Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kohutav oksendamine

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kohutav oksendamine

Postitas:

Olen rase 7+3 nädalat ja iiveldus on nii suur, et tunnen et suren.
Kolm päeva pole midagi söönud, üritan vähemalt vett juua (palju oksendan ka sellest välja).
Ma ei tea enam mida teha. Eelmise rasedusega käisin ka tilgutite all, kuid sellest sain ärevushäired, nii et üritaksin seda teed vältida.

Mis mu lapsest saab, kui ma üldse ei söö? Kas on keegi, kes on raseduse ajal absoluutselt kõik välja oksendanud, kuid ometi terve lapse saanud?
Enamus ikka räägivad, et on leidnud mõne toiduaine, mis sees püsib, aga seekord ei püsi mul miski sees.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 11:33; 29.08 11:49; 29.08 11:54; 30.08 09:20; 01.09 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oksendanud end oimetuks (kaotan tavaliselt raseduse alguses 5-6 kilo seetõttu) kõik lapsed terved kui purikad, s.h suhteliselt suure sünnikaaluga.

Proovi juua õunamahla kasvõi lahjendatud kujul. Seal on natukenegi vitamiine-mineraale, mida sa praegu oksendamisega ohtral kaotad. Ehk hakkab isegi parem. Puhas vesi ei ole antud olukorras hea. Kui tahad aga just vett, siis lisa sellele sidruniviilusid, et seda kehasõbralikumaks teha. Natuke parem võib hakata ka kui lisad mõned lõigud ingverit – see on iseenesest iiveldusvastase toimega ja kasutatakse näiteks Hiinas rasedusaegse iivelduse vastu.

Kui võtad rasedatevitamiine, proovi mõneks ajaks nendest loobuda. Võta ainult foolhapet. Tean, et soovitus tundub imelik, just seetõttu, et sa nagunii ei söö aga tihtipeale teevad just need kompleksvitamiinid enesetunde nii hulluks, et miski sees ei püsi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.08 11:45; 29.08 11:52; 29.08 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi koheselt peale oksendamist midagi süüa. Söök oleks ilma lõhnata, nagu rõngikuid. See aitab maomahla maha suruda. Jõin peale veidike keefirit. Abiks kas või kaks amsut võta. Kahjuks mul üks rasedus katkes ja teisega mul oligi see abinõu antud. Pidin kõvasti ennast sundima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Oksendanud end oimetuks (kaotan tavaliselt raseduse alguses 5-6 kilo seetõttu) kõik lapsed terved kui purikad, s.h suhteliselt suure sünnikaaluga.

Proovi juua õunamahla kasvõi lahjendatud kujul. Seal on natukenegi vitamiine-mineraale, mida sa praegu oksendamisega ohtral kaotad. Ehk hakkab isegi parem. Puhas vesi ei ole antud olukorras hea. Kui tahad aga just vett, siis lisa sellele sidruniviilusid, et seda kehasõbralikumaks teha. Natuke parem võib hakata ka kui lisad mõned lõigud ingverit – see on iseenesest iiveldusvastase toimega ja kasutatakse näiteks Hiinas rasedusaegse iivelduse vastu.

Kui võtad rasedatevitamiine, proovi mõneks ajaks nendest loobuda. Võta ainult foolhapet. Tean, et soovitus tundub imelik, just seetõttu, et sa nagunii ei söö aga tihtipeale teevad just need kompleksvitamiinid enesetunde nii hulluks, et miski sees ei püsi.[/tsitaat]

Kas sul esines ka perioode, kus kohe üldse mitte midagi mitmeid päevi süüa ei saanud?
Kui nii, siis väga lohutav kuulda, et lapsed kõik terved. Endal ka kergem selle teadmisega see periood üle elada.

