Esileht Pereelu ja suhted Kohutav tõde

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 80 )

Teema: Kohutav tõde

Postitas:
Kägu

Lihtsalt ei tundu usutav, et aastaid koos elanuna pole mehe sellist poolt enne üldse märganud, mingid ohumärgid peaks ikka ilmnema.

Kui palju on eestis üksikemasid? Kõik need naised ei märganud ohumärke. Mehed oskavad väga kenad olla kuni selle hetkeni, mil tunnevad end kindlana. Peale lapse saamist tuleb tõeline pale välja.

Mees karjub vanuri peale ja ikka leiavad naised, et äkki kõik õige? Saate aru, et see on vägivald. Täna karjub vanuri peale ja homme juba naise ja beebi peale. Siit teemast tuleb välja, miks on eestis perevägivald nii tavaline. Naised annavad mehe lõhna pärast kõik andeks. Ja õigustavad ikka. Jälk lugeda. Lastakse kodus oma laste peale karjuda. Aga laps oligi paha? Peabki karistama…?

Ei õigusta siin keegi kedagi. Praegu on teada ju vaid üks versioon toimunust. Ja dementse isikuga kokkupuutununa oskan öelda seda, et vanaema versioon ei pruugi ainuõige olla, enne tuleks ikka kõik osapooled ära kuulata ja soovitavalt ühe laua taga, et vääritimõistmisi välistada.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mulle jäi ka silma, et meest nagu üldse polnud sellesse otsusesse kaasatud.

Küllap naise elamisega tegemist. Siis saabki ise oma majja võtta keda tahab. Võib-olla vanaema enda kinnisvara, kus elatakse. Või vanaema poolt vanemale antud ning edasi lapselapsele.

See seletab ka asjaolu, miks mees ei saanud otse naise poole pöörduda, et tõstame vanaema välja. Sest mis õigust tal on, kui endal mingit vara ei ole hinge taga? Võimalik, et mehelt küsitakse kommunaalmaksete jaoks raha, aga vanaema tasuta sees. Ja see ajab mehe kadedusest närvi. Aga kas tõesti tekiks mehel õigus hakata otsustama ainult seetõttu, et ta kommunaale maksab? Ostku endale kinnisvara ja jagagu siis.

Kas sama jutt oleks ka siis, kui oleks mehe kinnisvara ja tema ema? Kas siis ei tõuseks kära, et naine on ju panustanud sellesse kinnisvarasse ja kas temal polegi sõnaõigust ja nii edasi?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei õigusta siin keegi kedagi. Praegu on teada ju vaid üks versioon toimunust. J

Mees ju tunnistas üles. See osa jäi ajju jõudmata? Või pead kõiki vanureid dementseteks valetajateks pelgalt vanuse pärast? Ja mehi kannatajateks?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 20 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Kas sama jutt oleks ka siis, kui oleks mehe kinnisvara ja tema ema? Kas siis ei tõuseks kära, et naine on ju panustanud sellesse kinnisvarasse ja kas temal polegi sõnaõigust ja nii edasi?

Et naine käib mehe ema sõimamas selja taga nii et vanuril käed värisevad?
Ei kujuta seda tõesti ette.
Mina arvan küll, et kelle korter, see tellib muusika. Mees võib teha ettepanekuid ja siis otsustatakse koos. Kui mees oli rahul, siis peab leppima ja selja taga teist sõimata ei tohi.

Kusjuures vanaema saabus naise elamisse veel enne rasestumist. Seega oleks mehel olnud ju võimalik suhe lõpetada, kui talle elu vanaemaga ei sobinud ja naist ümber veenda ei suutnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga päev kolm korda helistab mees oma emaga, kas kõik on ok (kõned kestavad tavaliselt 10-15 sek – tere, tere! korras? korras? tore! tore. Tsau! Tsau!) ja igal esmaspäeval ja neljapäeval käime ämmal abiks, mis kestab ca 15-45 minutit koos jutuajamisega.

Väga huvitav ja “hooliv” telefonikõne, mis kestab vaid 10-15 sekundit ning veelgi huvitavam abiks käimine, mis kestab 15-45 minutit. 15 minutiga saab kindlasti “väga suurt” abi anda. Tuule lehvitamise efekt ehk.

