Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kõhuümbermõõt ja kilod

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kõhuümbermõõt ja kilod

Postitas:

Palju cm lisandus Teile rasedusega?
Mul kõhule tuli juurde 19cm ja 7kg.
Hirmuga mõtlen, et saaks ruttu ruttu trenni tegema 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 21:54; 14.01 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hehe..mul kilosid tuli 16, aga cm ei tea midagi, kõht oli kõigi väitel väga väike..ei teagi kuhu need kilod tulid siis 😀 Sest kätesse ja jalgadesse tuli minimaalselt juurde..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ei ütleks, et kui kõhuüm kasvab, siis ka kilod tulevad. Kui nädalaid oli 33, siis tuli ümbermõõtu 4cm juurde, aga kilosid vaid 1. Samas 37n tuli ümbermõõtu juurde 3cm ja kilosid samuti 3 (olid ju pühad).

Ausalt öeldes ei tea, kui palju mul üm enne rasedust oli, aga sellest ajast kui ämmakas mõõtma hakkas on olukord selline: oli 73 (15/16ndal nädalal), 37ndal 96cm.
Kilosid juures 20, kui arvestada alates sellest kaalunumbrist, mis enne rasedust oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

umbkaudu 20-30 cm ja 16 kilo 35-es nädal käimas. Enne rasedust olin ma väga peenike ja kui lugesin et oma kaalu juures peaksin umbes 17 kilo juurde võtma võtsin seda huumoriga sest see tundus liiga uskumatu number aga siin ma nüüd siis olen oma 16 kiloga suur nagu elevant enda arvates vähemalt:P ja need kilod on no igale poole laiali läinud mitte ainult kõhtu:D Loodetavasti ikka pärast rasedust enamus cm ära kaovad sest muidu peab suure garderoobi väljavahetuse tegema 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, igapäev on mõni kaaluteema. Mida te põete selle kaalu pärast nii palju, on normaalne rasedusega juurde võtta, kes rohkem, kes vähem. Eelmise rasedusega võtsin juurde 17kg ja kordagi ei mõelnud, et ohh issand kui palju.
10kg jäi haiglasse ja ülejäänu kadus ka paari kuuga. Kõigil muidugi nii hästi ei lähe, oleneb ainevahetusest ja algkaalust ja kas imetate jne.

Igatahes kui arst pole teile öelnud, et kaalu on liiga palju või vähe tulnud, siis miks te teete omale pseudoprobleeme juurde:)

Ilusat kosumist kõigile, laps on ju ikkagi kõige tähtsam:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Palju cm lisandus Teile rasedusega?
Mul kõhule tuli juurde 19cm ja 7kg.
Hirmuga mõtlen, et saaks ruttu ruttu trenni tegema :)[/tsitaat]

Raseduse jooksul suureneb kaal keskmiselt 10-12 kg võrra.
Kaalu juurdekasv toimub loote arvelt, kes kaalub raseduse lõpuks keskmiselt 3,5 kg.
Platsenta ja lootekestad kaaluvad kokku ~700 g. Sellele lisandub 1,5 l lootevett. See teeb kokku umbes 6 kg.
Emakas kasvab ja muutub ~1 kg võrra raskemaks. Rinnad suurenevad ja teiste organite verevarustus paraneb. See on umbes 1-2 kg.
Verehulk suureneb 1 l võrra.

Seega 9-10 kg kaalu juurdekasv tuleneb otseselt rasedusest.

Ja sina oled, kui palju juurde võtnud? 7 kg? Kuule, midagi on kõvasti puudu, laps vist – u 3,5 kg 🙂

Tüüpiline kaalu pärast põdeja – kui probleemi pole, siis mõeldakse see välja. Või algatatakse kaaluteema puhtalt sellest, et tegelikult teatakse, et enda kaalutõus on minimaalne, aga tahetakse siis natuke kekata sellega. Sellise kaalutõusuga tuled sünnitusmajast suure tõenäosusega välja oma raseduseelses algkaalus.

Huvitav, mis su arst on öelnud? Kui ma olin 35. nädalaks ainult 8 kg juurde võtnud, siis minu arst oli natuke mures, et miks nii vähe. Raseduse lõpuni rohkem kaalu ei lisandunudki (sünnitasin 38. nädalal). Kusjuures arsti murel oli ka alust, laps sündis väikse sünnikaaluga, platsenta ei toiminud hästi. Ei tea, kas sel oli seost minu väiksematsorti kaalutõusuga, aga praegu, kui tuttavatelt olen küsinud, siis paistab nii, et paljudel, kes rasedusega vähe on juurde võtt, on ka väikse sünnikaaluga lapsed – sellest on aga tulnud alguses probleeme söötmisega, kollasusega, veresuhkruga jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma olen nüüd võtnud 11.8 kg, kohe saab 35 nädalat. Kõht on püsti mõõdetuna 96cm, enne oli u 67, mul hakkas kõht kohe väljapoole kasvama..Mul veel 5 nädalat aega, jõuan kasvada.
Mu meelest olen üsna sale rase, keha tundub ikka piitsavars.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tulid komplimente nuruma, et nii vähe juurde võtsid ning veel \”muretsed\” siin?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

nii hea on lugeda teiste kommentaare,mäletan,et esimese rasedusega võtsin juurde 20kg,kui laps ära sündis ja koju tulin,jäid lisakilodeks kolm ja need kadusid ajaga.praegu olen ka 10kg juurde võtnud,praegu kuues kuu ja tunnen ennast nagu elevant,see kõik on jah normaalne,sest arst jumainiks,kui ei oleks.mõtlen ka hirmuga,etissand kui suur olen aga see on ju NORMAALNE,rasedus on mööduv nähe ja kui ise õieti toitud,ei jää ka peale sünnitust erilisi märkke liigsetest kilodest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, milleks see foorum siia tehtud on???
Mõni põmmpea käibki siin regulaarselt oma eluprobleeme siin välja elamas.
Kui sinu jaoks tegu pseudoprobleemiga, siis mida sa üldse kirjutad siia???

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.01 21:54; 14.01 13:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas sinu arust on siis nagu \”päris\” probleemiga tegu?
Sa oled 40 nädalat rase ja 7 kg juurde võtnud ja tahad ruttu ruttu trenni.
Ma päris hästi ei mõista, et mis põhjusel sa trenni kiirustad ja MIDA sa kardad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on käimas 31 nädal ja kaalu juures kõigest 5,2 kg, mina olen vastupidi mures, et miks ma nii vähe juurde olen võtnud. käed on peenemaks jäänud ja nägu kah kitsam… Arst määras ultraheli, et kindlaks teha lapse kaal vastavalt nädalatele, et kas on probleem alakaaluga(lapse). Ma muidugi arvan ja loodan, et need õiged kilod hakkavad alles nüüd tulema, sest nädalaid veel 10 ees. Aga teemaalgatagja on küll ikka puhta imelik, mida sa sellest lapsest siis üldse teed kui kaal sinu jaoks nii oluline on??? tüüpiline tibide jutt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kõhuümbermõõt ja kilod

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.