Vitamiinid jätsin ära, kuid see märgatavat muutust ei toonud. Ostsin ka sea band käevõrud, kuid tundus, et need tegid oksendamise veel hullemaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 11:33; 29.08 11:49; 29.08 11:54; 30.08 09:20; 01.09 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ei püsinud tõesti miski sees. Mis kasu sellest oli, kui sõin küll natuke aga 5 minutit hiljem absoluutselt kõik koos maomahladega välja oksendasin. Toit oli vähemalgi määral seedumata. Vast pikim periood ainult joogi peal oli nädal. Siis ports sööki ja jälle mitu-mitu päeva ei seisnud miski sees. Samuti ähvardati tilgutite alla panna lõpuks (selleks ajaks oli 13.nädalat täis, algas ca 8.nädalal) aga siis vaibus asi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.08 11:45; 29.08 11:52; 29.08 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul ei püsinud tõesti miski sees. Mis kasu sellest oli, kui sõin küll natuke aga 5 minutit hiljem absoluutselt kõik koos maomahladega välja oksendasin. Toit oli vähemalgi määral seedumata. Vast pikim periood ainult joogi peal oli nädal. Siis ports sööki ja jälle mitu-mitu päeva ei seisnud miski sees. Samuti ähvardati tilgutite alla panna lõpuks (selleks ajaks oli 13.nädalat täis, algas ca 8.nädalal) aga siis vaibus asi.[/tsitaat]

Ja laps oli terve?
Eelmise raseduse ajal sain vähemalt ühe pirnigi päevas süüa. Seekord täpselt nagu sul, kui midagigi paar ampsu sisse saan, tuleb sama kiiresti välja ka 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 11:33; 29.08 11:49; 29.08 11:54; 30.08 09:20; 01.09 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsi ämmakalt cerucali tablette kui tilka ei taha 🙂 tilgutiga antakse ju haiglas cerucali…se on tabletikujul ka olemas…ainult toime pole nii kiire 🙂 ise oksendasin esimesed 19 ndlat ja laps oli kogu aja õige mõõdus ja hetkel 26s ndl ja kõik ok 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, Cerucali tabletid aitavad samuti,ainuke probleem – kas nad ikkagi püsivad sees…. tilguti oleks kiirem ja parem lahendus, kuid kui teemaalgatajale need ei sobi, siis tõepoolest jäävad vaid tabletid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma oksendasin kuni 25 nädalani igapäevaselt, mitu korda päevas. Alguses oli eriti kohutav ja enesetunde tegid hulluks just need raseda vitamiinid! Mul oli ikka väga jube alguses, huh.. Nüüd 35 nädalat rase ja pole oksendanud enam. Kuid titt on täiesti super ja täpselt õiges arengus ja kaal samuti OK 🙂 Ära muretse, beebiga ei juhtu midagi, kui SINA ei söö (ja küll varsti sööma hakkad), beebi võtab naiselt kõik, mida tal vaja on. Puudu jääb vaid emal endal, mitte lapsel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole normaalne, kui midagi sees ei seisa. Tuleb kohe arstile rääkida. Esimese lapsega oksendasin 9 kuus ja sain ainult tatart süüa. Olin nagu luukere kõhuga. Tekkis toksikoos ja tehti kiire keiser. Laps on üsna nõrga tervisega ja imetama polnud ka ma võimeline.

Teise lapsega sattusin hea arsti juurde ja ütles, et kui ikka üle 5x päevas oksendad siis kohe haiglasse. See ei ole hea ei emale ega lapsele.

Ei saa öelda, et oksenda oksenda … vähemalt kaal ei tõuse. Kui tahad last siis ikka tervet ja ka enda tervis peab korras olema.

Tuleb arstiga rääkida ja nõu küsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole normaalne, kui midagi sees ei seisa. Tuleb kohe arstile rääkida. Esimese lapsega oksendasin 9 kuus ja sain ainult tatart süüa. Olin nagu luukere kõhuga. Tekkis toksikoos ja tehti kiire keiser. Laps on üsna nõrga tervisega ja imetama polnud ka ma võimeline.

Teise lapsega sattusin hea arsti juurde ja ütles, et kui ikka üle 5x päevas oksendad siis kohe haiglasse. See ei ole hea ei emale ega lapsele.

Ei saa öelda, et oksenda oksenda … vähemalt kaal ei tõuse. Kui tahad last siis ikka tervet ja ka enda tervis peab korras olema.