45 minutiga saab mu mees vabalt kanda sisse kaminapuud ja mina esiku üle tõmmata ja kaltsuvaibad kloppida. Jääb veel 30 min jutustamiseks 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Väga huvitav ja “hooliv” telefonikõne, mis kestab vaid 10-15 sekundit ning veelgi huvitavam abiks käimine, mis kestab 15-45 minutit. 15 minutiga saab kindlasti “väga suurt” abi anda. Tuule lehvitamise efekt ehk.

15 minutiga viivad ämma kotletid ära. Huvitav on see, et aeg on nii täpselt teada. Kas vahib kella või teeb selle kiire koristuse ja jookseb autosse? Ning ise hullult õnnelik, et ainult 30 minutit kulus? Mis siis võidetud 15 minutiga tehakse? Kodus vahitakse mingit seepi? Või kirjutab perekooli oma kirjandeid, kuidas ämm sai nii hästi ära korraldatud? Aga hea on see, et kokkulepe vanemate korralduse osas oli juba enne abielu. Et enne olukorra kogemist juba olid plaanid tehtud. Võimalik vaid Eestis!

Sul on midagi nüüd veidi pahasti. Räägi.
Jah, ja muidugi räägime enne abiellumist läbi, kuidas ja kus me elame, palju lapsi soovime ja miline roll on me vanematel. Sina ei rääkinud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga päev kolm korda helistab mees oma emaga, kas kõik on ok (kõned kestavad tavaliselt 10-15 sek – tere, tere! korras? korras? tore! tore. Tsau! Tsau!) ja igal esmaspäeval ja neljapäeval käime ämmal abiks, mis kestab ca 15-45 minutit koos jutuajamisega.

45 minutiga saab mu mees vabalt kanda sisse kaminapuud ja mina esiku üle tõmmata ja kaltsuvaibad kloppida. Jääb veel 30 min jutustamiseks 🙂

Et siis 15 minutiga tassib ainult puud ja tõmbab esiku ning minek? Las mees suhtleb ise oma emaga. Pole sul vaja iga kord kaasa pressida. Või kardad, et läheb hoopis armukese juurde? Anna mehele vabadust.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei õigusta siin keegi kedagi. Praegu on teada ju vaid üks versioon toimunust. J

Mees ju tunnistas üles. See osa jäi ajju jõudmata? Või pead kõiki vanureid dementseteks valetajateks pelgalt vanuse pärast? Ja mehi kannatajateks?

Ja sina pead kõiki mehi vägivaldseteks valetajateks pelgalt soo pärast? Või milles asi on?

Kordan – me teame vaid üht vaatenurka loost. Arutlemine ei ole sildistamine.

Ma olen olnud vägivaldses suhtes, ma tean, kui raske on sellest välja pääseda, aga ma ei pea seepärast automaatselt kogu meessugu vägivaldseks ilma tausta teadmata. Ja hetkel me teame kogu lugu vaid teemaalgataja vaatenurgast. Ka see, et mees üles tunnistas, on teemaalgataja väide. Kõik need lood Perekoolis on ju vaid oletused ja kutsuvad kaasa mõtlema ja arutlema. Ei pea kohe pooli valima !

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen olnud vägivaldses suhtes, ma tean, kui raske on sellest välja pääseda, aga ma ei pea seepärast automaatselt kogu meessugu vägivaldseks ilma tausta teadmata.

Teemaalgataja ju uuris ka teist vaatenurka. Pöördus mehe poole ja mees tunnistas kõik üles. Millist vaatenurka sa veel ootad? Seinakapi vaatenurka?

