste kohaselt parima reidi. ûkski lendur ei lenda kunagi äikesepilve, aga pile ääre aladel vöib ikka olla turbulenssi, välku lennuk kannatb ilusti. Turbulenss on ebamugav, ja lennuk vöib mitu kilomeetrit allapoolle kukkuda, aga ka see on lendamise juures normaalne, olgugi, et äärmiselt ebamugav.Turbulenssi on pea-aegu igal lennul, mönel vähem, mönel rohkem.
Ja lennuk vöib maanduda turvaliselt isegi kui köik mootorid on rivist väljas! Ja sellise asja ütles, et mötle, minul on armas pere, laps, naine ning palju head ja pönevat veel elus ees, ma ju tahan ka alati tervelt koju tulla, nii nagu köik lendurid. Meid on välja öpetatud ja me oskame oma tööd, looda.
Stjuardess rääkis, et 25 aasta jooksu on olnud ainult kaks töesti ebameeldivat olukorda. Teine oli äärmiselt suur turbulenss mis kestis väga kaua ja teine oli…. purjus vägivaldne reisija. Aga personal on koolitatud ja köik löppes ilusti.
Lennufirmade kohta ötlesid nii, et ise ei lendaks näiteks Nigeeria lennukitega:-) netis on must nimekiri olemas ja kui väldid neid firmasid/lennukeid on köik ok. Euroopa lennuväjadele ei anta maandumiseks üldse luba selliste firmade lennukitele, ega ka lendamiseks Euroopa kohal.
Ja muud soovitused:
– proovi broneerida koht vahekäigu körval ja tiibade kohal raputab vähem
-vöta kaasa ajakirju ja muusikat
– riietu mugavalt
-vestlen naabritega (kui ei maga)

Sain arstilt ka retsepti nö \”lennutabletidele\”. Olemas on mitemeid,ise olen proovinud selliseid: Opamox, Xanor ja Stilnoct. Minule parim on Stilnoct mida kasutan veel pikkadel lendudel.
(eri maades vöib olla eri nimega, arst teab.)

Tableti vötan sisse kui istun juba rahulikult omal kohal, möjub 15-20 minuti jooksul. Kui on hommikune lend, ma ei jää magama, aga on muidu rahulik olla. Öhtustel lendudel magan enne kui lennuk on öhus…(NB: tableti vötmiseks vesi – kuna väjast sa ei saa kaasa vötta, osta peale turvat seestpoolt, ilma on nats raske tabletti alla neelata 🙂
Need ei ole unerohud vaid rahustavad ja kui näiteks on ohuolukord, ärkad ilusasti. Autoga ei soovita peale lendu kohe söitma minna ja tabletiga sama-aegne alkoholi tarbimine ei ole ka hea, lööb segamini (mälukas tuli…)

Juba see kui julged välja öelda, et sa kardad lennata, see on esimene suur samm hirmust paranemiseks. Ise sain hirmust vöitu ja ei anna tal enam tagasi tulla. Aga selleks, et üle saada peab lendama ja lendama ja lendama, muidu ei önnestu.
Lenda alguses lühemaid lendusid ja kui saad rutiini, siis pikemaid. Ja palu arstilt tableti retsepti, hiljem proovi need ära jäta.

Head lennuilma teile köigile, loodan südamest, et ehk sain kedagi natukenegi aidata!

Please wait...
Postitas:
Käggu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu meelest on kõige hullem just Boeingutega lendamine. (Moosiriiulit pole proovinud, ega istuks sinna eluseeski peale.) Aga nt Airbusiga oli lendamine hoopis teine tera. Hoidsin ka juba harjumuspäraselt silmi kinni õhkutõusmisel ja ootasin seda jubedat tunnet, aga ei midagi. Küsisin siis mehe käest, et millal me õhku hakkame tõusma. Selgus, et õhkutõus ammu läbi ja võib silmad lahti teha :)[/tsitaat]

esimese teadliku elu lennureisi tegin kihnu, moosiriiuliga, kus istuti reas seljatoeta pingil piki seina. uks ei sulgunud korralikult, see pandi kinni kummilindiga. ja ukse ette pandi lamama kinniseotud jâsemetaga lammas.
edaspidised fokkerid, boeingud vms on tâitsa nohu.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]tõmbad nosu täis ja jääd tuttu. kui silmad lahti teed, oledki päral.[/tsitaat]
ja esimene reisupäev möödub pohmelli ja hirmsa peavaluga?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]Euroopa siselennud elan üle, sest tean, et mul vaid 2h vastu pidada.[/tsitaat]