Tuleb arstiga rääkida ja nõu küsida.[/tsitaat]
No 9 kuud on ka väga ekstreemne juhtum juba. Ma usun, et iga arst hospitaliseerib raseda kes on juba 2 kuud pidevalt oksendanud ja rasedal ei ole ka midagi selle vastu. Kuni sinnamaani ei ole ohtu elule ja tervisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ei ole normaalne, kui midagi sees ei seisa. Tuleb kohe arstile rääkida. Esimese lapsega oksendasin 9 kuus ja sain ainult tatart süüa. Olin nagu luukere kõhuga. Tekkis toksikoos ja tehti kiire keiser. Laps on üsna nõrga tervisega ja imetama polnud ka ma võimeline.

Teise lapsega sattusin hea arsti juurde ja ütles, et kui ikka üle 5x päevas oksendad siis kohe haiglasse. See ei ole hea ei emale ega lapsele.

Ei saa öelda, et oksenda oksenda … vähemalt kaal ei tõuse. Kui tahad last siis ikka tervet ja ka enda tervis peab korras olema.

Tuleb arstiga rääkida ja nõu küsida.[/tsitaat]
No 9 kuud on ka väga ekstreemne juhtum juba. Ma usun, et iga arst hospitaliseerib raseda kes on juba 2 kuud pidevalt oksendanud ja rasedal ei ole ka midagi selle vastu. Kuni sinnamaani ei ole ohtu elule ja tervisele.

Samas kui haiglasviibimine põhjustab rasedale psüühilisi kannatusi (nagu teemaalgataja ja muideks, ka mina – mul tekivad klaustrofoobiahood kohas, kust ma väljuda ei tohi või olen voolikutega kinni aheldatud ja vajan seetõttu rahusteid), siis esimese hooga 5x oksendades küll haigla poole tormata pole tark.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 29.08 11:45; 29.08 11:52; 29.08 14:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka eile oli samasugune päev. Ainus, mida süüa sain, olin kaks õuna. Proovi, ehk seisab sulgi õun sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina küll õnneks ei oksendanud kogu aeg, küll aga oli ööpäevläbi kestev iiveldus ja vahest sekka oksendamine.
Minu soovitus on ka proovida vitamiinid ära jätta. Kuna ei saa ka juua, siis soovitaks siiski haiglasse minna, et äkki saab tilgaga keha veidi üles turgutada ja siis juba tablettidena Cerucali manustada – minul aitasid just need enesetunde veits paremaks (võtsin regulaarselt 3 korda ööpäevas).
Söökidest aitasid minul sai (röstitud kuiv sai püsis lõpuks sees peale päev otsa kestnud pidevat oksendamist). Ja jõin spordijooki (mitte energiajooki) et taastada enda mineraalide, suhkru ja vedeliku kadu.
Kui ikka vesi ei taha ka sees püsida hästi ja haiglasse ei taha minna, siis proovi erinevaid kergesti seeditavaid sööke (küpsised, röstsai, kuivikud jms) ja püüa juua mineraalidega vett (apteegis on ka Rehydron nimeline lahus).
Usu või mitte, aga osadel on aidanud ka (külm) Coca-cola või Fanta.

Edu sulle ja kui ikka jäkuvalt paha, siis püüa ikka arsti juurde minna. Päris nii see kahjuks ikkagi ei ole, et beebi end puudusesse ei jäta ja võtab kõik emalt. Asi selles, et kui emalt pole midagi võtta, siis beebi seda ka ei saa.