Eks see fakt, et oled olnud vägivaldses suhtes, näitab sinu kohta nii mõndagi. Normaalne naine ei ole vägivaldses suhtes, vaid astub sellest kohe välja, kui ilmnevad esimesed vägivalla ilmingud.
Praegu ongi ilmnud vägivaldse mehe pale. Rünnak endast nõrgema suhtes teiste selja taga. Rünnak raha kasutuse teemal. Sama teema tuleb ette ka naisel, kui vanemahüvitist enam ei maksta. Siis on ta ju ise see muidusööjast puuk, kes peab tööle jooksma. Sest muidu saab mehe käest sõimata. Mina sellisega ühe katuse all ei elaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teeks asja üheselt selgeks. Kas mees tunnistas üles, et sõimab ja ähvardab vanaema, või tunnistas, et ta on pahane vanaema seal elamise üle? Normaalne mees tunnistaks, et olen jah pahane (ega tuleks selle pealegi, et teda ähvardamises ja sõimamises süüdistatakse hoopis). Vanaema võib samuti meest mitte sallida ja tõepoolest dementsed muutuvad vahel väga kurjaks ja salakavalaks. Mingil juhul ei elaks sellise mehega edasi, kes vanaema tõepoolest terroriseerib. Aga ma ei elaks ka vanaemaga, kes on intrigant ja keerab peret üksteise vastu üles. Selgust on täpselt vaja saada, mis tegelikult on toimunud.
Olen ise näinud mõlemat varianti – salakavalat vägivaldset meest, kes oskab kõik inimesed ära petta, kui hea, tark, hoolitsev ja kuldmune munev ta on, kui ka vanainimesi, kes kahtlustavad kõiki varguses, petmises, sõimamises, süüdistavad, intrigeerivad (ja samas võivad ise toa põlema panna näiteks). Dementsus algab nii, et arugi ei saa. Ja samamoodi käitub vägivaldne inimene, arugi ei saa teised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olen olnud vägivaldses suhtes, ma tean, kui raske on sellest välja pääseda, aga ma ei pea seepärast automaatselt kogu meessugu vägivaldseks ilma tausta teadmata.

Teemaalgataja ju uuris ka teist vaatenurka. Pöördus mehe poole ja mees tunnistas kõik üles. Millist vaatenurka sa veel ootad? Seinakapi vaatenurka?

Eks see fakt, et oled olnud vägivaldses suhtes, näitab sinu kohta nii mõndagi. Normaalne naine ei ole vägivaldses suhtes, vaid astub sellest kohe välja, kui ilmnevad esimesed vägivalla ilmingud.

Praegu ongi ilmnud vägivaldse mehe pale. Rünnak endast nõrgema suhtes teiste selja taga. Rünnak raha kasutuse teemal. Sama teema tuleb ette ka naisel, kui vanemahüvitist enam ei maksta. Siis on ta ju ise see muidusööjast puuk, kes peab tööle jooksma. Sest muidu saab mehe käest sõimata. Mina sellisega ühe katuse all ei elaks.

See “teine vaatenurk” on ju ka teemaalgataja esitatud! Mis sinu suhtes valesti on, et sa naise juttu ainuõigena võtad, teist poolt ära kuulamata? Ja kust sa võtad, et mina ei astunud suhtest välja kohe? Pelgalt seepärast, et ma ütlesin, et OLEN OLNUD sellises suhtes, mainimata, kas see kestis päevi, kuid või aastaid? Täpselt samamoodi väidad sa praegu tausta teadmata, et teemaalgataja mees on jõhker vägivaldur, teadmata, kas see on ka tõesti nii või ainult vanaema jutt. Siin on teisedki soovitanud asjaosalistel omavahel rääkida ja siis otsustada. Sina miskipärast arvad, et tõemonopol on sinu käes, teades juba sedagi, et teemaalgataja vanemahüvitise lõppedes tööle peab tormama, olgugi, et laps pole veel sündinudki 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

See “teine vaatenurk” on ju ka teemaalgataja esitatud!

Kas te eeldate, et teemaalgataja on idioot? Teemaalgataja on teinud kõik õigesti. Kui kuulis vanaema sõimamisest, siis pöördus mehe poole. Mees tunnistas üles. Miks arvate, et teemaalgataja ise meest korralikult läbi ei küsitlenud? Küllap neil oli korralik sõnelus sel teemal. Tundub nagu perekoolikas oleks suhtlemispuudega ning kujutaks endale ette, et teised samasugused. Et pöördus mehe poole kuidagi poolikult :”kalla, ega sa ei ole vanaemaga sõnelenud?” “Aa, oled jah, ahah”. Mina kujutan ette, et pandi kõik süüdistused lauale ning mees siis poolkarjudes vastas, et tõesti sai nii tehtud.
Tõesti, ise elate vägivaldses suhtes ja õpetate teisi suhte teemal?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei saa endiselt aru, kuidas on võimalik, et lambist viiakse võõras inimene koju ( ja mehe jaoks ta on võõras) ja eeldatakse, et mees peab toda ks veel üleval.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See “teine vaatenurk” on ju ka teemaalgataja esitatud!