Kõik Euroopa siselennud ei ole 2h. Mina lähen lausa 6 tunnisele Euroopa siselennule.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Heh, mina see Airbusi-spetsialist 🙂 Vabandust muidugi, lennuki markide järgi ei saa ilmselt ikka liigitada. Aga kuna lennuhirmu tõttu vähe lennanud, siis minu jaoks ongi näed kahte liiki lennukeid 🙂 Pidasin silmas seda, et Airbus, millega lendasin, oli suurem. Kolm rida istmeid kolmekaupa. Ja seal oli sõita tõesti nagu bussis, ei tekkinudki mingit lennuhirmu. Ma ei tea, kas see rõhkude vahetus toimub seal sujuvamalt, või mis. Vbl mõni päris spetsialist oskab seletada. Igatahes nt Eesti ja Balti õhu Boeingutes tundub millegipärast õhkutõusmisel, et pea kohe-kohe plahvatab. Ja no muidugi lennu ajal raputab kõvasti, nii et tagumikuga on kohe tunda, kui kõrgel me tegelikult asume ja kui kiirelt liigume. Umbes kord aastas olen end ikka kokku võtnud ja lennanud. Siis keskendun rohkem salongisisesele tegevusele, kuid imestan ikkagi, kuidas inimesed suudavad tuimalt istuda ja süüa, kui me viibime mingis plekktünnis ilmatu kõrgel ja liigume kohutava kiirusega edasi. Magada muidugi ei suuda üldse kogu selle ärevuse juures.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tõstan teemat.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

TurbulenTs

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Heh, mina see Airbusi-spetsialist 🙂 Vabandust muidugi, lennuki markide järgi ei saa ilmselt ikka liigitada. Aga kuna lennuhirmu tõttu vähe lennanud, siis minu jaoks ongi näed kahte liiki lennukeid 🙂 Pidasin silmas seda, et Airbus, millega lendasin, oli suurem. Kolm rida istmeid kolmekaupa. Ja seal oli sõita tõesti nagu bussis, ei tekkinudki mingit lennuhirmu. Ma ei tea, kas see rõhkude vahetus toimub seal sujuvamalt, või mis. Vbl mõni päris spetsialist oskab seletada. Igatahes nt Eesti ja Balti õhu Boeingutes tundub millegipärast õhkutõusmisel, et pea kohe-kohe plahvatab. Ja no muidugi lennu ajal raputab kõvasti, nii et tagumikuga on kohe tunda, kui kõrgel me tegelikult asume ja kui kiirelt liigume. Umbes kord aastas olen end ikka kokku võtnud ja lennanud. Siis keskendun rohkem salongisisesele tegevusele, kuid imestan ikkagi, kuidas inimesed suudavad tuimalt istuda ja süüa, kui me viibime mingis plekktünnis ilmatu kõrgel ja liigume kohutava kiirusega edasi. Magada muidugi ei suuda üldse kogu selle ärevuse juures.[/tsitaat]
Mina olen üks selline, kes suudab lennu ajal tuimalt istuda ja süüa. Vahel vaatan aknast välja ka. Enamasti pole midagi peale pilvede näha. vahel paistab maa, siis mõttes arutlen, mis võiks olla meie alla 😉 Ei hirmuta ka raputamine. Ainus ebamugavus on õhkutõusmine aga see möödub ka ruttu.
Mulle meeldib lennata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma kirjutasin eelnevalt lennundusest. Peale selle, et ise selles valdkonnas töötan, on mu abikaasa lausa lennundusinsener. Ausalt, siin alal on nõudmised hoopis teisest ooperist ja iga mutrike 100 korda igasugu erinevate spetsialistide poolt üle kontrollitud. Jah, õnnetusi juhtub, aga see, et te lennuõnnetuses surma saate on hulka vähem tõenäolisem kui see, et teil ühel ööl kodu lambist kokku variseb. Seda ju ei karda?

Muidugi kui võimalik mõni pikem ja parema firma äriklassi lend ette võtta, siis see peaks lennuhirmu vastu aitama hästi – pärast vaid unistad, et saaks aga sinna Virgin Atlanticu Upper classi tagasi 😛

Please wait...
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kohutav lennuhirm!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.