Minul tekkisid ka lõpuks ärevushood ja nutuhood sellest halvast ensetundest. KA praegu ja panin endale raseduskriisinõustaja juurde aja, et endaga hakkama saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul pole sel korral otseslt oksendamisega pistmist olnud, aga pidev kaks kuud kestev iiveldamine oli küll. Leevenes, kui jätsin ära vitamiinid, toitudest sobis pikalt tavaline must leib, millele soola peale riputasin. Värske kurk ja magushapu õun ka. Kõik. Juust maitses kibe, suitsuvorsti/ sinki ei võinud vaadata ka mitte. Mees juba itsitas, et titeootajat on ikka ülimalt odav pidada:D
Hetkel juba ok olemine, aga erinevaid postitusi lugedes tuleb valvel olla: iiveldused võivad tagasi tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oksendasin kõige kolme rasedusega meeletult. Eriti esimese ja kolmandaga, siis kulus selleks kolm kuud. Süüa ei saanud midagi, isegi mitte vett juua, see tuli sama targalt välja.
kolmas rasedus oli vist ikka kõige hullem, olin peaaegu mitu nädalat voodis pikali, sest püsti tõusta ei jaksanud, kõht oli metsikult tühi ja valutas maokrampidest. Eks ma midagi sõin ikka, ja kui vedas jäi midagi siise. aga ei midagi kindlat, mis alati sobinud oleks ei olnud.
Lastele see ilmselt mingit mõju ei avaldanud, sündisid kõik suht suurte beebidena ja tänaseni (noorim 10a, teised veelgi vanemad) mingit häda pole täheldanud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 17:07; 30.08 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina oksendasin kõige kolme rasedusega meeletult. Eriti esimese ja kolmandaga, siis kulus selleks kolm kuud. Süüa ei saanud midagi, isegi mitte vett juua, see tuli sama targalt välja.
kolmas rasedus oli vist ikka kõige hullem, olin peaaegu mitu nädalat voodis pikali, sest püsti tõusta ei jaksanud, kõht oli metsikult tühi ja valutas maokrampidest. Eks ma midagi sõin ikka, ja kui vedas jäi midagi siise. aga ei midagi kindlat, mis alati sobinud oleks ei olnud.
Lastele see ilmselt mingit mõju ei avaldanud, sündisid kõik suht suurte beebidena ja tänaseni (noorim 10a, teised veelgi vanemad) mingit häda pole täheldanud.[/tsitaat]

Kas siis kui isegi vesi sees ei püsinud käisid tilguti all ka või elasid selle aja omal jõul üle?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 11:33; 29.08 11:49; 29.08 11:54; 30.08 09:20; 01.09 12:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmanda rasedusega käisin küll haiglas tilgutite all ka. Kolme kuu peale kokku kolm korda, nii 4-5 päeva korraga. ülejäänud aja katsusin ise üleelada.
esimesega ei käinud, nii et ikka väga jube oli. Samas esimese rasedusega seiasis imeläbi sees keefir ja keedetud muna, nii, et neist kahest ma kuni neljanda kuuni toitusingi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.08 17:07; 30.08 10:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina esimese rasedusega oksendasin 1,5 kuud ja ei söönud põhimõtteliselt midagi ja kui sõingi,siis tuli kõik välja,ka vesi.Käisin muidugi ka 3 korda haiglas tilka saamas ja iga kord olin ikka mitu päeva sees.Loode aga kasvas jõudsalt ja kiiremini,kui nädalate järgi peaks.

Samas vedelikupuudus võib saada saatuslikuks nii sulle kui lapsele,nii,et kui oled ikka pikalt oksendanud ,siis soovitan küll haiglasse pöörduda.Mina praeguse rasedusega olen kahel korral käinud ainult tilka saamas,haiglasse pole jäänud.Mul on praegu juba 16. ndl,aga iiveldus ja vahest ka oksendamine on ikka veel.Loodan,et sul möödub see kiiremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine erakorralisse oma hädaga.

Kui sul mitte miski sees ei püsi, siis haiglas saab sind aidata. Sulle pannakse oksendamisvastast tilka. Vajadusel ka glükoosi.
Sul hakkab parem.

Ehk palun pöördu arsti poole. Sa ei pea niimoodi kaua vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur tänu kõigile vastuste eest. Neljapäeva õhtul õnnestus mul süüa keedetud kapsast ja eile-üleeile juba täitsa kapsasuppi ja võileibu 🙂
Nüüd on jälle kindlam tunne, et kui jälle mõni \”paastuperiood\” tuleb, siis vähemalt vahepeal olen saanud organismi turgutada.
Aga noh loota veel ei julge küll, et nüüd niimoodi jääks, alles 7+6 rasedus ja eelmise lapsega iiveldasin ikka kaua.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.08 11:33; 29.08 11:49; 29.08 11:54; 30.08 09:20; 01.09 12:51;
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kohutav oksendamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.