Kas te eeldate, et teemaalgataja on idioot? Teemaalgataja on teinud kõik õigesti. Kui kuulis vanaema sõimamisest, siis pöördus mehe poole. Mees tunnistas üles. Miks arvate, et teemaalgataja ise meest korralikult läbi ei küsitlenud? Küllap neil oli korralik sõnelus sel teemal. Tundub nagu perekoolikas oleks suhtlemispuudega ning kujutaks endale ette, et teised samasugused. Et pöördus mehe poole kuidagi poolikult :”kalla, ega sa ei ole vanaemaga sõnelenud?” “Aa, oled jah, ahah”. Mina kujutan ette, et pandi kõik süüdistused lauale ning mees siis poolkarjudes vastas, et tõesti sai nii tehtud.

Tõesti, ise elate vägivaldses suhtes ja õpetate teisi suhte teemal?

Tundub, et vägivaldne suhe on hoopis sul endal lõpuni läbi tunnetatud. Kuidagi väga täpselt tead, mis teistel suletud uste taga toimub…

Miks sina arvad, et teemaalgataja on kõik õigesti teinud? Kust see kaljukindel teadmine, et asi on täpselt nii nagu kirja pandud? Ja loomulikult on teised “suhtlemispuudega” kui iga sõna kullana ei võta.

Loe veelkord ja mõttega – keegi ei süüdista kedagi, pakutakse lahendusi ja küsitakse rohkem infot, et asjast õigesti aru saada. Sina miskipärast nopid vastustest välja, et kõik õigustavad meest ja süüdistavad naist ja esitad oma vastuväited väga riiakas ja kategoorilises vormis.

Aga las ta jääb pealegi, tausta teadmata ei hakka siin sind üles kütma rohkem, ilusaid pühi!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Et siis 15 minutiga tassib ainult puud ja tõmbab esiku ning minek? Las mees suhtleb ise oma emaga. Pole sul vaja iga kord kaasa pressida. Või kardad, et läheb hoopis armukese juurde? Anna mehele vabadust.

Ta käibki sageli üksi, kuna ma olen vahetustega tööl. Milles su mure on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja loomulikult on teised “suhtlemispuudega” kui iga sõna kullana ei võta.

Et siis vanurid on kõik dementsed. Ja naiste juttu ei saa üldse puhta kullana võtta. Naine ju loll ja asjast aru ei saa? Aga mees on alati õige. Peabki käima selja taga vanaema välja kihutamas, et tema koju tungitud. Kõik õige.
Seda räägivad perekoolikad, kes vägivaldses suhtes elanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja loomulikult on teised “suhtlemispuudega” kui iga sõna kullana ei võta.

Et siis vanurid on kõik dementsed. Ja naiste juttu ei saa üldse puhta kullana võtta. Naine ju loll ja asjast aru ei saa? Aga mees on alati õige. Peabki käima selja taga vanaema välja kihutamas, et tema koju tungitud. Kõik õige.

Seda räägivad perekoolikad, kes vägivaldses suhtes elanud.

Sa pead ikka valusalt haiget saanud olema, et niimoodi mehi vihata ja naisi ülistada. Ma ei kujutagi ette, mis see olla võiks, aga miski on su maailmapildi valusalt nihkesse löönud, et sa pimedat sildistamist rahulikust arutelust eraldada ei suuda ja niimoodi lahmid. Usu, see ei ole irooniana mõeldud, mul on sinust tõesti kahju. Nii must/valges maailmas on ilmselt keeruline elada…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa pead ikka valusalt haiget saanud olema, et niimoodi mehi vihata ja naisi ülistada.

Sa peaks ikka valusalt haiget saanud olema, et niimoodi naisi vihata ja mehi ülistada.
Aga sa ju saidki. Olid ju väguvaldses suhtes. Ja tõenäiliselt ei olnud see naissoost, kes seal vägivaldne oli. Aga ikka ei õppinud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa pead ikka valusalt haiget saanud olema, et niimoodi mehi vihata ja naisi ülistada.

Sa peaks ikka valusalt haiget saanud olema, et niimoodi naisi vihata ja mehi ülistada.

Aga sa ju saidki. Olid ju väguvaldses suhtes. Ja tõenäiliselt ei olnud see naissoost, kes seal vägivaldne oli. Aga ikka ei õppinud?

Mina ei ülistanud ega vihanud kedagi, püüdsin selgitada, et mõlemal poolel peaks õigus olema oma käitumist selgitada ja praegu teame me vaid ühe poole nägemust. Ma ei öelnud, et see on kindlasti vale, vaid et see ei pruugi olla läbinisti tõde.

Aga sina lahterdad kohe ja kindlalt kõik ära: naisel on õigus, mees on siga, vanaema on ohver, mina olen vägivaldses suhtes peast lolliks läinud ja muud variandid on lihtsalt ajupestud perekoolikate väljamõeldised 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ei ülistanud ega vihanud kedagi, püüdsin selgitada, et mõlemal poolel peaks õigus olema oma käitumist selgitada ja praegu teame me vaid ühe poole nägemust.

Perekoolis esitab loo ainult üks pool ning sellest infost peab lähtuma. Kas ootad, et see mees ja vanaema tuleksid ka siia kirjutama? Saabki tugineda ainult sellele infole. Teise poole arvamust ei tule mitte kunagi. Seda ei maksta sul siin nõuda ega oodata. Kuna teemaalgataja esitab oma loo anonüümselt, siis võib eeldada, et ta räägib tõtt. Sest vastasel juhul ei saa ta ju mingit vastust ega soovitusi, kui olukorda valesti kirjeldab. Sest soovitused on teise olukorra lahendamiseks.
Sinu tekstist tuleb välja, et pead vanureid kiuslikeks dementseteks. Lisaks eeldad, et naine ei saa asjadest õigesti aru. Et naine ei ole olukorda uurinud. Et ole küsinud mehelt põhjalikult jne. Mina tuginen sellele infole, mis teemaalgataja kirjeldas ning eeldan, et kõik oligi täpselt nii nagu kirjeldatud. Ei kahtle tema sõnades, sest ta on naisterahvas.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mehelt selgitusi küsisin, siis sain vastuseks, et ta on vihane, et vanaema meie kulul elab ja pole kordagi talle raha pakkunud

Miks peaks vanaema mehele raha pakkuma, on mees teie peres ainus rahateenija ja arvetetasuja või milles asi? Minu meelest peaks vanaema rahateemad läbi rääkima pigem sinu, mitte mehega.

Minu vanad sugulased tahavad kangesti ise enda eest maksta ja sugulastele mitte võlgu jääda. Ilmselt ei ole erand ka sinu vanaema, nii et arvatavasti olid teil need teemad vanaemaga juba enne kolimist läbi arutatud.

Mehe pahameelest saaksin aru vast siis, kui ta kohe alguses vanaema teile kolimise vastu oli, kui vanaema on must ja haiseb või on teil elamine ülikitsas, elate pead-jalad koos ja vanaemal pole eraldi ruumi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui mehelt selgitusi küsisin, siis sain vastuseks, et ta on vihane, et vanaema meie kulul elab ja pole kordagi talle raha pakkunud

Miks peaks vanaema mehele raha pakkuma, on mees teie peres ainus rahateenija ja arvetetasuja või milles asi?

Vabalt võib olla, et mehel mingid võlad, mida naise eest varjab ning lootis naise selja taga vanaemalt raha saada. Pension peaks ju mingi 500 eurot olema. Saab ju maksta küll mehele. Muud moodi ei saa ju selgitada seda seljataga tegutsemist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks peaks vanaema mehele raha pakkuma, on mees teie peres ainus rahateenija ja arvetetasuja või milles asi?

Vabalt võib olla, et mehel mingid võlad, mida naise eest varjab ning lootis naise selja taga vanaemalt raha saada. Pension peaks ju mingi 500 eurot olema. Saab ju maksta küll mehele. Muud moodi ei saa ju selgitada seda seljataga tegutsemist.

Sa ikka üsna vabalt eeldad võõrastes eludes toimuvat 😀 Kui ikka tegu meessoost isendiga, siis on üsna selge, et ta on 1.vägivaldne, 2.mölakas, 3.võlgades jne.

Mina ei ülistanud ega vihanud kedagi, püüdsin selgitada, et mõlemal poolel peaks õigus olema oma käitumist selgitada ja praegu teame me vaid ühe poole nägemust.

Mina tuginen sellele infole, mis teemaalgataja kirjeldas ning eeldan, et kõik oligi täpselt nii nagu kirjeldatud. Ei kahtle tema sõnades, sest ta on naisterahvas.

Ja kuskohas naine kirjeldas, et mees on võlgades ja üritab naise selja taga vanaemalt raha välja pressida?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja kuskohas naine kirjeldas, et mees on võlgades ja üritab naise selja taga vanaemalt raha välja pressida?

Ma pole ju väitnud, et ta on võlgades, aga pakkusin välja teemaalgatajale mõtte, miks mees võib nii käituda. Miks pidi mees selja taga mingit raha ootama? Pole ju normaalne olukord.
Teemaalgataja saab edasi uurida juba ise. Kuigi ega erilist vahet ei ole. Mina lööksin selle lihtsalt välja ja lõpetaksin kõik suhted.

Please wait...
Postitas:
Kägu

keegi mehe käest kysis, kui vanainimene enda juurde elama võeti???

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis sa teemaalgataja nüüd vait oled, nii kohutav lugu ja ise ei räägi kaasa, teised peavad siin oletama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lisaks küsimus, et kas te otsustasite seda koos vanaemaga?

Tõesti nii raskesti arusaadav, et mõni võib pidada vanaema kalliks ning tõesti soovida teda enda lähedale? Kui laps sünnib, siis saab vanaema ju abiks olla. Last valvata. Saab ise tuulutamas käia ning abi olemas. Siis pole vaja perekooli teemasid teha, et mehega lahus ning närvid läbi, sest keegi lapsega ei aita. Aga selle peale tulemiseks läheb natuke ajumahtu vaja.

80+ panna väikelpsega tegelema? Lastekaitse kohe kindlasti lausa plaksutab selle idee peale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

80+ panna väikelpsega tegelema? Lastekaitse kohe kindlasti lausa plaksutab selle idee peale.

80aastased sõidavad meil liikluses ringi. Seaduse järgi on teovôimelised ja korralikud kodanikud. Aga perekoolika hinnangul dementsed ja pahatahtlikud vanurid. Meil hooldavad ka puudega isikud lapsi. Samuti joodikud. Kõik saavad hakkama. Lastekaitset ei huvita. Vaadake või kodutunnet, millistes sarades elatakse lastega. Tunnistavad, et viinaviga oli jne. Kus see lastekaitse siis on?
Teemaalgataja ju kirjeldas, milline see tema vanaema on. Tegus ja tore inimene. Pole varem mãrganud, et vanurite suhtes on selline viha. Perekool ikka avab silmi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahtlen siiralt, et see teema ehtne on, sest miks oli vaja vanaema KEVADEL oma koju võtta, kui probleem oli selles, et äkki ta talvel libedaga ei saa ise hakkama. Samuti kui nüüd on tüli majas, selgub kohe, et vanaema kodu on ikkagi alles, et ta saab sinna kohe vajadusel tagasi kolida. Teades, millised on Eestis keskmiselt pensionid, on selle vanaema kogu sissetulek läinud tema tühja kodu kütmise ja ülalpidamise peala ja sel juhul ei ole ka midagi imestada, kui tal pole olnud raha panustada toidu ja elamise eest oma lapselapse ja selle abikaasa elukohas.
Jättes kõrvale selle, kui hästi või halvasti on teemaalgataja abikaasa käitunud, ei saa ma aru, kas siis vanaema perre võtmine ei olnud abikaasadel omavahel kokku lepitud ja läbi arutatud. Imelikke peremudeleid on ikka inimestel. Ma ei kujutaks küll ette, et tassiksin kellegi oma sugulastest oma koju elama nii, et ma mehele ei iitsata, isegi juhul, kui kodu ainuisikuliselt minu nimel on. Kokkuvõtteks: olen näinud oma pika elu jooksul nii vägivaldseid mehi kui liialdavaid või asju reaalsusest paksemates värvides kirjeldavaid vanainimesi, nagu ka rasedaid, kellel hormoonid möllavad ja emotsioonid üle pea kokku löövad iga pisiasja pärast, nii et ega perekool siin õigust mõista ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma pole ju väitnud, et ta on võlgades, aga pakkusin välja teemaalgatajale mõtte, miks mees võib nii käituda. Miks pidi mees selja taga mingit raha ootama? Pole ju normaalne olukord.

Teemaalgataja saab edasi uurida juba ise. Kuigi ega erilist vahet ei ole. Mina lööksin selle lihtsalt välja ja lõpetaksin kõik suhted.

Ma ka pole väitnud, et vanaema on dementne, lihtsalt pakkusin teemaalgatajale välja mõtte, miks vanaema võib nii käituda 😀 Edasi saab ta juba ise uurida 😉 Kuigi ega erilist vahet ei ole, sina loed seda lauset ikka, et “kõik vanainimesed on dementsed!”

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 80 )

Esileht Pereelu ja suhted Kohutav tõde